www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 13, 2021 8:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 10:24 am
Posty: 45
Cześć,
Polecam zapoznać się z historią Pastora, który przestał chodzić do Kościoła.

https://www.youtube.com/watch?v=cgyi-JVKh88


Zobaczcie co się stało dalej.
Bardzo budujące świadectwo.

_________________
"Wtedy Szadrach, Meszach i Abed-Nego odpowiedzieli królowi Nebukadnesarowi: My nie mamy potrzeby odpowiadać ci na to. Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 14, 2021 10:43 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Widzę, że obraca się to wokół jakiegoś kolejnego proroka i apostoła z Norwegii, który przyjechał do naszego kraju "zakładać kościoły". Gdzieś to już słyszałem. No nie wiem...mi się jakoś lampki zapaliły. Bardziej doświadczeni bracia niech ocenią, bo może przesadzam, ale strasznie dużo mówi o tym Knucie Oslandzie, a jakoś w ogóle o Chrystusie.

Jak rozumiem, to jest Ewangelia według DNA Movements:
https://www.youtube.com/watch?v=2mIsXMLWa8I
2:51:
"Teraz, jak miliardy innych przyjęliśmy wieczne życie. Zostaliśmy zrodzeni ponownie i dzielimy z nim Jego boską naturę. On żyje w nas! Mamy jego DNA i jego moc zmartwychwstania wewnątrz nas."
Z całości filmiku rozumiem, że dzieje się to przez Jezusa, który chce "włożyć" w ciebie swoją moc zmartwychwstania."
1:01:
"Biblia nie daje ci długiej listy rzeczy, w które musisz uwierzyć, żeby pojednać się z Bogiem. "Bo jeśli swoimi ustami wyznasz, że Jezus jest Panem i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wzbudził Go z martwych, będziesz zbawiony". To wszystko."
Na prawdę? To wszystko? :shock: Nie muszę już pokutować ze swoich grzechów, zapierać się samego siebie, bo wszystko za mnie Jezus już podobno zrobił. Fajna ale TROCHĘ okrojona ta Ewangelia....
Martwi mnie też ich wyrywanie Słowa Bożego z kontekstu :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 14, 2021 12:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Zbawienie przez chrzest? Nowe narodzenie w chrzcie? Gdzieś to już słyszałem...

https://youtu.be/FRnDQDsQ8wI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 15, 2021 9:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 27, 2019 9:59 pm
Posty: 26
welife.com - kościół Knuta Oslanda, moi bracia mieli z nim do czynienia i nie wspominają go miło. Jeden z braci który był u niego w kościele przez dłuższy czas, sam powiedział że Knut stosuje techniki psychomanipulacji.

https://www.nieprofesjonalisci.com/showthread.php?tid=1412

Pytanie za 100 punktów jest takie: Czy patrząc na całokształt jego (Knuta) działalności, można powiedzieć że więcej przynosi pożytku, czy szkody dla Ewangelii?

_________________
Chleby z czasów Pana Jezusa z łatwością można było podzielić na tysiąc kawałków. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 15, 2021 1:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Rzeczywiście, gdzie nie spojrzeć, wszędzie Knut. Linkowane forum przejrzałem, ale ewentualne zarzuty powinny być weryfikowalne. Założenie, że nie będziemy brata napominać jeśli grzeszy, bo z pewnością będzie nami manipulował, nie jest oparte na Słowie Bożym. Mamy nawet możliwość mediacji w Kościele [I Kor. 6:5]. Z jednej strony istnieje coś takiego jak pranie mózgu w różnych społecznościach (domowych i niedomowych), a z drugiej strony każdy grzesznik, który nie chce poddać się zdrowej, biblijnej dyscyplinie kościelnej, może zarzucać społeczności "naruszenie jego osobistej wolności w Chrystusie [do trwania w grzechu?]". Dlatego moim zdaniem trzeba by było szukać bardziej obiektywnych kryteriów oceny.

Moje podstawowe pytania byłyby takie: Czy kościoły tej sieci są otwarte na relacje z innymi społecznościami? Czy sam Knut pozostaje w relacjach z braćmi spoza tego kościoła? Szczególnie tymi, których poglądy nie są identyczne z jego nauczaniem? Czy jest gotów przyjąć od nich napomnienie? Czy zasięga od nich rady? Czy byłby gotów na mediacje takich braci w przypadku zarzutu o psychomanipulację? Czy ktokolwiek go o to pytał?

Ja na razie mam do dyspozycji jedynie filmiki z jego nauczaniem. I też mi się lampki zapalają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 17, 2021 3:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 27, 2019 9:59 pm
Posty: 26
Smok Wawelski napisał(a):
Moje podstawowe pytania byłyby takie: Czy kościoły tej sieci są otwarte na relacje z innymi społecznościami? Czy sam Knut pozostaje w relacjach z braćmi spoza tego kościoła? Szczególnie tymi, których poglądy nie są identyczne z jego nauczaniem? Czy jest gotów przyjąć od nich napomnienie? Czy zasięga od nich rady? Czy byłby gotów na mediacje takich braci w przypadku zarzutu o psychomanipulację? Czy ktokolwiek go o to pytał?

No więc tak, podpytałem trochę braci, którzy mieli styczność z Knutem i na większość tych pytań odpowiedź brzmiała: nie. Knut uważa się za proroka i uważa że to on wierzy dobrze, a inni źle i to on chce, aby inni do niego dołączali. Wiem, że udało mu się nawet doprowadzić do rozłamu w kościele w którym obecnie jestem (stało się to zanim ja dołączyłem). Zjawiwszy się w nim, zamiast zachowywać się we wspólnocie jako gość, zachowywał się jakby uważał że to on jest najważniejszy, zaczął coś tam prorokować i skończyło się na rozłamie, część osób za nim poszła, później jeden z braci odszedł od Knuta i dołączył do pastora Cerońskiego i raz przyjechał do nas i potwierdził, że Knut stosuje psychomanipulację. Tyle się dowiedziałem, jak już pisałem – bracia nie wspominają go miło.

A co do filmiku który linkował michael, to przesłanie wygląda pięknie, tak, nawet spotkałem osobiście jednego brata z tego filmiku, który należy do tego kościoła Knuta - bardzo fajny gość, ale tak jak z tym pastorem, który przestał chodzić do kościoła – widzę tu za dużo mówienia o Knucie, a za mało o Jezusie i Ewangelii. W centrum powinien być Jezus, a nie człowiek, a pasterze powinni być wzorem dla stada, a nie nim manipulować.

_________________
Chleby z czasów Pana Jezusa z łatwością można było podzielić na tysiąc kawałków. :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 17, 2021 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 23, 2020 11:15 am
Posty: 7
Ja natrafiłem na Knuta przeglądając stronę ruchu kościołów domowych w Krakowie. Są też na FB, dużo filmików z Knutem zamieszczają: https://www.facebook.com/kosciolorganiczny/. Czy wiecie może czy to jest to samo co kościoły domowe powiązane z tzw. Tajemnym Planem, czy mieszam?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL