www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 8:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Też przeczytałem i też nie widzę tam żadnego świadectwa. Wygląda mi na to, że gość postanowił się ochrzcić u zielonoświątkowców po dyskusji "do białego rana". Ja myślałem, że chrzest następuje po czymś inym (chyba, że coś przeoczyłem). Oczywiście cała historia jest nie do zweryfikowania ze względu na tajny i poufny status autora. Powala mnie naiwność jego i czytelników, a także nieznajomość prostych zasad interpretacji Pisma i historii Kościoła - twierdzenie, że krk jako jedyny posiada apostolski depozyt wiary jest wyjęte katolickich broszurek apologetycznych fałszyjących Pismo i historię. Sorry, ja tego "nie kupuję". Za stary wróbel jestem. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: odp
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 9:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 2:15 pm
Posty: 13
Dziekuje wszystkim za komentarze . No coz do starego wrobla zwraca sie stare szpaczydlo i stwierdza , ze to co wrobel zagaja mozna z rownym powodzeniem zagaic w druga strone .W innych watkach tego goscia on powoli pisze o swej drodze , Bog wie , a po co ta pogarda z tego forum to tez chyba tylko Bog wie . W koncu kazdy cos przezyl ...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: odp
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 9:31 pm 
szpaczydlo napisał(a):
Dziekuje wszystkim za komentarze . No coz do starego wrobla zwraca sie stare szpaczydlo i stwierdza , ze to co wrobel zagaja mozna z rownym powodzeniem zagaic w druga strone .W innych watkach tego goscia on powoli pisze o swej drodze , Bog wie , a po co ta pogarda z tego forum to tez chyba tylko Bog wie . W koncu kazdy cos przezyl ...

Wybacz, ale on pisze tak powoli o swojej drodze, że nie da się doszukać tego nowego narodzenia. Poza tym zacytuj proszę jakiś przykład pogardy na UP. Jeżeli masz takie obserwacje, to czy zamieściłeś informacje o tym "świadectwie" tutaj w ramach prowokacji? Bardzo proszę o jakieś Twoje ustosunkowanie się do tego, co napisałam, gdyż nie mieliśmy jeszcze nawet okazji Cię tu obrazić w jakikolwiek sposób, a jednak wypowiadasz się, jakbyś przerobił z nami już wiele tematów... Co do przeżywania "czegoś" to zapewne masz rację, tylko że to nie "coś" nas zbawia, a bardzo konkretna zmiana zwana nawróceniem i dlatego mamy takie a nie inne uwagi do tego, co poleciłeś.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: odp
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 10:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szpaczydlo napisał(a):
No coz do starego wrobla zwraca sie stare szpaczydlo i stwierdza, ze to co wrobel zagaja mozna z rownym powodzeniem zagaic w druga strone.

Tego zdania nie zrozumiałem. Znam wiele świadectw "w drugą stronę" (wyjście z katolicyzmu po nowym narodzeniu z Ducha). Sam takie posiadam. Natomiast nawrócenia na katolicyzm, jakie znam, mają wspólne cechy: brak nowego narodzenia, brak znajomości Biblii, mistyczne przeżycia z "Jezusem Eucharystycznym", zle doświadczenia z protestantami, którzy sami chcieli "wyleczyć" kogoś z katolicyzmu zamiast zostawić to Bogu, podatność na propagandę i manipulację, a często nawet pewne talenty w tym kierunku. Większość tych ludzi zabiera się za apologetykę katolicką w przekonaniu, że "teraz dołożą protestantom". Konik jest tego typowym przykładem. Tu nie chodzi o zmianę denominacji. Chodzi o żywot wieczny.

Cytuj:
W innych watkach tego goscia on powoli pisze o swej drodze, Bog wie, a po co ta pogarda z tego forum to tez chyba tylko Bog wie. W koncu kazdy cos przezyl ...

No właście. Każdy "coś przeżywa". Tylko nie każdy rodzi się na nowo. I nie jest to wyraz pogardy z mojej strony, tylko stwierdzenie faktu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 10:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 2:15 pm
Posty: 13
Oj ide juz spac - nudny jestes Smoku , choc w sposob sympatyczny ( taka mam nadzieje ) . Wykreowales sie na niezly autorytet bo z gory cos zalozyle i kazdy katolik jest be. No na szczescie Pan Jezus takich zalozen nie miewa.
Dobranoc


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 9:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
szpaczydlo napisał(a):
Oj ide juz spac - nudny jestes Smoku , choc w sposob sympatyczny ( taka mam nadzieje ) . Wykreowales sie na niezly autorytet bo z gory cos zalozyle i kazdy katolik jest be. No na szczescie Pan Jezus takich zalozen nie miewa.
Dobranoc


Smok na pewno nie jest nudny i też na nic/na nikogo się nie wykreował. Ma ogromna wiedzę(nie tylko biblijną, ale ta jest najważniejsza) a przy tym dużą mądrość i potrafi rozsądnie na wiele rzeczy spojrzeć(przepraszam Smoku, wiem, że sam doskonale potrafisz się bronić , ale nie wytrzymałam :wink: ). To nie wszystkim się podoba, a i prawda podobno w oczy kole.

Szpaczydło, bardzo proszę Cię wykaż, gdzie Smok napisał, że "każdy katolik jest be?" Będę wdzięczna.

A historię Konika czyta się z zapartym tchem. Dokładnie tak, jakby to była praca napisana na konkurs 'Najlpeszy scenariusz na film sensacyjny'. Oczywiście to są tylko moje przypuszczenia. Nie wolno mi osądzać czyiś (nieweryfikowalnych) przeżyć, dlatego piszę tylko o swoich odczuciach. Zgadzam się w pełni z tą uwagą Smoka o naiwności. Zwłaszcza jako zielonoświątkowiec zachodzę w głowę i dalej nie jestem w stanie zrozumieć jak Konik mógł nie uzyskać żadnego wersetu z Biblii obalającego katolicką naukę o eucharystii. No ale kim ja jestem, by to oceniać.

Jeśli natomiast chodzi o zły przykład poprzez krytykowanie katolicyzmu i w ten sposób 'urabianie' katolika na siłę, to zgoda. Mogło się zdarzyć, choć są różne zbory zielonoświątkowe. My na przykład swego czasu współpracowaliśmy z jedną katolicką grupą charyzmatyczną 'Odnowa w Duchu Św.' Mamy też dobre relacje z baptystami(razem bierzemy udział w różnych akcjach i czasem wymiennie nasi pastorzy usługują w swoich zborach kazaniami). No ale zgadzam się, że są różne grupy i zielonoświątkowe i baptystyczne i charyzmatyczne(katolickie) i może to różnie wyglądać w różnych miejscach.


Ostatnio edytowano Śr lut 02, 2011 5:05 pm przez zielona, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: odp.
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 9:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szpaczydlo napisał(a):
Oj ide juz spac - nudny jestes Smoku, choc w sposob sympatyczny (taka mam nadzieje). Wykreowales sie na niezly autorytet bo z gory cos zalozyle i kazdy katolik jest be. No na szczescie Pan Jezus takich zalozen nie miewa. Dobranoc

Szpaczydło, takie rozmowy nadają się do "kawiarenki" obok. Moje spostrzeżenia wypływają z ponad 20-letnich obserwacji, a nie z założeń. Żaden katolik nie jest be. Podobnie jak żaden buddysta. Natomiast Pan Jezus wyraźnie powiedział, że ani jeden ani drugi Królestwa Bożego nie zobaczą, jeśli się nie narodzą na nowo z Ducha w wyniku aktu świadomej, osobistej wiary w Słowo Boże (a nie w wyniku sakramentu chrztu niemowląt czy oświecenia) [Jan 1:12-13; 3:1-21 i inne]. Pan Jezus nie tylko miał założenie, ale nawet pewność, że każdy człowiek świadomy grzechu jest grzesznikiem, i dlatego zstąpił na ziemię. Bo wiedział, że religia nikogo nie zbawia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 2:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 10:03 am
Posty: 268
A czy autor swiadectwa nie jest przypadkiem tozsamy z reklamujacym na UP?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 2:28 pm 
makabi napisał(a):
A czy autor swiadectwa nie jest przypadkiem tozsamy z reklamujacym na UP?

A myślałam, że tylko w mojej głowie powstało takie podejrzenie :roll:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 3:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Scarlett Lloyd napisał(a):
makabi napisał(a):
A czy autor swiadectwa nie jest przypadkiem tozsamy z reklamujacym na UP?

A myślałam, że tylko w mojej głowie powstało takie podejrzenie :roll:

Hm, ale to by znaczyło, że autor "świadectwa" został powalony... własnym "świadectwem". :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: odpNie
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 4:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 2:15 pm
Posty: 13
To swiadectwo zachwycilo mnie i tyle . Chcialem sie tym zachwytem podzielic, bo fajne. A te domyslenia sa dziwne , bo i po coto robic ?Na UL zagladam od roku i teraz sie zarejestrowalem , aby podzielic sie tym , co znalazlem w necie ( napisalem to Admin. przy rejestracji ). Darze Was sympatia , ale podpisuje sie pod katolicyzmem i to , o czym Smok pisze to tez przeszedlem w drodze do Boga . Kocham Boga i nie zamierzam bic sie o doktryne ( bo moge rownie dobrze dziwic sie , ze majac Pismo nie chcecie byc katolikami itd..) . Lepiej schowac mieczyk do szafki , gdyz jesli Bog z tym gosciem , to coz nam do tego , a gra w " biblijnego " tenisa ( ja mu to , to on mi to - i tak w kolko ) zupelnie nie fascynuje .
Smoku - i Ciebie trzeba zaqprosic do kawiarenki - ale jak bedzie dobra kawa , to czemu nie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 02, 2011 7:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szpaczydło napisał(a):
Darze Was sympatia , ale podpisuje sie pod katolicyzmem i to , o czym Smok pisze to tez przeszedlem w drodze do Boga. Kocham Boga i nie zamierzam bic sie o doktryne (bo moge rownie dobrze dziwic sie , ze majac Pismo nie chcecie byc katolikami itd..) . Lepiej schowac mieczyk do szafki , gdyz jesli Bog z tym gosciem , to coz nam do tego , a gra w " biblijnego " tenisa (ja mu to , to on mi to - i tak w kolko) zupelnie nie fascynuje.

Gdyby nie doktryna, nie wiedziałbyś nawet, w jakiego Boga wierzyć i co to oznacza, więc na Twoim miejscu traktowałbym Słowo Boże poważniej, skoro twierdzisz, że kochasz Boga. Gdybyś Pismo znał, to byś się nie dziwił, że nie chcemy być katolikami - to nie jest kwestia "tenisa", tylko nauki apostolskiej, której mamy się trzymać, a wypaczających tę naukę mamy unikać. Tak czytamy w Biblii i do tego wzywali apostołowie. Bóg jest z każdym gościem, który rodzi się na nowo i jest posłuszny Słowu Bożemu. I nie ma co ściemniać z "mieczykami", bo czytamy, że mamy podjąć walkę o wiarę raz na zawsze przekazaną świętym [Judy 3]. Po to, żeby sprzeciwić się wszystkim wypaczającym proste drogi Pańskie.

szpaczydło napisał(a):
Smoku - i Ciebie trzeba zaqprosic do kawiarenki - ale jak bedzie dobra kawa, to czemu nie?

Nie widzę problemu. Lubię dobrą kawę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ODP
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 10:57 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 2:15 pm
Posty: 13
Odpowiem tym postem ostatni raz , gdyz nie bylo na mysli prowokowac ani na UP siac jakias niezgode .Moze po roku zagladania tu ( bede zagladac w dalszym ciagu ) moje wrazenia - ale prosze - tu nie ma zadnej zlosliwosci . Czy na UP tak trudno wzniesc sie ponad uprzedzenia i dostrzec piekno Bozego dzialania w kazdym , kto wola do Pana ? Smoku - tez pisze to bez zlosliwosci - uczeni w pismie , moze nawet sto razy lepsi od wszystkich tu zebranych mowili Jezusowi , ze moca diabla sie posluguje . Czytanie Slowa Bozego i mnostwo cytatow bywa czesto tylko znajomoscia zewnetrzna , a zupelnie mozna nie zrozumiec esencji Slowa , choc na pamiec znac sie bedzie odpowiednie wersety na kazda okazje .
Co do wypowiadania sie o zbawieniu kogokolwiek , to tez masz ciasna wizje , bo w samym Pismie sam Jezus mowiinaczej na ten temat - na pewno znajdziesz te miejsca . No a na koniec tylko On o tym decyduje .
Katolikiem i Dzieckiem Bozym w tej owczarni jestem swiadomie , a Jezus zna serce moje i wszystkie inne owczarnie , ktore tez sa Jego .
To tak na tle tego goscia .
Jezus jest Panem i Jemu chwala na wieki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 11:08 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Czytanie Slowa Bozego i mnostwo cytatow bywa czesto tylko znajomoscia zewnetrzna , a zupelnie mozna nie zrozumiec esencji Slowa


Podasz definicję "esencji Słowa"?

Cytuj:
Co do wypowiadania sie o zbawieniu kogokolwiek , to tez masz ciasna wizje , bo w samym Pismie sam Jezus mowiinaczej na ten temat - na pewno znajdziesz te miejsca

Czemu sam ich nie przytoczysz? Skoro są tak oczywiste...

Cytuj:
Katolikiem i Dzieckiem Bozym w tej owczarni jestem swiadomie


No to tym gorzej dla Ciebie chyba...Jak można będąc dzieckiem Bożym wierzyć w te wszystkie nauki katolickie...? Mnie katolicy odsyłali do pana Siemieniewskiego, podobno jakiegoś "świetnego apologety". Czytałam, mam nawet jego książki w domu. I są to tak słabe pozycje, zawierają tyle oczywistych błędów, że nawet ja to widzę, a wcale nie mam takiej świetnej znajomości Pisma ani jakiejś powalającej wiedzy...Więc jeśli nawet ja widzę, ile jest zwiedzenia w nauce katolickiej, to czemu Ty tego nie dostrzegasz- a mówisz, że jesteś świadomym katolikiem i zarazem- dzieckiem Bożym...Zawsze mnie dziwiło, że są ludzie, którzy mimo pewnego oczytania w Piśmie, mimo pewnego przeżycia z Bogiem decydują się na pozostanie w murach KRK. Rozmawiałam kiedyś z pewnym człowiekiem, który mówił o sobie, że jest narodzony z Ducha, że Jezus jest jego Panem. Pytałam o jego stosunek do maryjnych modlitw, do wzywania zmarłych( tzw. świętych), do czczenia wizerunków itp..On nawet nie bronił tego, a twierdził, że on się do Maryi i zmarłych nie modli, a po prostu innym na to pozwala i jemu to nie przeszkadza, jakoś tam definiował wiarę i dzielił na kategorię( wiara infantylna, wiara dojrzała, wiara taka i siaka), mówił, żeby tych ludzi nie osądzać, bo Jezus ich kocha i takie tam. A kiedy pytałam, czemu nie dzieli się swoim poznaniem, czemu pozostawia tych ludzi w kłamstwie( to był ksiądz), to odpowiadał, ze to bardziej by im zaszkodziło niż pomogło i że to nie przeszkadza w wierze i życiu blisko Boga! Bo "miłość wszystko przykrywa"!
A gdzie "w Duchu i PRAWDZIE"? Czemu apostołowie tak ostrzegali przed fałszywymi naukami? Czemu ginęli za wiarę? Dzisiaj wg katolicyzmu "wszystkie drogi prowadzą do Boga", nieważne, jakim imieniem zwracasz się do Boga, bo..Bóg jest jeden i "wszyscy są dziećmi Bożymi"! I wielu w to kłamstwo uwierzyło.Jak można trwać w takim "kościele", które szerzy kłamstwa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ODP
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 2:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szpaczydlo napisał(a):
Smoku - tez pisze to bez zlosliwosci - uczeni w pismie, moze nawet sto razy lepsi od wszystkich tu zebranych mowili Jezusowi, ze moca diabla sie posluguje. Czytanie Slowa Bozego i mnostwo cytatow bywa czesto tylko znajomoscia zewnetrzna, a zupelnie mozna nie zrozumiec esencji Slowa, choc na pamiec znac sie bedzie odpowiednie wersety na kazda okazje .

Uczeni w Piśmie "nie znali Pism ani mocy Bożej" [Mar. 12:24]. Dlatego większość z nich nie narodziła się na nowo. Nie wiem, czym jest dla Ciebie "esencja Słowa", bo to dosyć enigmatyczne określenie. Jeśli sugerujesz, że jej nie rozumiem, to wolałbym się dowiedzieć jakichś konkretów.

szpaczydło napisał(a):
Co do wypowiadania sie o zbawieniu kogokolwiek, to tez masz ciasna wizje , bo w samym Pismie sam Jezus mowiinaczej na ten temat - na pewno znajdziesz te miejsca. No a na koniec tylko On o tym decyduje.

Znam kilka miejsc, w których jest wyraźnie napisane, kto jest, a kto nie jest dzieckiem Bożym. I nie ma tutaj żadnych niejasności. Warunki są jasno sprecyzowane. Brama jest wąska, a nie szeroka.

szpaczydło napisał(a):
Katolikiem i Dzieckiem Bozym w tej owczarni jestem swiadomie, a Jezus zna serce moje i wszystkie inne owczarnie, ktore tez sa Jego.

Jeśli narodziłeś się na nowo z Ducha Świętego i masz pewność zbawienia, to jesteś dzieckiem Bożym. Problem polega na tym, że jesteś już byłym katolikiem rzymskim - możesz jeszcze o tym nie wiedzieć, ale w swoim czasie pewnie to zrozumiesz. Owczarnia jest jedna i Pasterz jeden [Jan 10:16].

szpaczydło napisał(a):
Jezus jest Panem i Jemu chwala na wieki.

Który Jezus? Ten prawdziwy czy ten Eucharystyczny? Skoro już wpadłeś na Ulicę Prostą, to przejrzyj sobie dział "Katolicyzm/ekumenia" w Apologetyce. Daje do myślenia. Też kiedyś miałem fazę "ewangelicznego katolicyzmu", ale mi przeszło, kiedy zacząłem lepiej poznawać Słowo Boże i zrozumiałem, że "ewangeliczny katolik" to jest oksymoron. Coś jak "kwadratowe koło". :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL