www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 11:05 am 
A co ja mogę na to powiedzieć
piszesz w co wierzysz i masz do tego prawo.
W dziejach apostolskich nikt w tytuły Boga nie został ochrzczony wszystkich ochrzczono w Imię Jezusa
a co do Boga ja zgadzam się że Jest Ojcem w Niebie
Syn Go objawił na ziemi
i przebywa wśród nas w Duchu Sw.
Ale to wciąż ten sam Bóg
Co do obecności innych przy stworzeniu świata to u Joba pisze -gdzie byłeś gdzie stwarzałem ziemie i radosny okrzyk wydali wszyscy synowie Boży
Bóg oczywiście nie był sam przy stworzeniu.
Wszelako Słowo nigdzie nie pisze wprost że Bóg jest podzielony
a ja staram się prowadzić bój /nie z Tobą i innymi ale z naleciałościami czasów po apostolskich/ o wiarę raz na zawsze przekazaną świętym- czyli chcę wierzyć tak jak apostołowie i Jezus
A mówił o Boga to samo co jest napisane w Torze-a tam podziału Boga nie ma.
O chrzcie napisałem w dziale archiwum temat o chrzcie wodnym -może jak zechcesz to przeczytasz
pozdrawiam


Ostatnio edytowano Pt sty 23, 2009 11:15 am przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 11:12 am 
Jezus jest widzialnym obrazem niewidzialnego Boga
i siedzi po prawicy Boga
To prawda z prawdą nie dyskutuję
świątynia Boga którą był Jezus na ziemi jest teraz w niebie Jana 2 wers19 do 21
Czy Boga nie ma we własnej świątyni ?
pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 12:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Sorry, Rysiu, ale Jezus jest Jednorodzonym Bogiem będącym w łonie Ojca:

"Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go" [Jan 1:18]

"(...) lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego" [Hebr. 1:8]

Jest wiele innych tekstów mówiących o tym, że Ojciec i Syn to dwie różne Osoby, choć Bóg jest Jeden jako jedność złożona [Adonai echad]. Dlatego Jezus nie jest przejawem Ojca. Trójjedyność Boga nie polega na Jego "dzieleniu", bo to jest kompletnie błędne podejście do sprawy. Jedności złożonej nie muszisz dzielić, żeby była złożona. Ona już taka jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Przy stwarzaniu ktoś zastąpił JHWH, czy on sam to czynił?
No to np. nazywa się Boga w Rodz.1:1-5 cały czas "ELOHIM" w hebrajskim oryginale

"Na początku Bóg [Elohim] stworzył niebo i ziemię.(2) Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży [ Ruach Elohim] unosił się nad wodami.(3) Wtedy Bóg [Elohim] rzekł: Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość.(4) Bóg [Elohim] widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności.(5) I nazwał Bóg [Elohim] światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy."

ELOHIM to liczba mnoga rodzaju męskiego od EL [Bóg].

Co do TORY, to ja Ci właśnie podaję przykłady z TORY, ale Tora to nie są całe Pisma ["Starego Testamentu"] które cytował Jezus i apostołowie [w "Nowym Testamencie"]. Ks. Rodzaju to jedna z części tworzących TORĘ.

Co do złożonej natury JHWH przeczytaj sobie dokładnie rozdział 18 Ks. Rodzaju, gdzie Abrahamowi ukazał się JHWH [18:1]. Abraham zobaczył 3 mężów [18:2]. Potem JHWH rozmawiał osobiście z Abrahamem -więc był jednym z tych trzech [18:13-17]. Potem JHWH mówi, że zstąpi na ziemię [a przecież już był na niej...18:20-21]. Następnie mężowie odeszli, a Abraham zbliżył się do JHWH i rozmawiał z JHWH [18:22 i dalsze]. Wreszcie osobiście odszedł JHWH [ 18:33].

RYS'iu co Ty na to?

ps. czy mógłbyś posługiwać się wskazaniami z Biblii jeżeli cytujesz jakieś wersety? podawaj miejsca skąd je czerpiesz; byłabym wdzięczna, gdybyś zechciał trzymać się tej zasady; dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 2:48 pm 
Ani
faktycznie Bóg przyszedł do Abrahama z 2 aniołami sam jako anioł pański.
Ale to żaden dowód na trójcę - wiesz co nie pasuje -Duch SW
Duch SW w żadnym wypadku nie występuje jako anioł to namaszczenie bardziej.
Ani wybacz ale na inne rzeczy już nie odpowiem
postanowiłem nie pisać na tym forum by nie popadać w spory o Słowo
Smok napisał wprost że jestem zwiedziony a to nie jest wstęp do żadnej dyskusji.
Mam cząstkowe poznanie mogę się mylić ale moją wiarę opieram na tym co czytam w Słowie sam osobiście czy Słowo może zwodzić mam takie poznanie jakie daje mi Bóg modę się o pokarm i taki mi daje jeżeli ktoś to On mnie "zwodzi"
pozdrawiam i przepraszam za zawracanie czasu -dziękuję za dyskusję
do widzenia


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 3:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Płaskowicki Rys napisał(a):
... na inne rzeczy już nie odpowiem
postanowiłem nie pisać na tym forum... ...
pozdrawiam i przepraszam za zawracanie czasu -dziękuję za dyskusję
do widzenia


...To bardzo zastanawiające, ale jeśli prześledzi się wiele dyskisji na tym forum, to można dojść do wniosku, że wiele osób postępuje wg takiego właśnie szablonu: Najpierw dyskusja nakręca się na maxa, na ogół przez jednego nakręcającego, a potem ten jeden przyparty do muru konkretnymi wersetami, pisze, że postanowił przestać pisać, bo albo nie ma czasu, albo zbyt niski poziom, albo czuje się urażony itd... Dziwne... Oczywiście szanuje Płaskowickiego R, ale przypomina mi kilku innych aktywnych forumowiczów, którzy dyskutowali, duskutowali, a jak tchu zabrakło pozdrowili, przeprosili i się pożegnali... hmmm.

A co do tematu, to szkoda, że mało na temat, bo chętnie bym się dowiedział więcej nt "Jesus only" i/lub united pentecostal church... Pozdrawiam, z aktualnie szarej i odwilżowej wisełeczki ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 24, 2009 11:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Płaskowicki Rys napisał(a):
Ani
faktycznie Bóg przyszedł do Abrahama z 2 aniołami sam jako anioł pański.
Ale to żaden dowód na trójcę - wiesz co nie pasuje -Duch SW
Duch SW w żadnym wypadku nie występuje jako anioł to namaszczenie bardziej.

Ale heca...a ja w przykładzie z Abrahamem chciałam Ci pokazać, że w tym samym czasie JHWH był w różnych miejscach poprostu i był w widzialnej postaci na ziemi, a jednocześnie też w niebie i nie jako anioł, to nie anioł rozmawiał z Abrahamem tylko JHWH - tyle to sobie możesz sprawdzić sam [18:13-17 i 18:20-21.33]:
http://www.scripture4all.org/OnlineInte ... /gen18.pdf
Płaskowicki Rys napisał(a):
Ani wybacz ale na inne rzeczy już nie odpowiem
postanowiłem nie pisać na tym forum by nie popadać w spory o Słowo


"Spory o Słowo" jako Biblia czyli Pisma Starego i Nowego Testamentu? Czy słowa w sensie w jakim czytamy w 1Tm 6:3-10
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 3055&t=KJV
i 2Tm 2:14-20
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 3054&t=KJV
?
Płaskowicki Rys napisał(a):
Smok napisał wprost że jestem zwiedziony a to nie jest wstęp do żadnej dyskusji.
Mam cząstkowe poznanie mogę się mylić ale moją wiarę opieram na tym co czytam w Słowie sam osobiście czy Słowo może zwodzić mam takie poznanie jakie daje mi Bóg modę się o pokarm i taki mi daje jeżeli ktoś to On mnie "zwodzi"

Ależ RYS'iu nie uciekaj. Skoro Twoja wiara jest oparta na SŁOWIE BOŻYM to poprzyj Twoje wierzenia umocowaniem z Pisma detalicznie. Ja staram się cytować Pismo na poparcie tego co piszę.
Off_czyk napisał(a):
A co do tematu, to szkoda, że mało na temat, bo chętnie bym się dowiedział więcej nt "Jesus only" i/lub united pentecostal church...

O ile dobrze rozumiem, to chodzi o to, że JEDEN JHWH ma na imię "PAN JEZUS CHRYSTUS" i jest to "jedna osoba" tylko raz jest jako Ojciec, raz przyjmował postać Syna, a innym razem Ducha Św - ale nie jestem pewna do końca z tym Duchem Św., bo nie wiem nawet na jakich wersetach z Biblii się opierają detalicznie co do doktryny - a RYS'iu P. pisze np., że:
Płaskowicki Rys napisał(a):
Duch SW w żadnym wypadku nie występuje jako anioł to namaszczenie bardziej.

A to już nie jest prawda.
To jest strona RYS'ia "zwierzchnictwa" [czy jak to nazwać?]:
http://www.restorerchristiancentre.org/ ... 4519831596


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 1:08 am 
Ani
uprzejmie proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Link ,który przedstawiłaś to nie są moi "zwierzchnicy" tylko przyjaciele z którymi współpracuję.
Wszystkie zbory są u nas autonomiczne, jestem uznawany nie tylko przez JABULA ale i PAW a zwłaszcza AWCF
Dyskutować z wami po potraktowaniu mnie przez Smoka nie zamierzam -argumenty wasze znam -skończyłem Seminarium Teologiczne w Ustroniu w 1992 ,a nowych nie chcę słuchać bo nie ma w was woli dyskusji tylko chęć udowodnienia racji.
Ja miałem nadzieje na dyskusje a nie pouczenia .
Smok mnie nie musi ratować już to w 1989 uczynił Jezus .
Odnalazł mnie na odwyku zabrał mi alkohol ,nikotynę próby samobójcze ,które miałem od kiedy w wieku 18 lat ksiądz mi powiedział że moja mama nie jest moją /gdy po 5 letniej jej chorobie na raka zmarła ja trzymałem ja za rękę w chwili zgonu./-nie była moja mama a ja jestem adoptowany.Powiedział mi to jak załatwiałem jej pogrzeb bo tata cały czas chorował na serce i na mnie spadła opieka nad mamą.W czasie choroby ostatnie dwa lata nie chodziła więc nawet do wc ja nosiłem,bądz nieczystości z niej zmywałem.
Załamało mnie to i choć skończyłem studia stacjonarne prawo zacząłem marnować sobie życie -zostałem komunistą i piłem aż trafiłem na odwyk 3 razy. Na ostatnim odwyku psycholog uczciwy facet SJ powiedział memu ojcu że tak mam zwichnięta psychikę że nikt mi już nie pomoże i jak trzeci raz spróbuję się zabić to mi się "uda" miałem niecałe 30 lat.
Bóg mnie odnalazł i już 20 lat jestem wolny.
Nawróciłem się w Janowicach Wielkich A w Legnicy w Zborze Anastasis brat Ron Kimbal położył na mnie ręce i uwolnił od związań prorokował że Bóg mnie będzie używał.Zostałem wtedy ochrzczony Duchem Sw na oczach całego zboru.20 lat chodzę z Panem modlę się na językach i sam czytam Słowo umiem czytać gdy pan mnie zbawił dał nowa pracę skończyłem geografię historie i teologię.
Szukając oblicz Boga odkryłem ze Jest Jeden sam zapragnąłem się ochrzcić tak jak to czynili apostołowie poszukałem i znalazłem poselstwo Branhama tam sie ochrzciłem tak jak Paweł to opisał w Dziejach w rozdziale 22 wers od 14 do 16 wzywając Imienia Pana.
W poselstwie nie byłem długo.
Kult proroka spowodował ze wraz z moją grupa która jest ze mną od kiedy wyszedłem z Anastasis postanowilismy już z nikim organizacyjnie się nie wiązać a tylko współpracować.
Współpracujemy z kim się da ale nikt nie jest nasza zwierzchnością -próbował nas związać Roj Nichols z UPCI -to zerwaliśmy z nim kontakt.
Wiec jeżeli Smok twierdzi ze jestem zwiedziony to znaczy ze nie pije i mam nowe życie dane mocą belzebuba.
Ponieważ osadził mnie przed wysłuchaniem a Ty przypisujesz podległość pierwszej z brzegu grupie w Birningham gdzie takich jak ten na stronie zborów Jesus Only znam około 20 w tym organizacja Betel z 3000 członków to stwierdzam że nie macie rozeznania tak faktów jak i Ducha, w tym stanie rzeczy dalsze wzajemne monologi wydaja mi się bezcelowe bo wy mnie słuchać nie chcecie jako zwiedzionego a ja do was nie mam zaufania
po raz ostatni proszę o anulowanie mego konta bo nie chce moim nazwiskiem figurować na tego typu forum
przepraszam za szczerość
żegnam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 12:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Płaskowicki Rys napisał(a):
Ani
uprzejmie proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Link ,który przedstawiłaś to nie są moi "zwierzchnicy" tylko przyjaciele z którymi współpracuję.
Wszystkie zbory są u nas autonomiczne, jestem uznawany nie tylko przez JABULA ale i PAW a zwłaszcza AWCF
Dyskutować z wami po potraktowaniu mnie przez Smoka nie zamierzam -argumenty wasze znam -skończyłem Seminarium Teologiczne w Ustroniu w 1992 ,a nowych nie chcę słuchać bo nie ma w was woli dyskusji tylko chęć udowodnienia racji.
Ja miałem nadzieje na dyskusje a nie pouczenia .
Smok mnie nie musi ratować już to w 1989 uczynił Jezus .
Odnalazł mnie na odwyku zabrał mi alkohol ,nikotynę próby samobójcze ,które miałem od kiedy w wieku 18 lat ksiądz mi powiedział że moja mama nie jest moją /gdy po 5 letniej jej chorobie na raka zmarła ja trzymałem ja za rękę w chwili zgonu./-nie była moja mama a ja jestem adoptowany.Powiedział mi to jak załatwiałem jej pogrzeb bo tata cały czas chorował na serce i na mnie spadła opieka nad mamą.W czasie choroby ostatnie dwa lata nie chodziła więc nawet do wc ja nosiłem,bądz nieczystości z niej zmywałem.
Załamało mnie to i choć skończyłem studia stacjonarne prawo zacząłem marnować sobie życie -zostałem komunistą i piłem aż trafiłem na odwyk 3 razy. Na ostatnim odwyku psycholog uczciwy facet SJ powiedział memu ojcu że tak mam zwichnięta psychikę że nikt mi już nie pomoże i jak trzeci raz spróbuję się zabić to mi się "uda" miałem niecałe 30 lat.
Bóg mnie odnalazł i już 20 lat jestem wolny.
Nawróciłem się w Janowicach Wielkich A w Legnicy w Zborze Anastasis brat Ron Kimbal położył na mnie ręce i uwolnił od związań prorokował że Bóg mnie będzie używał.Zostałem wtedy ochrzczony Duchem Sw na oczach całego zboru.20 lat chodzę z Panem modlę się na językach i sam czytam Słowo umiem czytać gdy pan mnie zbawił dał nowa pracę skończyłem geografię historie i teologię.
Szukając oblicz Boga odkryłem ze Jest Jeden sam zapragnąłem się ochrzcić tak jak to czynili apostołowie poszukałem i znalazłem poselstwo Branhama tam sie ochrzciłem tak jak Paweł to opisał w Dziejach w rozdziale 22 wers od 14 do 16 wzywając Imienia Pana.
W poselstwie nie byłem długo.
Kult proroka spowodował ze wraz z moją grupa która jest ze mną od kiedy wyszedłem z Anastasis postanowilismy już z nikim organizacyjnie się nie wiązać a tylko współpracować.
Współpracujemy z kim się da ale nikt nie jest nasza zwierzchnością -próbował nas związać Roj Nichols z UPCI -to zerwaliśmy z nim kontakt.
Wiec jeżeli Smok twierdzi ze jestem zwiedziony to znaczy ze nie pije i mam nowe życie dane mocą belzebuba.
Ponieważ osadził mnie przed wysłuchaniem a Ty przypisujesz podległość pierwszej z brzegu grupie w Birningham gdzie takich jak ten na stronie zborów Jesus Only znam około 20 w tym organizacja Betel z 3000 członków to stwierdzam że nie macie rozeznania tak faktów jak i Ducha, w tym stanie rzeczy dalsze wzajemne monologi wydaja mi się bezcelowe bo wy mnie słuchać nie chcecie jako zwiedzionego a ja do was nie mam zaufania
po raz ostatni proszę o anulowanie mego konta bo nie chce moim nazwiskiem figurować na tego typu forum
przepraszam za szczerość
żegnam


Dzięki za wyjaśnienia i sprostowanie. Nie znalazłam jednak jeszcze u nikogo z WAS detalicznego CREDO z umocowaniem w Piśmie.
To raczej odszedłeś od tego Jezusa, który Cię wybawił, a zwróciłeś się do innego? Pytam już teraz tak, sobie, bo i tak nie odpowiadasz na moje pytania i prośby o wskazane detaliczne w Piśmie poparcia do tego w co [jak piszesz] wierzysz.
Może polecisz chociaż z linka do czyjejś strony, gdzie jest umocowane w Piśmie credo, z którym się zgadzasz?
Płaskowicki Rys napisał(a):
Wyznaję Boga w Jezusie -Jedynego YHVH
który zapowiedział u Izajasza że jest zbawicielem i tak uczynił -zbawił przez Niego świat i nas.
YHVH objawł się w świątyni /za zasłoną ciała Jezusa Chrystusa./
Boga nikt nigdy nie widział ale Jednorodzony /jedyny poczęty z Ducha SW/Syn ten Go nam objawił YHVH zbawiciel to sam YHVH jako zbawiciel
nie widzę w Bogu odrębnych osób dla mnie Bóg jest jeden działa tylko w wielu wymiarach służby -Bóg to Duch a nie osoba podobna ludziom

Zgodziłem się więc z tym co pytał Smok ale chyba inaczej to rozumiem

I jednak, jak sam rozwijasz swe wyznanie, to stwierdzasz, nie wierzysz w tego samego Jezusa, o którym pisał Jan [1 J. 4:1-9]
"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest.Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie. [...] W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli."

Cytuj:
Boga w Jezusie [...] YHVH objawł się w świątyni /za zasłoną ciała Jezusa Chrystusa./
To nie był Bóg w Jezusie. Jezus to był i jest Bóg w 100% i jednocześnie człowiek w 100%, teraz w przemienionym, uwielbionym ciele zasiada po prawicy Ojca.

"[...]nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami." [Mt 1:20-23]. Im- z anu-nami EL -Bóg, nie ELOHIM ale EL:
"Lecz czy naprawdę zamieszka Bóg z człowiekiem na ziemi? Oto niebiosa i niebiosa niebios nie mogą cię ogarnąć, a cóż dopiero ten przybytek, który zbudowałem?!" [2Krn 6:18]

Cytuj:
zbawił przez Niego świat i nas
ON SAM osobiścia zbawił świat: "Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga, zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca. Prawdziwa to mowa i chcę, abyś przy tym obstawał, żeby ci, którzy uwierzyli w Boga" [Tt 3:5]

"Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go, jak to sami widzicie i słyszycie. Bo Dawid nie wstąpił do nieba, a jednak powiada: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich podnóżkiem stóp Twoich. [Dz 2:32-35 i Ps. 110:1-5]

"Ja, jedynie Ja, mogę przez wzgląd na siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę" [Iz 43:25]

"Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć. Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego" [J 10:17]


Cytuj:
Boga nikt nigdy nie widział ale Jednorodzony /jedyny poczęty z Ducha SW/Syn ten Go nam objawił YHVH zbawiciel to sam YHVH jako zbawiciel
nie widzę w Bogu odrębnych osób dla mnie Bóg jest jeden działa tylko w wielu wymiarach służby -Bóg to Duch a nie osoba podobna ludziom
Smok napisał Ci już, że ten werset brzmi inaczej: "monogenis Theos" znaczy "Jednorodzony Bóg" [Jan 1:18]

"[...]starając się zachować jedność Ducha w spójni pokoju: jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania; jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich." [Ef. 4:3-7] Tak jak opisywane tutaj ciało to jedność złożona taka jest trójjedność w JHWH Ojca, Syna i Ducha Św. Tajemnica to wielka- przeczytaj świadectwo jakie złożył o tym Jan Chrzciciel [Jan 1:32-34] oraz apostoł Jan: "Trzej bowiem dają świadectwo: Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą." [1J 5:7-8] bo wszystko ma się zasadzać na świadectwie dwu albo TRZECH świadków, a nie jednego.

http://www.blueletterbible.org/Bible.cf ... KJV#conc/7


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 3:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Płaskowicki Rys napisał(a):
Dyskutować z wami po potraktowaniu mnie przez Smoka nie zamierzam - argumenty wasze znam - skończyłem Seminarium Teologiczne w Ustroniu w 1992, a nowych nie chcę słuchać bo nie ma w was woli dyskusji tylko chęć udowodnienia racji. Ja miałem nadzieje na dyskusje a nie pouczenia.

Rysiu, nie wiem, jakie Ty seminarium skończyłeś, ale ja widzę, że wyznajesz coś na kształt herezji modalizmu. O ile dobrze rozumiem kolejność wydarzeń, to po prostu narodziłeś się na nowo, a następnie popadłeś w zwiedzenie Branhama, zostałeś ochrzczony przez heretyków, i choć przeszkadzał Ci kult proroka, to wyszedłeś z tej grupy nie ze względu na prawdę Ewangelii, tylko z innego powodu. W Janowicach Wielkich najprawdopodobniej usłyszaleś Ewangelię, a w zborze prorokował nad Tobą ktoś, kto wyznaje Trójjedynego Boga. Niepodważam tego, natomiast popadłeś w zwiedzenie, z którego nie pokutowałeś i nie zamierzasz. Nie twierdzę, że straciłeś zbawienie - może wizyta tutaj jest dla Ciebie szansą, żebyć wrócił na proste drogi Pańskie.

Konkretnych argumentów biblijnych na poparcie nauki, że Bóg jest w jednej Osobie i że imię tej Osoby jest Jezus Chrystus po prostu nie masz. Powtarzam i ostrzegam - jest to odmiana herezji modalizmu. Najprawdopodobniej jesteś oszukany, i dlatego niestety rozwijając swoje wyznanie wiary nie przechodzisz "testu Janowego" ma duchy, które są lub nie są z Boga.

PR napisał(a):
Wiec jeżeli Smok twierdzi ze jestem zwiedziony to znaczy ze nie pije i mam nowe życie dane mocą belzebuba.

Nie wprowadzaj nikogo w błąd, bo ja nigdzie nie napisałem, że nowe życie masz od belzebuba. Po prostu z tego, piszesz wynika, że zszedłeś z drogi prawdy, dlatego mówię Ci to wprost:

"Bracia moi, jeśli kto spośród was zboczy od prawdy, a ktoś go nawróci, niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów" [Jak. 5:19-20]

Dlatego zamiast uciekać z forum spróbuj rzetelnie porozmawiać, i zacząć rzetelnie odpowiadać na postawione pytania. To Ci może uratować życie wieczne, bo jeśli będziesz się nadal upierał przy herezji, to możesz je stracić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 7:30 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Nie przejmuj się Rysiu przedszkolem, wiemy że w Biblii nie ma trójedynego boga a tylko Jest Jeden Święty Prawdziwy któremu zawierzył swe życie Pan Jezus, człowiek z krwi i kości i się nie zawiódł. bo Go wzbudził z martwych w uwielbionym ciele pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 11:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ciekawe zjawisko: duchy zwodnicze popierają siebie nawzajem przeciwo prawdzie, choć same się ze sobą nawzajem nie zgadzają. Duch stojący za naukami wyznawanymi przez Rysia uważa, że Jezus to JHWH, a duch stojący za naukami HenRysia uważa, że Jezus to jedynie człowiek z krwi i kości. Co nie przeszkadza HenRysiowi poperać Rysia.

"Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go" [Jan 1:18]

"Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu, lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem, uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej" [Flp. 2:5-8]

"(...) lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich" [Hebr. 1:8-10]

"Rzekł JHWH Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje! (...) Adonai [JHWH] po prawicy twojej zetrze królów w dzień swego gniewu. Będzie sądził narody, pobije wielu, Roztrzaska głowy jak ziemia szeroka. Będzie pił w drodze ze strumienia, Dlatego głowę podniesie" [Ps. 110:1,5-7]

"Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój. Rzekł mu Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli" [Jan 20:28-29]

Henrysiu, czy w Twoim przedszkolu nie mówili Ci, że posiadanie 2 Panów to byłby politeizm? I że posiadanie 1 Boga i służenie dwom Panom jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem i Ewangelią? :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 26, 2009 1:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Ja to nawet nie rozumiem do końca w CO wierzy RYS'iu P., bo niby napisał coś kilka razy, ale co np. z tego stwierdzenia wynika:
Płaskowicki Rys napisał(a):
a co do Boga ja zgadzam się że Jest Ojcem w Niebie
Syn Go objawił na ziemi
i przebywa wśród nas w Duchu Sw.
Ale to wciąż ten sam Bóg

Czyli że w-g RYS'ia P. Jezus nie był BOGIEM tylko boską emanacją, albo człowiekiem "przebóstwionym", albo że BÓG na chwilę był w Jezusie?

Albo z tego:
Płaskowicki Rys napisał(a):
- czyli chcę wierzyć tak jak apostołowie i Jezus

Czyli, że w-g RYS'ia P. Jezus wierzył w BOGA tak, jak apostołowie?
Nie dostałam proszonych wskazań z Biblii, to i nie wiem o co RYS'iowi chodziło. Szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 26, 2009 7:16 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Smok Wawelski napisał(a):
Henrysiu, czy w Twoim przedszkolu nie mówili Ci, że posiadanie 2 Panów to byłby politeizm? I że posiadanie 1 Boga i służenie dwom Panom jest sprzeczne z pierwszym przykazaniem i Ewangelią?
1Kor 15:(20) Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (21) Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. (22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. 24 BT "Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc." (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. Tak więc jest to to sprzeczność pozorna co wyrażnie słowa w kolorze czerwonym mówią


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 26, 2009 11:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryku, ILU MASZ PANÓW W TEJ CHWILI? ILU PANOM SŁUŻYSZ W TEJ CHWILI? CZY JEZUS CHRYSTUS JEST TWOIM PANEM? Jeśli nie jest Bogiem, to jak może być Twoim Panem, skoro służyć wolno jedynie Bogu? Jeśli apostołowie mówili o Nim "Pan i Bóg", to dlaczego Ty nie możesz?

Poddanie Syna Ojcu nastąpi w przyszłości, a ja Cię pytałem o stan NA DZIŚ - więc odpowiedz mi, ilu Panów masz Dziś. Nie wykręcaj się.

Poddanie Syna Ojcu będzie dobrowolne i nie oznacza, że Syn posiada status niższy od Ojca, ponieważ w wieczności był Ojcu równy jako Osoba Boga [Ps. 110:1,5-7; Flp. 2:5-8]. Poddanie to nastąpi takim samym sensie, jak poddanie żony mężowi [I Kor. 11:3]. Ale Syn jest Stwórcą wszechświata [Hebr. 1:8-10], a nie stworzeniem.

Tron w wieczności będzie należał do Boga [Ojca] i do Syna [Baranka] [Obj. 22:1,3]. A Szechina będzie światłością [Obj. 21:23]. Twoja odpowiedź jest po prostu nie na temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL