www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 12:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Robson napisał(a):
Z powodu wściekłego priva od ani iszy (Droga Siostro jak odległe to było od publicznej ogłady i chrześcijańskiej poprawności, którą prezentujesz na forum!! :shock: )
[...]
Ani isza, jeszcze raz gratuluję i podziwiam cięty język!

Robsonie przepraszam, że napisałam do Ciebie prywatne ["w cztery oczy"] napomnienie następującej treści:
ani_isza napisał(a):
A cóż się tak wyzłośliwiasz na admina z powodu zamknięcia forum?
Gdy forum jest otwarte to jakoś nie widać żebyś to TY miał PEŁNE RĘCE ROBOTY. :roll:

Z okazji wyrażanego publicznie niezadowolenia i otwarcia forum prywatnie i osobiście zapraszam Cię do ruszenia pupy w kierunku klawiatury i zabrania się do odpisywania nieutrudzonym userom. Chyba, że tylko potrafisz kłapać dziobem na admina i tak naprawdę nie nosisz gaci jako facet :idea:

***************
tomasz napisał(a):
Forum niestety dryfuje w strone ortodoksji, nawet za cene odcinania niepoprawnych politycznie galezi.

Robson napisał(a):
[...]gdy Smok zakładał forum i byliśmy niewielkim gronem pierwszych użytkowników?


W przeszłości były też wypowiedzi innych [Itur, Jarek, Adam, i Ci "mili chrześcijanie" którzy mieli odwagę tylko na priva do mnie pisać] oscylujące w podobnym kierunku. Jakoś to wreszcie dzięki Wam widzę, chociaż długo starałam się tego nie dostrzegać - może to był błąd.

Chciałam więc poinformować [żeby nie było potem pomówień, posądzeń i wyzłośliwiania się na admina], że SAMA OSOBIŚCIE poprosiłam admina o zablokowanie mojego użytkownika.
Nie poniosę z tego powodu żadnej szkody, wręcz przeciwnie - a mam nadzieję, że przy okazji zrobię "dobry uczynek" i ucieszę tych z aryjskich chrześcijan, którym tak zaśmieciłam tutejsze forum swoją osobą 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 1:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ani_isza napisał(a):
Robsonie przepraszam, że napisałam do Ciebie prywatne ["w cztery oczy"] napomnienie następującej treści:


He he fajne napomnienie... Ja bym raczej napisał coś o słomie wystającej z damskiego bucika :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 2:19 pm 
ani_isza napisał(a):
Chciałam więc poinformować [żeby nie było potem pomówień, posądzeń i wyzłośliwiania się na admina], że SAMA OSOBIŚCIE poprosiłam admina o zablokowanie mojego użytkownika.
Nie poniosę z tego powodu żadnej szkody, wręcz przeciwnie - a mam nadzieję, że przy okazji zrobię "dobry uczynek" i ucieszę tych z aryjskich chrześcijan, którym tak zaśmieciłam tutejsze forum swoją osobą 8)

:shock: Czy to bylo konieczne??!!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 2:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tomasz napisał(a):
Forum niestety dryfuje w strone ortodoksji, nawet za cene odcinania niepoprawnych politycznie galezi.

Ortodoksja to nie jest zła rzecz. Sami autorzy NT wzywają do podjęcia walki o wiarę raz przekazaną świętym - czyli do ortodoksji właście [Judy 3].

Niestety, najłatwiej jest kibicować i narzekać. Znacznie łatwiej niż napisać coś sensownego i poświęcić na to trochę własnego, cennego czasu. Oczywiście, zawsze znajdzie sie mnóstwo misjonarzy, prowokatorów i innych ludzi, którzy wypaczają Słowo Boże na potęgę i mają na to mnóstwo czasu. Ja wiem, że czytanie jak się Smok męczy jest znacznie mniej męczące od wsparcia Smoka i napisania czegoś sensownego w formie i treści (sensownego to nie oznacza doskonale zgodnego z tym, co uważa Smok, ale niech to będzie choć poważne podejście do Pisma i rzeczywistości).

Na tym polega tajemnica wypierania cennych i mających coś do powiedzenia użytkowników przez ludzi o złych intencjach, którzy po prostu chcą szkodzić zamiast cokolwiek i kogokolwiek budować.

Wprawdzie forma napomnienia Ani_Iszy jest niezbyt elegancka, ale z treścią się zgadzam. I podobnie jak ppajda nie widzę powodu, żeby blokować użytkownika - tym bardziej, że publiczne przeprosiny nastąpiły i mam nadzieję, że zostały przyjęte.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 3:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
ani_isza napisał(a):
Chciałam więc poinformować [żeby nie było potem pomówień, posądzeń i wyzłośliwiania się na admina], że SAMA OSOBIŚCIE poprosiłam admina o zablokowanie mojego użytkownika.
Nie poniosę z tego powodu żadnej szkody, wręcz przeciwnie - a mam nadzieję, że przy okazji zrobię "dobry uczynek" i ucieszę tych z aryjskich chrześcijan, którym tak zaśmieciłam tutejsze forum swoją osobą 8)


Ani isza, to chyba przesada, że chcesz się wyłączyć bo napisałaś to czy tamto. Pojechałaś emocjonalnie, przeprosiłaś i jest OK

Nikogo chyba nie ucieszysz swoim odejściem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 3:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
ani_iszo naprawde zbyt emocjonalna decyzja. Niepotrzebnie tez w podtekscie piszesz o jakichś "aryjskich chrzescijanach". Naprawde nie dorabiaj do wszystkiego ideologii antysemitzymu. To zjawisko tak marginalne jak homofobia.(o ktorej tez trabia)
W zborach nigdy nie spotkalem sie z tym zjawiskiem, wrecz przeciwnie.
Pisalas o jakims "czestowaniu swinina", "kosmicznym Chrystusie", puscilem to mimo uszu, bo nie chce sie szarpac.
Naprawde walczysz z czyms czego nie ma na tym forum. A ze ktos inaczej rozumie kwestie eschatologii (nawet blednie) czy Izraela, to kwestia w moim odczuciu drugorzedna. Mowienie, ze takie osoby wierza w kosmicznego Chrystusa jest moim zdaniem naduzyciem.(bo w takim ukladzie przez 2000 lat nie bylo chrzescijan, tylko teraz sie pojawili)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 6:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
No, skoro watek "do Robsona", to moze Robsonie tutaj spytasz o to, o co spytales na Tablicy ogloszen, a zostalo wykasowane... Tam nie mozna, to moze tu mozna... :? Ja tez chcialabym miec jasnosc w sprawie admina i naglych, dziwnych jego ruchow i poczynan... :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 6:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
itur napisał(a):
No, skoro watek "do Robsona", to moze Robsonie tutaj spytasz o to, o co spytales na Tablicy ogloszen, a zostalo wykasowane... Tam nie mozna, to moze tu mozna... :? Ja tez chcialabym miec jasnosc w sprawie admina i naglych, dziwnych jego ruchow i poczynan... :?


Już wiem, że tożsamość admina jest utajniona, gdyż korzysta on z anonimowości jak inni użytkownicy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 23, 2009 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Robson napisał(a):
Już wiem, że tożsamość admina jest utajniona, gdyż korzysta on z anonimowości jak inni użytkownicy.


No to pewne, ze nic sie nie dowiemy... tajnos agentos... 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 24, 2009 10:56 am 
ani_isza napisał(a):
(...) poprosiłam admina o zablokowanie mojego użytkownika. Nie poniosę z tego powodu żadnej szkody, wręcz przeciwnie - a mam nadzieję, że przy okazji zrobię "dobry uczynek" i ucieszę tych z aryjskich chrześcijan, którym tak zaśmieciłam tutejsze forum swoją osobą (...)

ppajda napisał(a):
(...) Czy to bylo konieczne??!! (...)

Smok Wawelski napisał(a):
(...) Wprawdzie forma napomnienia Ani_Iszy jest niezbyt elegancka, ale z treścią się zgadzam. I podobnie jak ppajda nie widzę powodu, żeby blokować użytkownika - tym bardziej, że publiczne przeprosiny nastąpiły i mam nadzieję, że zostały przyjęte. (...)

Robson napisał(a):
(...)Ani isza, to chyba przesada, że chcesz się wyłączyć bo napisałaś to czy tamto. Pojechałaś emocjonalnie, przeprosiłaś i jest OK. Nikogo chyba nie ucieszysz swoim odejściem.

tomasz napisał(a):
(...)ani_iszo naprawde zbyt emocjonalna decyzja. Niepotrzebnie tez w podtekscie piszesz o jakichś "aryjskich chrzescijanach".(...)


Tytul watku to "DO ROBSONA + wyjaśnienia mojej decyzji". Mysle, ze jak widac powyzej, raczej oddalamy sie od zasadniczej kwestii tego watku.

Postrzegam chronologie zaistnialej sytuacji w nastepujacy sposób:
1.) Ani_isza "niedelikatnie" napisala do Robsona i conajmniej w tonie przesadzila
2.) Ani_isza przeprosila? i zrezygnowala z dalszego udzielania sie na forum, proszac Admina o zablokowanie swojego uzytkownika
3.) Odejscie Ani_iszy jest odbierane w calym kontekscie poprzedzajacych je wydarzen jako absolutnie niekonieczne i przesadzone.
4.) Ze wzgledu na niefortunne - wywolane zapewne (mam nadzieje) chwilowo wznioslymi emocjami - sformulowanie Ani_iszy ("ucieszę tych z aryjskich chrześcijan...") zaczyna sie dyskusja, która odbiega ostatecznie od glównego zamiaru watku ku zagadnieniu "antysemityzm/teologia zastapienia".

Mysle, ze stosowne sa teraz dwa kroki:
1.) Przeniesienie dyskusji do innego watku, co chyba Smok juz tu gdzies w miedzyczasie zaproponowal
2.) Apel do Ani_iszy, zeby przemyslala swoja decyzje o odejsciu, zlozyla ewentualnie powstala obraze i powrócila do grona forumowiczów (co niniejszym z "naciskiem" czynie!)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 11:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ppajda napisał(a):
4.) Ze wzgledu na niefortunne - wywolane zapewne (mam nadzieje) chwilowo wznioslymi emocjami - sformulowanie Ani_iszy ("ucieszę tych z aryjskich chrześcijan...")

Masz zupełną rację Bracie, że zwrot "aryjscy" ma dziś jednoznacznie negatywne skojarzenie i "cały ogon" historii, którego nie powinnam tu była przyczepiać. Za to przepraszam.
Po przemyśleniu, doszłam do wniosku, że wystarczającym określeniem o które mi wszak od początku chodzi jest "poganizujący chrześcijanie" i to w zupełności wystarczy do oddania jednej z przyczyn. Pochodzenie według narodowości w momencie stawania przed JHWH znaczenia nie ma, w przeciwieństwie do judaizowania i/lub poganizowania innych jako rzekomych warunków zbawienia.
Myślę, że byłam winna przeprosiny i wyjaśnienia w tym zakresie, co niniejszym czynię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 11:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
No ale jeśli "poganizacja chrześcijaństwa" jest obelgą to "judeizacja" tegoż też powinna być a dla wielu to powód do chluby :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 11:22 am 
Ani_isza nie napisała o poganizacji chrześcijaństwa, tylko o poganizujących chrześcijanach. I nie zauważyłem, żeby tu ktoś judaizował braci. Kościół jest judeo-pogański, ale ani poagnie nie powinni poganizować Żydów, ani Żydzi judaizować pogan.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 2:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Elendil napisał(a):
ani Żydzi judaizować pogan.


Dobrze by było ale obawiam się że "jałmużna" w stosunku do Izraela jako obowiązek z Prawa to już jest judaizowanie :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 29, 2009 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Elendil napisał(a):
ani Żydzi judaizować pogan.

Dobrze by było ale obawiam się że "jałmużna" w stosunku do Izraela jako obowiązek z Prawa to już jest judaizowanie :)

A gdzie przeczytałeś o "jałmużnie w stosunku do Izraela jako obowiązku z Prawa"? Mógłbyś zacytować? Tylko poproszę o dokładny cytat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL