www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 6:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Mała Mi napisał(a):
kristina napisał(a):
Smoku drogi.Tyś męzczyzna to nauczaj.Itur dobrze radzi.Bierz pomocników jak trzeba..Ja wspieram Cie modlitwą. :)

A pomocników to trzeba najpierw mieć z kogo zrobić. Widziałaś może ostatnio jakiegoś mężczyznę? A do tego wierzącego? I jeszcze żeby był dojrzały i opanowany? Jak tak do daj mi znać - pierwsza lecę po autograf 8)

Poruszyłaś mnie tą wypowiedzią :lol: Słowa te ukazują dużo prawdy... także o ich autorce ;) Ale nic, przecież nikt nie jest idealny, nie tylko Puritan :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 6:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Mała Mi napisał(a):
A pomocników to trzeba najpierw mieć z kogo zrobić. Widziałaś może ostatnio jakiegoś mężczyznę? A do tego wierzącego?

Są, są 8)
A ich nick'i zaczynają się na różne litery, np. na: pp..., q..., E..., ostatnio przybył nawet zaczynający się na ...ck :D


Ostatnio edytowano Wt lis 10, 2009 9:55 pm przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 9:54 pm 
ck napisał(a):
Poruszyłaś mnie tą wypowiedzią :lol: Słowa te ukazują dużo prawdy... także o ich autorce ;) Ale nic, przecież nikt nie jest idealny, nie tylko Puritan :D

Yyy? Co Ty mi tu amputujesz? 8) Te słowa mają ukazywać dużo prawdy o stanie umężczyznowienia naszej planety, który jest marny. Oczywiście, czasem się znajdują niedobitki, ale ogóle chromosom Y zmniejszył się już 3-krotnie od tzw prehistorii, a teraz to już się biedactwo kurczy w oczach :(
ani_isza napisał(a):
Są, są 8)
A ich nick'i zaczynają się na różne litery, np. na: pp..., q..., E..., ostatnio przybył nawet zaczynający się na ...ck :D

Hmm zastanowię się nad tym... Ale raczej chodziło mi przy tym o kogoś, kto mógłby to tak robić na pełen etat. Bo wiesz, to jeszcze trzeba mieć takie "przekonanie" i "powołanie", prawda?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 10:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Mała Mi napisał(a):
Ale raczej chodziło mi przy tym o kogoś, kto mógłby to tak robić na pełen etat. Bo wiesz, to jeszcze trzeba mieć takie "przekonanie" i "powołanie", prawda?
No to wyjaśnia wiele. JA się nad tym zastanawiam odkąd jestem na forum... bo oprócz przekonania i powołania to trzeba by mieć na to jeszcze czas i pragnienie. Ale jest tu kilku braci wierzących, którzy poznanie posiadają, trwają przy Panu i chcą pomóc innym. Mają taką nie-konsumpcyjną lub nastawioną na wieczną-polemikę postawę, nie zależy im na zabłyśnięciu i przejściu do historii dnia. Pewnie że fajnie by było, jakby ich było więcej. Ale i tych jak czytam, to serce rośnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 10:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
Mała Mi napisał(a):
ck napisał(a):
Poruszyłaś mnie tą wypowiedzią :lol: Słowa te ukazują dużo prawdy... także o ich autorce ;) Ale nic, przecież nikt nie jest idealny, nie tylko Puritan :D

Yyy? Co Ty mi tu amputujesz? 8)

Sprawiasz wrażenie inteligentnej, więc myślę, że nie zawiodłaś mnie i poprawnie odczytałaś ten delikatny sarkazm :P ;)
Mała Mi napisał(a):
Te słowa mają ukazywać dużo prawdy o stanie umężczyznowienia naszej planety, który jest marny. Oczywiście, czasem się znajdują niedobitki, ale ogóle chromosom Y zmniejszył się już 3-krotnie od tzw prehistorii, a teraz to już się biedactwo kurczy w oczach :(
Ciekawe rzeczy prawisz... zdradzisz źródło tych rewelacji? :lol:
Mała Mi napisał(a):
ani_isza napisał(a):
Są, są 8)
A ich nick'i zaczynają się na różne litery, np. na: pp..., q..., E..., ostatnio przybył nawet zaczynający się na ...ck :D

Hmm zastanowię się nad tym... Ale raczej chodziło mi przy tym o kogoś, kto mógłby to tak robić na pełen etat.

Chciałabyś wprowadzić podział na kler i laikat? To już było w krk i nie sprawdziło się.
A poważniej- Będąc częścią Kościoła, każdy z nas ma inne poznanie, doświadczenia z życia z Panem. Dobrze jest kiedy można się wzajemnie uzupełniać. Ku zbudowaniu, ale także ku korekcie :)

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 10:44 pm 
ck napisał(a):
Sprawiasz wrażenie inteligentnej, więc myślę, że nie zawiodłaś mnie i poprawnie odczytałaś ten delikatny sarkazm :P ;)

Twój sarkazm był tak delikatny, że przeszadł niezauważony obok mojego prostego umysłu. Nie wiem o co Ci chodzi, czyli.
ck napisał(a):
Ciekawe rzeczy prawisz... zdradzisz źródło tych rewelacji? :lol:
A nie zdradzę, bo się tego dowiedziałam pocztą pantoflową :P
Ale jak tak patrzę, to wierzę.

ck napisał(a):
Chciałabyś wprowadzić podział na kler i laikat? To już było w krk i nie sprawdziło się.
A poważniej- Będąc częścią Kościoła, każdy z nas ma inne poznanie, doświadczenia z życia z Panem. Dobrze jest kiedy można się wzajemnie uzupełniać. Ku zbudowaniu, ale także ku korekcie :)

No tu to już rozkładam bezradnie ręce, bo po pierwsze mowa była o pomocnikach Smoka, a po drugie ja o powołaniu i przekonaniu, a Ty o klerze, laikacie i wzajemnym uzupełnianiu :shock:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 11:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
Ahoj!

Mam nadzieję, że zabawę mieliście przednią publikując swoje posty w moim Ogródku.
Wiecie co? Oglądałem filmik, który skojarzył mi się z waszym forum. Taka jest jego tematyka:

Robi ci się niedobrze od Kalwinizmu wkradającego się do naszego ortodoksyjnego, współczesnego, nowoczesnego Chrześcijańskiego kościoła? Mamy dla ciebie kilka różnych sztuczek, którymi możesz się posłużyć w niszczeniu szatańskiego kłamstwa suwerennej łaski (Kalwinizmu).

http://www.youtube.com/watch?v=OebZJzB7W_c

Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści), polecam wam zapoznać się z jeszcze kilkoma kłamstwami o Janie Kalwinie, które będziecie mogli później szerzyć:

http://www.youtube.com/watch?v=xONzzFCplCw

Pomyślałem, że oba filmiki mogą się wam przydać i zanim wrzucicie następnego kalwinistę do ogródka, to jeszcze będziecie mogli ośmieszyć go kilkoma wyssanymi z palca bujdami.

A tak na poważnie, to chciałbym naprawdę wam zadedykować fragment modlitwy Jana Kalwina:

Spraw również, by wszystkie kościoły były uwolnione
od drapieżnych wilków i najemników, którzy podążają
za własnymi interesami i ambicjami, nie dbając o cześć
Twojego świętego imienia, ani o dobro Twojej owczarni.

Miłej zabawy!

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 11:56 am 
Kochany Puritanie
Masz obsesję związaną z tym twoim binarnym podziałem chrześcijan na kalwinistów i arminianistów, na jakichś "my" i "wy", który wymyślono zaledwie 500 lat temu, a w Biblii nie ma o nim słowa. Jak się z niego wyleczysz łącznie z wyznawaniem jakiegoś nadmuchanego autorytetu i immunitetu Kalwina, to wróć i może będzie się dało porozmawiać.
Bez odbioru.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Puritan napisał(a):
Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści)
O "pod-chrzescijanach (ponieważ nie arminianiści)" nigdzie nie czytałam. Ale widać Ty to tutaj przeczytałeś- przytocz więc cytat.

Z tego co pamiętam, była rozmowa o nauce PW. Każdy ma prawo rozsądzać nauki jakie słyszy i sprawdzać je z Pismem.
Wskazywano też na grzech jaki pojawił się w życiu JK i CS.
Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Bo fakty o życiu tych ludzi są jednoznaczne.
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 12:23 pm 
Drogi Puritanie, chyba jesteś uzależniony od Youtube'a jako źródła prawd duchowych :) Częściej popierasz swoje teorie filmikami niż cytatami z Biblii... Na różnych forach i na swoim blogu. Ale wiesz, jest jeden problem - filmiki nie są natchnione 8)
Cytuj:
Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści), polecam wam zapoznać się z jeszcze kilkoma kłamstwami o Janie Kalwinie, które będziecie mogli później szerzyć:

Skoro to kłamstwa przytocz nam prawdę. Bo widzę, że dla Ciebie z kolei modne jest nazywanie faktów kłamstwami i oczenianiem. Albo wygodne. Albo nie wiesz co to jest kłamstwo i oczernianie.
Cytuj:
A tak na poważnie, to chciałbym naprawdę wam zadedykować fragment modlitwy Jana Kalwina:

Spraw również, by wszystkie kościoły były uwolnione
od drapieżnych wilków i najemników, którzy podążają
za własnymi interesami i ambicjami, nie dbając o cześć
Twojego świętego imienia, ani o dobro Twojej owczarni.

No proszę, ten fragment się świetnie odnosi do samego autora. :evil:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
Elendil napisał(a):
Kochany Puritanie
Masz obsesję związaną z tym twoim binarnym podziałem chrześcijan na kalwinistów i arminianistów, na jakichś "my" i "wy", który wymyślono zaledwie 500 lat temu, a w Biblii nie ma o nim słowa

Mylisz się kolego.
Nie mam takiego podziału, ty wy go macie.
Na forum protestanci.info mam pod spodem cytat arminianisty od dłuższego czasu :)
Cytuj:
Jak się z niego wyleczysz łącznie z wyznawaniem jakiegoś nadmuchanego autorytetu i immunitetu Kalwina

Dla mnie Kalwin to zwykły chrześcijanin, oczerniany przez fanatycznych arminianistów takich jak ty. Jak się wyleczysz z potępiania sług Bożych, to może będzie się dało z tobą porozmawiać. Na razie bezodbioru.

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
ani_isza napisał(a):
Z tego co pamiętam, była rozmowa o nauce PW. Każdy ma prawo rozsądzać nauki jakie słyszy i sprawdzać je z Pismem.
Wskazywano też na grzech jaki pojawił się w życiu JK i CS.
Czy zaprzeczasz temu co wykazano o JK i CS oraz faktom że zgrzeszyli [tak jak pisano już tu na forum]?
Bo jeśli zaprzeczasz faktom, to jak to się nazywa?
Bo fakty o życiu tych ludzi są jednoznaczne.
Czy więc byli w ogóle narodzeni na nowo, skoro takie owoce z ciała wydali? Czy może po narodzeniu na nowo upadli i zgrzeszyli? Co wtedy z nimi?

Bardzo chętnie się dowiem jakie to zgubne nauki głosił Washer oraz jakimi to grzesznikami byli Kalwin i Spurgeon.

Bo poza niewielką nadwagą Spurgeona i paleniem cygar, które rzucił gdy zobaczył reklamę cygar ze swoim nazwiskiem, nie widzę wielkich grzechów w życiu tych trzech mężów Bożych.

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:20 pm 
Puritan napisał(a):
Jako, że na tym forum modne jest oskarżanie Jana Kalwina o bycie mordercą, a kaznodzieje tacy jak Charles Spurgeon czy Paul Washer to w najlepszym przypadku pod-chrześcijanie (ponieważ nie arminianiści)

Cytuj:
Mylisz się kolego.
Nie mam takiego podziału, ty wy go macie.

Oj, widzę że ktoś tu ma zaniki pamięci :D
Cytuj:
Na forum protestanci.info mam pod spodem cytat arminianisty od dłuższego czasu :)

Zaraz zaraz - przecież Ty nie stosujesz takiego podziału...?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 9:09 am
Posty: 48
Mała Mi napisał(a):
Zaraz zaraz - przecież Ty nie stosujesz takiego podziału...?

Nie dzielę w sensie, że kalwiniści są lepsi, a arminiści są gorsi.
W przeciwieństwie do niektórych użytkowników tego forum, którzy kaznodziejów kalwinistycznych traktują jako siejących zgorszenie i herezje nauczycieli.

Posądzenie kogoś o głoszenie herezji jest to bardzo poważne oskarżenie.
W ten sposób wprowadzacie podziały w chrześcijaństwie.

A ja o herezję biblijnych arminianistów nie posądzam, czego również i wam życzę w stosunku do chrześcijan wyznających doktrynę suwerennego wyboru.

_________________
http://purytanin.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:45 pm 
Puritan napisał(a):
Nie dzielę w sensie, że kalwiniści są lepsi, a arminiści są gorsi.

Chodzi o to, że w ogóle wprowadzasz taki podział na dwie drużyny - biedni, prześladowani choć szlachetni kalwiniści i jacyś arminiści, którzy ich nie lubią. To Ty wprowadzasz podziały. Nie potępiamy przecież Washera tylko jego doktrynę, która zretszą poza tym, czego się czepiamy jest bardzo w porządku i radykalna, choć trochę przesadnie.
Cytuj:
W przeciwieństwie do niektórych użytkowników tego forum, którzy kaznodziejów kalwinistycznych traktują jako siejących zgorszenie i herezje nauczycieli
.
Z tego co pamiętam, nie padło tu słowo "herezja", to raczej Ty robisz z siebie męczennika. Problem polega na tym, że nie przyjmiemy kalwinistycznej nauki i postaraj się to zaakceptować, skoro się już tu zalogowałeś.
Cytuj:
A ja o herezję biblijnych arminianistów nie posądzam, czego również i wam życzę w stosunku do chrześcijan wyznających doktrynę suwerennego wyboru.

Cieszę się, tym bardziej, że nie masz biblijnych podstaw do posądzania o herezję "arministów". A my już swoje zacytowaliśmy przeciw kalwinizmowi, tylko po prostu nie potrafisz tego obalić.


Ostatnio edytowano Śr gru 30, 2009 1:56 pm przez Scarlett Lloyd, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL