www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:54 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 25, 2006 3:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
MRB( jezeli jeszcze sie zjawisz? ):
Przeczytalem Twoje swiadectwo http://www.katolik.net.pl/index.php?option=content&task=view&id=1166 i mam wrazenie ,ze popelniasz blad.
Napisales tam min tak:
Cytuj:
Okazało się jednak że jest inaczej niż to przyjmowałem - cały czas nade mną "pracowano".
Może by się nie wydało, gdyby nie to że Darek i inni koledzy –baptyści się zniecierpliwili że ze mną to tak długo trwa (szereg osób z klasy przeciągnęli znacznie szybciej).
Pamiętam było to po rozdaniu świadectw. W kilka osób przypuścili na mnie "atak doktrynalny" w tylu "kiedy się wreszcie zdecydujesz".
To był ciężki okres. Podejmowałem decyzję dość długo. Modliłem się, czytałem Biblię, myślałem, czytałem książki...
Od tamtego czasu nie jestem już katolikiem "z urodzenia".
Jednak wielu kolegów z mojej klasy zostało "zwerbowanych" (bo trudno to inaczej nazwać).

Blad twoj polega na tym ,ze nie widzisz ,ze jestes uprzedzony-swiadczy o tym twoje slownictwo:"atak doktrynalny","werbunek".
Nadal patrzysz w tym duchu na poglady inaczej myslacych niz ty ,nie nalezacych do KRK.
Nie gniewaj sie Twoje spojrzenie nie jest czyste i obiektywne.
Dlatego tez tak trudno zniesc Ci krytyka KRK.
Uderza prywatnie w Ciebie-przypomina Ci Twoje przezycia z protestantami.
My wszyscy tutaj ,na tym forum,chemy sie dzielic i chcemy sie uczyc .
Ja osobiscie jestem otwarty na to co mowisz ,teraz rozumiem dlaczego Ty nie jestes.
Jak mowi slowo:
Otworz sie!
Pozostaje w modlitwie za Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 25, 2006 7:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 9:59 am
Posty: 281
przyjaciel napisał(a):
Paulos:

A jest tak dlatego ,zebysmy ,ewngelicznie wierzacy, wiedzieli gdzie sa ludzie ktorych nalezy w pierwszej kolejnosci ewangelizowac.


Nie chciałbym odpływać od tematu - myślę, że w sumie się zgadzamy - jeśli chcesz kogoś "w pierwszej kolejnosci ewangelizowac", to chyba nie uważasz go za prawidłowo funkcjonującego chrześcijanina?

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 25, 2006 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Paulos:
Cytuj:
jeśli chcesz kogoś "w pierwszej kolejnosci ewangelizowac", to chyba nie uważasz go za prawidłowo funkcjonującego chrześcijanina?

W sensie biblijnym wiekszosc oczywiscie nie jest chrzescijanami.
To moje stwierdzenie dotyczy "pozytywnego sensu" istnienie takiej instytucji jaka jest KRK.
W moim odczuciu sa tam zagubieni ludzie zwiazani przez rozne moce duchowe,ALE ZGROMADZENI POD WLADZA BOGA, ktory pozwolil na powstanie tej instytucji ABY WYBRANYM WIERZACYM I POWOLANYM, KTORZY ODPOWIEDZIELI NA BOZE POWOLANIE, wskazac kierunek ewngelizacji.
Tam sa narody ,ktorym winnismy glosic Slowo Boga.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 25, 2006 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przyjacielu, ewangelizuje się tych, którzy mają uszy do słuchania, a nie tych, którzy przychodzą z misją do nas i głównie chcą mówić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 26, 2006 8:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Klucz jest tutaj:

Ef 2:8-10
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Wykład Pawła jest jednoznaczny:
Łaska zbawia, która od Boga jest dana. Inaczej, Bóg zbawia, bo jest łaskawy. A nie uczynki zbawionego. Bo nie uczynki człowieka uruchamiają łaskę, ale wiara. Stąd określenie: przez wiarę, i to nie z was.
By nie było wątpliwości, co do roli dobrych uczynków w życiu chrześcijanina, Paweł wyjaśnia: mamy je czynić, są nam przeznaczone, bynajmniej nie dlatego, by otrzymać zbawienie. Bo zbawienie jest w całości darem Boga, Jego darem, a nie zapłatą należną człowiekowi z tego, czy innego powodu (takiego brak!)


Jeśli katolicy nazywają sakramenty uczynkami wiary, to zwróćmy uwagę, co otrzymamy:
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków (w tym sakramentów), aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Dobre uczynki są ok, ale jak katolik mnie przekona, że sakramenty szafowane przez KK, to właśnie te, o których Pismo tutaj mówi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 26, 2006 11:36 am 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Smok W.
Cytuj:
ewangelizuje się tych, którzy mają uszy do słuchania, a nie tych, którzy przychodzą z misją do nas i głównie chcą mówić.

Szkoda ,ze MRB bal sie sluchac-Jego prawo!
A uwaga na temat KRK byla ogolna.
Tam wielu jest gluchych ,ale i gluchych Pan umie leczyc :D
Natomiast zainspirowal mnie MRB to glebszego zapoznania sie z Listem Jakuba-ktory zawsze lubilem(w odroznieniu od brata M.Lutra)-jezeli bede mogl ,podziele sie spostrzezeniami na forum.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 29, 2006 5:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przyjacielu,

Gdybyś napomnkął coś o różnicy między "metanoją" a "t'szuwą" oraz o komplementarności Listu do Rzymian i Listu Jakuba (a nie wzajemnym wykluczaniu), to chętnie się przyłączę. W tym temacie leży pogrzebany ogromny pies, że się tak wyrażę. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 16, 2006 5:44 pm 
Smoku,ja mam do Ciebie(ale i nie tylko)prośbę.Otóż pewną białą plamę stanowi dla mnie wiedza na temat historii Kościoła przed reformacją.Szukałem od czasu do czasu jakichś rzetelnych informacji ale nic specjalnie wyczerpującego nie znalazłem.Wiem że oprócz Krk istniały inne społeczności(bo musiały przecież)ale nie za wiele wiem.Historykiem nie jestem i historią się nie param ale ten temat interesuje mnie .W moim mieście byli Arianie i o nich coś tam wiem, ale nie wiele więcej.Gdybyś może Ty albo ktoś inny potrafił odesłać mnie do jakiejś rzetelnej szerszej publikacji na ten temat byłbym wdzięczny.Nie odsyłajcie mnie do strony w internecie ale raczej do książki i możliwosci jej zdobycia,nawet przez internet rzecz jasna.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 21, 2006 8:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nowy, jeśli język angielski Ci nie przeszkadza, to proponuję klasyczną książkę E. H. Broadbenta pt. "The Pilgrim Church". Na podstawie wieloletnich badań autor wykazuje istnienie rzeczywistej czyli duchowej ciągłości Ciała Chrystusowego na przestrzeni 2000 lat w społecznościach działających niezależnie od KRK lub jako dysydenckie ogniska przebudzeń w łonie samego KRK. Książkę można kupić pod adresem:

http://www.thebereancall.org/products/b00534.php

Część książki mówiąca o okresie, który Cię interesuje, została opublikowana w internecie pod adresem:

http://ourworld.compuserve.com/homepage ... -B-000.HTM

Zachęcam, bo warto przeczytać. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 23, 2006 10:58 am 
Dziekuję,choć język angielski akurat ciutkę mi jednak przeszkadza.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 23, 2006 10:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No to się zacznij modlić, żeby ktoś tę książkę wydał po polsku, jeśli taka jest wola Boża. Ja ją mogę przetłumaczyć. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 26, 2006 11:01 am 
Może i możesz przetłumaczyć,ale mnie nie stać na sponsorowanie tłumaczenia :( .Bea skierowała mnie do innej książki i narazie się jej przyglądam,może kupię.Tania nie jest a nie jestem pewien czy znajdę tam to czego potrzebuję,czyli czy będzie to zimny opis różnych wydarzeń i społeczności czy też trochę takiego duchowego spojrzenia na wszystkie te dzieje.Wolałbym zdecydowanie tę druga opcję


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 29, 2006 3:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 3:26 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Chrzanów
Hmm. Patrząc na ten tekst i na to co nam Biblia mowi na ten temat mozemy bez obawy powiedziec , iż nasze zbawienie jest z wiary w Jezusa Chrystusa , ale takze musi Byc poparte dobrymi uczynkami.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 7:32 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 4:06 pm
Posty: 22
Ahoj! :D

Witam wszystkich serdecznie :)

Chcę podzielić się z wami tym, co czytamy w Piśmie święym odnośnie dobrych uczynków, bowiem wielu tego nie rozumie :?

Skutki tego są opłakane :shock:
Na przykład wiele osób odrzuca Boże sakramenty jako środki zbawcze, inni zaś uważają, że dobre uczynki nie są częścią wiary, lecz tylko jej skutkiem ubocznym" :(
Otóż w Piśmie świętym czytamy o różnych rodzajach uczynków!! a Niektórzy mieszają uczynki Boże-na przykład chrzest z uczynkami starego zakonu-na przykład obrzezaniem i mówią, że ani jeden ani drugi nie daje zbawienia-jakie tu smutne, że mówią tak osoby, które podają się za znawców Biblii :roll:

W liście do Efezja, w rozdziale 2, w wersach 1-6 czytamy tak:

I wyście umarli wskutek występków i grzechów, (2) w których niegdyś żyliście za przykładem tego świata, według władcy sfer powietrza, to jest ducha, który teraz działa w buntownikach. (3) Dawniej i myśmy wszyscy na równi z nimi żyli w pożądliwościach cielesnych, spełniając zachcianki ciała i zdrożnych myśli. I podobnie jak inni bylibyśmy z natury zasługującymi na gniew, (4) lecz Bóg w ogromie miłosierdzia i swojej wielkiej miłości, jaką nas umiłował, przywrócił nam życie (5) razem z Chrystusem, chociaż przez grzechy byliśmy pogrążeni w śmierci. Wasze zbawienie z łaski zostało dokonane. (6) Wskrzesił nas z martwych w Chrystusie Jezusie i razem (z Nim) umieścił w niebie.

Czy widzicie co to znaczy zbawienie z łaski a nie z uczynków?? :roll:

To znaczy, że, mówiąc słowami Pisma świętego:

Na tym zaś polega miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, lecz że On nas umiłował i posłał swego Syna jako przebłagalną ofiarę za grzechy nasze 1 Jana 4:10

oraz

Bóg natomiast okazał miłość swoją wobec nas przez to, że Chrystus umarł za nas wtedy, gdy my byliśmy jeszcze grzesznikami Rzymian 5:8

w Piśmie świętym czytamy, że sama nasza moralnośc skażona grzechem nie jest wartościowa przed Bogiem na tyle, aby nas wyratować z grzechu :!:

W Piśmie świętym czytamy, że ludzka sprawiedliwość jest jak szmata brudna :?

Lecz gdy przyjmujemy Pana Jezusa przez wiarę-Bóg oczyszcza nasze serca :D :D :D

czytamy o tym w Dziejach Aposotlskich w rozdziale 10:44 => 15:8-9

Tak więc człowiek, który poznał Pana ma czyste serce i nie spełnia już uczynków dibła (Jana 8:41) ani zakonu (Rzymian 3:20) gdyż diabeł wiadomo-człowieka nie chce wyratować od grzechu :( natomiast z wypełniania samych przepisów prawa nie będziemy usprawiedliwieni :cry:

Ale człowiek, który przyjął Pana Jezusa jest odrodzony i czyni uczynki Boże, które Bóg dla niegoprzygotował (Efezjan 2:10) :!: :!: :!:

A jeżeli te uczynki przygotował Bóg, to jakże nie mogą być one zbawcze :shock:

w Piśmie świętym czytamy, że dobre, Boże uczynki nie tylko są owocami zbawienia, ale także są częśćią wiary :idea:

Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim. Jana 3:36

Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie Mateusza 7:21

tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny Rzymian 2:7


Jednym z takich Bożych uczynków, ustanowiony przez samego Pana Jezusa z nieba jest chrzest święty :idea:

Jakże mylą się Ci, którzy uważają, że to tylko symbol :?

w Piśmie świętym czytamy, że poprzez chrzest Jezus zbawia (ratuje) bo działą swą łaską:

Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony. (Marka 16:16)

w Piśmie świętym czytamy, że chrzest nie tylko symbolizuje śmierć w Chrystusie, ale w mistyczny sposób do niej nas przenosi :shock:

Czy nie wiecie, że my wszyscy, ochrzczeni w Chrystusa Jezusa, w śmierć jego zostaliśmy ochrzczeni? (4) Pogrzebani tedy jesteśmy wraz z nim przez chrzest w śmierć, abyśmy jak Chrystus wskrzeszony został z martwych przez chwałę Ojca, tak i my nowe życie prowadzili Rzymian 6:3-4

Nowe życie to nowonarodzenia, a więc ,,woda" z Jana 3:3-5 nie znaczy tylko Słowo Boże, ale także chrzest :!:

o tym,że chrzest sam w sobie jest modlitwą do Boga o łaskę oraz że ratuje ludzi przed wiecznym potępieniem czytamy w Liście pierwszym PIiotra, w rozdziale 3, w wersie 21:

Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

Tak więc w chrzcie odbywa się przedziwne misterium męki, śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania Pana Jezusa w naszych sercach :!: :!: :!:

czy teraz, wiedząc jak ważny jst chrzest oraz mając świadomość, ze to nie tylko symbol przyjmiecie biblijn chrzest i dołączycie do grona prawdziwych dzieci Bożych :?: :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 19, 2007 12:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ahoj, Florianku, moje Ty mistyczne dziecko Boże. :D

"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga" [Jan 1:12-13]

Aha, i zastanów się nad tym, czy Pan Jezus mówił do Nikodema o chrześcijańskim chrzcie, o którym Nikodem nie miał zielonego pojęcia, bo tego chrztu jeszcze w ogóle nie było i który został nakazany dopiero po zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Jeśli twierdzisz, że warunkiem koniecznym i wystarczającym do usprawiedliwienia jest coś więcej niż wiara, to przeczytaj sobie Rzym. 3:21-28.

A co do uczynków jako owoców i przejawów zbawczej wiary, to przeczytaj o tym, co to jest t'szuva. Znajdziesz gdzieś na forum.

Ahoj!

Smoczysko :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL