www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:01 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Mańku, wydaje mi się, że nadal czegoś nie rozumiesz. Realista był proszony o zapoznanie się z wątkami dotyczącymi trójjedyności Boga i Boskości Chrystusa, żeby nie powtarzać KOLEJNY RAZ tego samego. Następnie zaczął swoje posty od... powtarzania KOLEJNY RAZ dokładnie tego samego, co wielokrotnie pisali juz inni unitarianie. Głoszenie teorii, że Ojciec jest "większym bogiem", a Syn "mniejszym bogiem" JUŻ BYŁO. Jak rozumiem, była pewna umowa między adminem a realistą dotycząca właśnie tych spraw, którą realista złamał już "na wejściu". Sam napisał, że jedynie "przewertował" podane linki, po czym zabrał się do pisania oświadczeń. Gdyby przeczytał dokładnie to, co już było tutaj pisane, to zauważyłby, że mówiliśmy już o tym, że Syn był w postaci Bożej zanim przyjąl postać człowieka, że JHWH jest jednością złożoną, że Syn jest stwórcą nieba i ziemi, którym jest JHWH, że Ojciec uwielbiał Syna zanim powstał świat itd. Tak agresywne sądy realisty na podstawie braku wiedzy o tym, co już pisaliśmy, albo spowodowałyby kolejną "rundkę" tych samych lub podobnych tekstów, albo musiały spowodować kilka uwag ze strony użytkowników zmęczonych pisaniem w kółko tego samego i ostrzeżenie oraz działanie ze strony admina.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
a świstak siedzi i zawija w sreberka... :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
... a mały Jasio siedzi i pluje na dywan :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:55 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 9:08 am
Posty: 11
Lokalizacja: Polska
ale ja nie o tym smoku....jesteś inteligentnym człowiekiem z tego co widze więc nie zamierzam sie powtarzać,,po drugie nie wiesz w jakim kontekście realista rozwijał temat bo nie dane mu było zdążyć,,ale nie o to mi chodzi,,możE powiem jednym słowem,,powtórze go "FAWORYZOWANIE"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 11:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
W jakim kontekście realista rozwijał temat było widać doskonale. Ostatni jego post pokazuje wyraźnie, że w kierunku politeizmu z "większym bogiem" Ojcem i "mniejszym bogiem" Synem przy równoczesnym twierdzeniu o wierze w jednego Boga. Czyli wewnętrzna sprzeczność na podstawie własnych definicji, którą już przerabialiśmy tutaj kilka razy.

Regulamin jest taki sam dla wszystkich, ale nie wszyscy się do niego stosują. W takiej sytuacji admin reaguje i to nie tylko w przypadku unitarian. Nie wszyscy już "na wejściu" łamią ustalenia zawarte z adminem. Jeśli zauważysz, że ktoś łamie regulamin, to zgłoś adminowi i poproś o reakcję gdyby on nie reagował. Albo sam zareaguj pytaniem czy uwagą. Jeśli widzisz, że ktoś uparcie zaczyna kolejny raz ten sam temat, poproś go o przeczytanie poprzednich wątków. I zwróć uwagę, kto z czym przychodzi na forum inicjując dyskusję, a kto odpowiada. Nieokreślone sugestie dotyczące faworyzowania nie mają żadnego merytorycznego znaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 11:28 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 9:08 am
Posty: 11
Lokalizacja: Polska
Smoku,,czy ty jesteś adminem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 11:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 12:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
... a mały Jasio siedzi i pluje na dywan :roll:


Jasio pluje bo świstak zawija w sreberka :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 2:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie. Jasio pluje, bo jest złośliwy i dywan mu się nie podoba. A rzekome sreberka to tylko wymówka wymyślona przez Jasia, żeby się czegoś czepić, kiedy już plucia nie można sensownie uzasadnić. I tyle w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 5:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Proponuję wprowadzić następującą poprawkę do Regulaminu :

1. Smok ma zawsze rację.
2. Każdy kto nie zgadza się ze Smokiem ma " ducha antychrystusowego" (ducha poznajemy po tym że nie przechodzi smokowych testów)
3. Zasady porządkowe na forum nie podlegają dyskusji i każdy kto oficjalnie występuje przeciwko cenzurze jest "złośliwy", "czepia się" i "pluje" oraz patrz punkt 2.
4. Nawet jak Smok nie ma racji obowiązujący jest punkt 1 oraz 3.


Uzasadnienie: Być może poprawka nie uczyni Regulaminu mądrzejszym, ale za to uczyni go bardziej zgodnym ze stanem faktycznym.

Z poważaniem
SzS

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 7:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
1. Smok nie zawsze ma rację i nie upiera się, że musi ją mieć dla samej racji.
2. Duch antychrystusowy podważa tożsamość Chrystusa, test jest jeden i nie dotyczy wszystkiego.
3. Regulamin obowiązuje wszystkich, a jego łamanie ma swoje konsekwencje, co jest oczywiste i nie chodzi o cenzurę.
4. Nie istnieje prawny obowiązek logowania się na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 7:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 16, 2006 5:21 pm
Posty: 599
a ja dorzucę trzy grosze...

na forum wchodzę aby czasem poczytać, coś zapytać, specyfika tego forum jest taka, że może i owszem, preferowana jest jedna opcja doktrynalna, ale to jest dobre, bo dzięki temu, nie ma tutaj grochu z kapustą jakie są na innych forach i często młodym i nowym, trudno rozpoznać co jest prawdą a co fałszem...

Oczywiście jeśli ktoś ma inny pogląd niż ulicoprostowy, to będzie miął problem i bedzię widział stronniczość, ja znam np fora ariańskie, ale tam sie nie loguje nie wchodzę, bo mi wystarczy parę zdań aby sie przekonać, że to baje... nie podoba mi sie nie czytam i nie wojuje...

Druga sprawa zarówno ja, ktoś, czy też wreszcie Smok ma prawo do swojego poglądu i do obrony tego poglądu, jeśli ktokolwiek, nie próbuje w swoich poglądach relatywizować, synkretyzować to oznacza, że on ma zawsze rację ? Ja uważam ze moje racje są moimi racjami i nie muszę ich naginać dla innych dla jakiejś poprawności religijnej.

Świat stanął na głowie, bo dzisiaj jak ktoś broni swoich zasad i jest utwierdzony to uchodzi za zarozumialca, bo dzisiaj jest tak że trzeba wszystko tolerować, bo świat tak na mówi inne poglady religijne, seksualno-obyczajowe, polityczne itd... ja tego nie łykam

Jednak prosze tego nie mylić z pycha osoby, która uważa że wie już wszystko i i upiera sie że jej obiektywny osąd jest tym, który inni powinni przyjąć. Jest wolność wyznania i sumienia, ale ta wolność nie oznacza że ja bedę kogoś głaskał po głowie...

po mimo pewnych wad forum jest ok, wadą jest to ze odmiennośc jest wedlug mnie za szybko i niewspółmiernie atakowana czasem, zupełnie nie potrzebnie, bo można to łagodniej załatwić... :D

_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6
Obrazek
"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
quster twoje trzy grosze są bardzo wartościowe, tylko, że są nie na temat :)

Nie w tym rzecz że każde forum ma prawo do własnego światopoglądu, bo to jest oczywiste (sam pisałem o tym 3 lata temu przy innej okazji) tak samo nikomu nie przeszkadza gdy ktoś konsekwentnie broni swoich poglądów.

Jednak w momencie gdy ktoś wylatuje z forum za obronę niewłaściwych poglądów pod przykrywką braku odpowiedzi na pytania - chociaż realista udzielił odpowiedzi na każdy post - to jest to ściema ( "zawijanie sreberek"). Wystarczyło napisać że gospodarz forum nie akceptuje kolejnej rozmowy podważającej Trójjedyność Boga, a po co obłudnie kłamać że ktoś nie odpowiada na pytania ?

Poza tym dotychczasowi misjonarze byli przenoszeni do Archiwum do oddzielnych wątków (np. Jozue) lub przestawano z nimi rozmawiać (np. lash) . Po raz pierwszy kogoś zbanowano po to aby nastepnie go obsmarować, gdy osoba zainteresowana nie może już się bronić. I tak wrzuca mu się: " wewnętrzna sprzeczność na podstawie własnych definicji " , " kto zamierza pod pozorem dyskusji narobić kolejnego zamieszania "
co jest tylko zwykłym niemerytorycznym bełkotem (nożem w plecy nieobecnego).

Najlepsze jest jak ktoś z ironicznie wspomniał że Smok tez był kiedyś zbanowany przez Gospodarza innego forum, właśnie za misjonarstwo. I wyobraźcie sobie że ów Gospodarz nie obsmarowywał Smoka po jego wyrzuceniu, a co Smok ewidentnie czyni wobec realisty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:15 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 11, 2009 6:22 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Pcim
Szalom,
wykluczenie wyglada na wyrok. Oby nasz WYROKUJACY byl lagodniejszy!
Cos jest niepokojacego w likwidowaniu konkurencji. Obawa, czy NASZA prawda jest prawda?
Jak to bylo? Nie badz sedzia nad cudzymi watpliwosciami...?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 10:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
Przeczytałam posty realisty i mimo, że się z nim nie zgadzam, mam również wątpliwości, czy nie został po prostu "wykopany"

1. Może admin myślał sobie tak " trzeba go szybko usunać, bo wprowadza kwas, który może namącić w głowach osobom nieugruntowanym"?
Ja myślę, że właśnie te osoby nieugruntowane widząc panikę w obronie "jedyniesłusznej" prawdy (aczkolwiek dla mnie jedyniesłusznej) mogą pomyśleć, że z tą prawdą coś może jest nie tak, dlatego tak bardzo boi się krytyki...I WŁAŚNIE TO MOŻE ZRODZIĆ ZGORSZENIE I ZBŁĄDZENIE NIEUGRUNTOWANYCH W WIERZE OSÓB.

2. Dlaczego realista nie został najpierw przeniesiony do archiwum? Powielam pytanie Sceptyka. Tak było w przypadku innych uzytkowników łamiących zasady regulaminu. To daje do myślenia. Czy każdy na tym forum ma równe szanse? Może admin odpowie?

3 Razi mnie w wypowiedzach admina jeden mały szczegół.
"admin usunął' admin poinformował" Adminie dlaczego często mówisz o sobie w swoich postach w osobie trzeciej?
Mi się to kojarzy ze zdjęciem z siebie odpowiedzialności za swoje słowa, czyny. Bo jeśli napiszę "Avelina usunęła" to mogę mieć poczucie, że to nie zrobiłam ja tylko, jakaś Avelina. Zawiało trochę psychologiom (o zgrozo dla niektórych :D )?. Ja osobiście sporo mojej wiedzy czerpię również z psychologii.

Za Mańkiem -pozdrawiam wszystkich siewców

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL