www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 16, 2016 5:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Chciałabym podzielić się z wami świadectwem jak Bóg działa, że ciągle jest ten sam....tak jak wielu z was funkcjonujemy z mężem poza "kościołem systemowym", od naszego odejścia mieliśmy kontakt z wierzącymi z różnych wspólnot. Z jednymi częstszy z innymi rzadszy (to zależało jak często Ci wierzący chcieli uczestniczyć w rozmowach z nami – dla wielu nie były to miłe chwile :) ). Często czuliśmy się sflustrowani tymi spotkaniami, pytaliśmy się Boga i rozmawialiśmy co mamy robić, czy uciąć niektóre relacje, czy nie? Wiecie jak rozmawialiśmy o Bogu to otwieraliśmy Słowo i wskazywaliśmy co w nim jest w danym temacie co często naszym rozmówcom bardzo było nie po drodze....mój mąż podjął decyzję że będziemy spotykali się z tymi jeśli to z ich inicjatywy będzie wypływało, i co jest dziwne najbardziej "zgorszone " małżeństwo najbardziej zabiegało o spotkania z nami, to nie dawało nam spokoju, nie rozumieliśmy tego wogóle, jakieś takie sprzeczne sygnały. Widzieliśmy w nich że szukają Boga całym sercem i to nie dało się podważyć ale ulegali wpływom "mężów bożych" bardzo.....modliliśmy się o nich i czekaliśmy(W międzyczasie inne małżeństwo bliskie nam oświadczyło nam że Bóg otworzył im oczy i że Bóg użył nas - byliśmy szczęśliwi). Czas mijał a my widząc się z nimi odpowiadaliśmy na pytania które ich nurtowały starając się nie naciskać ale modląc się o nich nieustannie (ciągle nie były to łatwe spotkania).
Pewnej niedzieli przyjechali do nas na kawę i zaczęli opowiadać co im pokazał Bóg, jak otworzył im oczy, jak ich małżeństwo wzmocnił, zaczeli nas przepraszać a my zakłopotani dziekowaliśmy Bogu ze łzami w oczach....to był dla nas niesamowity prezent....wiecie jakby sie narodzili na nowo, stali się innymi ludźmi, a modlitwa z nimi była wyjątkowa.
Ostatnio jak się widzieliśmy nie mogliśmy się rozstać, rozmowy o naszym Ojcu są tak niesamowite jak jest się z braćmi i siostrami którzy kochają Boga z całego serca. Opowiadali nam jak pewne rzeczy które im mówiliśmy na podstawie Słowa jak się nimi gorszyli, byli bardzo źli na nas i jak Bóg przekonywał ich i pokazywał że to jest Prawda...a my przez ten czas nic nie widzieliśmy że Ojciec otwiera im oczy.
Oboje z mężem byliśmy często zniechęceni że innych gorszymy, że powinniśmy milczeć, że ludzie nas odrzucają oskarżają o osądzanie, nieprzebaczenie itd. Ale jak dochodziło do rozmowy nie mogliśmy milczeć jak ktoś mówił rzeczy sprzeczne ze Słowem.
Przez te doświadczenia Bóg pokazał mi że On nad wszystkim ma władzę że widzi serca ludzi, że ich ogromnie kocha, że jest miłosierny a ja.....ja mam być mu wierna, głosić dobrą nowinę, uświęcać się, poznawać Go a On zrobi całą resztę :) Niech tylko Jemu będzie Chwała !

Pozdrawiam was serdecznie :)

ps. nie mam talentu do składnego pisania wybaczcie (umysł ścisły :) )

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 16, 2016 6:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Dzięki Agape, za świadectwo i za to że przez was Bóg otwiera ludziom oczy. Już nieraz się okazywało, że Twoje spojrzenie, ścisły umyśle :), na jakąś sprawę, jest proste i trafne. Cieszę się.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 16, 2016 9:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Chwała Panu. Wzruszony jestem. Jak widać, praca nie idzie na marne, choć czasem trzeba trochę poczekać. Nawet nie wiecie, jak się cieszę. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 16, 2016 11:17 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 13, 2007 6:28 pm
Posty: 96
Chwala Bogu.On jest wspanialy. Niech bedzie blogoslawiony nasz Pan.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 17, 2016 11:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Bardzo się cieszę

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 19, 2016 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Smok Wawelski napisał(a):
Chwała Panu. Wzruszony jestem. Jak widać, praca nie idzie na marne, choć czasem trzeba trochę poczekać. Nawet nie wiecie, jak się cieszę. :D


dzięki Smoku, dla nas to niesamowita radocha....Bóg ciągle zaskakuje swoją łaską :D

ps. rodzina z Goerlitz których nam podesłałeś jest super, znajomość nasza z nimi na następne świadectwo by się nadawała :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 11:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Bóg otwiera oczy... Chyba najbardziej tutaj pasuje to świadectwo.
Zajrzałam sobie któregoś ranka (w zeszły tygodniu) na UP. ktoś w jakiejś dyskusji zapodał odnośnik do Listu do Efezjan, nie pamiętam teraz dokładnie tematu dyskusji ani nawet konkretnego odnośnika. Mimochodem zaczęłam czytać dalej List i jakbym została oblana kubłem wody przez Ducha Świętego. Autentycznie... Także sprośność, niedorzeczne gadanie i nieprzyzwoite żarty, ale raczej dziękczynienie. Efezjan 5:4 Uderzyło mnie to ponieważ miewałam z tym problem. Zrozumiałam, że to grzech, przeprosiłam Pana i poczułam się taka wolna od tego. Przeprosiłam moje dwie koleżanki za inicjowanie takich głupich rozmów. jedna zrozumiała i również mnie przeprosiła. Pragnę być czysta i to co kiedyś, jeszcze do niedawna mnie śmieszyło, teraz mnie napawa obrzydliwością. Prosiłam ostatnio Pana, aby uczył mnie kochać to co on kocha i nienawidzić tego czego On nienawidzi. To początek mojej drogi tak naprawdę. Wiem też że wiele daje odpowiednie towarzystwo. W sumie nie mam za wiele okazji do przebywania z osobami, które rzucają przysłowiowym mięsem co drugie słowo. Jestem jednak Panu Bogu wdzięczna że uwolnił mnie od tej "potrzeby" i od kłamstwa że muszę bluzgnąć aby dosadnie wyrazić to co czuję.
Dziękuję za wyczytanie świadectwa :D

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL