www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 6:55 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Też czytałam posty Realisty...a że jestem stałym bywalcem forum( choć może się mniej udzielam, ale za to czytam) to widzę, ze się powtarza
( że te niekończące się dyskusje już faktycznie były).
Po drugie- ja tu nie widzę, żeby ktokolwiek kogokolwiek obsmarowywał. Przez obsmarowywanie rozumiem bowiem oczernianie, a tego tu nie ma.
Po trzecie- admin zdecydował o banie.Podał argumenty, dlaczego to zrobił. Ja je przyjmuję. A Realista był wcześniej ostrzegany, mógł z tego skorzystać.

Bywałam na różnych forach. Z niektórych( spichlerzowych, katolickich) wyleciałam, choć zanim wyleciałam , miałam okazję tam pisać i przekonać się o poziomie toczących się tam rozmów. Moje "wylatywanie" odbywało się w sposób bardzo brutalny i nieuzasadniony. Kiedy pisałam o doktrynach, z którym "szefostwo" forum się nie zgadzało, nie byłam ostrzegana , że jeśli nie przestanę "być misjonarką" to wylecę. Najpierw wylewano na mnie w rozmowach wiadro pomyj, a potem nagle wywalano mnie z forum( i to naprawdę szybko). Nie udzielano żadnych wskazówek, a z regulaminu forum nie wynikało, że o czymś nie wolno mi pisać. Nie powielałam też innych wątków.
Myślę, że jest to jedno z bardzo niewielu przyzwoitych for,bardzo porządnie prowadzone, można się z toczących tu rozmów wiele nauczyć, a poziom tych rozmów jest wysoki. Lubię tu wchodzić, nawet jeśli nie piszę, to poczytam od czasu do czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 9:22 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
A ja sie podpisuje pod wypowiedzia Owieczki rekoma i nogami! :D

Pozdrawiam wszystkich ktorzy nie ida na kompromis! 8)

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 11:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Szukający Sceptyk napisał(a):
Jednak w momencie gdy ktoś wylatuje z forum za obronę niewłaściwych poglądów pod przykrywką braku odpowiedzi na pytania - chociaż realista udzielił odpowiedzi na każdy post - to jest to ściema ( "zawijanie sreberek"). Wystarczyło napisać że gospodarz forum nie akceptuje kolejnej rozmowy podważającej Trójjedyność Boga, a po co obłudnie kłamać że ktoś nie odpowiada na pytania ?

ja nie komentuje wylatywania, a twój regulamin:

Cytuj:
1. Smok ma zawsze rację.
2. Każdy kto nie zgadza się ze Smokiem ma " ducha antychrystusowego" (ducha poznajemy po tym że nie przechodzi smokowych testów)
3. Zasady porządkowe na forum nie podlegają dyskusji i każdy kto oficjalnie występuje przeciwko cenzurze jest "złośliwy", "czepia się" i "pluje" oraz patrz punkt 2.
4. Nawet jak Smok nie ma racji obowiązujący jest punkt 1 oraz 3.


Szukający Sceptyk napisał(a):
Poza tym dotychczasowi misjonarze byli przenoszeni do Archiwum do oddzielnych wątków (np. Jozue) lub przestawano z nimi rozmawiać (np. lash) . Po raz pierwszy kogoś zbanowano po to aby nastepnie go obsmarować, gdy osoba zainteresowana nie może już się bronić. I tak wrzuca mu się: " wewnętrzna sprzeczność na podstawie własnych definicji " , " kto zamierza pod pozorem dyskusji narobić kolejnego zamieszania " co jest tylko zwykłym niemerytorycznym bełkotem (nożem w plecy nieobecnego). ..

Co do banowania, to każde forum ma swój regulamin i jeśli nie jest z naruszeniem regulaminu to admin ma prawo ale... zacytuje:

avelina napisał(a):
Przeczytałam posty realisty i mimo, że się z nim nie zgadzam, mam również wątpliwości, czy nie został po prostu "wykopany"

1. Może admin myślał sobie tak " trzeba go szybko usunać, bo wprowadza kwas, który może namącić w głowach osobom nieugruntowanym"?
Ja myślę, że właśnie te osoby nieugruntowane widząc panikę w obronie "jedyniesłusznej" prawdy (aczkolwiek dla mnie jedyniesłusznej) mogą pomyśleć, że z tą prawdą coś może jest nie tak, dlatego tak bardzo boi się krytyki...I WŁAŚNIE TO MOŻE ZRODZIĆ ZGORSZENIE I ZBŁĄDZENIE NIEUGRUNTOWANYCH W WIERZE OSÓB.

2. Dlaczego realista nie został najpierw przeniesiony do archiwum? Powielam pytanie Sceptyka. Tak było w przypadku innych uzytkowników łamiących zasady regulaminu. To daje do myślenia. Czy każdy na tym forum ma równe szanse? Może admin odpowie?...


osobiście nie zapoznałem sie z tymi wątkami gdzie jak sie twierdzi te argumenty były omawiane i nie ma potrzeby znowu do tego wracać, ale uważam raczej podobnie że ta osoba powinna być umieszczona co najmniej w jednym wątku ( no chyba że naruszyła regulamin, tutaj niew wnikam bo nie znam jak pisałem tych juz omawianych spraw, czy były omawiane), bo zawsze może ktoś chcieć porozmawiać, i odeprzeć argumenty, nawet jeśli to jest któryś raz..., kto nie chciał dyskutować, to mógł to powiedzieć i tyle...

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 12:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
bo zawsze może ktoś chcieć porozmawiać, i odeprzeć argumenty, nawet jeśli to jest któryś raz..., kto nie chciał dyskutować, to mógł to powiedzieć i tyle...


I w jakim celu? :roll: Zasmiecania i niepotrzebnego zajmowania miejsca. Przeciez to nie ma najmniejszego sensu.
A "misjonarzy' od razu mozna poznac. Oni nie dyskutuja tylko wyglaszaja oratoria. Nie przychodza sie czegos dowiedziec ale POUCZYC za wszelka cene. :?

Mt 10:16 "Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice."

Wiecej ROZTROPNOSCI zatem!

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 2:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Gabi napisał(a):
A "misjonarzy' od razu mozna poznac. Oni nie dyskutuja tylko wyglaszaja oratoria. Nie przychodza sie czegos dowiedziec ale POUCZYC za wszelka cene. :?

Też mam takie obserwacje. Fajnie można też zweryfikować intencje piszących w świetle pkt 4 i 5 regulaminu.

Większość userów zabiera głos w wielu różnorodnych tematach.
Myślę że można więc też poznać po wąskim zakresie tematycznym w jakim się wypowiadają takie osoby z zacięciem "misjonarskim". Czyli jest to jeden zakres np.: "szabat", "nieutracalność", "grzech pierworodny", "brak piekła", "subordynacjonizm", "unitarianizm" 8) Oraz po "wzmocnieniach" jakich używają [często wyrwanych z kontekstu w jakim stoją w Piśmie, ale dobrze nimi w trakcie wypowiedzi pogrozić innym z braku argumentów biblijnych], typu m.in. np.: zasłony wiszą, dobrze jest czasem posłuchać wroga, każdy stanie kiedyś przed Bogiem, nieposłuszeństwo jest grzechem, jesteś pełny jadu, brak ci miłości, prawdziwe podążanie za Bogiem...itp, itd.
Ja sobie przeglądnęłam np. stronkę "www" jaką miał w profilu realista. Dużo dało mi do myślenia to, że już na wstępie wkleja wizytówkę o światopoglądzie. Wątpliwości w temacie swoich przekonań nie okazywał tylko pisał ogólniki o "maśle maślanym" argumentów trynitarian.

A i tak Smoka osobiście to najwięcej kosztuje, bo to On polemizuje w nieskończoność.
ps. Sama pisałam do admina i w temacie i na priv prośby o interwencje, bo "misjonarze" są zwyczajnie męczący, a tłumy jak widać są raczej na widowni, a nie w wątkach newralgicznych dla aktualnych "misjonarzy".

Niech JHWH błogosławi ADMINA :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 25, 2009 6:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
Gabi napisał(a):
Cytuj:
bo zawsze może ktoś chcieć porozmawiać, i odeprzeć argumenty, nawet jeśli to jest któryś raz..., kto nie chciał dyskutować, to mógł to powiedzieć i tyle...


I w jakim celu?

a chociazby w takim że mnie to może interesuje, albo w takim że są inne też "zbędne" i jakoś ktoś dyskutuje, o szabacie, i tym podobne...

przecież ani komuś czytać nie każą ani pisać...

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 6:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ani_isza napisał(a):
osoby z zacięciem "misjonarskim" (...) po "wzmocnieniach" jakich używają (...) nieposłuszeństwo jest grzechem, jesteś pełny jadu, brak ci miłości, prawdziwe podążanie za Bogiem...itp, itd.


To ja proszę o zbanowanie Smoka, który notorycznie oskarża adwersarzy o posiadanie "ducha zwodniczego", nierzetelność, brak argumentów, chęć mieszania i wiele wiele innych :) :P .
Najtrudniej jest zmierzyć siebie miarką jaką stosujemy do innych... niestety...

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 7:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Smok Wawelski niech się nie przejmuje i nadal robi to co robi , czyli naucza zgodnie ze Słowem Bożym. Admin niech się nie przejmuje i nadal robi to co robi czyli pilnuje porządku na forum . Niezadowoleni nie muszą uczestniczyć w dyskusjach i mogą opuścić UP . Fakt że tu są świadczy o tym że chcą tu być . Nie ma się co przejmować . Każde forum ma swój folklor . To nie jest wyjątkiem .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 8:05 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
a chociazby w takim że mnie to może interesuje


W takim razie mam dla ciebie prosta rade. Mozesz zwyczajnie poczytac to co juz na dany temat bylo napisane. :roll: Tym bardziej ze kazdy nastepny "misjonarz" powtarza to co jego poprzednik. :?

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 8:13 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
To ja proszę o zbanowanie Smoka, który notorycznie oskarża adwersarzy o posiadanie "ducha zwodniczego", nierzetelność, brak argumentów, chęć mieszania i wiele wiele innych .
Najtrudniej jest zmierzyć siebie miarką jaką stosujemy do innych... niestety...


Najwyzszy czas zastosowac sentencje Sokratesa :!: :lol:

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 11:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
poszukiwacz prawdy napisał(a):
. Fakt że tu są świadczy o tym że chcą tu być . Nie ma się co przejmować . Każde forum ma swój folklor . To nie jest wyjątkiem .


Przypominam, że w tym wątku rozmawiamy o ludziach którzy chcą tu być a nie mogą :lol: :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 1:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Jeżeli chca tu być to muszą podporządkować się poleceniom Admina . To jego forum . Jeśli nie chcą tego zrobic i celowo szkodza to wylatują . Chociaz moim zdaniem "ogródek " jest najlepszym rozwiązaniem .
Jeśli chodzi o realistę to ten typ "realizmu" jest mi dobrze znany . Jest bardzo zaraźliwy jak każde diabelstwo .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 5:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
ani_isza napisał(a):
Myślę że można więc też poznać po wąskim zakresie tematycznym w jakim się wypowiadają takie osoby z zacięciem "misjonarskim".

To akurat prawda. To jest cecha misjonarzy. Realista w tych kilku postach miał coś z misjonarza.

ani_isza napisał(a):
Dużo dało mi do myślenia to, że już na wstępie wkleja wizytówkę o światopoglądzie.

To jest ani_isza przejaw kultury internetowej. Nie ukrywam kim jestem i ładnie się przedstawiam.

ani_isza napisał(a):
A i tak Smoka osobiście to najwięcej kosztuje, bo to On polemizuje w nieskończoność.

Wątpliwe aby go to wiele kosztowało. Po odpowiedziach w tym wątku widac, że Smok nie ma w sobie żadnej samokrytyki. Gdyby Smok nie czarował z przypisywaniem duchów zwodniczych każdej osobie, która wypowiada się w sposób unitariański to nigdy nie byłoby realisty. To Smok wywołał na to forum realistę " i osoby podzielające mianujecie (..) napełnionymi duchem antychrysta to chyba zjawiskiem naturalnym jest, że ludzie wierzący inaczej chcą odpowiedzieć na rozsiewane oszczerstwa" (realista). I zamiast to zrozumieć to próbujecie sugerować, że "plujemy", "czepiamy się".

Najgorsze, że taki irracjonalizm udziela się innym użytkownikom, "wychowankom":

poszukiwacz prawdy napisał(a):
Jeśli chodzi o realistę to ten typ "realizmu" jest mi dobrze znany. Jest bardzo zaraźliwy jak każde diabelstwo .

Czy to racjonalna ocena ?
Dawniej normalnie rozmawiano z osobami, które broniły np. teleewangelistów (sylka) Odpowiadano im rzeczowo i żadna z osób jak grażyna, Adam, Robson nie wyzywała ich od duchów antychrystusowych i diabelstw. Nie wierzę, że chcecie aby to forum zdążało w kierunku małej sekciarskiej grupki wzajemnej adoracji. Radzę przemyśleć ten incydent. I zakończyć temat.

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 7:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Pisząc o diabelstwie miałem na myśli to w którym sam siedziałem po uszy . Więc wiem o czym piszę z autopsji. Poglądy realisty są dokładnie tym samym w czym byłem ja . I nie jest to atak a człowieka ale na poglądy które są antychrystusowe bo stawiaja go obok a nie na pierwszym miejscu . Nie należy mieszać oceny poglądów w świetle biblii z osądzaniem ludzi .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 26, 2009 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
SzS napisał(a):
Ani_Isza napisał(a):
A i tak Smoka osobiście to najwięcej kosztuje, bo to On polemizuje w nieskończoność.

Wątpliwe aby go to wiele kosztowało.

A skąd Ty możesz wiedzieć, ile mnie to kosztuje? Uwikłanie w kolejne dyskusje na ten sam temat z osobami, które wchodzą na forum i życzą sobie, żeby im odpowiadać, nie pozwala na wiele rzeczy - w tym na dyskusje w nowych wątkach i w sprawach, które nie były jeszcze poruszane.

SzS napisał(a):
Gdyby Smok nie czarował z przypisywaniem duchów zwodniczych każdej osobie, która wypowiada się w sposób unitariański to nigdy nie byłoby realisty

Arianie (a dzisiejsi unitarianie są ich "duchowymi dziedzicami") nie pojawili się na świecie dlatego, że ktoś im coś przypisał. Pojawili się dlatego, że ktoś zakwestionował Boskość Chrystusa i stwierdził, że ludzki intelekt jest w stanie przeniknąć naturę Boga. Unitariańscy i inni "misjonarze" też nie pojawiają się na forum po to, żeby na coś odpowiedzieć, tylko żeby kolejny raz napisać to samo, zmuszając mnie i innych do pisania w kółko tych samych argumentów. To jest celowe działanie na szkodę tego forum. A wpisy realisty bardziej przypominały atak niż obronę. O ile sobie przypominam, jeszcze żaden unitarianin nie był tutaj tak agresywny i żaden do tej pory nie został usunięty z forum.

Jeśli chodzi o duchy zwodnicze, to one istnieją i działają bez względu na to, czy podoba się to osobom, które w nie nie wierzą. Szczególnie niebezpieczne są duchy antychrystusowe czyli te, które podają się za Chrystusowe, ale tak naprawdę podważają tożsamość Chrystusa i głoszą innego Chrystusa niż Ten, który jest Zbawicielem. Mam wrażenie, że akurat Poszukiwacz Prawdy jako były unitarianin ma coś w tej sprawie do powiedzenia. A ja zdania nie zmieniam.

Herezja jest herezją i żadna presja ze strony osób nieodrodzonych ani ze strony samych zainteresowanych po prostu tego nie zmieni. Głoszenie Ojca jako "większego Boga" i Syna jako "mniejszego boga" jest politeizmem oraz złamaniem pierwszego przykazania i tego również nic nie zmieni. Natomiast twierdzenie (realisty), że ja odzieram Jezusa z Jego człowieczeństwa, jest nieprawdziwe, co można sprawdzić w moich postach. W sumie można by je nawet zakwalifikować jako oszczerstwo, ale nie będę się czepiał.

SzS napisał(a):
Nie wierzę, że chcecie aby to forum zdążało w kierunku małej sekciarskiej grupki wzajemnej adoracji.

Jesteś najlepszym dowodem na to, że nie zdążamy i nie chcemy. Ale Ty nie łamiesz regulaminu i nie jesteś misjonarzem. Forum działa od ponad 4 lat i wiele rzeczy zostało już napisanych. Z czasem pojawia się coraz więcej użytkowników i nie możemy "dreptać w kółko" powtarzając się w kilku tematach tylko dlatego, że komuś, kto wchodzi, nie chce się uważnie przeczytać tego, co mógłby i powinien. Poza tym, każdy gość powinien zachowywać się jak gość i respektować warunki stawiane przez gospodarza. Większość użykowników nie ma z tym problemu. Jeśli warunki im się nie podobają, to przecież nikt ich nie zmusza, żeby wchodzili. Witamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy respektują regulamin i nie narzucają własnych "porządków".

Jeśli Bóg będzie się do tego forum przyznawał, to będzie ono działać i przynosić owoce, o co się gorliwie modlę.

Regulamin forum jest wszystkim znany, a jeśli ktoś umawia się na coś z adminem, a nastęnie postępuje dokładnie przeciwnie do tego, na co się umówił, to niech się nie dziwi adminowi, że zrobił to, co zrobił.

Na przyszłość dobrze byłoby poważnie traktować regulamin forum i zalecenia admina, którym nie jestem, ale jego decyzję rozumiem.

Ja również radzę to wszystko przemyśleć i zakończyć temat.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL