www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 03, 2006 7:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 31, 2006 12:48 pm
Posty: 28
niezłe to forum niezłe 8) :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 20, 2007 8:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
witam po 1,5 roku czytam i widzę jedno i to samo budowanie na (Słowie Bożym ???) widzę że tylko jedna prawda się liczy wasza ulicy prostej ale mam czas i pożyję jeszcze ze 30 lat i będę czekał jak przyjmiecie Boża prawdę pozdrawiam
:D

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 20, 2007 9:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
30 lat mówisz :wink:, też bym chciał tak myśleć. Co jednak jeżeli jutro zginę (zawsze może się zdarzyć)? Znam kilka osób (młodych) które nagle zeszły z tego świata. Nie bezpiecznie jest myśleć że jeszcze się ma 30 lat. Niebezpiecznie jest myśleć że jeszcze jest czas - bezpieczniej jest być gotowym. Zdecydowanie bezpieczniej jest być żywym, przebudzonym, szukającym. Myślę że wciąż bardziej potrzebni są żywi, rozbudzeni ludzie którzy zapalają, inspirują, zachęcają - niż ci którzy korygują i naprostowują (choć i oni tez są ważni). Jezus powiedział (trochę w innym kontekście co prawda, ale to mądra zasada) że "jedno należny czynić, a drugiego nie zaniedbywać". Tych drugich na tym forum jest cała masa, tych pierwszych osobiście tu nie znalazłem. Na forum możemy podyskutować, pospierać się, ale to życie codzienne weryfikuje czy płoniemy i zapalamy czy tylko jesteśmy w stanie opisać pudełko i przeliczyć zapałki.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 21, 2007 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Jozue napisał(a):
i będę czekał jak przyjmiecie Boża prawdę pozdrawiam
:D


jakieś konkrety może we wskazaniu w czym Boża prawda objawiona w Biblii rozmija się z tą na Ulicy Prostej?

niektórzy to myślą, że im samo "napełnienie prądem" , przepraszam Duchem Świętym, wystarczy żeby świecić :lol: więc czy Ty Jozue też z tych, czy może z jakiś innych "olśnionych"?

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 21, 2007 6:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Jozue:
pożyję jeszcze ze 30 lat i będę czekał jak przyjmiecie Boża prawdę


Nie bądź okrutnikiem. Jak możesz czekać kolejne 30 lat, a nas zostawić bez Bożej prawdy? Wstydź się.
Chyba że przyszedłes postrzelać z rewolweru, bo na innej strzelnicy się znudziłeś.
:lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 12:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
a jakby tak chciał sobie coś napisać, a nie wiedział po co i o czym, to tutaj ma już rozpoczęty topik:

http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... ight=#4684

na zdrowie
8)

ps.: trzeba się czasami sprojektować werbalnie, żeby samemu zobaczyć, co nam jeszcze siedzi w sercu...

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 5:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jozue napisał(a):
witam po 1,5 roku czytam i widzę jedno i to samo budowanie na (Słowie Bożym ???) widzę że tylko jedna prawda się liczy wasza ulicy prostej ale mam czas i pożyję jeszcze ze 30 lat i będę czekał jak przyjmiecie Boża prawdę pozdrawiam


Jak Ci sie te prawdy nie podobaja to idz na forum prawd katolickich. Albo adwentystycznych... Nie musisz sie zgadzac z prawdami forum UP, ale moglbys cos konkretnego napisac, o co Ci chodzi? A swoje sprawy prywatne pozalatwiales?
Poza tym rozumiem chyba Twoja frustracje... Co, Benny H. nie przyjechal? :roll: Co za pech...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 9:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
Podoba mi się to :D:

Jak dobrze być barankiem
i wstawać sobie rankiem,
i biegać na polankę,
i śpiewać sobie tak:
be be be, kopytka niosą mnie,
be be be, kopytka niosą mnie.

Mimo iż nie identyfikuję sie z tym forum, proponuję przyjąć to jako oficjalny hymn. :wink:

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 12:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 22, 2005 3:02 pm
Posty: 96
Lokalizacja: Będzin
:D dobre bardzo dobre tak jak wy ja też jestem przeciwko Jozue ale nygus miał czelność się odezwać i znowu nas denerwować .Benny Hinn nie przyjechał ?sprawy nie uporządkował Jozue i tak se pisze wredny typ he he he he

_________________
Jozue.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 12:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Jozue napisał(a):
:D dobre bardzo dobre tak jak wy ja też jestem przeciwko Jozue ale nygus miał czelność się odezwać i znowu nas denerwować .Benny Hinn nie przyjechał ?sprawy nie uporządkował Jozue i tak se pisze wredny typ he he he he

Aż trzy dni potrzebowałeś na sklecenie tak budującego postu?
Nie mogę się doczekać następnego. I nie zapomnij o prawdzie, której tak brakuje na Ulicy Prostej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 1:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
ozymandias napisał(a):
Podoba mi się to :D:

Jak dobrze być barankiem
i wstawać sobie rankiem,
i biegać na polankę,
i śpiewać sobie tak:
be be be, kopytka niosą mnie,
be be be, kopytka niosą mnie.

Mimo iż nie identyfikuję sie z tym forum, proponuję przyjąć to jako oficjalny hymn. :wink:


Ozy, to jest przyspiewka Smoka, jesli mnie pamiec nie myli... Nie malpuj! :wink:

A wczesniej napisales, cytuje: "Na forum możemy podyskutować, pospierać się, ale to życie codzienne weryfikuje czy płoniemy i zapalamy czy tylko jesteśmy w stanie opisać pudełko i przeliczyć zapałki". Mam w zwiazku z tym pytanie: kogo z forumowiczow znasz osobiscie na tyle, zeby wiedziec czy płonie, czy liczy zapałki? :roll: :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 5:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
Jooooooj, itur, siotro, to już się wolną myślą nie można podzielić :roll: ?
Nie piłem tutaj akurat do nikogo. Nie oceniam czy ktoś jest tu zapalony czy zgaszony, przyjmuję zalecenie Pisma "Przekonanie, jakie masz, zachowaj dla siebie przed Bogiem" (Rzym. 14:22). Wolę dbać o to żeby samemu być zapalonym i zapalać niż oceniać innych czy są czy nie są. Jezus jest tym który roznieca a nie dogasza (Iza. 42:3), pragnę mieć takie same serce jak On. Mam świadomość że w Królestwie Bożym pierwsi (ci zapaleni) mogą w każdej chwili stać się ostatnimi, i na odwrót. Stwierdziłem że nie znajduję tutaj ludzi którzy mnie zapalają i być może jest to moja wina a nie innych. Życzę szczerze każdemu aby tak jak mówi Pismo "płomiennym duchem Panu służył", gdy spotykam taką osobę to zawsze czuje się zachęcony i zainspirowany.

PS. Jeżeli są na tym forum ludzie płonący dla Pana, to zachęcam was abyście zapalali i zachęcali innych, w tym kraju ludzie naprawdę bardziej potrzebują inspiracji niż korekty.

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 6:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ozymandias napisał(a):
Nie oceniam czy ktoś jest tu zapalony czy zgaszony, przyjmuję zalecenie Pisma "Przekonanie, jakie masz, zachowaj dla siebie przed Bogiem" (Rzym. 14:22).

Ejże, a doczytałeś CZEGO DOTYCZY to zalecenie? Czy też wyrwałeś je z kontekstu i stosujesz do czegoś, o czym ono nie mówi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 23, 2007 7:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
ozymandias napisał(a):
Wolę dbać o to żeby samemu być zapalonym i zapalać niż oceniać innych czy są czy nie są.


Ozy, no to dbaj o siebie, tylko czemu robisz to publicznie, na... forum?? :lol: Jestes tu, zeby sie pochwalic, ze ploniesz? :roll: Bo ja juz nie rozumiem Ciebie ani nikogo, kto tu przychodzi tylko dla zwracania uwagi, ze korekta jest zla... Jak jest zle nauczanie to trzeba je prostowac, no nie? A nikt tu nie ocenia niczyjego "zapalenia".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 24, 2007 1:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 09, 2005 6:49 pm
Posty: 117
itur napisał(a):
Ozy, no to dbaj o siebie, tylko czemu robisz to publicznie, na... forum?? Laughing Jestes tu, zeby sie pochwalic, ze ploniesz? Rolling Eyes Bo ja juz nie rozumiem Ciebie ani nikogo, kto tu przychodzi tylko dla zwracania uwagi, ze korekta jest zla... Jak jest zle nauczanie to trzeba je prostowac, no nie? A nikt tu nie ocenia niczyjego "zapalenia".

Czy ja się chwalę że płonę? Chcę płonąć, zachęcam innych aby płonęli i mnie też rozpalali - raczej jest to desperackie wołanie osoby pragnącej autentycznego Bożego ognia. Być może na złe forum trafiłem (niestety AF zamknięty), zawsze wolałem rozmawiać o tym co Bóg czyni niż o tym czy ktoś się myli i jak bardzo.

Smok Wawelski napisał(a):
Ejże, a doczytałeś CZEGO DOTYCZY to zalecenie? Czy też wyrwałeś je z kontekstu i stosujesz do czegoś, o czym ono nie mówi?

Przyznam, że trochę na łatwiznę poszedłem i zacytowałem werset trochę poza kontekstem (mogłem użyć innego). Chodziło mi tylko o to że wolę pilnować siebie i swojego serca, niż doszukiwać się czegoś u innych - choć przyznam ze czasem mi nie wychodzi . :?

_________________
„Ty w Chrystusie oto odkupienie; ale Chrystus w tobie to uświęcenie! Ty w Chrystusie to zdolność do tego, by być w niebie; lecz Chrystus w tobie to zmiana twego losu!” (Jan W Thomas „Zbawieni przez Chrystusa”)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL