www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 5:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Henryku, czy mógłbyś odnieść się TAKŻE do tych fragmentów z Pisma, które wskazywali Ci Smok, Poszukiwacz i Tomasz? Czy dajesz może do zrozumienia, ze przechodzisz do "machania rękami", bo merytorycznie nie masz już nic do powiedzenia?
Wróć może do Biblii, czy możesz podać odpowiedź na pytania: kto odkupił człowieka i w jaki sposób? [wraz z uzasadnieniem biblijnym?]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 6:13 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Ani_isza z całym szacunkiem jesteśmy w grupie tematów Historia Kościoła i chyba wolno przytaczać zdarzenia związane z życiem duchowym ludzi na przestrzeni minionych ostatnich dwóch tysiącleci. Odnośnie cytatów biblijnych to każdy je interpretuje w zależności od przynależności de nominacyjnej. Nie jestem dla Ciebie autorytetem więc po co szermierka na wersety ze Słowa, jeżeli każdy pozostanie na wcześniej upatrzonych pozycjach de nominacyjnych. Dogmat trynitarny obowjązuje ewangielikalnych chrześcijan i na nic jakiekolwiek wyjaśnienia. Trzeba go przyjąć lub fora ze dwora. Ten werset powinien rozwiać Twoje wątpliwości jest jednoznaczny przynajmniej dla mnie
1Tm 2:5 Br "Jeden jest bowiem Bóg, jeden jest także Pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 07, 2009 9:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Henryk napisał(a):
Ani_isza z całym szacunkiem jesteśmy w grupie tematów Historia Kościoła i chyba wolno przytaczać zdarzenia związane z życiem duchowym ludzi na przestrzeni minionych ostatnich dwóch tysiącleci.

Załóż sobie osobny temat w tym dziale forum i tam przytaczaj "zdarzenia związane z życiem duchowym ludzi na przestrzeni minionych ostatnich dwóch tysiącleci". Sam się pojawiłeś w TYM TEMACIE, bądź więc łaskaw ustosunkować się na podstawie Biblii do zagadnień dotyczących Biblii, bo unikasz tego. Dla mnie bardzo to dziwne...
Henryk napisał(a):
Odnośnie cytatów biblijnych to każdy je interpretuje w zależności od przynależności de nominacyjnej.

Ależ TY ich WCALE nie interpretujesz tylko [mam wrażenie] udajesz, że ich nie ma w Biblii. Inaczej musiałbyś przyznać rację nauce całej Biblii o zapowiadanym[w Pismach Starego Testamentu] przyjściu na ziemię i wcieleniu się [pod postacią "sarks"] JHWH który zbawia, przyjściu jako Jezusa Syna Bożego, czyli Syna Człowieczego i jednocześnie JHWH Zbawiciela.
Czy dla Ciebie Jezus Chrystus jest Synem Bożym, poczętym z Ducha Świętego?
Henryk napisał(a):
Dogmat trynitarny obowjązuje ewangielikalnych chrześcijan i na nic jakiekolwiek wyjaśnienia. Trzeba go przyjąć lub fora ze dwora.

Nie jestem ewangelikalną chrześcijanką i nie zawieram się w Twojej definicji 8) W Starym i Nowym Testamencie są wskazania dotyczące tego, że Jezus Chrystus to JHWH Zbawiciel i jednocześnie człowiek oraz wskazania dotyczące złożoności JHWH. Nie zaprzeczysz temu.
Henryk napisał(a):
Ten werset powinien rozwiać Twoje wątpliwości jest jednoznaczny przynajmniej dla mnie
1Tm 2:5 Br "Jeden jest bowiem Bóg, jeden jest także Pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,"

Ten werset rozwiewa wątpliwości i jest poprzedzony kilkoma innymi wersetami:

"Godne wiary to słowo i godne całego przyjęcia, że Pomazaniec Jezus przyszedł na świat grzeszników zbawić [1:14] (...) To piękne i możliwe do przyjęcia przed Zbawicielem naszym, Bogiem, który wszystkim ludziom chce dać się zbawić i do uznania prawdy przyjść. Jeden bowiem Bóg, jeden i pośrednik Boga i ludzi: człowiek Pomazaniec Jezus. Ten który dał siebie samego zamiast okupu za wszystkich na świadectwo w stosownym dla siebie czasie(...)" [2:3-6]- cytaty z interlinii.

No to w jaki sposób Bóg nabył sobie Kościół swoją własną krwią [Dz.Ap.20:28]?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: So lut 07, 2009 10:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
Henryku! weż do reki brytyjke i przestudiuj wersety ze ST cytowane w NT a odnoszace sie do Jezusa. Spostrzezesz wtedy, ze wiele z nich odnosi sie w ST do Jahwe.
wezmy np pierwszy rozdzial Ewangelii Marka:

,,(1) Początek Ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. (2) Jak jest napisane u proroka Izajasza: Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. (3) Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki. (4) Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. " (Mr 1.1-4)

Skąd pochodzi ten cytat- ano z Izajasza 40 rozdziału:

,,(1) Pocieszcie, pocieszcie mój lud! - mówi wasz Bóg. (2) Przemawiajcie do serca Jeruzalem i wołajcie do niego, że czas jego służby się skończył, że nieprawość jego odpokutowana, bo odebrało z ręki Pana karę w dwójnasób za wszystkie swe grzechy, (3) Głos się rozlega: Drogę dla Pana przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec naszemu Bogu! (4) Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i wzgórza obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną gładką. (5) Wtedy się chwała Pańska objawi, razem ją wszelkie ciało zobaczy, bo usta Pańskie to powiedziały. (6) Głos się odzywa: Wołaj! - I rzekłem: Co mam wołać? - Wszelkie ciało to jakby trawa, a cały wdzięk jego jest niby kwiat polny. (7) Trawa usycha, więdnie kwiat, gdy na nie wiatr Pana powieje. Prawdziwie, trawą jest naród. (8) Trawa usycha, więdnie kwiat, lecz słowo Boga naszego trwa na wieki. (9) Wstąpże na wysoką górę, zwiastunko dobrej nowiny w Syjonie! Podnieś mocno twój głos, zwiastunko dobrej nowiny w Jeruzalem! Podnieś głos, nie bój się! Powiedz miastom judzkim: Oto wasz Bóg! (10) Oto Pan Bóg przychodzi z mocą i ramię Jego dzierży władzę. Oto Jego nagroda z Nim idzie i przed Nim Jego zapłata. (11) Podobnie jak pasterz pasie On swą trzodę, gromadzi ją swoim ramieniem, jagnięta nosi na swej piersi, owce karmiące prowadzi łagodnie."

Wersetów tego typu jest wiecej. O kim pisze Izajasz i Marek?
To pytanie retoryczne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 12:03 am 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
Sięgnalem do interlinii, ktora lepiej oddaje tozsamosc Jezusa z Jahwe w tych wersetach.
Paradoksalnie dobrze oddaje to przekład Nowego Swiata (choć tlumaczenie NT to ideologia odbiegajaca od oryginalu)

(1) "Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud"- mówi wasz Bóg. (2) "Mówcie do serca Jerozolimy i wołajcie do niej, że jej służba wojskowa się dopełniła, że jej przewinienie zostało spłacone. Otrzymała bowiem z ręki Jehowy pełną miarę za wszystkie swe grzechy". (3) Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu: "Oczyśćcie drogę Jehowy! Prostujcie dla naszego Boga gościniec wiodący przez pustynną równinę." (4) Niech każda dolina się podniesie, a każda góra i wzgórze się obniży. I teren pagórkowaty ma się stać równiną, a nierówny teren - dolinną równiną. (5) I objawi się chwała Jehowy, a ujrzy ją pospołu wszelkie ciało, bo usta Jehowy to powiedziały". (6) Słuchaj! Ktoś mówi: "Wołaj!" A ktoś rzekł: "Co mam wołać?" "Wszelkie ciało jest zieloną trawą, a wszelka ich lojalna życzliwość jest jak kwiat polny. (7) Zielona trawa uschła, kwiecie zwiędło, gdyż powiał na nie duch Jehowy. Zaiste, lud ten to trawa zielona. (8) Zielona trawa uschła, kwiecie zwiędło, lecz słowo naszego Boga będzie trwało po czas niezmierzony". (9) Wejdź na wysoką górę, niewiasto niosąca dobrą nowinę dla Syjonu. Podnieś z mocą swój głos, niewiasto niosąca dobrą nowinę dla Jerozolimy. Podnieś go. Nie lękaj się. Mów do miast Judy: "Oto wasz Bóg". (10) Oto Wszechwładny Pan, Jehowa, przyjdzie jako siłacz, a jego ramię będzie rządzić dla niego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Pn paź 18, 2010 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Off_czyk napisał(a):
A co do tematu, to szkoda, że mało na temat, bo chętnie bym się dowiedział więcej nt "Jesus only" i/lub united pentecostal church... Pozdrawiam, z aktualnie szarej i odwilżowej wisełeczki ;)

Znalazłam ciekawą analizę powstawania i przeobrażeń ruchu "Jesus Only":
http://www.magazyn.ekumenizm.pl/article ... 8122426144

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL