www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 27, 2009 6:54 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
1Kor 15:(27)Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.Smoku Wawelski odpowiedź na Twoje wątpliwości jest powyżej w kolorze czerwonym. Tak Pan Jezus Jest moim Panem, ze względu na poddaństwo wobec Syna, które Ojciec zlecił wszelkiemu stworzeniu. Dlatego tę Prawdę uznaje każdy duch oprócz tych, którzy uznają Antychrysta za mesjasza. Bo on Szatan nie wierzył, że człowiek z krwi i kości wypełni w wierze Słowo Boże w 100%,dlatego się zbuntował i trwa w tym uporze. Ale mądrość boża jest ponad wszystko co się objawiło przez Pana Jezusa i się objawi w dniu ostatnim, gdy niegodziwiec będzie musiał przekonać się o niej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 27, 2009 7:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Czyli masz 2 Panów - jednym jest Jezus Chrystus, który jest Twoim zdaniem człowiekiem, a zdaniem Boga Ojca i apostołów jest Bogiem Stwórcą wszechrzeczy. Co więcej - jest jednorodzonym Bogiem będącym w łonie Ojca. Stosowne fragmenty już podałem. Drugim Twoim Panem jest Bóg Ojciec.

Ponieważ Pismo nie przeczy samo sobie, wytłumacz mi, jak możesz mieć 2 Panów (jednego większego od drugiego), a jednocześnie nie łamać pierwszego przykazania mówiącego, że nie będziesz miał innych Bogów obok Jednego. Nawet sam Jezus powiedzial, że służyć i kłaniać się można tylko JEDNEMU Bogu JHWH:

"Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz" [Mat. 4:12]

Diabeł jest kłamcą i ojcem kłamstwa. Dlatego przekręca Słowo Boże i zaprzecza Bóstwu Syna Bożego. Psalm 110:5-7 i inne fragmenty mówią, że to JHWH miał przyjść w ciele jako Mesjasz i zostanie przebity [Zach. 12:10; Jan 19:34]. Syn był w postaci Bożej zanim zstąpił na ziemię [Flp. 2:5-8] podczas Wcielenia jako Jeszua, czyli JHWH Zbawiciel.

Gdyby Panowanie było przekazane Synowi nie będącemu Osobą Trójjedynego Boga, to Ojciec musiałby przestać być Panem na czas panowania Syna, żeby Twoja teoria miała sens - bo inaczej masz 2 panów, a Ewangelia mówi, że nikt nie może 2 panom służyć. Gdzie jest napisane, że Bóg Ojciec przestał być Panem?

Nowy Testament nazywa Panem Boga:

"Ci zaś, gdy to usłyszeli, podnieśli jednomyślnie głos do Boga i rzekli: Panie, Ty, któryś stworzył niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, któryś powiedział przez Ducha Świętego ustami ojca naszego Dawida, sługi twego: Czemu wzburzyły się narody, A ludy myślały o próżnych rzeczach? Powstali królowie ziemscy i książęta zebrali się społem przeciw Panu i przeciw Chrystusowi jego. Zgromadzili się bowiem istotnie w tym mieście przeciwko świętemu Synowi twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i plemionami izraelskimi, aby uczynić wszystko, co twoja ręka i twój wyrok przedtem ustaliły, żeby się stało" [Dz. Ap. 4:24-28]

"Nakazuję ci przed obliczem Boga, który wszystko ożywia, przed obliczem Chrystusa Jezusa, który przed Poncjuszem Piłatem złożył dobre wyznanie, abyś zachował przykazanie bez skazy i bez nagany aż do przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów, jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen" [I Tym. 6:13-16]

Twoje wykręty po prostu nie mają sensu - nie mówiąc już o tym, że wprost zaprzeczasz Pismu, mówiącemu o Boskości Jednorodzonego Syna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 7:13 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
Czyli masz 2 Panów - jednym jest Jezus Chrystus, który jest Twoim zdaniem człowiekiem, a zdaniem Boga Ojca i apostołów jest Bogiem Stwórcą wszechrzeczy. Co więcej - jest jednorodzonym Bogiem będącym w łonie Ojca. Stosowne fragmenty już podałem. Drugim Twoim Panem jest Bóg Ojciec.
Bogiem Stwórcą wszechrzeczy jest Ojciec, a Pan Jezus jest tym przez którego (ze względu na Niego) cała przestrzeń trójwymiarowa powstała łącznie z Tobą . Musisz mieć na uwadze że Ojciec jest poza czasem i on ustala które wydarzenie jest na początku a które jest ostatnie
Smok Wawelski napisał(a):
Syn był w postaci Bożej zanim zstąpił na ziemię [Flp. 2:5-8] podczas Wcielenia jako Jeszua, czyli JHWH Zbawiciel.
Tak u Ojca był jeżeli tak można ująć w zamyśle (piszę przybliżając sprawę na sposób rozumu ludzkiego obarczonego istnieniem czasu) jako początek ale fizycznie zaistniał dwa tysiące lat temu. Twoje zrozumienie tego wersetu to czysta reinkarnacja i zaprzeczenie faktu, że Mesjasz Pan Jezus to nie człowiek z krwi i kości. Jaki duch tego nie uznaje?
Smok Wawelski napisał(a):
Gdyby Panowanie było przekazane Synowi nie będącemu Osobą Trójjedynego Boga, to Ojciec musiałby przestać być Panem na czas panowania Syna, żeby Twoja teoria miała sens - bo inaczej masz 2 panów, a Ewangelia mówi, że nikt nie może 2 panom służyć. Gdzie jest napisane, że Bóg Ojciec przestał być Panem?
Używasz definicji (trójedyny) na Pana Boga, której nie ma w Słowie a Ten który powiedział Ja Jestem chyba wie kim jest. Nie musiał przestać być Panem, gdyz jako niewidzialny (fizycznie)dla swojego stworzenia Pan wyznaczył widzialną fizycznie osobę przed którą musi ugiąć się wszelkie kolano i wyznać że Jezus jest Panem, co określa czy ktoś jest w opozycji, buncie czy w Prawdzie i posłuszeństwie wobec Niego(Ojca)
Smok Wawelski napisał(a):
Twoje wykręty po prostu nie mają sensu - nie mówiąc już o tym, że wprost zaprzeczasz Pismu, mówiącemu o Boskości Jednorodzonego Syna.
Jeżeli o ciastku się mówi boskie to dlaczego mam odbierać Boskość Synowi. Tak jest Boski!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
I P 2:6-8

(6) To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. (7) Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła -8 i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni.

Henryku potykasz się o Ten Kamień.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 8:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Bogiem Stwórcą wszechrzeczy jest Ojciec, a Pan Jezus jest tym przez którego (ze względu na Niego) cała przestrzeń trójwymiarowa powstała łącznie z Tobą . Musisz mieć na uwadze że Ojciec jest poza czasem i on ustala które wydarzenie jest na początku a które jest ostatnie

"(...) lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; one przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się, i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje" [Hebr. 1:8-12]

Czy nie przestaniesz przekręcać Słowa Bożego, Henryku? SYN BOŻY NA POCZĄTKU UGRUNTOWAŁ ZIEMIĘ, A NIEBIOSA SĄ DZIEŁEM RĄK SYNA BOŻEGO. Syn Boży jest zawsze ten sam.

Henryk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Syn był w postaci Bożej zanim zstąpił na ziemię [Flp. 2:5-8] podczas Wcielenia jako Jeszua, czyli JHWH Zbawiciel.

Tak u Ojca był jeżeli tak można ująć w zamyśle (piszę przybliżając sprawę na sposób rozumu ludzkiego obarczonego istnieniem czasu) jako początek ale fizycznie zaistniał dwa tysiące lat temu. Twoje zrozumienie tego wersetu to czysta reinkarnacja i zaprzeczenie faktu, że Mesjasz Pan Jezus to nie człowiek z krwi i kości. Jaki duch tego nie uznaje?

Syn JEST ZAWSZE. Dlatego autor Listu do Hebrajczyków porównuje do Niego Melchizedeka:

"Imię jego znaczy najpierw król sprawiedliwości, następnie zaś król Salemu, to jest król pokoju. Bez ojca, bez matki, bez rodowodu, nie mający ani początku dni, ani końca życia, lecz podobny do Syna Bożego, pozostaje kapłanem na zawsze" [Hebr. 7:2-3]

"Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest" [Jan 8:58]

NIE MOŻNA TEGO UJĄĆ "Syn istniał w zamyśle". To jest właśnie herezja zaprzeczająca prostym stwierdzeniom samego Pisma, które usiłujesz przekręcić i to w bardzo prymitywny sposób. Syn zstąpił z nieba, gdzie był pierwej:

"A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy" [Jan 3:13]

"Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?" [Jan 6:62]

"(...) zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał" [Jan 6:68]

Chcesz mi wmówić, że to "zamysł Boga" był pierwej w niebie i zstąpił z nieba? Bo ja czytam, że to Syn Człowieczy jako Osoba był w niebie i zstąpił z nieba, gdzie jako Syn Boży JEST od zawsze. Coraz ciekawsze rzeczy wymyślasz. I coraz bardziej sprzeczne z tekstem Pisma.

Duch antychrysta nie wyznaje, że JHWH Zbawiciel [Jeszua] przyszedł w ludzkim ciele jako Mesjasz. Po tym można poznać, że dych antychrysta nie jest z Boga [I Jana 4:2-3].

Henryk napisał(a):
Używasz definicji (trójedyny) na Pana Boga, której nie ma w Słowie a Ten który powiedział Ja Jestem chyba wie kim jest. Nie musiał przestać być Panem, gdyz jako niewidzialny (fizycznie) dla swojego stworzenia Pan wyznaczył widzialną fizycznie osobę przed którą musi ugiąć się wszelkie kolano i wyznać że Jezus jest Panem, co określa czy ktoś jest w opozycji, buncie czy w Prawdzie i posłuszeństwie wobec Niego(Ojca)

JHWH jest jednością złożoną i to jest napisane. Trzy Osoby są nazywane w Biblii JHWH i to też jest napisane. Osoby te są odwieczne i to też jest napisane. Trójjedyność to jest wniosek z nauczania Biblii o powyższych faktach, a nie definicja. Nie moja wina, że odmawiasz wyciągania wniosków na tyle, na ile jako człowiek jesteś zdolny.

Henryk napisał(a):
Jeżeli o ciastku się mówi boskie to dlaczego mam odbierać Boskość Synowi. Tak jest Boski!!!

Jeśli Boskość Syna Bożego porównujesz do boskości ciastka, to sam wystawiasz sobie najlepsze świadectwo jeśli chodzi o poziom merytoryczny naszej dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 28, 2009 10:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Henryk-Herbatnik napisał(a):
Jeżeli o ciastku się mówi boskie to dlaczego mam odbierać Boskość Synowi. Tak jest Boski!!!

"Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.[...]Dlatego musiał się upodobnić pod każdym względem do braci, aby stał się miłosiernym i wiernym arcykapłanem wobec Boga dla przebłagania za grzechy ludu." [Hbr 1:1-4.2:17] Mowa tu o tym, jak JHWH Zbawiciel, Stwórca wszechświata, stał się człowiekiem, bo musiał się upodobnić do ludzi.

"Kto wstąpił na niebiosa i zstąpił? Kto zebrał wiatr w swoje dłonie? Kto owinął wody płaszczem? Kto stworzył wszystkie krańce ziemi? Jakie jest jego imię? Jakie jest imię jego syna? Czy wiesz?"
[Prz. 30:4]

"[...]Mów do miast judzkich: Oto wasz Bóg! Oto Wszechmocny, Jahwe przychodzi w mocy, jego ramię włada. Oto ci, których sobie zarobił, są z nimi, a ci, których wypracował, są przed nim. Jak pasterz będzie pasł swoją trzodę, do swojego naręcza zbierze jagnięta i na swoim łonie będzie je nosił, a kotne będzie prowadził ostrożnie" [Iz. 40:9-11]

"Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce" [Jan 10:11]

Wpadasz tutaj Henryku co jakiś czas i drwisz z JHWH.
Proponuję więc dla tego pana ajencję jakiejś oddzielnej "cukierni" w Archiwum tego forum. Mam nawet kilka pomysłów na fajny temat: "okruchy Henryka", "puzzl's z bułki tartej"

ps.: Henryku ofiara jaką złożył za Ciebie "Twój Jezus" [człowiek] jest daremna i nie ma żadnej mocy wykupnej. Bo człowieka nie może wykupić człowiek. Zrozum to: "Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek. Ani też nie da Bogu za niego okupu" [Ps. 49:8]

"Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, został usprawiedliwiony w duchu, ukazał się aniołom, był zwiastowany między poganami, uwierzono w niego na świecie, wzięty został w górę do chwały" [1 Tm 3:16]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 29, 2009 8:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
salamandrus napisał(a):
I P 2:6-8

(6) To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony. (7) Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła -8 i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni.

Henryku potykasz się o Ten Kamień.


Izajasza 8:13-15

13 Tylko Pana Zastępów miejcie za Świętego, niech On będzie waszą bojaźnią i On waszym lękiem!
14 I będzie wam świętością i kamieniem obrazy, i skałą potknięcia dla obydwu domów Izraela, sidłem i siecią dla mieszkańców Jeruzalemu.
15 I wielu potknie się o nie i upadną, i potłuką się, i będą usidleni i schwytani.

Henryku możesz wykręcać i kombinować z Pismem Świętym jak chcesz , ale i tak chwała i cześć należy się Jezusowi - Słowu które stało się ciałem .
To przed Nim zegnie się wszelkie kolano . Bo on jest Bogiem Wszechmogącym choć na krótko stał się mniejszym od aniołów aby połozyc swoje ludzkie życie za twoje i moje grzechy . Ale nigdy nie przesał być tym kim był zawsze - Bogiem . On objawił Ojca , kto nie czci Syna nie czci i Ojca który go posłał , On chrzci Duchem Świętym , tylko wielbiąc Jego mozna oddać cześć Ojcu .

Henryku oddaj cześć Jezusowi jako twojemu Panu i Bogu , twemu stwórcy . Wtedy stanie się również twoim zbawicielem . wtedy będziesz mógł nazywać Boga ojcem . To w Chrystusie objawił się Trójjedyny Bóg .
Niech cię Bóg błogosławi Henryku i sprawi że poznasz go w końcu .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 30, 2009 6:34 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
ani_isza napisał(a):
ps.: Henryku ofiara jaką złożył za Ciebie "Twój Jezus" [człowiek] jest daremna i nie ma żadnej mocy wykupnej. Bo człowieka nie może wykupić człowiek. Zrozum to: "Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek. Ani też nie da Bogu za niego okupu" [Ps. 49:8]
Tak jest to prawda wobec tych którzy nie mogą osiągnąć sprawiedliwości na podstawie Prawa ale Pan Jezus dał radę i wypełnił je, dlatego stał się Barankiem bez skazy
Rz 3: (10) tak jak to zostało napisane: Nie ma sprawiedliwego, nawet jednego; (11) nikt nie jest przy zdrowych zmysłach, nie ma takiego, który by szukał Boga. (12) Wszyscy zeszli z drogi prostej, wszyscy stali się nieużyteczni. Nie ma nawet jednego, który by czynił dobro. (13) Ich gardło podobne jest do otwartego grobu, język ich służy zdradzie, a na ich wargach znajduje się jad żmijowy. (14) Ich usta pełne są goryczy i przekleństw. "Ich nogi gotowe zawsze do rozlewu krwi" (16) zaglada i nędza na ich drogach, (17) a drogi pokoju nie znają wcale (18) i nie ma bojaźni Bożej przed ich oczyma. (19) Wiadomo zaś, że cokolwiek mówi Prawo, mówi do tych, którzy są pod Prawem. Tak więc każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się poczuć winnym wobec Boga, (20) gdyż nikt w oczach Jego nie będzie usprawiedliwiony wskutek uczynków Prawa. Dzięki Prawu bowiem poznaje się [jedynie] grzech. (21) Teraz zaś sprawiedliwość Boża ukazała się poza Prawem i została zaświadczona przez Prawo i Proroków. (22) Jest to sprawiedliwość Boża dzięki wierze w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Nie ma żadnej różnicy. (23) Wszyscy bowiem zgrzeszyli i wszyscy są pozbawieni chwały Bożej, (24) dostępują zaś usprawiedliwienia darmo, dzięki Jego łasce, przez odkupienie dokonane w Chrystusie Jezusie, (25) którego uczynił Bóg przez wiarę narzędziem przebłagania w krwi Jego
Widzisz jest napisane : Nie ma sprawiedliwego, nawet jednego tak jak w tym psalmie Bo człowieka nie może wykupić człowiek Ale jest wyjątek znalazł się jeden człowiek sprawiedliwy który może wykupić człowieka. I ja w to wierzę, Ofiara była brana ze stada i nie różniła się od pozostałych zwierząt poza jednym musiała nie mieć skazy, musiała także jak inne być jak one a nie przebierańcem


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 30, 2009 8:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Pan Jezus dał radę i wypełnił je, dlatego stał się Barankiem bez skazy

DAŁ RADĘ? Jeśli Pan Jezus był człowiekiem, to nie mógł "dać rady", a to z prostej przyczyny, którą SAM CYTUJESZ w Rzym. 3:10-25. Nie ma ANI JEDNEGO sprawiedliwego, a wyjątek, o którym piszesz, nie jest nigdzie w Biblii opisany, ponieważ żaden człowiek nie jest zdolny do wypełnienia Prawa. Kazdy człowiek podlega zasadzie, której podlegał Paweł:

"I ja żyłem niegdyś bez zakonu, lecz gdy przyszło przykazanie, grzech ożył, a ja umarłem i okazało się, że to przykazanie, które miało mi być ku żywotowi, było ku śmierci. Albowiem grzech otrzymawszy podnietę przez przykazanie, zwiódł mnie i przez nie mnie zabił" [Rzym. 7:9-11]

Dlatego sam fakt wypełnienia zakonu jest dowodem, że Jezus to Wcielony Bóg. Zresztą, przecież zstąpił z nieba i jest zanim był Abraham, i jest Bogiem według Ojca. Czyżbyś "zapomniał" odpowiedzieć na te fragmenty?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 2:59 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smoku co znaczy być w Niebie? Być w Królestwie Bożym , a to znaczy żyć w sprawiedliwości, pokoju i radości w Duchu Świętym, mając społeczność z .Ojcem a Pan Jezus to osiągną będąc na Ziemi stracił ją na krzyżu. . Gdyby Pan Jezus nie był człowiekiem to wszystko co uczynił nie byłoby niczym nadzwyczajnym i wszystko co uczynił nie byłoby działaniem w wierze a tylko grą aktora o nieograniczonych możliwościach, a pot i łzy w ogrodzie przed śmiercią to byłby majstersztyk udawactwa. Abraham zaistniał ze względu na Pana Jezusa jak cokolwiek co widzimy fizycznie oczami bo Ojciec ustalił że on jest początkiem wszystkiego. Musisz zrozumieć że Pan Bóg jest Duchem nie osiągalnym by go dotknąć zmysłami, można go doświadczyć poprzez wiarę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 3:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryku, Biblia mówi że niebo to jest konkretne miejsce, w którym przebywa Bóg [I Tym. 6:16], który mieszka w niebie [Iz. 33:5 i inne]. Twoje wykręty obnażają coraz bardziej Twoją nieznajomość Pisma. Widzę, że nie przyjmujesz do wiadomości, że Jezus to BÓG WCIELONY, który jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem. Dlatego niczego nie musiał udawać.

Henryk napisał(a):
Abraham zaistniał ze względu na Pana Jezusa jak cokolwiek co widzimy fizycznie oczami bo Ojciec ustalił że on jest początkiem wszystkiego

Po pierwsze, Syn Boży powiedział wyraźnie: "Pierwej niż był Abraham, Jam jest" [Jan 8:58]. Po prostu Syn Boży jest odwieczny i JEST zanim był Abraham, ponieważ JEST BOGIEM. Twoja odpowiedź w ogóle nie dotyczy tekstu Jana 8:58, bo nie ma z nim związku. Po drugie, wszelkie stworzenie jest dziełem rąk Syna Bożego [Hebr. 1:8-10]. Syn Boży jest Osobą JHWH, która stworzyła świat i która zstąpiła z nieba wcielając się w ludzkie ciało jako Syn Człowieczy. Dlatego sam mówi, że był w niebie zanim zstąpił na ziemię [Jan 3:13, 6:33, 38, 50, 58, 62]. I żadne Twoje redefinicje nieba albo mylenie nieba jako miejsca zamieszkania Boga z Królestwem Bożym jako stanem duchowym nic tutaj nie pomogą.

Henryk napisał(a):
Musisz zrozumieć że Pan Bóg jest Duchem nie osiągalnym by go dotknąć zmysłami, można go doświadczyć poprzez wiarę.

Musisz zrozumieć, że trzeba czytać to, co jest napisane. A jest napisane, że JHWH, który jest duchem, stanowi jedność złożoną z trzech Osób, z których każda jest nazywana JHWH i z których jedna (Syn Boży) była w postaci Bożej w niebie, zanim została posłana przez Ojca i Ducha w celu wypełnienia misji mesjańskiej [Iz. 48:12-16] poprzez Inkarnację i złożenie ofiary na krzyżu.

Proszę Cię, przestań ściemniać, bo się niedobrze robi od samego czytania. Przekręcasz Pismo, wymyślasz jakieś przedziwne pojęcia, czytasz to, czego nie ma w prostych tekstach. I po co? Żeby ratować herezję?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 4:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
Gdyby Pan Jezus nie był człowiekiem to wszystko co uczynił nie byłoby niczym nadzwyczajnym i wszystko co uczynił nie byłoby działaniem w wierze a tylko grą aktora o nieograniczonych możliwościach, a pot i łzy w ogrodzie przed śmiercią to byłby majstersztyk udawactwa


Ale tak nie było

Rodzicami Jezusa byli : matką była Maria która była człowiekiem a Ojcem Bóg Jahwe . Jezus był 100% człowiekiem i 100% Bogiem .
Słowo które było Bogiem - stworzyciel wszechświata będący w łonie Ojca stał sie 100% człowiekiem aby swoje ludzkie zycie złożyc w ofierze za grzeszników . Słowo stało się ciałem
( Teksty źródłowe : ew.Jana 1:1:18 , 5:23 , 10:27-30 , ew. Łukasza 1:34-35 , ew.Mat. 1:21-23 , Izajasz 40:3 )

Nawet o Janie Chrzcicielu jest napisane że miał pójść przed Bogiem Izraela
ew. Łukasza 1:16-17
16 Wielu też spośród synów izraelskich nawróci do Pana, Boga ich.
17 On to pójdzie przed nim w duchu i mocy Eliaszowej, by zwrócić serca ojców ku dzieciom, a nieposłusznych ku rozwadze sprawiedliwych, przygotowując Panu lud prawy.


Malachiasza 3:1
Oto Ja posyłam mojego anioła, aby mi przygotował drogę przede mną. Potem nagle przyjdzie do swej świątyni Pan, którego oczekujecie, to jest anioł przymierza, którego pragniecie. Zaiste, on przyjdzie - mówi Pan Zastępów.


Widze Henryku że rozumujesz jak Żydzi którzy uważali że Jezus jest człowiekiem ale nie wierzyli że jest także Bogiem Jahwe o którym mówiły Pisma .
Do takich ludzi Jezus powiedział : ew. Jana 3:7 , 5:39 , 8:24 , 10: 31-33

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 6:43 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Widze Henryku że rozumujesz jak Żydzi którzy uważali że Jezus jest człowiekiem ale nie wierzyli że jest także Bogiem Jahwe o którym mówiły Pisma .
Do takich ludzi Jezus powiedział : ew. Jana 3:7 , 5:39 , 8:24 , 10: 31-33
TAK masz rację tylko z tą różnicą że nie wierzyli że Pan Jezus jest tym którego Bóg Jahwe namaścił swoim Duchem. ale część z nich to zrozumiała po zmartwychwstaniu i uwierzyła. Zapomniałeś o jednym Pan Bóg jest nieśmiertelny i nie można go zabić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 8:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
Zapomniałeś o jednym Pan Bóg jest nieśmiertelny i nie można go zabić.


Dlatego Henryku Bóg stał się człowiekiem aby móc umrzeć na krzyżu za nasze grzechy . Widzisz tę wielka miłość Boga do swego zbuntowanego stworzenia ? Sam przyszedł , nie posłał żadnego anioła ani archanioła .
Na krzyżu umarł człowiek Jezus Chrystus .
Jezus Chrystus to 100% Bóg i 100% człowiek .

myśle że widzisz to i chyba wiem dlaczego tak się bronisz przed prawdą .

p.s. przeczytałeś wszystkie odnośniki które podałem ?

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Ostatnio edytowano So sty 31, 2009 8:11 pm przez poszukiwacz prawdy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 8:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Zapomniałeś o jednym Pan Bóg jest nieśmiertelny i nie można go zabić.

"Niech was ożywiają uczucia znamienne dla Jezusa Chrystusa: On to, istniejąc od wieków w postaci Boga, nie uznał za stosowne korzystać ze swej równości z Bogiem, lecz przeciwnie wyzbył się wszystkiego, co Boskie, pojawił się w postaci sługi. Stał się podobnym do ludzi i – zgodnie z tym, czym był na zewnątrz – został uznany za człowieka. Zgodził się dobrowolnie na stan poniżenia, stał się posłuszny aż do śmierci – i to aż do śmierci na krzyżu" [Flp. 2:5-8]

"Ponieważ zaś dzieci powiązane są nawzajem wspólnotą krwi i ciała, dlatego On, bez żadnej różnicy, również wszedł w ową wspólnotę, aby następnie przez śmierć pokonać diabła, który także posiadał władzę nad śmiercią, i aby uwolnić tych wszystkich, którzy pozostawali w jej więzach" [Hebr. 2:14-15]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL