www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:40 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 29, 2008 5:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
\\


Ostatnio edytowano So gru 12, 2009 1:33 pm przez kristina, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 30, 2008 1:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Smok napisał(a):
Ja ze swojej strony chciałbym przypomnieć jeden fragment Słowa, którym zawsze "podpierają się" chrześcijanie uważający finansową obfitość za efekt "należnego im" błogosławieństwa Bożego, a czasami (o zgrozo) jako wynik ich pobożności.

Tak naprawdę, to powodzenie materialne nie czasami, a bardzo często się odbija wzrostem pychy, samo wywyższaniem się i wysokim mniemaniem o własnej pobożności, czego wynikiem niby ma być owy dobrobyt materialny, przy jednoczesnym niemalże całkowitym zaniku owej wrażliwości na potrzebujących, zredagowanej do pustych słówek o miłości - zgadzam się ze Smokiem. Co więcej, nie raz słyszałam "wywody" ustatkowanych materialnie o tym, że jeżeli kto się boryka z problemami - finansowymi, rodzinnymi i innymi - że niby to "ma na co zasługuje i sam sobie winien - jak się prowadził, tak ma" i podobne. Posuwają się do prymitywnych osądów człowieka, zamiast okazać współczucie chociażby. Ponadto - polityka w zborach często jest taka, że to właśnie u tych najmniej mających starają się wydusić ostatni grosz, klepiąc kazanka, skierowane na słabe punkty z naciskiem na sumienie - często przy tym powołują się na proroka Malachiasza, ględząc o tym, że jeżeli ktoś "nie ma" oznacza to, że skąpy, a jak ktoś "ma" - że szczodry i podobne fałszywe hasła o dziesięcinie, o tym, że Jezus przecież płacił itd.

A wracając do tematu, z tego co piszę Roman, wydaje mi się, że do zamożnych nie należy i całkowicie rozumiem chęć posiadania własnego konta i innych potrzebnych rzeczy. Wcale nie twierdzę, że człowiekowi urlopu się nie należy i jego dzieciom itp. Mogę się przyznać, że ja sama mieszkam w wynajętym mieszkaniu, bardzo skromnie i od wielu lat nie miałam urlopu i bardzo bym chciała to mieć. Niemniej - staram się z cierpliwością znosić pewne braki i jestem bardzo mocno przekonana w tym, że Bóg na wszystko ma oko, że jestem pod opieką, że mnie pilnuje i że nigdy, a to nigdy, nie dopuści, abym została na ulicy. Należy być wdzięcznym Bogu za to co mamy, a nie wykręcać Ewangelie na sposób, aby "dostawać, bo mamy Tatusia, który nas kocha".
Można wyjawiać Bogu swoje pragnienia i jeżeli sprawi, że "dostaniemy" - chwała Panu, a jeżeli nie, też chwała Panu, bo On lepiej wie, czego potrzebujemy i gdyby nasze serce miałoby się unieść pychą, to lepiej nam nie mieć niczego, oprócz nadziei w Panu...
Cytuj:
Wbrew pozorom, odrodzony człowiek musi UMIEĆ żyć w dostatku

w niedostatku też trzeba umieć :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 18, 2009 1:30 pm 
kristina napisał(a):
Dołączam się i ja.Też uważam,że trudniejszy jest dostatek,.Pokus więcej.Przeszłam i jedno i drugie.
Najlepszy jest chyba " w sam raz" :D

"(...) nie nawiedź mnie ubóstwem ani nie obdarz bogactwem, daj mi spożywać chleb według mojej potrzeby, abym, będąc syty, nie zaparł się ciebie i nie rzekł: Któż jest Pan? Albo, abym z nędzy nie zaczął kraść i nie znieważył imienia mojego Boga." (Ks. Przysłów 30:6-12, Biblia Warszawska)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL