www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 8:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Wj 16:10 BT "W czasie przemowy Aarona do całego zgromadzenia Izraelitów spojrzeli ku pustyni i ukazała się im w obłoku chwała Pana."

Lk 21:27 BT "Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą."

Jana 13:31-34 BT Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. (32) Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy. (33) Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale - jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię - dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. (34) Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.



Jana 17:5 BT (5) A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie pierwej, zanim świat powstał. (6) Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje.



Lb 14:22 BT "Wszyscy, którzy widzieli moją chwałę i moje znaki, które działałem w Egipcie i na pustyni, a wystawiali Mnie na próbę już dziesięciokrotnie i nie słuchali mego głosu,"

1Kor 2:8 BT "tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały;"

2Kor 4:4 BT "dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."

Tt 2:13 BT "oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa,"

Wj 24:17 BT "A wygląd chwały Pana w oczach Izraelitów był jak ogień pożerający na szczycie góry."


Ap 15:8 BT "A świątynia napełniła się dymem od chwały Boga i Jego potęgi. I nikt nie mógł wejść do świątyni, aż się spełniło siedem plag siedmiu aniołów."

Ap 19:1 BT "Potem usłyszałem jak gdyby głos donośny wielkiego tłumu w niebie - mówiących: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc u Boga naszego,"



Ap 1:5-8 BT (5) i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów,
"i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen."
(7) Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen. ( 8 ) Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący.


Ps 22:17 Bw "Oto psy otoczyły mnie, Osaczyła mnie gromada złośników, Przebodli ręce i nogi moje."

Za 12:9-10 Bw "(9) W owym dniu będę dążył do tego, aby zniszczyć wszystkie narody, które wyruszyły przeciwko Jeruzalemowi. 10 Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym."

JHWH Zbawiciel przyszedł w ludzkim ciele na ziemię jako Mesjasz i Syn Boży aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne [J.3:16]
tak więc Henryk nie ma życia wiecznego


Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 9:12 pm przez ani_isza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 9:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
A jeszcze warto dołożyć tę z Jana: "a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo, które ciałem się stało, na świecie był i świat przezeń powstał... do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli..." - to tak z pamięci dla szybkości. A jeszcze ten:
1P 1:11 Bw "starając się wybadać, na który albo na jaki to czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia, mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie."
:P

P.S. już nie wspominając o tym, jak Pan sam o sobie nauczał, typu: "Ja jestem prawda i drogą i życiem...." - i podobne. Według mnie to równoznaczne jest stwierdzeniu, że jest Bogiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 9:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 8&start=90

tam masz cały popis uników Henia
- nawet hebrajskiej interlinii zaprzecza używając wymysłu o "pluralis majestatis", którego to pojęcia sam nie rozumie i nie potrafi wskazać go palcem w prostym zdaniu cytowanym przez siebie samego ...(bo go tam nie ma...tak, jak nie ma tej formy nigdzie w hebrajskim tekście ST...)

uciekł tutaj chyba proroczo dla siebie

czyżby nastał już czas "wygnania na pustynne i bezwodne miejsce" w Archiwum?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 10:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Teraz wyrażnie widać z Twojej wypowiedzi że nie wierzysz że Mesjasz (Syn Boży) przyszedł w ciele jako syn człowieczy, prawdziwy człowiek z krwi i kości.

Heniu, przestań opowiadać bzdury. W co ja wierzę na temat rzeczywistego człowieczeństwa i rzeczywistej Boskości Jezusa, to Ty możesz od początku przeczytać tu i w innych wątkach. Ciekawe, że sam cytujesz fragment o Czlowieku z nieba i nie wyciągasz z tego wniosków. Dokładnie tak - Syn Boży zstąpił z nieba i stal się Synem Człowieczym

"A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy" [Jan 3:13]

"Kto przychodzi z góry, jest ponad wszystkimi, kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i mówi rzeczy ziemskie; kto przychodzi z nieba, jest ponad wszystkimi" [Jan 3:31]

"(...) zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał" [Jan 6:38]


Syn Boży zstąpił z nieba, ponieważ przed Wcieleniem był w niebie, był równy Bogu i był w postaci Bożej [Flp. 2:6-7]. A duchy padały przed Nim jako Bogiem, a nie przed człowiekiem. Widzę, że nie tylko jesteś heretykiem, ale również upartym heretykiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 26, 2008 1:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Pozwól mi Cię zrozumieć :
Henryk napisał(a):
Tak jak każdy człowiek jest inny i dlatego na swój sposób doświadcza Pana Boga,.

1. Jeśli dobrze Cię rozumiem, to stawiasz tezę, że każde osobiste, subiektywne doświadczenie Boga jest wystarczająco dobre ? A Twoje doświadczenie jest tak samo dobre, jak moje, czy Smoka ? Są one sobie równie dobre, proponujesz zatem tolerowanie się, a nie przekonywanie !?

2.Czy nie lepiej jednak -jak sądzisz- jest pozostawić naszą wizję Boga i potraktować ją TYLKO jako punkt startu- wyjść od swojego subiektywnego doświadczenia i zacząć poszukiwania obiektywnej Prawdy nie opartej już na własnej osobowości ale na OSOBIE MESJASZA ? Czy takie postępowanie w życiu jest możliwe i sensowne?

3.Czy droga uświęcenia w Duchu Świętym, nie jest właśnie taką propozycją dla nas - gdyż wszyscy wierzący rozpoczynamy od
subiektywnych doświadczeń Boga ?

2Tes 2:13 Bw My jednak powinniśmy dziękować Bogu zawsze za was, bracia, umiłowani przez Pana, że Bóg wybrał was od początku ku zbawieniu przez Ducha, który uświęca, i przez wiarę w prawdę."

Czy jesteś otwarty na takie uświęcenie, które czyni z nas osoby doskonalsze- udoskonala nas w Chrystusie, przez Ducha Świętego?

Flp 3:8-15 Bw Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa(9) i znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary,(10) żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci,(11) aby tym sposobem dostąpić zmartwychwstania.(12) Nie jakobym już to osiągnął albo już był doskonały, ale dążę do tego, aby pochwycić, ponieważ zostałem pochwycony przez Chrystusa Jezusa.(13) Bracia,ja o sobie samym nie myślę, że pochwyciłem, ale jedno czynię: zapominając o tym, co za mną, i zdążając do tego, co przede mną,(14) zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany przez Boga w Chrystusie Jezusie.(15) Ilu nas tedy jest
doskonałych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi
."


Czy nie dostrzegasz, że poprzez to Pawłowe stwierdzenie Bóg właśnie wzywa nas do rezygnacji z wcześniejszych SUBIEKTYWNYCH doświadczeń, uznania ich za szkodliwe(śmieciowe)? Wzywa nas do przeżycia naszej przyszłości na wzór Jezusa i do poszukiwania Prawdy doskonalej, a więc tej Bożej obiektywnej, a nie naszej subiektywnej? Nie uważasz, że winniśmy uczyć się, CO DZIEŃ, nowego spojrzenia na naszą wiarę, co dzień rezygnować z tego co wydaje nam się dziś dobre i sprawiedliwe ?
Ciągle uważać się za niedouczonych ?

4.Czy zatem Henryku jesteś gotowy zmienić Swoje zdanie na temat Boga i Mesjasza ?
Nie pytam Cię czy już je zmienisz, ale czy jesteś gotowy je zmienić, powoli rezygnując ze swojej płaszczyzny osobistych
doświadczeń, które wszak mogą Ci zasłaniać Prawdę ? Jeżeli gotowy nie jesteś, napisz SZCZERZE : Nie jestem !

Pozdrowienia

P.S.

5. Nie odniosłeś się w Swojej odpowiedzi do nazwania Mesjasza "Ojcem wieczności" !
Ponawiam moje pytanie: Czy jeżeli nie było świadomego Syna w "postaci Bożej" przy stwarzaniu wiecznego życia WSZYSTKICH istot żywych, to dlaczego tak został nazwany? Czy może tłumaczysz sobie Jego ojcostwo tym, że ta wieczność dotyczy tylko ludzi zaistniałych już po Nim, po Jego śmierci, a Syn Boga w żaden sposób nie ma udziału w stwarzaniu wieczności np dla aniołów, czy Adama i Ewy, oraz ich potomstwa ? W jakim sensie zatem rzeczy i wieki zostały stworzone przez Niego ? A On jest pierworodnym każdego stworzenia ?

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 26, 2008 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
oda pisze:
Cytuj:
Bardzo proszę odezwijcie się bracia i siostry, którzy dzięki temu, że zostaliście nazwani heretykami i zwiedzionymi przez SW nawróciliście się do Pana - jak wielu was jest ?


Dzień dobry . Wystarczy ,że prześledzisz moje wszystkie posty . Byłem heretykiem zwiedzionym z prostego powodu : nie znałem mego Pana i Boga Jezusa Chrystusa Zbawiciela . Narodziłem sie na nowo z łaski Boga . A na tym forum nikt mi tu nie mówił ,że jest dobrze skoro było źle . Nikt mi nie mówił ,że jestem bratem w Chrystusie skoro nim nie byłem . To miało znaczący wpływ na moje dalsze dzieje . Dzis gdy jestem osoba usprawiedliwioną i oczyszczoną przez samego Boga wiem ,że Bóg mówi prawdę a diabeł jest kłamcą . Wiem też , że ci którzy mi mówili ,że jestem heretykiem jednocześnie modlili sie o moje nawrócenie ( Ewangelia św. Jana 9:31 ). Za ich modlitwy dziękuje im a przede wszystkim Bogu który ich do tego pobudził .

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 26, 2008 5:30 pm 
Czyżby fora internetowe miały być w niedalekiej przyszłości głównym miejscem gdzie ludzie będą się dowiadywać prawdy? Takie czasy?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 26, 2008 8:25 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Oda co innego jest obiektywna Prawda ta która została objawiona w Piśmie Świętym, a co innego osobiste subiektywne doświadczenie Boga. Chodzenie każdego z nas za Panem to coś bardzo indywidualnego, to co składa się na nasze świadectwo. Na przykład Prawda o nowozrodzeniu wierzącego jest zawarta w słowach Pana Jezusa do Nikodema, ale każdy z nas musi ją odkryć dla siebie i ją przeżyć indywidualnie i to jest subiektywne doświadczenie Pana Boga. Pozostaje różnorodność prawd dogmatycznych w które to każą wierzyć różnorodne religie i tu zaczyna się chodzenie po pustyni.
oda napisał(a):
Czy zatem Henryku jesteś gotowy zmienić Swoje zdanie na temat Boga i Mesjasza ?
Tak naprawdę nie wiem dlaczego miałbym zmieniać swoje zdanie, a gotowy jestem zawsze.
Ad vocem 5 W momencie chrztu janowego Pan Jezus wszedł w posługę Mesjasza co zostało potwierdzone z Nieba, a co nie zostało rozpoznane na ziemi, a Mesjasz to postać Boża . czyż nie? Teraz zauważ, że na Jego słowo zastępy aniołów były gotowe czynić jego wolę, ale On nie wychodzi w swym działaniu po za postać sługi, a rzeczy i wieki zostały stworzone ze względu na Niego, aby JHWH Ojciec wieczności wziął sobie cześć i chwałę za dzieło zbawienia dokonane przez Niego


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Do Henryka
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 3:52 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Henryk napisał(a):
aby JHWH Ojciec wieczności wziął sobie cześć i chwałę za dzieło zbawienia dokonane przez Niego


Zwróć uwagę, że to Mesjasz - Syn -otrzymuje Imię Ojca Wieków ! Czy dlatego, że Nim nie jest - jak niestety napisałeś ? Czy dlatego że właśnie Nim jest i objawia się ludziom, jako właśnie taki Ojciec(Stwórca), tym razem inaczej - w swoim człowieczeństwie ?
Spójrz jak ten fragment z Iz 9:5(6) jest związany ze słowami z Hebrajczyków:
Hbr 1:2 Bg "W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił."
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jednak mylisz się Henryku :(
Nie sądzisz, że Izajasz i List do Hebrajczyków mówią o jednym i tym samym ? Czyli o tym, że Syn Boga zanim stal się człowiekiem – Mesjaszem - był Stwórcą (Ojcem) wieków, czyli wieczności ? Czy to byłaby zbyt wielka rewolucja w Twoim rozumowaniu, gdybyś to dostrzegł czytając obydwa fragmenty? Z tych fragmentów nijak nie wynika, że wieki zostały stworzone dla Syna - wynika że zostały stworzone przez PRZEZ SYNA !

Cytuj:
Chodzenie każdego z nas za Panem to coś bardzo indywidualnego, to co składa się na nasze świadectwo. Na przykład Prawda o nowozrodzeniu wierzącego jest zawarta w słowach Pana Jezusa do Nikodema, ale każdy z nas musi ją odkryć dla siebie i ją przeżyć indywidualnie i to jest subiektywne doświadczenie Pana Boga

Rozumiem. Inaczej mówiąc jest to punkt startu w dojrzałe życie chrześcijańskie.

Cytuj:
Pozostaje różnorodność prawd dogmatycznych w które to każą wierzyć różnorodne religie i tu zaczyna się chodzenie po pustyni.

Dla Ciebie to pustynia ? Czy mówisz tak bardziej ogólnie ?
Czyli Biblia jest dla Ciebie także zbiorem dogmatycznych prawd subiektywnych, oprócz znajdującej się w niej Prawdy Obiektywnej? Prawdy dogmatyczne- wg Ciebie - są po omacku znajdywane i są różne dla różnych ludzi, dla różnych społeczności ?

Cytuj:
obiektywna Prawda ta która została objawiona w Piśmie Świętym

Czy nasza ludzka natura, np nasza własna wyobraźnia może nam przeszkadzać w odczytaniu tej obiektywnej Prawdy, a zamiast tego odczytujemy subiektywne prawdy dogmatyczne ?

Pozdrawiam

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 8:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Iz 9:6 bg a nazwią imię jego : Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;
oda napisał(a):
Zwróć uwagę, że to Mesjasz - Syn -otrzymuje Imię Ojca Wieków!
Prorok Daniel otrzymał imię Bóg osądzi a prorok Joel JHWH jest Bogiem i o czym to świadczy?
Hbr 1:2 bp (2) w tych czasach ostatecznych przemówił do nas przez Syna. Jego ustanowił spadkobiercą wszystkich dóbr, przez Niego (ze względu na Niego) też uczynił wszystko, co jest stworzone.
Patrząc na te fragmenty Słowa należy stwierdzić że mądrość boża góruje nad ludzką.
oda napisał(a):
Czy nasza ludzka natura, np nasza własna wyobraźnia może nam przeszkadzać w odczytaniu tej obiektywnej Prawdy, a zamiast tego odczytujemy subiektywne prawdy dogmatyczne ?
Myślę,że przeciwnik szatan jest tym, który miesza w ludzkich umysłach aby nie poznali tej obiektywnej Prawdy, Ale dziękuje P Bogu, że w Jezusie Chrystusie Panu jestem zwycięzcą nad dziełami ojca kłamstw –diabła
Dan 2:23 BW Ciebie, Boże moich ojców chwalę i wysławiam, bo mi dałeś mądrość i moc, a teraz oznajmiłeś mi, o co cię prosiliśmy; oznajmiłeś nam sprawę króla.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 27, 2008 10:08 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
poszukiwacz prawdy napisał(a):
Wystarczy ,że prześledzisz moje wszystkie posty


Znam Twoje posty, od dłuższego czasu czytałam to forum, zanim zdecydowałam się na nim pisać - jak widzisz nie zostałam tak łagodnie potraktowana jak Ty :) Doceniam Twoją przemianę - jest mi bliska - i widzę ją jak dzieło Boże - niestety nie jako dzieło Smoka, choć On do tego publicznie się przyznał. ("Wielu jest ojców sukcesu, zaś porażka jest sierotą" :( ) Ja chwalę Boga w tym co się stało w Tobie i w tym, że byli ludzie, którzy Cię akceptowali takim jakim byłeś. Ale im Pan sam odda chwałę w Jego czasie - oni jej sobie nie zabierają sami, jak niektórzy tutaj.

poszukiwacz prawdy napisał(a):
Byłem heretykiem zwiedzionym

Jak to pięknie brzmi w ustach tego, który sam mówi o sobie takie prawdy, a nie o innych. Czy teraz tych, którzy byli Ci bliscy i myśleli jak Ty, traktujesz jako heretyków i mówisz im o tym? Czy też nauczony doświadczeniem modlisz się o nich i próbujesz przekonać, że się mylą, licząc na łaskę Ducha Świętego? Czy używasz w tym Swoich słów, czy też modlisz się aby Duch Pana przez Ciebie do nich przemawiał- traktując każdego bardzo indywidualnie?

poszukiwacz prawdy napisał(a):
Nikt mi nie mówił ,że jestem bratem w Chrystusie skoro nim nie byłem

Nie byłeś też wrogiem - WTEDY- teraz to się zmieniło. Ja dostrzegam tę zmianę na forum. Kiedyś każdy był witany jako ktoś komu można pomóc w drodze do Pana, dzisiaj zaś każdy jest podejrzany, jest potencjalnym wrogiem :)
Sam przeczytaj jaka jest różnica w podejściu do braci i sióstr i "nie braci" i "nie sióstr" - może tego tak nie czujesz i nie widzisz, gdyż faktycznie nie uczestniczysz w dyskusjach.

poszukiwacz prawdy napisał(a):
Dzis gdy jestem osoba usprawiedliwioną i oczyszczoną przez samego Boga wiem ,że Bóg mówi prawdę a diabeł jest kłamcą .

Nie rozumiem co to stwierdzenie znaczy w Twoich ustach. Kto mówi jak Bóg, a kto mówi jak diabeł ? Czy piszesz tylko tak ogólnie o powszechnie znanej prawdzie ?

poszukiwacz prawdy napisał(a):
Za ich modlitwy dziękuje im a przede wszystkim Bogu który ich do tego pobudził .

I ja dziękuje Bogu za to, że Cię wybrał i przeznaczył do zbawienia i że użył ludzi, aby głosili Ci Ewangelię miłości i za to, że Duch wzbudził w sercach ludzi pragnienie modlitwy o Ciebie. Jemu zatem należy się chwała i cześć i nikomu innemu !

Pozdrawiam

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 2:53 am 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Henryk napisał(a):
Prorok Daniel otrzymał imię Bóg osądzi a prorok Joel JHWH jest Bogiem i o czym to świadczy?


Wybacz Henryku, ale mylisz "zawołanie" danej osoby ( popularnie zwane osobistym imieniem ) - czyli to jak się na nią woła od urodzenia - z wyjatkowym aktem nadania w Biblii "SZEM" - Imienia- przez samego Boga !

I Daniel i Joel otrzymali swoje imiona – "zawołania" - od rodziców ! Natomiast Abram stał się Abrahamem otrzymując to Imię – Szem - Od SAMEGO Boga ! Tak samo jak Jakub i Jezus i Szymon/Piotr i zapewne Saul/Pawel !

Szem otrzymane od Boga oznacza to kim ktos jest w oczach Boga !
Abraham stał się ojcem wielu narodów, Jakub stał się protoplastą narodu - Ludu Boga- "wałczącego z Bogiem".
Jeszua/Jezus zaś otrzymał kilka nadzwyczajnie nadanych Mu Imion, które mówiły o tym kim On jest ! One- prócz Imienia Jezus, też nadzwyczajnie wybranego przez Boga - nie stanowiły Jego zawołania !

Zatem On był "Bogiem obecnym wśród nas"(Immanuelem), "Jahwe zbawiającym", "Ojcem wieczności", "Bogiem mocnym" itd itd.

Czy ta różnica pomiędzy "zawołaniem" a IMIENIEM BOZYM -wyjatkowo otrzymywanym od Boga, przez wybranych, jest dla Ciebie widoczna?

Imiona Jezusa nie są Jego zawołaniami, One są Jego TOŻSAMOŚCIĄ !

Henryk napisał(a):
Hbr 1:2 bp (2) w tych czasach ostatecznych przemówił do nas przez Syna. Jego ustanowił spadkobiercą wszystkich dóbr, przez Niego (ze względu na Niego) też uczynił wszystko, co jest stworzone.


Henryku, gdzie Ty widzisz w tekście oryginalnym słowa "ze względu na Niego" !?

W oryginale masz napisane : PRZEZ NIEGO UCZYNIŁ a nie : "ze wzgledu na Niego". Inaczej możesz ten zwrot przetłumaczyć, jako DZIEKI NIEMU( Tak masz np w Rz 5:2, czy tez 1 Kor 15:2 ).

A jeżeli to Cię jeszcze nie przekonuje to są przecież następne wersety : Hbr 1:8-10 !

Hbr 1:8-10 Bw „lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.(9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.(10) Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;"

Zauważ, że Ojciec mówi tutaj CALY CZAS do Syna, prawda? Jeżeli werset 8 i 9, jeszcze z trudnością, ale możesz, odnieść do Jezusa, jako do człowieka i do czasów, gdy żyje On na ziemi, to werset 10 jest przecież wyraźnym odniesieniem się Ojca do preegzystencji Syna(Pana) !

Gdy poskładasz w całość: otrzymanie Imienia – Szem - "Ojca stworzyciela", przez Syna Bożego, oraz wersety z Hbr 1:1-10 zobaczysz wyraźnie, że to także Syn jest stworzycielem- przez JEGO RĘCE Odbyło się dzieło stworzenia Nieba i Ziemi!

Rozumiem, że dzisiaj tego tak nie widzisz, ale chociaż spróbuj to zobaczyć!

Jeżeli spytasz po co, to odpowiem Ci, że po to, aby wykluczyć swoją pomyłkę, aby wykluczyć, że Twoje odczytanie Pisma zostało ograniczone Twoją wyobraźnią.
Moim zdaniem jedyną sensowną drogą do Prawdy, do Pana, jest stałe osądzanie swoich poglądów, poprzez "oddawanie ich Panu' co w praktyce znaczy ZANEGOWANIE ich i pozwolenie Duchowi Świętemu na ich weryfikacje - jeżeli są one dla Niego wystarczające wtedy PAN NAM JE ODDA - a jeżeli myliliśmy się, wtedy Pan nas uświęca(oddziela od przeszłości), oczyszcza z naszych błędów i stawia bliżej obiektywnej Prawdy, bliżej Siebie.
Czy znasz lepszy sposób?

Henryk napisał(a):
Myślę,że przeciwnik szatan jest tym, który miesza w ludzkich umysłach aby nie poznali tej obiektywnej Prawdy


Jednym miesza a innym NIESTETY nie musi, albowiem sami sobie mieszamy. Jeżeli akceptujemy nasze naturalne ograniczenia i upieramy się przy swoim, szatan nie jest nam potrzebny.

Szatan jest atakowany przede wszystkim przez tych, którzy się rozwijają i uświęcają w Chrystusie. I dlatego to wokół takich krąży on jak lew i chce ich pochłonąć :(

Pozdrawiam

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 12:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
oda pisze:
Cytuj:
I ja dziękuje Bogu za to, że Cię wybrał i przeznaczył do zbawienia i że użył ludzi, aby głosili Ci Ewangelię miłości i za to, że Duch wzbudził w sercach ludzi pragnienie modlitwy o Ciebie. Jemu zatem należy się chwała i cześć i nikomu innemu !


Chwała Bogu i Jezusowi Chrystusowi . Amen . :)

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 06, 2008 4:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
oda napisał(a):
Szem otrzymane od Boga oznacza to kim ktos jest w oczach Boga !
To kim Twoim zdaniem jest Pan Jezus w oczach Pana Boga ,jeżeli w ogóle uznajesz że istnieje Ojciec - Ten który Jest od wieków na wieki, bo wydaje mi się, że dla Ciebie Ojciec i Pan Jezus to jedna i ta sama rzeczywistość?
oda napisał(a):
Zatem On był "Bogiem obecnym wśród nas"(Immanuelem), "Jahwe zbawiającym", "Ojcem wieczności", "Bogiem mocnym" itd itd.
W mim rozumieniu byłoby to stwierdzenie prawdziwe, gdyby brzmiało: Zatem On (Ojciec) był "Bogiem obecnym wśród nas"(Immanuelem), "Jahwe zbawiającym", "Ojcem wieczności", "Bogiem mocnym" poprzez osobę i dzieło Mesjasza Pana Jezusa w służbie swej na Ziemi dla ludzi na rzecz Nieba
oda napisał(a):
W oryginale masz napisane : PRZEZ NIEGO UCZYNIŁ a nie : "ze wzgledu na Niego". Inaczej możesz ten zwrot przetłumaczyć, jako DZIEKI NIEMU
przez - w grece: dia - Thayer's Greek Definitions:
1. przez
a) odnośnie miejsca: u, w
b) odnośnie czasu: podczas, przez cały czas
c) odnośnie znaczenia: przez, przy, przy pomocy
2. przez
a) podstawa i powód przez które coś jest lub nie jest robione
b) z powodu
c) z tej właśnie przyczyny
d) dlatego
Strong's Hebrew and Greek Dictionaries Nr.1223 znaczy także:
po, zawsze, pośród, aby uniknąć, przy, z, do


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 07, 2008 12:49 am 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Henryk napisał(a):
To kim Twoim zdaniem jest Pan Jezus w oczach Pana Boga ,jeżeli w ogóle uznajesz że istnieje Ojciec - Ten który Jest od wieków na wieki, bo wydaje mi się, że dla Ciebie Ojciec i Pan Jezus to jedna i ta sama rzeczywistosc


W pewnym sensie oczywiście i Jezus i Ojciec są tą samą Rzeczywistością Boską. Jeden jest NIEZMIENNIE niewidzialnym Bogiem - to Bóg Ojciec -żyjący w światłości niedostępnej , którego nikt nigdy nie widział - czyli żadne stworzenie.
Drugi zaś kiedyś był także niewidzialnym, ale poźniej stał się widzialnym obrazem, niewidzialnego Ojca, widzialnym odbiciem Jego niewidzialnej Istoty - zrodzonym przed wiekami Jego Synem.
Zasadnicza różnica pomiędzy nimi powinna być dla Ciebie jasna - widzialność dla stworzeń.
Od kiedy stworzenia istnieją zawsze mogły widzieć widzialnego Syna - jako REPREZENTANTA Ojca i On zawsze był POSREDNIKIEM pomiędzy nimi a Niewidzialnym Bogiem Ojcem.
Syn zawsze był widzialnym Bogiem zarówno dla aniołów, jak i dla ludzi. Ojciec NIGDY nie był widzialnym Bogiem dla stworzeń. Ojciec był i jest widzialny TYLKO dla Syna. Dlaczego?
Ponieważ Syn też kiedyś był TYLKO niewidzialny TAK JAK OJCIEC, aż do przyjęcia, widzialnej dla stworzeń, "postaci Bożej".Juz w tej postaci - wspólnie z Ojcem – stwarzał On widzialny wszechświat i widzialne stworzenia zarówno duchowe, jak i materialne, zarówno aniołów, ludzi, jak i zwierzęta.
W tej postaci przechadzał się miedzy nimi, rozmawiał z nimi, przygotowywał dla nich okrycia, zamykał drzwi arki, zstępował z Nieba na ziemię aby rozmawiać z Abrahamem.
Niezmiennie niewidzialny Bóg Ojciec wysłał , jeszcze przed aktem stworzenia, Swojego Niewidzialnego Syna, aby ten zrodził w widzialnej "postaci Bożej".
Odtąd Ojciec jest niewidzialnym Bogiem JHWH, Syn zaś jest, zrodzonym z Niego, widzialnym Bogiem JHWH.
Czlowiek Jezus ,moim skromnym zdaniem, jest drugą, z kolei, "postacią widzialną" Syna Ojca. Swojej pierwszej postaci widzialnej, dla aniołów i wybranych ludzi, pozbył się On zanim przyszedł na ziemię.
Dzisiaj Syn Boga istnieje w widzialnej postaci człowieka.
I Ojciec i Syn zawsze byli rożnymi Osobami, ale byli, są i będą Jednym Bogiem. To jest ta rzeczywistość która ich łączy.

Henryk napisał(a):
oda napisała:
Cytuj:

Zatem On był "Bogiem obecnym wśród nas"(Immanuelem), "Jahwe zbawiającym", "Ojcem wieczności", "Bogiem mocnym" itd itd.

W moim rozumieniu byłoby to stwierdzenie prawdziwe, gdyby brzmiało: Zatem On (Ojciec) był "Bogiem obecnym wśród nas"(Immanuelem), "Jahwe zbawiającym", "Ojcem wieczności", "Bogiem mocnym" poprzez osobę i dzieło Mesjasza Pana Jezusa w służbie swej na Ziemi dla ludzi na rzecz Nieba


Oczywiście, że Twoje zdanie jest prawdziwe !
Niewidzialny Ojciec zawsze chciał być i był obecny TYLKO poprzez widzialnego Syna, zarówno wtedy gdy działy się te słowa:Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;" (Nie odniosłeś się do tego fragmentu :? ) , jak gdy mówił do Niego : Ten jest Syn mój umiłowany, jego słuchajcie."
Syn Boga wszak twierdził, że Ojciec jest w Nim i że widząc Jego widzimy Jego Ojca !
Sprawa jasna i zawsze tak było od dnia zrodzenia Syna w postaci widzialnej.
Jednakże Syn także twierdził, że On jest w Ojcu, zaś Słowo stwierdza, że Syn był na łonie Ojca. Każdy z nas musi rozpoznać kiedy rozpoczyna się Jego widzialne synostwo - czy przed stworzeniem, czy dopiero w łonie ludzkiej matki. Każdy z nas musi rozpoznać JAK DLUGO Syn był TYLKO na łonie Ojca jako niewidzialny i czy wtedy był TYLKO myślą , czy też już był Osobą Boską współistotną z Osobą Ojca.

Co do teologii opartej na przyjęciu tłumaczenia dia jako DLA , Z POWODU, to była mi ona znana i nazywałam ją teologią Artura O., gdyż chyba nikt poza nim w Polsce - jak mi się wydawało - jej nie głosił. Od dziś i Ty dołączasz do znanych mi wyznawców tej teologii :) - o ile się nie mylę to chyba jego cytujesz ? A może "Henryk" to emanacja Artura O :?

Pozdrawiam

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL