www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 8:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Hub, alez Ty zmieniasz skore, co rusz...
Diagnoza moja jest taka: Hub byl katolikiem, potem zwatpil w katolicyzm i stal sie agnostykiem, a teraz jesli gdzies wraca, to nie do Boga, tylko do katolicyzmu. Ot i cale jego "nawrocenie", ktore niektorzy probuja tu wyczytac z jego ostatnich postow. Czyli kreci sie wciaz wokol wlasnego ogona, bo nie moze zyc bez tej martwej religii.
Hub, po prostu nawroc sie kiedys do Boga, nie do religii!!! Doczekamy sie kiedys? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 8:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ani_isza napisał(a):
ja też chciałabym się cieszyć

ale to co Agnostyk napisał tutaj do ODY różni się od tego, co pisywał ostatnio w pozostałych tematach

dlatego uwierzę dopiero, gdy On sam ustosunkuje sie do tego czemu wcześniej zaprzeczał


No cóż trudno Ci się dziwić i ja Cię absolutnie rozumiem. Dawałem już niestety na tym forum nie takie popisy :oops: Smok dobrze wie :)

W wątku objawienie trójjedynego brałem nawet kiedyś głos w dyskusji mocno argumentując, że Jezus = JHWH. Wtedy występowałem jako hubertok, teraz figuruję jako gość (po skasowaniu konta uzytkownika)

Nie wiem jak ci to powiedzieć ale obecnie te wszystkie dyskusje straciły jakby dla mnie sens :) Mam dziwne wrażenie, że nie tędy droga - ona jest w otwartym sercu a nie tysiącu słów...

Dość niedawno temu mocno odebrałem słowa z księgi mądrości: (Mdr 1,1-5)
Umiłujcie sprawiedliwość, sędziowie ziemscy!
Myślcie o Panu właściwie
i szukajcie Go w prostocie serca!
2 Daje się bowiem znaleźć tym, co Go nie wystawiają na próbę,
objawia się takim, którym nie brak wiary w Niego.
3 Bo przewrotne myśli oddzielają od Boga,
a Moc, gdy ją wystawiają na próbę, karci niemądrych.
4 Mądrość nie wejdzie w duszę przewrotną,
nie zamieszka w ciele zaprzedanym grzechowi.
5 Święty Duch karności ujdzie przed obłudą,
usunie się od niemądrych myśli,
wypłoszy* Go nadejście nieprawości.

I tak sobie pomyślałem, że nie ma się co szarpać, trzeba uznać, że to czysta prawda :)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Ostatnio edytowano Wt mar 18, 2008 8:39 pm przez Syn Marnotrawny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 8:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
itur napisał(a):
Diagnoza moja jest taka: Hub byl katolikiem, potem zwatpil w katolicyzm i stal sie agnostykiem,


witaj Itur :) Diagnoza częściowo słuszna ale zwątpiłem nie w katolicyzm ale w chrzescijaństwo. Ne mogłem (i nie mogę) zrozumieć jak można mówić człowiekowi, który odczuwa Boga, że wcale go nie zna bo tkwi w katolicyzmie czytaj babilonie i wszetecznicy. Po prostu zwątpiłem w rzeczywistość mojej wiary ale już mi przechodzi :)

I aby uprzedzić ewentualną dalszą polemikę i nie wywoływać wilka z lasu nie interesują mnie międzyreligine spory. To jest moje "sola rozumienie" wiary ;)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 8:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
oda napisał(a):
Co najwyżej zgodziłabym się z takim jego brzemieniem:

Dlatego nie chodzi o ZMUSZANIE do tradycji ale o sensowny odczyt Pisma PRZEZ tradycję



No i niech tak będzie - może nie wyczuwam subtelności ale to ma dla mnie taki sam sens :)


Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 8:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Hub, zrozum wreszcie... Jezus Chrystus to caly klucz do wiary!!! Wszystko, czego Ci potrzeba! ON! Nie religia, nie katolicyzm, protestantyzm i inny -yzm... To jest tak proste, ze az tu tlumaczyc co nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 18, 2008 9:23 pm 
Niech mu się wiedzie. Jakoś rzadko tu bywam, niewiele wiem, ale polubiłem faceta.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 19, 2008 7:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
nowy napisał(a):
Niech mu się wiedzie. Jakoś rzadko tu bywam, niewiele wiem, ale polubiłem faceta.


Jak na prawie dwieście pięćdziesiąt postów to nie tak znowy rzadko ;).
Nie pozostaje mi nic innego jak tez Cię polubić :wink: :lol: :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 19, 2008 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Podobnie jak Ani_Isza, bardzo chciałbym się cieszyć z powrotu Syna Marnotrawnego i z jego nowego narodzenia. Czekam na to od chwili, gdy pojawił się tutaj jeszcze jako Hubertok. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że syn marnotrawny wrócił na łono Ojca, a nie na łono ogranizacji religijnej.

Apostoł Paweł po swoim nawróceniu jasno, wyraźnie i publicznie wypowiadał się na temat swojego postępowania przed nawróceniem:

"Dzięki składam temu, który mnie wzmocnił, Chrystusowi Jezusowi, Panu naszemu, za to, że mnie uznał za godnego zaufania, zleciwszy mi tę służbę, mimo to, że przedtem byłem bluźniercą (...), ale miłosierdzia dostąpiłem, bo czyniłem to nieświadomie, w niewierze" [I Tym. 1:12-13]

Jeszcze kilka dni temu przeczytałem ze smutkiem następujące słowa:

Syn Marnotrawny (jeszcze jako Agnostyk) niedawno napisał(a):
Niemniej może to Cię zdziwi ale poczułem sporą wolność jak zakwestionowałem przed sobą Boskość Jezusa. Pokonałem barierę strachu przed tym czym mnie ostrzegasz (...) Nie chodzi o boskość Jezusa ale o wogóle judeo-chrzescijańskiego Boga...

Czy autor mógłby się jakoś konkretnie ustosunkować do tych słów? Poza tym, o ile sobie przypominam, mówłem, że Hubertok i Agnostyk muszą się na nowo narodzić, a nie że muszą zmienić przynależność wyznaniową w sensie denominacycjnym. Syn Marnotrawny również musi się na nowo narodzić. Ale tego się nie da zrobić bez zaufania judeochrześcijańskiemu Bogu, zwrócenia się do Jezusa jako Boga i uznania Go Panem swego życia. Międzyreligijne spory wzniecałeś osobiście, Synu Marnotrawny - przecież to Ty usiłowałeś linię podziału między światłością z ciemnością przeprowadzać wzdłuż granicy katolicyzmu z protestantyzmem, czemu nieustannie musiałem się sprzeciwiać.

Syn Marnotrawny napisał(a):
Po prostu zwątpiłem w rzeczywistość mojej wiary ale już mi przechodzi

W CO WŁAŚCIWIE ZWĄTPIŁEŚ? Co to była "Twoja wiara"? Katolicyzm? Czy ta wiara doprowadziła Cię do nowego narodzenia? Bo jeśli nie, to nie będziesz oglądał Królestwa Bożego dopóki się nie narodzisz na nowo z Ducha Świętego. Życzę Ci z całego serca, żeby w Twoim życiu spełniły się słowa, które mocno odebrałeś:

"Myślcie o Panu właściwie i szukajcie Go w prostocie serca!
Daje się bowiem znaleźć tym, co Go nie wystawiają na próbę,
objawia się takim, którym nie brak wiary w Niego.
Bo przewrotne myśli oddzielają od Boga"


Uwierzyć w Niego, to znaczy zaufać Jemu i tylko Jemu, uznając swój nieszczęsny stan, odwracając się od grzechu, powierzając Mu swoje życie i czyniąc Go swoim autentycznym Panem i Bogiem. To znaczy również uznać przez wiarę, że Jego dzieło na Golgocie i tylko ono (bez żadnych ludzkich dodatków ani tradycji) daje zbawienie, a następnie to zbawienie przyjąć, korzystając z dobrodziejstw ofiary Syna Bożego [Rzym. 3:20-25]. Niech Syn Marnotrawny idzie do Ojca, nie zbaczając po drodze do żadnych miejsc, które szyld wprawdzie mają, zle zbawienia nie dają. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 19, 2008 1:45 pm 
Ponad wszelką watpliwość Smok ma rację, chcę nadal wierzyć i się cieszyć że Syn Marnotrawny wobec tego nie tyle juz wrócił, co przyszedł do Pana


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 19, 2008 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
"Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają." [Hebr.11:6 - cały rozdział jest o wierze...]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 9:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Syn Marnotrawny (jeszcze jako Agnostyk) niedawno napisał(a):
Niemniej może to Cię zdziwi ale poczułem sporą wolność jak zakwestionowałem przed sobą Boskość Jezusa. Pokonałem barierę strachu przed tym czym mnie ostrzegasz (...) Nie chodzi o boskość Jezusa ale o wogóle judeo-chrzescijańskiego Boga...

Czy autor mógłby się jakoś konkretnie ustosunkować do tych słów? Poza tym, o ile sobie przypominam, mówłem, że Hubertok i Agnostyk muszą się na nowo narodzić, a nie że muszą zmienić przynależność wyznaniową w sensie denominacycjnym. Syn Marnotrawny również musi się na nowo narodzić. Ale tego się nie da zrobić bez zaufania judeochrześcijańskiemu Bogu, zwrócenia się do Jezusa jako Boga i uznania Go Panem swego życia. Międzyreligijne spory wzniecałeś osobiście, Synu Marnotrawny - przecież to Ty usiłowałeś linię podziału między światłością z ciemnością przeprowadzać wzdłuż granicy katolicyzmu z protestantyzmem, czemu nieustannie musiałem się sprzeciwiać.


Już się ustosunkowuję :) Po prostu musiałem sobie wszystko na nowo przemyśleć. Zrozumiałem nagle, że klucz nie jest w intelektualnych dyskusjach a właśnie w ZAUFANIU. Nie chodzi o ŚLEPĄ wiarę ale o zaufanie, bo przecież jesli komuś ufamy to na jakiejś podstawie a nie ślepo :). Zdumiewające jest jak Bóg nam się nie narzuca szanując naszą wolność ale wysyła nam delikatne sygnały. Rolą człowieka jest nauczyć się te sygnały odbierać i rozrózniać duchy. Bo rzeczywiście w to głęboko wierzę, żesłyszymy nie tylko zachęty Ducha Świętego...


Smok Wawelski napisał(a):
W CO WŁAŚCIWIE ZWĄTPIŁEŚ? Co to była "Twoja wiara"? Katolicyzm? Czy ta wiara doprowadziła Cię do nowego narodzenia? Bo jeśli nie, to nie będziesz oglądał Królestwa Bożego dopóki się nie narodzisz na nowo z Ducha Świętego. Życzę Ci z całego serca, żeby w Twoim życiu spełniły się słowa, które mocno odebrałeś:


Zwąpiłem Smoku w rzeczywistą własną relację z Bogiem, jesli ja wewnętrznie byłem pzrekonany, że ją mam a tutaj słyszałem, żejej nie mam :). Jesli widziałem i czułem REALNOŚC własnej realcji ale zakładałem realność relacji uzytkowników tego forum, to zaczął mi się w głowie dysonans poznawczy :). Dlatego załozyłem, że nie ja się mylę i nie "wy" ale , że myslimy się wszyscy ;) Już mi przechodzi....

w mojej codziennej modlitwie w świętej przestrzeni (choć internetowej) ;) codziennie czytam:
"Przypomnę sobie, że są rzeczy, których Bóg jeszcze mnie nauczy,
I poproszę o łaskę bym potrafił je usłyszeć i pozwolił, by one mnie przemieniały."

Jestem jak mój mały synek, niby już pieluchy nie noszę ale ciągle mogę zrobić kupkę w rajtuzy :)

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 9:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
a w to, że JHWH który zbawia przyszedł na ziemię w ludzkim ciele jako Syn Boży wierzysz?

a w zmartwychpowstanie Mesjasza wierzysz?

czym/kim jest dla Ciebie Bóg, w którego wierzysz?

i na czym Twoją wiarę chcesz opierać i z czym weryfikujesz czy to, co Ci się wydaje jest prawdą?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 9:47 am 
Ej Ani-Iszo, dajmy mu już może spokój z tym musztrowaniem. Jest inteligentny człowiek i zna istotę wiary, choćby od Was. Niech sobie pobędzie jak pisze "Jestem jak mój mały synek," Nie ma bowiem moim zdaniem nic gorszego jak pomaganie, komuś, kto chwilowo od nas tej pomocy nie oczekuje.
Mnie to zdanie szczegolnie urzekło" Przypomnę sobie, że są rzeczy, których Bóg jeszcze mnie nauczy,
I poproszę o łaskę bym potrafił je usłyszeć i pozwolił, by one mnie przemieniały."
Jeśli do Boga się zwraca, to pouczony będzie i zrozumie, co zrozumieć ma. Będzie o coś pytał, to mu odpowiecie.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 10:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
ani_isza napisał(a):
a w to, że JHWH który zbawia przyszedł na ziemię w ludzkim ciele jako Syn Boży wierzysz?

a w zmartwychpowstanie Mesjasza wierzysz?



Odpowiadam: TAK :) i odpowiadam po to abyś nie musiała się stresować czy aby nie rozmawiasz z podszywającym się belzebubem ;)

Na pozostałe dwa pytania poniżej nie odpowiem bo są otwarte i opisowe i wymagają dłuższej odpowiedzi niż TAK ;)

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 10:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
pytam, bo jestem prostą kobietą, która rozumie tak jak napisano, że za wiarą idą konkretne czynności i są z nią nierozdzielalne:

Rz 10:9 BT "Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie."

Rz 10:10 BT "Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia."


pozdrawiam również :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL