www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kogo się bać
PostNapisane: Cz lip 11, 2013 11:21 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 02, 2013 3:14 pm
Posty: 24
Mówię wam, przyjaciele moi, nie bójcie się tych, co zabijają ciało, i nic więcej uczynić nie mogą. Ja wam pokażę, kogo macie się bać. Bójcie się tego, który, gdy zabije, może wrzucić do piekła. Tak powtarzam wam, tego się bójcie. Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy, a przecież Bóg nie zapomina o żadnym z nich! A nawet wszystkie włosy na waszej głowie są policzone. Nie bójcie się! Wy warci jesteście więcej niż wiele wróbli. [Łuk. 12:4-7]

Tak, dzisiaj doświadczyłem, że śmierć cielesna nie jest w stanie mnie odłączyć od Boga. I nie jest mi straszna. Może to nastąpić dziś, jutro, za miesiąc...To Jego życie, nie moje życie. To było tak, że idąc krakowskimi Plantami dostrzegłem zielone światło na drugą stronę do ul. Zwierzynieckiej. Biegłem co sił, zielone światło nadal migało, znalazłem się na pasach i...kilka centymetrów, a potem już tylko kilka milimetrów przed przednim bagażnikiem samochodu. Wpadłem pod samochód. Jedyne co pomyślałem wtedy, że to już chyba koniec mojej drogi, w kilku sekundach miałem jeszcze w głowie wypadek samochodowy Davida Wilkersona (i nie wiem dlaczego on? Może dlatego, że ta śmierć Bożego człowieka była wtedy dla mnie jakaś taka niejasna, nie wiem sam, co o tym myśleć)...Pojazd nagle zahamował, wstałem poturbowany, otrzepałam się i...poszedłem dalej. Jak gdyby nigdy nic. Ludzie zaniemówili, tylko mówiły ich zaskoczone twarze (np. otwarte usta), pełne podziwu spojrzenia...Kobieta-kierowca auta krzyczała za mną dwukrotnie z pytaniem, czy nic mi się nie stało? Na co umiałem jej spokojnie odpowiedzieć (zero emocji, zero szoku, po prostu NIC, pokój Boży), że nie i, że "przecież było zielone światło". Oczywiście, są potłuczenia: moja noga jest cała niebiesko-fioletowa i ręka obolała z pozdzieraną skórą. Ale żyję, [...] nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus [...] (Gal. 2,20)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 5:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Cenne świadectwo. Są czasem w życiu takie niesamowite znaki "stop", prawda? Kiedy człowiek zatrzymuje się i -chcąc, nie chcąc - z takiej większej odległości (Bożej) musi popatrzeć na swoje życie. Tak sobie codziennie przemierzamy te nasze ścieżki, a w każdej chwili może się to skończyć, tak właśnie nagle. W przypadku niewierzących Bóg im daje szansę poprzez takie "stop" (nieraz jeszcze bardziej dramatyczne) i szybko najczęściej o tym zapominają. Smutne. Ale dla wierzącego - właśnie tak, jak piszesz - to refleksja nad tym, czym naprawdę jest dla nas życie ... I chwała Bogu, że Cię ocalił. W końcu nikt z nas nie biegnie w objęcia śmierci z ochotą (choć apostoł Paweł był skłonny).

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 9:55 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
.Odszedł Ci strach przed śmiercią? Jeśli w ogóle bałes się?
Bo taki brak strachu a wręcz radość z pójścia do domu jest tez czymś co nas od świata odróżnia.
Hebr. 2:14-17

14. Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła,
15. I aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli.
Wygląda na to,że tego własnie doświadczyłes... :) Piękne

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL