www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Puritan napisał(a):
Posądzenie kogoś o głoszenie herezji jest to bardzo poważne oskarżenie.
W ten sposób wprowadzacie podziały w chrześcijaństwie.


Puritanie, ale pamietaj o tej zasadzie rowniez na swojej stronie, gdzie osady o herezje przychodza Ci niezmiernie latwo :?

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 2:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
itur napisał(a):
Puritan napisał(a):
Posądzenie kogoś o głoszenie herezji jest to bardzo poważne oskarżenie.
W ten sposób wprowadzacie podziały w chrześcijaństwie.


Puritanie, ale pamietaj o tej zasadzie rowniez na swojej stronie, gdzie osady o herezje przychodza Ci niezmiernie latwo :?

Właśnie, że nie.
Tłumaczę artykuły o nieprawdziwych darach duchowych - nie padło tam słowo herezja.
Tłumaczę o katolicyzmie - padło.
Tłumaczę o adwentyzmie - padło.
Piszę o wilkach w owczych skórach - padło.
Jak więc widać, nie oceniam np. zielonoświątkowców jako ludzi głoszących herezje, chociaż wierzę, że ich doktryny są niebiblijne.

Herezja jest to nauka, która wyklucza z członkostwa w chrześcijańskim zborze. Ja wiem co oznacza to słowo i stosuje je tylko w przypadkach fałszywych nauczycieli.

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 2:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
To jest mój wpis:
ani_isza napisał(a):
Puritan napisał(a):
Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści)
O "pod-chrzescijanach (ponieważ nie arminianiści)" nigdzie nie czytałam. Ale widać Ty to tutaj przeczytałeś- przytocz więc cytat.

Z tego co pamiętam, była rozmowa o nauce PW. Każdy ma prawo rozsądzać nauki jakie słyszy i sprawdzać je z Pismem.
Wskazywano też na grzech jaki pojawił się w życiu JK i CS.
Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Bo fakty o życiu tych ludzi są jednoznaczne.
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?

To jest Twoja odpowiedź:
Puritan napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Z tego co pamiętam, była rozmowa o nauce PW. Każdy ma prawo rozsądzać nauki jakie słyszy i sprawdzać je z Pismem.
Wskazywano też na grzech jaki pojawił się w życiu JK i CS.
Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Bo fakty o życiu tych ludzi są jednoznaczne.
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?

Bardzo chętnie się dowiem jakie to zgubne nauki głosił Washer oraz jakimi to grzesznikami byli Kalwin i Spurgeon.

Bo poza niewielką nadwagą Spurgeona i paleniem cygar, które rzucił gdy zobaczył reklamę cygar ze swoim nazwiskiem, nie widzę wielkich grzechów w życiu tych trzech mężów Bożych.

Ja napisałam o grzechu w życiu dwu, Ty widzisz, że napisałam o grzechu w życiu trzech. Obawiam się o stan Twojego umysłu i możliwość odczytywania tego co stoi napisane...
I jeszcze mnie zainteresowało to, co napisałeś że: nie widzę wielkich grzechów w życiu tych trzech mężów Bożych. Zostawię już więc to czepianie się trzeciego, bo to Twój pomysł, ale jakie grzechy według Biblii są wielkie, a jakie małe?

Powtarzam prośbę, udowodnij to co zarzucasz że się tu rzekomo wypisuje:
ani_isza napisał(a):
Puritan napisał(a):
Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści)
O "pod-chrzescijanach (ponieważ nie arminianiści)" nigdzie nie czytałam. Ale widać Ty to tutaj przeczytałeś- przytocz więc cytat.

Czekam.

Druga sprawa:
O naukach JK, CS i PW oraz o tym, jak żyli i jakie owoce nieśli dwaj pierwsi są odpowiednie wątki, więc zejdź ze Swojego Wielkiego Tronu i sobie łaskawie tam zajrzyj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 2:44 pm 
Puritan napisał(a):
Herezja jest to nauka, która wyklucza z członkostwa w chrześcijańskim zborze. Ja wiem co oznacza to słowo i stosuje je tylko w przypadkach fałszywych nauczycieli.

Nieprawda. To co napisałeś, jest SKUTKIEM herezji. Sama herezja to nauczanie o innym Jezusie, innym Bogu w ogóle (np. kwestionowanie boskości Jezusa, Trójcy, Ducha Świętego itd.) lub godzące w inny sposób w fundamenty nauki biblijnej. Ogólnie nauka, która przez to, co zawiera może być niebezpieczna dla zbawienia.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 4:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
ani_isza napisał(a):
To jest mój wpis:
Druga sprawa:
O naukach JK, CS i PW oraz o tym, jak żyli i jakie owoce nieśli dwaj pierwsi są odpowiednie wątki, więc zejdź ze Swojego Wielkiego Tronu i sobie łaskawie tam zajrzyj.

Na aroganckie posty nie odpowiadam, więc cześć.

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 6:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ani_isza napisał(a):
To jest mój wpis:
ani_isza napisał(a):
Puritan napisał(a):
Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści)
O "pod-chrzescijanach (ponieważ nie arminianiści)" nigdzie nie czytałam. Ale widać Ty to tutaj przeczytałeś- przytocz więc cytat.

Z tego co pamiętam, była rozmowa o nauce PW. Każdy ma prawo rozsądzać nauki jakie słyszy i sprawdzać je z Pismem.
Wskazywano też na grzech jaki pojawił się w życiu JK i CS.
Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Bo fakty o życiu tych ludzi są jednoznaczne.
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?

To jest Twoja odpowiedź:
Puritan napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Z tego co pamiętam, była rozmowa o nauce PW. Każdy ma prawo rozsądzać nauki jakie słyszy i sprawdzać je z Pismem.
Wskazywano też na grzech jaki pojawił się w życiu JK i CS.
Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Bo fakty o życiu tych ludzi są jednoznaczne.
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?

Bardzo chętnie się dowiem jakie to zgubne nauki głosił Washer oraz jakimi to grzesznikami byli Kalwin i Spurgeon.

Bo poza niewielką nadwagą Spurgeona i paleniem cygar, które rzucił gdy zobaczył reklamę cygar ze swoim nazwiskiem, nie widzę wielkich grzechów w życiu tych trzech mężów Bożych.

Ja napisałam o grzechu w życiu dwu, Ty widzisz, że napisałam o grzechu w życiu trzech. Obawiam się o stan Twojego umysłu i możliwość odczytywania tego co stoi napisane...
I jeszcze mnie zainteresowało to, co napisałeś że: nie widzę wielkich grzechów w życiu tych trzech mężów Bożych. Zostawię już więc to czepianie się trzeciego, bo to Twój pomysł, ale jakie grzechy według Biblii są wielkie, a jakie małe?

Powtarzam prośbę, udowodnij to co zarzucasz że się tu rzekomo wypisuje:
ani_isza napisał(a):
Puritan napisał(a):
Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści)
O "pod-chrzescijanach (ponieważ nie arminianiści)" nigdzie nie czytałam. Ale widać Ty to tutaj przeczytałeś- przytocz więc cytat.

Czekam.

Druga sprawa:
O naukach JK, CS i PW oraz o tym, jak żyli i jakie owoce nieśli dwaj pierwsi są odpowiednie wątki, więc zejdź ze Swojego Wielkiego Tronu i sobie łaskawie tam zajrzyj.


Puritan napisał(a):
Na aroganckie posty nie odpowiadam, więc cześć.
Najpierw podajesz kłamstwa o tym, co tutaj się rzekomo wypisuje, a potem tak podsumowujesz próby skonfrontowania Ciebie z tym. Skoro nie masz nic do odpowiedzenia, nie oswołujesz się do Biblii, gdy proszę o skonfrontowanie z nią Twojej gradacji grzechu, nie respektujesz tutejszego Regulaminu dotyczącego zasad prowadzenia rozmów, bo nie zamierzasz odpowiadać i dyskutować, to po co tu przyszedłeś?Czy na blogu masz zbyt małą widownię?

Twoja postawa wobec innych - np. ignorowania pytań, eliminowania rozmówców w-g własnego "widzimisię", co widać od początku Twojego pojawienia się na forum- wskazuje właśnie na to jak wielki już sobie tron sam postawiłeś i obawiam się, czy nie zbudowałeś go na fundamencie nauki J.Kalwina.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 6:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
ani_isza napisał(a):
Najpierw podajesz kłamstwa o tym, co tutaj się rzekomo wypisuje, a potem tak podsumowujesz próby skonfrontowania Ciebie z tym. Skoro nie masz nic do odpowiedzenia, nie oswołujesz się do Biblii, gdy proszę o skonfrontowanie z nią Twojej gradacji grzechu, nie respektujesz tutejszego Regulaminu dotyczącego zasad prowadzenia rozmów, bo nie zamierzasz odpowiadać i dyskutować, to po co tu przyszedłeś?Czy na blogu masz zbyt małą widownię?

Twoja postawa wobec innych - np. ignorowania pytań, eliminowania rozmówców w-g własnego "widzimisię", co widać od początku Twojego pojawienia się na forum- wskazuje właśnie na to jak wielki już sobie tron sam postawiłeś i obawiam się, czy nie zbudowałeś go na fundamencie nauki J.Kalwina.

Proszę bardzo. Oto jedna forumowiczka potępiła Spurgeona jako fałśzywego nauczyciela (a pośrednio również Washera, bo Washer nazywa się spurgeonistą).

Mała Mi napisał(a):
itur napisał(a):
Bracia drodzy... ja najzwyczajniej w swiecie lubie kazania Spurgeona. Kiedys, gdy karmilam sie smieciami nibychrzescijanskimi, jego nauczania byly jak perelki i tak je pamietam. No mam nie czytac go w ogole bo palil i pil? No nikogo chyba wypadaloby nie czytac, nie sluchac, bo kazdy ma cos na sumieniu, jakby mu tak pogrzebac w "papierach"... No miejmy minimum rozsadku. Nie bronie grzechow Spurgeona. Jesli dobrze nauczal w jakims kazaniu, to ja sie tym karmie. Czytajac go nawet pojecia wtedy nie mialam, co to kalwinizm, a teraz tez mi to naprawde nie przeszkadza... no sorry...


Haha brzmisz jak Grzesiek :lol: Nie chodzi o to, że ktoś grzeszył, bo mu się zdarzało jak każdemu, tylko o to że trwał w grzechu, zatwardzał serce. Gorszył. Wiesz co jest napisane o gorszeniu, zwłaszcza maluczkich, prawda? Jak Bóg może używać kogoś takiego i przyznawać się do jego służby?

I niewiele osób na tym forum zwraca uwagę tej osobie za takie osądy. Niemniej tych forumowiczów, którzy zwrócili jej uwagę, pozdrawiam serdecznie.

Kiedy tu przychodziłem, nie zdawałęm sobie sprawy jakie to forum jest. Obecnie zaglądam tutaj w celu zreformowania tego forum, ale coś widzę, że będzie ciężko...

Cytuj:
to po co tu przyszedłeś?Czy na blogu masz zbyt małą widownię?

Aż się nie mogę nadziwić jak wzrasta czytelnictwo bloga. Ludzi w Polsce interesuje biblijna nauka. Przyczyniam się do budowania Bożego Królestwa na ziemi, czego i wam serdecznie życzę :)

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 7:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Nie odpowiedziałeś na moje pytania.
Np. na to, gdzie ktoś napisał o "pod-chrzescijanach (ponieważ nie arminianiści)".

Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?
Jakie grzechy według Biblii są wielkie, a jakie małe?
Dodam jeszcze jedno, żeby było wiadomo o co pytam: jaka jest biblijna definicja grzechu zapisana w 1 Jana 3:4?

Puritan napisał(a):
Obecnie zaglądam tutaj w celu zreformowania tego forum, ale coś widzę, że będzie ciężko...
Czyli niestety jesteś misjonarzem...
Żegnam więc również do czasu aż przestaniesz udawać, że nie widzisz tego, co Ci nie pasuje do doktryny i jej nauczycieli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 8:16 pm 
Puritan napisał(a):
Proszę bardzo. Oto jedna forumowiczka potępiła Spurgeona jako fałśzywego nauczyciela (a pośrednio również Washera, bo Washer nazywa się spurgeonistą).
Cytuj:
Haha brzmisz jak Grzesiek :lol: Nie chodzi o to, że ktoś grzeszył, bo mu się zdarzało jak każdemu, tylko o to że trwał w grzechu, zatwardzał serce. Gorszył. Wiesz co jest napisane o gorszeniu, zwłaszcza maluczkich, prawda? Jak Bóg może używać kogoś takiego i przyznawać się do jego służby?

I niewiele osób na tym forum zwraca uwagę tej osobie za takie osądy. Niemniej tych forumowiczów, którzy zwrócili jej uwagę, pozdrawiam serdecznie.

Proszę bardzo, ale CO? Możesz nam powiedzieć co to ma do rzeczy? I dlaczego ktoś miałby mi zwracać na to uwagę? Bo ośmieliłam się skrytykować wielkiego "męża bożego" który był bez grzechu? :lol:

Wiesz, wypadałoby, żebyś sam to napisał tej niegrzecznej "forumowiczce", bo jak na razie skrupulatnie uniakasz konfrontacji z nią :?

Cytuj:
Kiedy tu przychodziłem, nie zdawałęm sobie sprawy jakie to forum jest. Obecnie zaglądam tutaj w celu zreformowania tego forum, ale coś widzę, że będzie ciężko...

Zreformować? Wyskie masz o sobie mniemanie kolego.
Cytuj:
Przyczyniam się do budowania Bożego Królestwa na ziemi, czego i wam serdecznie życzę :)

A to mniemanie to skąd? Bo jak wpadałam na Ciebie na różnych forach to widzę, że tylko Ty jeden o sobie tak twierdzisz... Znamienne...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 8:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
Cytuj:
Nie odpowiedziałeś na moje pytania.
Np. na to, gdzie ktoś napisał o "pod-chrzescijanach (ponieważ nie arminianiści)".

Ok. jak tak bardzo chcesz to zapytaj się Elendiego, gdzie chłopak stwierdził, że kalwinizm to jest herezja i jeśli uparcie w nią wierzę, to może oznaczać, że wcale nie jestem chrześcijaninem. Bo mi nie chce się grzebać w jego postach, a na pewno doskonale o tym pamięta.
I nikt mu nie zwrócił uwagi.
Cytuj:
Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?

Pytasz się mnie czy Kalwin i Spurgeon zgrzeszyli?
Jest to dość dziwne pytanie, ale skoro już tak zależy ci na odpowiedzi...
Nie wiem czy ci dwaj mężowie Boży zgrzeszyli w sytuacjach, które masz na myśli i nie będę zgadywał o czym myślisz.
Cytuj:
Żegnam więc również do czasu aż przestaniesz udawać, że nie widzisz tego, co Ci nie pasuje do doktryny i jej nauczycieli.

Do widzenia. Wcale nic nie udaję i nie mam pojęcia co znowu mi przypisujesz.

A tak w ogóle to nara. Bo tylko czas marnuję siedząc na tym forum.

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 8:20 pm 
Jesteś niepoważny.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 8:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Mała Mi napisał(a):
Sama herezja to nauczanie o innym Jezusie, innym Bogu w ogóle

Takie postawienie sprawy nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Interesujące jak chrześcijanie dochodzą do wniosku, że kalwiniści nie głoszą innego Boga, a unitarianie tak oraz, że pierwsze nie jest "niebezpieczne dla zbawienia" a drugie już tak. Jak można arbitralnie rozstrzygać, że pomyłka na temat ontologicznej natury Boga jest straszniejsza niż pomyłka dotycząca moralnego charakteru Boga.

Osobiście, czy jak ktoś się pomyli kim jestem to powinienem na niego się bardziej pogniewać niż jak będzie twierdził, że jestem łajdakiem? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 9:06 pm 
Szukający Sceptyk napisał(a):
Takie postawienie sprawy nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Interesujące jak chrześcijanie dochodzą do wniosku, że kalwiniści nie głoszą innego Boga, a unitarianie tak oraz, że pierwsze nie jest "niebezpieczne dla zbawienia" a drugie już tak. Jak można arbitralnie rozstrzygać, że pomyłka na temat ontologicznej natury Boga jest straszniejsza niż pomyłka dotycząca moralnego charakteru Boga.

Osobiście, czy jak ktoś się pomyli kim jestem to powinienem na niego się bardziej pogniewać niż jak będzie twierdził, że jestem łajdakiem? :roll:

Nie zabardzo rozumiem o co Ci chodzi... Napisałam jak rozumiem definicję herezji, w której chyba nie napisałam, że "inny Bóg" to nie może być Bóg o innym charakterze...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 9:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Moja wypowiedź nie dotyczyła tylko Twojego postu, ona jest taką marginalną uwagą do całej dyskusji, a nawet dawniejszych wątków. I chodzi o to, że w niektórych przypadkach określenie czy mamy do czynienia z "innym Bogiem" jest śliską sprawą. Ogólnie z waszych wypowiedzi wynika (i nie może byc inaczej) że "Bóg kalwinistów" jest tym samym Bogiem co wasz Bóg, pomimo tego, że w konsekwencji ci Bogowie różnią się pod względem charakteru moralnego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 9:39 pm 
Szukający Sceptyk napisał(a):
Moja wypowiedź nie dotyczyła tylko Twojego postu, ona jest taką marginalną uwagą do całej dyskusji, a nawet dawniejszych wątków. I chodzi o to, że w niektórych przypadkach określenie czy mamy do czynienia z "innym Bogiem" jest śliską sprawą. Ogólnie z waszych wypowiedzi wynika (i nie może byc inaczej) że "Bóg kalwinistów" jest tym samym Bogiem co wasz Bóg, pomimo tego, że w konsekwencji ci Bogowie różnią się pod względem charakteru moralnego.

Dobrze rozumiem o co Ci chodzi - charakter Boga to ważna rzecz, bo często w różnych doktrynach i wierzeniach Bóg jest tak inny, że aż jest w praktyce inną osobą. Ja się osobiście nie przyznaję do "kalwińskiego Boga", ale o to właśnie chodzi, że nazywanie różnic w postrzeganiu Boga herezją jest sprawą śliską i dość poważną. Wyobraź sobie na przykład, że dwie grupy kłócą się o to, czy Bóg ma brodę rozczesaną na dwoje, czy nie. I teraz jedni uważają drugich za heretyków bo głoszą innego Boga. Tu trzeba by umieć rozsądzić w którym momencie ten Bóg staje się rzeczywiście inną osobą i jak to się ma do zbawienia.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL