www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 16, 2014 2:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Witajcie,

Około 2 miesięcy temu, będąc na uniwersytecie usłyszałem od wykładowcy, że jednym z projektów do zrobienia ma być strona internetowa. Już wcześniej trzeba było napisać strone lecz wtedy był podany konkretny temat o zagrożeniach płynących z interentu wśród nieletnich. Przyznam się, że project poszedł mi wtedy nie najlepiej. Tym razem było inaczej, nie otrzymaliśmy żadnego tematu. Mogliśmy wybrać dowolną tematyke strony. Pomyślałem, że to może być czas aby napisać strone ewangelizacyjną. Modliłem się aby Pan pomógł gdyż pierwszy project poszedł słabo a nie chciałem pisać o Bogu i popsuć wszystko przez mój brak umiejętności. Chciałem aby ludzie mogli w czytelny sposób usłyszeć ewangelię.
Pan przyznawał się i pomagał. W miedzy czasie odwiedziłem starszego brata w Panu, którego Bóg powołał do służby jako ewangeliste. Jak usłyszał o pomyśle i zobaczył strone(jeszcze nie była ukończona),zaproponował, że się dołączy. John napisał tekst na strone wstepną i poprawił mój angielski w paru miejscach. Bóg jest wspaniały podesłał mi pomoc i to w dodatku osobe, która żyje z Panem, która go kocha prawdziwe a nie obłudnie i również ma w sercu pragnienie aby taka strona powstała.
Podczas prezentacji strony, zobaczyłem wielkie zdziwienia na twarzach, pare osób wziąło namiary a pare się tylko smiało. Slyszałem jak jeden student pytał się drugiego ”A ty gdzie spędzisz wieczność”;
Może takie małe coś ale ucieszyło mnie bardzo.
Pisze to świadectwo gdyz zobaczyłem, że Smok Wawelski napisał o eucharystii pare zdań w odpowiednim wątku. Jakiś czas temu napisałem prosty, krótki Quiz na temat katolicyzmu i dodałem na strone. Pomyslałem, że się podziele. Strona niestety jest w większości po angielsku gdyż mieszkam w Angli. Quiz jest w dwóch językach jeżeli będą jakieś uwagi co do quizu lub innych materiałów zamieszczonych na stronie to konstruktywna krytyka/ napomnienie jest bardzo widziane.

http://www.outofthedarkness-gospel.com/katolicyzm.html

Pozdrawiam w Panu Jezusie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 17, 2014 11:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Bardzo fajny quiz, gratuluję pomysłu :). Pewnie podeślę go paru osobom.
Stronka też przyjemna. Niech służy w Pańskich celach.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 17, 2014 3:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pax, czy mógłbyś napisać, czemu dokładnie ma służyć ten quiz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 1:48 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Dziękuje Rafał, mam również nadzieję, że strona będzie służyć zgodnie z Bożą wolą i dla Bożej chwały.
Cytuj:
Pax, czy mógłbyś napisać, czemu dokładnie ma służyć ten quiz?

Quiz napisałem dla osób, które są katolikami lecz nie do końca świadomymi pełnej istoty liturgii oraz poszczególnych doktryn.
Widzisz był okres w moim życiu gdy dołączyłem się do katolickiej wspólnoty ”charyzmatycznej”. Udzielałem się, lecz nie zdawałem sobie sprawy czym jest ”tajemnica eucharytii”. Aż pewnego dnia zacząłem obserwować msze, starałem się zrozumieć co się dzieje i przeraziłem się gdy zrozumiałem do czego służy ołtarz i co dzieje się z opłatkiem podczas przeistoczenia według nauki kościoła katolickiego. Po miesiącu przestałem uczęszczać na msze, nie narodziłem się na nowo dzięki wiedzy na temat liturgii lecz grzech bałwchwalstwa wtedy został odcięty. Jakiś czas wcześniej mój brat usłyszał, od ”liderki” tej wspólnoty, że papież jest tak jakby Chrystusem na ziemi, Jego zastepcą. Quiz ma na celu uświadomienie pewnej grupie katolików znaczenia paru istotnych doktryn w które wierzą, pod którymi się podpisują z racji bycia katolikami oraz ukazanie istoty zbawienia które jest tylko w Jezusie Chrystusie nie eucharystycznym lecz w Bogu, który mieszka przez wiarę w naszych sercach.
Mam również nadzieje, że quiz posłuży komuś w celach ewangelizacyjnych.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL