www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 4:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Doświadczam ostatnio wielu rzeczy z Bogiem, które przynoszą mi dobre myśli o Jego bliskim towarzyszeniu nam, Jego właściwym czasie i Jego drogach. Poniżej trzy świadectwa z ostatniego czasu (wybaczcie taki hurt, ale chyba nie ma sensu tworzyć trzech wątków, mam nadzieję, że nikogo nie zmęczę).

Świadectwo pierwsze- wstęp

Tutaj tylko króciutko, tytułem wstępu do kolejnego świadectwa, ale to jest ciekawa i ważna dla mnie rzecz. Mam bliską koleżankę, chrześcijankę i od piętnastu lat nasze losy ciągle się splatają w sposób, w którym widzę Bożą rękę. Pracowałyśmy kiedyś razem w szkole, byłyśmy w jednym zborze, potem kiedy odeszłam ze zboru straciłyśmy trochę kontakt, potem ja się przeprowadziłam za miasto, zmieniłam pracę, ona też się przeprowadziła…i nieoczekiwanie okazało się, że jesteśmy całkiem niedalekimi sąsiadkami :) Ostatnio dzięki niesamowitemu prowadzeniu Bożemu znowu pracujemy razem w kolejnej szkole. Sposób w jaki dostała tę pracę był niezwykły. Wszystkie okoliczności, dosłownie wszystkie, sam Bóg układał i nawet osoby niewierzące niechcący dały świadectwo temu, że „przyszła we właściwym czasie, weszła w dobrym momencie, sytuacja była wyjątkowa” itp. Myślę, że to dar Boży i wsparcie dla nas obu, żebyśmy mogły mówić jednym głosem w czasach które już są, ale będą jeszcze cięższe w szkołach.

Świadectwo drugie- za wszystko dziękujcie!

Jak wiecie nauczycielami ostatnio wstrząsnęła akcja pani minister pt „opieka okołoświąteczna”. Nie chcę wchodzić w polemikę na temat racji, czy braku racji, prawa czy bezprawia w tym temacie, w każdym razie osobiście byłam delikatnie mówiąc niezadowolona, ponieważ posypały się nam przez to świąteczne plany wyjazdowe. Chcieliśmy rodzinnie wyjechać w Bieszczady, a tu okazało się, że prawdopodobnie będę musiała zostać w pracy. Byłam smutna także z tego powodu, że pozostanie na święta na miejscu oznaczało nieuchronne spotkania(=konflikty) z dalszą rodziną, co często przekłada się potem na konflikt w najbliższej rodzinie… Ale cóż, przypomniało mi się, co niedawno sama przytoczyłam w innym wątku, biblijne wezwanie ”za wszystko dziękujcie”. Postanowiłam podziękować Bogu za tę zmianę, za pracę w czasie przerwy świątecznej, za odwołanie wyjazdu itd. I pobłogosławić panią minister za jej decyzję, i oddać wszystkie okoliczności Jemu. Tak też zrobiłam.

Najpierw odczułam wspaniały pokój. Potem przyszły myśli od Boga, że bycie Jego świadkiem jest ważniejsze niż unikanie konfliktów, czy fajny wolny czas. Potem przyszedł mi do głowy pomysł, żeby zaoferować mojej dyrekcji pracę na ochotnika w dni, w które nikt inny nie chciał pracować (na przykład w Wigilię). Tak zrobiłam, a moja koleżanka (ze świadectwa wyżej) natychmiast przyłączyła się i zrobiła to samo. Widzicie te okrągłe oczy i to zdumienie moich szefowych? Taka nienormalna deklaracja wobec ogólnoszkolnej frustracji i niskiego nastroju wokół? Powiedziałyśmy im króciutko dlaczego tak decydujemy.

(Ostatecznie sytuacja ułożyła się tak, że pracowałyśmy tylko dwa dni, i to inne). Ale to jeszcze nie wszystko.
W pierwszy dzień świąt w porze obiadowej, kiedy szykowaliśmy się właśnie do wyjazdu do teściowej wybuchł nam nagle w domu zasobnik z gorącą wodą, która zalała parter. Udało się nam dość szybko opanować sytuację- mąż zamknął główny zawór, wodę usunęliśmy na zewnątrz i nawet udało się nam po kilku próbach zakończonych odmową wezwać fachowca, który się zlitował i zgodził przyjechać w tak nietypowym czasie, stwierdził przyczynę i zaradził wstępnie problemowi. Uszkodzenia były, ale nie tragiczne.

A gdybyśmy byli w Bieszczadach? Woda lałaby się tak dwa tygodnie… albo zaalarmowani przez sąsiadów musielibyśmy od razu wracać… tak czy siak byłoby niebezpiecznie. Czy Bóg nie jest Panem okoliczności? Czy nie należy Mu się naprawdę dziękczynienie za wszystko?

Mój mąż kilka razy mi od tego czasu powtarzał, żebym podziękowała pani minister :) Owszem, jestem jej wdzięczna, ale dziękuję przede wszystkim Jemu.
PS. Konflikty typowo świąteczne oczywiście miały miejsce, ale zminimalizowane przez ten wypadek, który zdominował tematykę rozmów i bardzo skrócił czas trudnego rodzinnego biesiadowania :)
P.P.S. W góry wyjechaliśmy na tydzień, zaraz po opanowaniu awarii.

Świadectwo trzecie- Boża pomoc i Boży czas.

Nadążacie? Jak napisałam wyżej, wyjechaliśmy jednak. Przenieśmy się zatem w Bieszczady, piękne, dzikie, zasypane śniegiem, bo tu będzie teraz miejsce akcji.
Pewnego dnia mąż zajął się czynnościami gospodarczymi typu rąbanie drewna, a ja poszłam sobie na samotny spacer na pobliską górkę. Z założenia miał to być krótki spacer, więc nie byłam specjalnie wysokogórsko wyposażona :) Nie wiem, czy też tak macie, ale ja w górach czuję uwielbienie dla Stwórcy od samego patrzenia na piękno stworzenia, od razu ogarnia mnie takie modlitewne uniesienie i radość. Szłam sobie pod górkę, śniegu było po kolana, szlak zasypany, więc szłam po napotkanych śladach samochodu terenowego lub zwózki drewna, było cicho i pięknie i czułam, że Bóg jest blisko.

Na samej górce zrobiłam coś nietypowego dla mnie- postanowiłam wrócić nie tą samą drogą, tylko iść dalej po śladach tego pojazdu, zakładając, że musiał przecież zjechać w dół. I tak krok za krokiem zaczęłam sobie schodzić po tych śladach. Tymczasem droga zaczęła się wić, owszem, wiodła w dół, ale skręciła w las i tym lasem, coraz bardziej mi nieznanym szłam i szłam aż do momentu w którym zdałam sobie sprawę, że mam bardzo niewiele czasu do zmierzchu, jestem bez lampki czołówki, nie bardzo wiem, gdzie jestem, a ponadto na śniegu widzę dość niepokojące tropy zwierząt.

Zazwyczaj mam dużo pokory w górach, nie robię głupich rzeczy…ale najwidoczniej zdarzył mi się ten pierwszy raz. Sytuacja nie była tragiczna, obliczyłam, że jeśli zawrócę, to zdążę na styk przed zmrokiem po swoich własnych śladach dotrzeć do domu, ale byłam już trochę zmęczona i bardzo nie miałam ochoty wspinać się znów pod górę… Była jakaś szansa, że za chwilę wyjdę już na jakąś drogę, a w każdym razie na szerszą przestrzeń, która pozwoli mi określić swoje położenie. Ale nie wiedziałam tego na pewno.

Stanęłam zatem, oparłam się na kijku i zawołałam do Boga o pomoc. Prosiłam Go, żeby dał mi absolutną pewność, jeżeli mam iść dalej lub podobną jeśli mam zawrócić i oddałam Mu całą tę sytuację. Kiedy skończyłam modlitwę i nie odczułam spodziewanej(ani żadnej) pewności, co do dalszej drogi postanowiłam jednak zawrócić. Uszłam kilka kroków… i usłyszałam warkot silnika. W moją stronę zmierzał właśnie piękny terenowy samochód z właścicielem okolicznego lasu wewnątrz. Nie wiem kto był bardziej zdumiony czyim widokiem.

Bez zbędnych szczegółów, po krótkiej rozmowie zostałam odwieziona z fasonem pod same drzwi, a po drodze zobaczyłam jeszcze mnóstwo ciekawych rzeczy, jak żeremia bobrów itp., nasłuchałam się ciekawych opowieści o lesie i zwierzętach, ale też o swoim „szczęściu”, że akurat, że gdyby nie, że wyjątkowo…. Okazało się też, że byłam dokładnie w połowie drogi w obie strony :) i że najprawdopodobniej nie zdążyłabym w żadną stronę przed zmrokiem.

I tyle ode mnie w Nowym Roku ku pokrzepieniu serc. Bóg jest dobry i jest blisko!

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 9:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Szelko, dziękuje za świadectwa, miałem dziś chwilę przerwy na uniwersytecie i mogłem przeczytać.
Serce się raduje gdy dzieci Boże dostrzegają ręke Boga i są mu wdzięczni za wszystko.
Wybuch zasobnika z gorącą wodą w Bożym czasie :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 10:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Tak, wspaniałe świadectwa.

Te codzienne rzeczy bez widocznych dla innych fajerwerków - ale jednak dla nas z rozstąpieniem się naszego prywatnego Morza Czerwonego :lol: Czasem tylko Bóg i my wiemy, jakie to cuda! I najważniejsze w tym, że jest przemiana serca i zapieranie się siebie. Bardzo zachęcające.

"Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych (...)"

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 06, 2015 10:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Bóg jest dobry. Dzięki za te świadectwa, szelko. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 1:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
:D :D :D
Dzięki Bogu i dzięki za świadectwa.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 4:45 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
szelka napisał(a):
A gdybyśmy byli w Bieszczadach? Woda lałaby się tak dwa tygodnie…

Spodobało mi się to zdanie, czasami się zastanawiam dlaczego Bóg nie dopuścił to takiej albo innej rzeczy w moim życiu, a ponieważ wiem, że On jest dobry, to sobie to tłumaczę właśnie tak jak napisałaś, może to czego chcę wcale nie byłoby dobre dla mnie, chociaż ja nie widzę w tym nic złego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 7:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Dziękuję wszystkim! :)

Wujciu, zapisałam sobie kiedyś na okładce Biblii zdanie, które gdzieś usłyszałam, a które bardzo mnie dotknęło, zatem częstuję nim dalej:
"Wola Boża, to to, co bym wybrał, gdybym znał wszystkie fakty". :idea:

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 07, 2015 8:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
szelka napisał(a):
"Wola Boża, to to, co bym wybrał, gdybym znał wszystkie fakty". :idea:


niezłe :)

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL