www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 16, 2016 10:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 10, 2016 8:07 am
Posty: 14
Świeże świadectwo z naszej kościelnej grupy integracyjnej.
Na nasze wtorkowe spotkania przy kawie, przychodzą niektórzy z muzułumańskich uchodźców. Jeden z nich, Ismail z Iranu, jest wyraźnie i chyba szczerze zainteresowany przesłaniem ewangelii. Pyta o Jezusa, o Słowo, czuć, że Duch Św. działa w stosunku do niego. W dniu kiedy pierwszy raz zobaczyłem go na oczy, zapytał nas czy mógłby kupić Pismo św. Niestety w jego języku nie mamy Biblii, a okazało się, że po angielsku też nie. Od razu przypomniało mi się, że u mnie gdzieś są minimum dwie Biblie w języku angielskim. Obiecałem, że jedną mu podaruję, jeśli ją znajdę. Pomyślałem, że może z tym być problem, bo po tylu przeprowadzkach nie wiadomo gdzie co leży, ale postanowiłem wygrzebać ją za wszelką cenę. Po powrocie do domu od razu ruszyłem do półki z książkami i od razu znalazłem jedną z nich stojącą na wysokości oczu, wyeksponowaną, na widoku, choć nie używaliśmy jej. W niedzielę podarowałem chłopakowi Biblię, ciesząc się z dobrego uczynku. On też wyglądał na zadowolonego, ale od razu zaczął mi obiecywać, że jak przeczyta to zwróci. Ja na to, że nie musi, bo to podarunek ode mnie, a poza tym, ja też jej nie kupiłem, ale ją otrzymałem od pewnej kanadyjki, i na potwierdzenie tego faktu otwarłem pierwszą czystą stronę, gdzie napisałem datę otrzymania biblii- 16 august 1991. Chłopak patrzy na mnie zdumionym wzrokiem i mówi, że to jest jego data urodzenia. Na wszelki wypadek dopytałem czy dobrze zrozumieliśmy się, że urodził się 16 sierpnia 1991r. Potwierdził, że tak. Podsumowując. 27 lat temu ktoś przywiózł ze Stanów Biblię po angielsku i podarował ją przypadkowemu człowiekowi w Polsce, czyli mnie. Ja wpisałem do niej wyraźnie kaligrafując datę jej otrzymania, choć nie jest to moim zwyczajem. Data ta była jednocześnie datą urodzenia irańskiego chłopca i wpisałem ją do Biblii w dniu jego urodzin. Następnie przewoziłem tą Biblię wraz ze wszystkimi gratami 2x przeprowadzając się w Polsce, następnie z Polski zagranicę oraz 2x przeprowadzając się zagranicą. Nie zgubiła się, stała wyeksponowana na półce, żebym jej przypadkiem nie przeoczył. Choć była jedną z 3 innych to nie mam bladego pojęcia gdzie te inne są. Wszystko po to, żeby TEN Irańczyk otrzymał ją w przypadkowym europejskim kraju, wkrótce po tym jak uciekł z Iranu, usłyszał Ewangelię o Jezusie i zapragnął się dowiedzieć więcej o Nim-naszym Panu, który wpisał nasze imiona do Księgi Żywota przed założeniem świata. Efez,1,4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 17, 2016 6:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 4:37 am
Posty: 68
Witaj Ahorn :)
Niesamowita historia, w której widać działanie Pana. Tak sobie teraz pomyślałam, że może celowo uchodźcy wtargnęli do Europy, aby Bóg zebrał kosztowności również spośród muzułmanów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 17, 2016 10:45 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Bogu niech będą dzięki za to, że dociera do ludzi różnych narodowości i to w tak osobowy sposób. Dziękuje za świadectwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 17, 2016 11:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Wspaniałe.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL