www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 21, 2009 8:55 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Regulamin (pkt.7) zabrania ataków "ad personam" oraz obrażania innych użytkowników.
Ostatnie wpisy In_signo są bezpośrednim atakiem na innych użytkowników forum.
Otrzymałem także skargę, że In_signo obraża innych użytkowników na priva.

Dlatego zgodnie z pkt. 6 regulaminu utworzyłem dla niego w Archiwum wątek pt. „Ogródek In_signo” i tylko w tym wątku może On odtąd pisać. Opuszczenie przydzielonego wątku skutkować będzie usunięciem użytkownika In_signo z forum.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 1:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Na tym forum wyjaśniono mi, że chrzest "na odpuszczenie grzechów" ma korzenie w żydowskich oczyszczeniach i znaczy tyle, co"woda przebłagania/oczyszczająca z grzechu np. z Liczb 8:7.

Proszę zatem o wyjaśnienie mi, jak to się ma do Pisma Świętego:

Są to tylko przepisy tyczące się ciała, nałożone do czasu naprawy, a /polegają/ jedynie na pokarmach, napojach i różnych obmyciach. [Hebr 9:10]

Dlatego pominąwszy podstawowe nauki o Chrystusie przenieśmy się do tego, co doskonałe, nie zakładając ponownie fundamentu, jaki stanowią: pokuta za uczynki martwe i /wyznanie/ wiary w Boga, (2) nauka o chrztach i nakładaniu rąk, o powstaniu z martwych i sądzie wiecznym. (3) A i to uczynimy, jeśli Bóg pozwoli [Hbr 6:1-3]

Jak widzimy, obmycia minęły, a z drugiej strony chrześcijanie mają jedną z PODSTAWOWYCH nauk związanych właśnie z obmyciami/chrztami.

Hebr 10:22 dodatkowo "komplikuje sprawę" mówiąc o "obmyciu na ciele wodą czystą", a jednak z 1 P 3:21 wiemy, że istotą chrztu chrześcijańskiego nie jest usuwanie fizycznego brudu. Czy osoby które na tym forum sprowadzają chrzest chrześcijański do roli i wagi żydowskich obrzędów mogłyby mi wytłumaczyć tę sprzeczność? To mamy nadal nauki o obmyciach takich jak żydowskie, starozakonne czy nie?

Mam dobrą wolę i jestem gotowy spotkać się także na żywo, aby omówić ten problem. Przypominam, że zbawieni będą tylko ci, którzy wzięli za podstawę ABSOLUTNY autorytet Pisma, a nie jego interpretację w wydaniu np. Pana Smoka Wawelskiego.


Mam drugie pytanie także: gdy raz wspomniałem, że teraz mamy nowe Prawo, zostałem "zbesztany" że przecież teraz to tylko łaska. Jak to się ma do Pisma Świętego, które wyraźnie mówi o nowelizacji Prawa Bożego a nie o jego zniesieniu

Dla tych, którzy są bez zakonu, jakobym był bez zakonu, chociaż nie jestem bez zakonu Bożego, lecz pod zakonem Chrystusowym, aby pozyskać tych, którzy są bez zakonu. [1 Kor 9:21]

Ze zmianą bowiem kapłaństwa musi też nastąpić zmiana Prawa. [Hbr 7:12]

Mam i trzecie pytanie: Smok Wawelski kiedyś podniósł, że św. Franciszek został "wrobiony przez KK". Prosiłem o materiały i dowody, na których oparł się Smok tak mówiąc: odpowiedzi nie otrzymałem. POnieważ Smok uczynił pewien zarzut, to żądam jego wyjaśnienia. Przypominam także Smokowi, że świadek fałszywy nie ujdzie kary oraz, że kłamcy zostają wrzuceni do jeziora ognia. Albo nas wszystkich-łącznie z Tobą Smoku-obowiązuje cała Biblia, albo jesteś kolejnym sekciarzem i manipulatorem, który każdego klasyfikując jako heretyka sam nim jest. Wyzywam Cię na debatę BIBLIJNĄ nad tymi tematami. Podejmujesz czy uciekasz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
O pokojowych ;) motywacjach użytkownika in_signio niech świadczą Jego wpisy na konkurencyjnym forum:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.p ... igno#96838

A poza tym tam zostało mu zablokowane pisanie [po trzech upomnieniach]:
http://biblia.webd.pl/forum/profile.php ... file&u=449
to wrócił "psuć krew" gdzie indziej :lol: Proponuję nie podnosić "rękawic z kolcami".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 05, 2009 3:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Po pierwsze, pytania nie są kierowane do Ciebie. O Twoich "pokojowych" nastawieniach każdy się może na forum przekonać czytając Twoje wpisy.

Nie obchodzi mnie co sobie znalazłaś na jakimś forum, tutaj jest to forum. Admin wydzielił ten wątek dla mnie więc bądź tak łaskawa i pozwól mi pisać tu, no chyba, że adminem jesteś Ty, co świetnie korespondowałoby z Twoją obłudą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 5:31 pm 
in_signo napisał(a):
no chyba, że adminem jesteś Ty, co świetnie korespondowałoby z Twoją obłudą.

Licz się ze słowami.
Nie dałeś rady tutaj, to znalazłeś sobie forum, gdzie siedzą takie "odpadki" z Ulicy Prostej i się nawzajem utwierdzają we własnej słuszności. Wstydziłbyś się tak obsmarowywać ludzi za ich plecami, "bracie". Bardzo widoczny jest ten twój chrześcijański owoc...


Góra
  
 
 Tytuł: re
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 6:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
Cytuj:
"odpadki"


nie przesadzasz aby? Myślisz, że jak wstawicsz cudzysłów albo dokleisz uśmieszek, to nie dasz komus w twarz?
Poza tym nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.Ludzie odchodza z tego forum z rónych powodów.Jedni głoszą ewidentnie fałszywe nauki, inni po prostu inaczej rozumieją pewne sprawy (może i błędnie, nie wnikam), ale to nie powód, żeby nazywać braci w Chrystusie odpadkami.
Generalnie uważam, ze to forum obniżyło poziom przez język kilku osób.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: Pt lis 06, 2009 7:52 pm 
tomasz napisał(a):
Cytuj:
"odpadki"


nie przesadzasz aby? Myślisz, że jak wstawicsz cudzysłów albo dokleisz uśmieszek, to nie dasz komus w twarz?
Poza tym nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.Ludzie odchodza z tego forum z rónych powodów.Jedni głoszą ewidentnie fałszywe nauki, inni po prostu inaczej rozumieją pewne sprawy (może i błędnie, nie wnikam), ale to nie powód, żeby nazywać braci w Chrystusie odpadkami.
Generalnie uważam, ze to forum obniżyło poziom przez język kilku osób.

Nie przesadzam - poczytaj sobie tamto forum. Cudzysłów wstawiłam właśnie po to żeby nie zostać źle zrozumiana. Więc wytłumaczę, specjalnie dla ciebie, że mam na myśli ludzi, którzy stąd "odpadli". Ponadto zachowują się tam naprawdę tak, że niesmak bierze. Denerwuje mnie to, więc miła nie będę. I chyba słusznie, każdy chrześcijanin poczułby się oburzony. Nie wrzucam WSZYSTKICH do jednego worka - napisałam o In signo i jego kolegach. Chyba, że poczułeś się urażony na zasadzie "uderz w stół a nożyce się odezwą"...
Poza tym zauważ, że nie nazwałam braci w Chrystusie odpadkami, tylko tamtych ludzi.
A ja generalnie uważam, że to forum obniżyło poziom przez to, że niektóre osoby uciekają z wątku do wątku, żeby tylko nie odpowiadać na zadane im pytania. Proponuję aby podjęły refleksję na ten temat zanim wydadzą opinię o poziomie tego forum
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: re
PostNapisane: So lis 07, 2009 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 2:43 pm
Posty: 367
przeczytaj swój napastliwy post jeszcze raz. Czasem trzeba pozwolić pszenicy i kąkolowi podrosnąć do żniwa. Mnie nie interesuje tamto forum, ale Twój język.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 07, 2009 6:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Mała Mi, nie obchodzi mnie czy odpadłem z tego forum czy nie. Może i dla kogoś to forum jest zborem chrześcijańskim, ale dla mnie nie i z biblijnego punktu widzenia także nie.

Co do odpadków, Biblia nazywa tak chrześcijan. Dla światusów zawsze byliśmy mało wartymi odpadkami.

To, że się ładnie nazwiecie i nawzajem siebie wspieracie nie sprawi, że jesteście w Prawdzie. Najlepiej o tym świadczy fakt, że nie podejmujecie się merytorycznej rozmowy na dane tematy. To charakterystyczne dla żałosnych manipulatorów i sekciarzy [w tym destrukcyjnym znaczeniu sekty]-wszystkich obowiązuje Biblia, ale nie ich. Tylko oni mają prawo mówić [komuś kogo historii życia nie znają!] "nigdy nie narodziłeś się na nowo". Ja pytam-skąd oni to wiedzą? Taki zarzut był formułowany KILKAKROTNIE pod adresami różnych osób. Takim sądem, jakim sądzicie, będziecie osądzeni. Nie łudźcie się, sprawiedliwość i was dosięgnie, "łowcy herezji".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: re
PostNapisane: N lis 08, 2009 4:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
tomasz napisał(a):
Czasem trzeba pozwolić pszenicy i kąkolowi podrosnąć do żniwa.


Bo wybierajac za szybko kakol, mozna latwo powyrywac razem z nim pszenice... :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 11, 2009 1:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Smok nabrał wody w usta...dziwne, że ma coś do ukrycia czy też nie chce się wytłumaczyć z nadziei, która jest w nim. To niebiblijne. A jeśli mamy objawienie subiektywne [zdanie smoka, aiszy itp] oraz obiektywne [Biblia] t należy wybrać to drugie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 2:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 11:21 am
Posty: 123
A jakie Ty masz objawienie, in_signo?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 2:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 10:05 am
Posty: 55
Skoro objawienie, to napisz nam je - przyłączam się do prośby ck.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 3:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 03, 2009 11:35 am
Posty: 81
Moje "objawienie" jest takie, że chrzest na odpuszczenie grzechów to coś więcej niż woda zmieszana z popiołem jałówki.

Poza tym jestem lampą ostrzegawczą dla co niektórych, aby ich trochę "down to Earth". Sam jako młodsza i mniej doświadczona osoba, będąc na tym forum zostałem skutecznie zastraszony i "przybity" "autorytetem" i rzekomą nauką Smoka i Jego spółki. Uważają się oni za jedynych prawdziwych chrześcijan i jako jedyni mają prawo do osądzania, kto narodzi się na nowo a kto nie. Dziwi ten fakt, gdyż wierzą oni, że od zbawienia można odstąpić czy też czasowo je "zawiesić" poprzez swoje grzechy.
Jednak oni wolą od razu komuś, kto się z nimi nie zgadza powiedzieć: "nigdy nie narodziłeś się na nowo".

Na osobach młodych i wrażliwych może to poczynić niewyobrażalne pustki duchowe, gdyż często te osoby są zrodzone z Boga. Oczywiście Smok i spółka mają to gdzieś. Nie obchodzą ich słowa Pisma "nie sądźcie". Wychodząc z herezji relatywizmu zasłaniającego się "nie sądźcie" wpadli jednak w chyba jeszcze gorszą herezję: osądzanie bez podstaw. Swoją obecnością na forum chcę przestrzec wszystkie osoby przed tymi zamozwańczymi deklaracjami Smoka i Jego kompanów. Zresztą Bóg i tak już chłosta Smoka chorobą za jego grzechy-ciekawe czy "nauczycie" sam siebie potrafi nauczyć. Smok nie jest kompanem do merytorycznej dyskusji, gdyż nie potrafi ze spokojem przyjąć że ktoś możę interpretować poprawnie Biblie inaczej niż on. Przy czym jego argumenty są często tak tandetne, że przynajmniej by zachował pokorę-ale nie, musi być tak jak on chce-zawsze. Wszystkich mających inne zdanie kwituje: "nie jesteś chrześcijaninem", "nie narodziłeś się na nowo".

Chciałem aby Smok wbił sobie do głowy, że są ludzie pełni Ducha, dla których Jego zdanie jest NICZYM. Dla których narodzenie na nowo Smoka jest wielce WĄTPLIWE. Już nie wspomnę o tym, jakim hipokrytą i przeczącym samemu sobie jest Smok. Np. katolicy wierzą w innego Jezusa, bo inaczej rozumieją doktrynę obecności Jezusa na Wieczerzy [Smok sam tego nie rozumie, bo myli cieleność z sakramentalną obecnością] ale już kalwini nie, mimo iż Bóg wg nich działa i myśli w zupełnie inny sposób niż Ten z Biblii. Nawet ostatnio przyznał, że kalwinizm to nawet nie herezja, tylko fałszywa nauka [jak może coś być fałszywą nauką i nie być herezją?]. Smok udaje także, że katolicy wierzą, że Jezus jest tylko w Eucharystii.

Mnie prawie że przeklął za to, że ośmieliłem się wyciągać wnioski logiczne np. ze zdania "mamy inny ołtarz" [list do Hbr]. Sam zaś wyciąga daleko idące wnioski ze stwierdzenia, że Jezus przyszedł w ciele[przyszedł, więc nie przychodzi]-mimo iż w kontekście autorowi chodziło o zupełnie coś innego, co nawet z historii wiadomo-a mianowicie o zwalczenie gnostyków, którzy nie wierzyli we wcielenie, a nie katolików.

Skończyły się czasy bezczelnego zachowania Smoka. Trzeba ujawnić jego grzechy, matactwa, przekręcanie Pisma i sekciarstwo. Bóg zesłał na niego chorobę aby go czegoś nauczyć, ale on już chyba sam dla siebie i dla swojej wspólnoty jest bożkiem-i nie wiem czy go cokolwiek ruszy.

Ciekawe jest także, że z szyderstwem, kpinami, wyśmiestwem i potępianiem podszedł do mnie, gdy dawałem świadectwo swego narodzenia na nowo poprzez słowa "uwierzyłem w Boga poprzez Jego Mesjasza". Nie zdziwię się, jeśli Smok stał się już jednościowcem, w końcu mógł i do tego dojść.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 12, 2009 3:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
in_signo napisał(a):
Skończyły się czasy bezczelnego zachowania Smoka. Trzeba ujawnić jego grzechy, matactwa, przekręcanie Pisma i sekciarstwo.

Czy znasz Smoka osobiście? I czy na podstawie osobistej znajomoście ze Smokiem Twoje słowa sa poparte jakimiś faktami i upomniałeś Go najpierw za konkretny grzech prywatnie [bez świadków] jeśli widziałeś że grzeszył? Czy zwyczajnie przyszedłeś tu złośliwie i bezpodstawnie dręczyć tych, któzy nie przyjmują Twoich objawień?

ps.: Miewasz katar albo ból głowy? Za jakie grzechy?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL