www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 6:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
admin napisał(a):
Niniejszym informuję, że użytkownik "realista" został wyrzucony z forum w związku z łamaniem regulaminu. Admin ostrzegał go w prywatnej korespondencji i na forum, że aktywność misjonarska, brak odpowiedzi na pytania ze strony adwersarzy i "odgrzewanie" starych tematów, które już zostały omówione, skończy się właśnie w taki sposób. Głoszenie politeizmu już na tym forum było i odpowiedzi można znaleźć w innych wątkach, które podałem.

Admin


Cóż, forum schodzi na psy... Wyrzucanie z forum to pierwszy stopień do ogłoszenia "nieomylnosci" :cry: :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 7:28 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 9:08 am
Posty: 11
Lokalizacja: Polska
Ja nie zgadzałem się z poglądami realisty,ale osobiście też uważam,że nie było powodu go usuwać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 7:53 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
Cóż, forum schodzi na psy... Wyrzucanie z forum to pierwszy stopień do ogłoszenia "nieomylnosci"


Znow ten sam problem :roll: . Regulamin jest dla wszystkich ten sam. Konsekwencje za jego lamanie rowniez. Nie podoba ci sie regulamin? Nie loguj sie na forum. Prosta rada?

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 8:07 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 9:08 am
Posty: 11
Lokalizacja: Polska
Szanowna Gabi,,ja nie mam nic do regulaminu,,tylko do stronniczości,,jak być konsekwentnym to uważam,że dla każdego a nie wedle wyznania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 8:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
Ponieważ zgadzam się z całością poniższej wypowiedzi, przytoczę ja w całości:

remontowy napisał
Cytuj:
Chciałbym tu wtrącić pewnego offtopa.

Wielu ludziom wydaje się, że FORUM DYSKUSYJNE to taki płot, który jest NICZYJ i na którym każdy może wypisywać to, na co on ma ochotę.
Ale tak nie jest.
Utrzymanie forum wymaga określonych nakładów czasu i finansowych. Zapewne większość użytkowników zauważyła, że na forum UP nie pojawiają się męczące reklamy, jak na innych forach.
TO FORUM ma GOSPODARZA. Spójrz na to z innej strony. Gospodarz domu [admin] uprzejmie Cię prosi GOŚCIU abyś dostosował się do zasad panujących w JEGO domu.
Wolność w INTERNECIE polega natomiast na tym, że każdy może sobie założyć własne forum.

ps.: Nie jestem adminem.


osoby, ktore traktują to forum jako swoją gazetkę ścienną, nie reagują na upomnienia ale powtarzają swoje manifesty jak mantrę powinny być w koncu z niego usuwane.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 9:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
salamandrus napisał(a):
osoby, ktore traktują to forum jako swoją gazetkę ścienną, nie reagują na upomnienia ale powtarzają swoje manifesty jak mantrę powinny być w koncu z niego usuwane.


Problem polega na tym, że z perspektywy drugiej strony sporu na przykład Twoje posty czy kogokolwiek innego też są manifestami i mantrami (na przykład mantra o trójjedynosci ;) ).
Dlatego wyrzucanie z forum to prosta droga do kółka wzajemnej adoracji... I nawet nie zauważysz jak się w nim znajdziesz ;) :)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 10:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
tu chodzi o nauczanie jak jest a nie jak nie jest.Łatwo wyprać mózg,i niełatwo naprawić zepsute.A potok słów nie pomaga.Realista chce zaciemniać prawdę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 12:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Graża napisał(a):
tu chodzi o nauczanie jak jest a nie jak nie jest.Łatwo wyprać mózg,i niełatwo naprawić zepsute.A potok słów nie pomaga.Realista chce zaciemniać prawdę.


Zaraz, zaraz - to ban był za regulamin czy za "niesłuszne" poglądy? :P

Ocena postów zależy od punktu widzenia i siedzania. Ja uważam posty realisty za sensowne (ale to chyba dlatego, że jak mawia Smok "duchy zwodnicze popierają się nawzajem" :) i w żaden sposób nie uwłaczające regulaminowi (a na pewno nie w sposób większy niż innych forumowiczów) . Dlatego zauważam banowanie selektywne i to niestety narasta...
Zaczyna dominować "naszość" jako słuszność... smutne.

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 12:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Problem polega na tym, że z perspektywy drugiej strony sporu na przykład Twoje posty czy kogokolwiek innego też są manifestami i mantrami (na przykład mantra o trójjedynosci ;) ).
Dlatego wyrzucanie z forum to prosta droga do kółka wzajemnej adoracji... I nawet nie zauważysz jak się w nim znajdziesz ;) :)

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale to nie zwolennicy "trójjedyności" otwierają kolejne wątki w tym temacie i to nie oni "mantrują". Ja osobiście w wielu przypadkach musiałem odpowiadać na kolejne zaczepki kolejnych unitarian i kolejnych adwentystów przybywających na forum z misją i nie stosujących się do regulaminu.

Ile razy można w kółko "międlić" sprawy omawiane już szczegółowo po kilka razy? Ile czasu można na to stracić? I tak kolejny raz w kolejnym przypadku realista sam pokazał, że wierzy w 2 bogów (większego i mniejszego) zaklinając się równocześnie, że wierzy w jednego. To już przerabialiśmy i wystarczy poczytać wątki na ten temat, żeby się o tym przekonać.

Zaciemnianie prawdy pod pretekstem dyskusji i głoszenie powtarzanych w kółko teorii przy braku odpowiedzi na konkretne pytania po prostu nie stanowią rzeczowej dyskusji. Każdy, kto chce włączyć się do dyskusji na dany temat, powinien zadać sobie trochę trudu, żeby przeczytać wątek i zobaczyć, czy ma coś konkretnego i nowego do dodania. Żądanie nieustannego wpisywania tych samych treści przez innych użytkowników jest albo przejawem egocentryzmu i braku miłości bliźniego, albo celowym zabiegiem mającym utrudnić działanie forum. Albo jednego i drugiego.

Lamenty w obronie kolejnych "misjonarzy" i opowieści o zagrożeniu wolności słowa potraktowałbym poważnie, gdyby wypowiadal je ktoś, komu zależy na dobru tego forum i na budowaniu, a nie na przeszkadzaniu. Regulamin jest dostępny dla wszystkich i nie zauważyłem, żeby kogoś stąd wyrzucano za posiadanie własnych poglądów odmiennych od moich czy jakichś innych. Gdyby tak było, Synu, to Ciebie dawno by tutaj już nie było.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 4:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Juz sie zapomnialo jak sie z forum AF wylecialo za misjonarstwo... I jak sie wtedy lamentowalo i wolalo o pomoc... Co sie sialo, to sie zbiera...
A ja wiedzialam, ze tak bedzie predzej czy pozniej... I pisze to jako zadeklarowana ulicoprostowiczka. Od jakiegos czasu na tym forum jest... dziwnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 9:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Na forum AF nie było regulaminu, który by się łamało. Poza tym, odpowiadało się na zadane pytania zamiast "nawijać" swoje. No i dyskutowało się na podstawie Biblii, a nie filozofii. To jest jednak pewna różnica.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 6:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smoku, tak się składa że jestem prawnikiem a nawet praktykiem :) Niestety wydaje Ci się, że proces INTERPRETACJI jest wolny od wartościowania - a tak nie jest...

Po prostu różnica między AF a UP jest taka, że tam o słuszności postępowania byli przekonani ONI a tutaj jesteś TY :)

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 8:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Synu, nie wiem, dlaczego z takim uporem odwracasz kota ogonem. Przecież tutaj nie chodzi o proces interpretacji, co wyjaśniłem w dwóch poprzednich postach. Chodzi o to, czy dany użytkownik prowadzi rzeczową dyskusję na podstawie Pisma, czy powtarza kolejny raz te same argumenty, zmuszając innych do pisania w kółko tego samego. Czy odpowiada na zadane pytania, czy unika ich i udaje, że go nie dotyczą. Czy argumentuje na podstawie Biblii, czy na podstawie czegokolwiek innego.

Przypuszczam, że na naszym forum pojawi się jeszcze 100 kolejnych unitarian i 100 kolejnych adwentystów i wszyscy będą po raz 100 pisać to samo, zmuszając mnie i innych do zajmowania stanowista w tej samej sprawie po raz kolejny, a sami będą udawali, że nie zauważyli pytań, które im się zadaje w trakcie dyskusji. A my mamy wiele innych, bardziej budujących i nowych tematów do rozmowy.

To forum nie jest gazetką ścienną ani dla unitarian, ani dla adwentystów, ani dla nikogo innego, kto zamierza pod pozorem dyskusji narobić kolejnego zamieszania. Jeśli ktoś ma coś nowego do dodania, to fajnie, ale jeśli po raz kolejny mamy omawiac pojęcie "echad", cytować te same fragmenty ST o przebitym JHWH albo o Boskości Jezusa czy o Szabacie jako znaku międzu Bogiem a Izraelem według ciała, to chyba kazdy zdrowo myślący człowiek przyzna, że to nie ma sensu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 8:32 am 
Offline

Dołączył(a): N sty 18, 2009 10:07 pm
Posty: 445
Cytuj:
To forum nie jest gazetką ścienną ani dla unitarian, ani dla adwentystów, ani dla nikogo innego, kto zamierza pod pozorem dyskusji narobić kolejnego zamieszania. Jeśli ktoś ma coś nowego do dodania, to fajnie, ale jeśli po raz kolejny mamy omawiac pojęcie "echad", cytować te same fragmenty ST o przebitym JHWH albo o Boskości Jezusa czy o Szabacie jako znaku międzu Bogiem a Izraelem według ciała, to chyba kazdy zdrowo myślący człowiek przyzna, że to nie ma sensu.


Nic dodac nic ujac...

Cytuj:
tak się składa że jestem prawnikiem a nawet praktykiem


No to powinienes byc tez zdrowo myslacym czlowiekiem...

_________________
2Tm 3:16 "Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 9:12 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 27, 2009 9:08 am
Posty: 11
Lokalizacja: Polska
Dokładnie tak,,nie jest to gazetka kogokolwiek tylko jest to forum i nadal ja uważam,że realista był wykluczony za poglądy a nie za łamanie regulaminu,a jeśli upieracie się że za łamanie regulaminu to wtakim razie inne poglądy są faworyzowane,bo wielu z innych wypowiedzi też się powtarzały,,nie trzymały się tematu,,nie odpowiadali na konkretne pytania itd a realista zaledwie wpisał kilka postów i masz....podkreślam,że nie zgadzam się z poglądami realisty,ale to nie upoważnia mnie do potraktowania go inaczej niż innych.No chyba,że rację ma tylko jeden,,,ale wtedy forum nie potrzebne tylko kółko wzajemnej adoracji.zostawiam to waszemu sumieniu,bo i tak do niczego nie dojdziemy,,chyba,że mnie też smok czy admin usunie z forum.
pozdrawiam siewców


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL