www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 11, 2012 12:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Spotkałem się ze stwierdzeniem, że błędy w prowadzeniu pierwotnego kościoła brak jedności doprowadził do powstania i ekspansji islamu. Nie wierzę w żaden determinizm w historii i sądzę, że wiele zależy od tu teraz , samo twierdzenie wydaje mi się ciekawe. Chrześcijanie jako "ambasadorowie Boga" w wielu rzeczach zawalili sprawę. Mało wychodzi w Polsce dobrej literatury na ten temat, więcej widziałem w Niemieckich księgarniach, ale słabo u mnie z tym językiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 11, 2012 1:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Dziku, jeśli "spotkałeś się ze stwierdzeniem", to podaj źródła. Kto coś takiego stwierdził? Gdzie? Na ile to stwierdzenie jest wiarygodne i jak można je ocenić? Pierwszy raz słyszę, żeby przyczyną powstania islamu były "błędy w prowadzeniu pierwotnego Kościoła". Zawsze myślałem, że było nią objawienie dane Mahometowi.

Po krótkim przeglądzie internetu trafiłem na to:

http://www.arabia.alleluja.pl/tekst.php?numer=24712

A jeśli chodzi o Twoje twierdzenie, że złe podejście muzułmanów do chrześcijan to jest tylko propaganda, obejrzyj sobie to:

http://www.arabia.alleluja.pl/tekst.php?numer=39023
http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... fqeECn47-U


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 11, 2012 8:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 5:22 pm
Posty: 246
Ze źródłami w tych sprawach u mnie jest kiepsko. Bazuję na wypowiedziach różnego rodzaju współczesnych proroków, którzy nauczają w kościołach charyzmatycznych. Najgorsze jest to, że oni nie podają źródeł i dlatego poszukuję rzetelnych informacji, żeby sprawdzić ich poglądy. To twierdzenie można by sprawdzić na podstawie wiedzy z liceum, ale żeby coś głębiej poszukać trzeba by poszperać w bibliotekach na co specjalnie nie mam czasu. W kościołach do, których uczęszczam raczej rzadko wymaga się od słuchacza aby coś wiedział tylko, żeby przyjmował to co jest mówione. Nie zawsze tak jest, ale dość często przypomina to przemowy greckich filozofów w Atenach gdzie każdy mówi co chce, ale jak trafi się się taki Sokrates to robi się zamieszanie i panika.

Dzięki za informacje w linkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL