www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 05, 2008 3:01 pm 
>>>


Ostatnio edytowano So gru 27, 2008 11:16 am przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 05, 2008 5:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, obawy się sprawdzają. Romanie, ktoś Cię nauczył, że Bóg to jest taki Tatuś, który daje wyłącznie słodycze, i że otrzymałeś już uzdrowienie. Chyba jednak jesteś dzieckiem Ruchu Wiary. Na to mi wygląda, niestety.

romanszewczuk napisał(a):
A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego. Obj12.11
To jest moc świadectwa.Ono zwycięża oszustwo diabelskie. Kłamstwo o tym jak dobry, troskliwy, kochajacy, łaskawy i wszechmocny jest Bóg.

No, to przyjrzyjmy się wersetowi, którego POŁOWĘ zacytowałeś:

"A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć" [Obj. 12:11]

Akurat tutaj jest mowa o męczennikach, a nie o dzieciach, które otrzymują od Tatusia wyłącznie lizaki, bo "mają pewność tego, co otrzymały". Mam nadzieję, że to da Ci trochę do myślenia. To nie diabeł stara się zdyskredytować Twoje świadectwa i nie wszystkie są dyskredytowane. Niektóre po prostu sam zdyskredytowałeś i zgorszyłeś nimi niektórych. A poza tym, niepotrzebnie atakujesz tych, którzy cokolwiek podważają - w ten sposób robisz coś gorszego, niż obrona swoich świadectw.

romanszewczuk napisał(a):
Czy Bóg daje sobą manipulować? Chybą, że znacie innego boga, tamten może tak. Jeżeli źle postąpiłem to On mnie pouczy, skarci ale nie odejmie Swojej łaski. Ja przy zakupie mieszkania byłem pod wielką presją... A przecież byli i mężowie Boży, którzy w sytuacjach zagrożenia skłamali a jednak należeli do Boga.

A może Bóg właśnie próbuje Cię pouczyć, że posłużyłeś się kłamstwem, którego nic nie usprawiedliwia? Kłamstwa mężów Bożych też nic nie usprawiedliwia. A Ty nawet nie chcesz słuchać - to jak możesz się dać pouczyć?

Nasze forum jest dyskusyjne, więc dyskutujemy. Świadectw mógłbym Ci opowiedzieć całą masę, ale świadczenie o Chrystusie nie polega na tym, że się od Niego właśnie znowu coś dostało - ktoś juz gdzieś napisał tutaj, że to jest koncentrowanie się na darach, a nie na Dawcy. A Dobra Nowina nie polega na tym, że Tatuś załatwia nam cokolwiek przy naszej nieuczciwej pomocy, ani na tym, że już zostaliśmuy uzdrowieni - tutaj mi coś nie gra i raczej bym się wstrzymał z głoszeniem tego rodzaju "nowiny".

Powyższy Twój post świadczy moim zdaniem o tym, że dostałeś od Tatusia dużo słodyczy, że Twoim zdaniem na tym polega Ewangelia, ale Twoja reakcja na podważenie wiarygodności niektórych Twoich świadectw wskazuje, że nie umiesz znieść krytyki, masz jakieś poczucie wyższości z powodu liczby Twoich świadectw, od razu podejrzewasz innych o zawiść, a Pismo znasz tylko o tyle, o ile jest Ci potrzebne do umotywowania doktryn niebiblijnych niestety.

Jak powiedział mi kiedyś mój przyjaciel: "Jeśli chcesz być wiarygodny, to pokaż mi swoje blizny dla Pana" - na świadectwo, że coś przeżyłeś, że zapłaciłeś cenę i że duchowo jesteś dojrzały. Ale nie miej pretensji, że nie wszyscy zachwycają się Twoimi świadectwami, przez które momentami przebija inna ewangelia, co zostało tutaj zauważone i stąd nasze pytania, na które odpowiadasz w taki sposób i jeszcze odmawiasz rozmowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 07, 2008 2:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Cytuj:
Są ludzie i jest ich bardzo wiele (mam potwierdzenia), których moje świadectwa budują

No nie wątpię, że masz ich wiele... Benny Hinn też ma słuchaczy wiele - "zbudowanych"... coś z tego wynika?

P.S. Może w wypadku Romana to nie zbyt udane porównanie, hmmm...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 7:14 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 12:02 pm
Posty: 30
Lokalizacja: podlaskie
S.W.
Cytuj:
Ale nie miej pretensji, że nie wszyscy zachwycają się Twoimi świadectwami, przez które momentami przebija inna ewangelia, co zostało tutaj zauważone i stąd nasze pytania, na które odpowiadasz w taki sposób i jeszcze odmawiasz rozmowy.


Nie zauważyłem żeby Roman miał do kogoś pretensje, że nie wszyscy zachwycają się jego świadectwami. Dlaczego Ty piszesz w ten sposób?
Nie o zachwyt nad jego świadectwami tu chodzi ale o posądzanie go o grzech. To chyba lekkie przegięcie. Ciekawe co mi odpiszesz? :wink:

Axanna
Cytuj:
P.S. Może w wypadku Romana to nie zbyt udane porównanie, hmmm...

Też mi się tak wydaje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 7:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
M7M napisał(a):
S.W.
Cytuj:
Ale nie miej pretensji, że nie wszyscy zachwycają się Twoimi świadectwami, przez które momentami przebija inna ewangelia, co zostało tutaj zauważone i stąd nasze pytania, na które odpowiadasz w taki sposób i jeszcze odmawiasz rozmowy.

Nie zauważyłem żeby Roman miał do kogoś pretensje, że nie wszyscy zachwycają się jego świadectwami. Dlaczego Ty piszesz w ten sposób?
Nie o zachwyt nad jego świadectwami tu chodzi ale o posądzanie go o grzech. To chyba lekkie przegięcie. Ciekawe co mi odpiszesz? :wink:

Odpiszę Ci, że Roman posądza ludzi podważających niektóre jego świadectwa o zawiść, na co nie ma żadnych dowodów oprócz tego, że im się niektóre jego świadectwa nie spodobały i nie zbudowały ich. Poza tym, Roman sugeruje, że jego adwersarze nie mają, bo nie proszą albo źle proszą, bo chcą zapokoić własne namiętności. Skąd taka wiedza u Romana? Nie wiem. On wyraźnie posądza tutejszych forumowiczów o różne grzechy, choć ich nie zna. Z kolei kilku forumowiczów zauważyło, że skłamał i jeszcze wciągnął w to Pana Boga w ramach świadectwa. A potem jeszcze usprawiedliwił swoje oszustwo kłamstwami mężów Bożych. I to jest lekkie przegięcie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 9:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
M7M,
przeczytaj pierwsze 4 świadectwa ( od góry ) Romana, są w nich przekręty, ewangelia sukcesu, bardzo szczególny sposob czytania Biblii, polegający na wyrywaniu wersetu z kontekstu i "wyznawaniu go" w celu osiagnięcia upragnionego celu. Sporo osób zwróciło na to uwagę. Roman początkowo długo milczał, po czym zareagowal histerycznie. Nie podejmuje dyskusji w oparciu o Biblię, tylko się obraża.

Przedstawia się jako człowiek, ktory narodził sie na nowo dawno temu, czyta Biblię, wiec mozna się spodziewać, że zechce swój punkt widzenia weryfikować zgodnie z Pismem (ale bez ucinania wersetu w połowie, czy wyrywania go z kontekstu). Przecież uwagę zwracano mu łagodnie.

Sprawa ma znaczenie ponieważ taki sposob interpretowania Biblii , jaki prezentuje jest charakterystyczny dla ruchu wiary i nie jest to Ewangelia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 11:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Ta co tam "zawiść", Smoku, kiedy Roman otwarcie posądził każdego, kto oponuje jego świadectwom - o ducha diabelskiego.

Cytuj:
Diabeł bardzo nie lubi takiego wizerunku i robi wszystko aby ten obraz wykrzywić a jest on ojcem kłamstwa.
Świadectwo jest tak potężną bronią z oszustwem diabelskim, że stara się on je zawsze jak może zwalczać...
...Nienawidzi on świadectw.
I dlatego nie dziwię się, że tak bardzo stara się on zdyskredytować i moje świadectwa.

Ciekawe, czy M7M cokolwiek odpiszę...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 09, 2008 10:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Axanna napisał(a):
Ta co tam "zawiść", Smoku, kiedy Roman otwarcie posądził każdego, kto oponuje jego świadectwom - o ducha diabelskiego.



Może pisał wyłącznie o mnie ;)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 09, 2008 9:08 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 13, 2008 12:02 pm
Posty: 30
Lokalizacja: podlaskie
S.W.
Cytuj:
Sprawa ma znaczenie ponieważ taki sposob interpretowania Biblii , jaki prezentuje jest charakterystyczny dla ruchu wiary i nie jest to Ewangelia.

Co to jest "ruch wiary"?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 10, 2008 11:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
M7M napisał(a):
Co to jest "ruch wiary"?

http://www.ulicaprosta.net/pl/aa_falszy ... _wiary.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 22, 2008 8:51 pm 
>>>


Ostatnio edytowano So gru 27, 2008 11:12 am przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 22, 2008 10:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
romanszewczuk napisał(a):
...A szli za nim rycerze, których serca poruszył Bóg. Lecz pospólstwo ...wzgardzili nim...LECZ ON ZBYŁ TO MILCZENIEM.


"Także i Saul poszedł do swojego domu do Gibei. A szli z nim rycerze, których serca poruszył Bóg. Lecz pospólstwo mówiło: Co nam ten może pomóc? Wzgardzili nim i daru mu nie złożyli. Lecz on zbył to milczeniem." [1Sm 10:26-27 Bw]

Romanie Szewczuku - czy uważasz się za KRÓLA?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 11:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Za króla SAULA? :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 23, 2008 8:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
romanszewczuk napisał(a):
...A szli za nim rycerze, których serca poruszył Bóg. Lecz pospólstwo ...wzgardzili nim...LECZ ON ZBYŁ TO MILCZENIEM.

Pozostaje mi także zbyć Twoje zbywanie a skoro jesteś królem to w sumie nie ma szans abym mógł Cię zrozumieć, gdyż jestem prosty lud i fragment pospólstwa a samo Pismo pisze także, iż myśli i zamiary króla są niezbadane (czy jakoś tak )
Ja kto mówią - psy szczekają, karawana idzie dalej. Zawsze lubiłem filozofię cyników więc mogę być w tej bajce nawet psem skoro ty jesteś woźnicą...

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 3:09 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Ale ubaw :lol: :lol:
Hub już zawsze pozostaniesz moim idolem :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL