www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 13, 2009 11:55 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Wątek założony dla użytkownika Adzient. Odtąd użytkownik Adzień może pisać tylko w tym wątku.
------------------------------------------------
Powtarza się sytuacja sprzed dwóch lat.
Przy tym nie pojawiają się już żadne nowe argumenty w temacie.

Jeżeli ktoś ma ochotę rozwijać w nieskończoność te same wątki to proszę przenieść się z wymianą myśli na priva.

ADZIENT znów uaktywnił się z misją nakazywania święcenia szabatu tym, których ten nakaz nie obowiązywał nigdy, głosi zwiedzioną naukę zastąpienia Izraela kościołem, unika odpowiadania na niewygodne pytania, wyrywa wersety z kontekstu unikając konfrontacji z nauką całego Pisma, nie odpowiada na prośby wskazań z Pisma i nie odnosi się do zarzutów manipulacji kontekstem. Jest to naruszenie regulaminu tego forum.

Niniejszym informuje użytkownika ADZIENT, że w związku z tym zostaje on przeniesiony do ARCHIWUM z powodu łamania REGULAMINU tego FORUM. Opuszczenie przydzielonego wątku będzie skutkowało usunięciem z forum.


Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 13, 2009 10:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jedynym chyba i najciekawszym novum w dyskusji adzienta z Małą Mi i Elendilem było następujące stwierdzenie:

adzient napisał(a):
Dekalog był spisany przez Stwórcę i UMIESZCZONY W CENTRUM ARKI. Pozostałe przepisy BYŁY SPISANE PRZEZ MOJŻESZA I UMIESZCZONE Z BOKU SKRZYNI.

Sugeruje ono 2 opcje:

1. Księga zakonu była umieszczona WEWNĄTRZ ARKI Z BOKU, podczas gdy Dekalog był umieszczony W CENTRUM ARKI.

2. "Pozostałe przepisy" były umieszczone Z BOKU SKRZYNI NA ZEWNĄTRZ.

Adzient, którą z powyższych opcji miałeś na myśli?

I jeszcze jedno pytanie do adzienta: Skoro twierdzisz, że Mojżesz napisał w księdze zakonu "pozostałe przepisy", to znaczy, że nie napisał tam wszystkich przepisów i przykazań. Ale chciałbym sie upewnić, więc pytam:

ILE PRZYKAZAŃ BYŁO W KSIĘDZE ZAKONU? 613 czy 603?

I jeszcze jedno pytanie odnośnie następującej wypowiedzi adzienta:

adzient napisał(a):
Twierdziłem, że BÓG ZAWSZE POSIADAŁ TE SAME PRAWA, GDYŻ ONE SĄ ODBICIEM JEGO CHARAKTERU I MĄDROŚCI. WIĘC NIE MÓGŁ I NIE MUSIAŁ ICH ZMIENIAĆ. DLATEGO CZĘSTO STOSUJE SIĘ STWIERDZENIE TYPU:
"...uczynię, że będziecie postępować według moich przykazań, moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je."Ez 36,27

"dlatego że Abraham był posłuszny głosowi mojemu i strzegł tego, co mu poleciłem,
1.przykazań moich
2.przepisów moich
3.praw moich"- (toratai) Rodz 26,5

Czy według Ciebie Bóg objawił Abrahamowi DOKŁADNIE WSZYSTKIE TE SAME PRAWA, które znajdują się w Prawie Mojżeszowym? Czy Abraham strzegł wszystkich TYCH SAMYCH przykazań, przepisów i praw, które Bóg objawił Mojżeszowi w Prawie Mojżeszowym? Wystarczy mi odpowiedzź "tak" lub 'nie".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL