www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 1:09 pm
Posty: 60
Cieszy mnie przemiana agnostyka i to, że przestał postrzegać jedynie poprzez przynależność organizacyjną do takiego czy innego kościoła. Cieszy mnie, że zrozumiał, że pewnych rzeczy nie da się udowodnić. Zresztą nawet nauka ma swoje aksjomaty, których z natury się nie definiuje bo nie ma czegoś bardziej pierwotnego od nich. Z zaciekawieniem i nadzieją będę obserwował dalsze przemiany exagnostyka :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Syn Marnotrawny napisał(a):
Zrozumiałem nagle, że klucz nie jest w intelektualnych dyskusjach a właśnie w ZAUFANIU. Nie chodzi o ŚLEPĄ wiarę ale o zaufanie, bo przecież jesli komuś ufamy to na jakiejś podstawie a nie ślepo :). Zdumiewające jest jak Bóg nam się nie narzuca szanując naszą wolność ale wysyła nam delikatne sygnały. Rolą człowieka jest nauczyć się te sygnały odbierać i rozrózniać duchy. Bo rzeczywiście w to głęboko wierzę, żesłyszymy nie tylko zachęty Ducha Świętego...

No, wygląda na to, że "zaskoczyłeś" o co chodzi z nowym narodzeniem, bo bez prostego zaufania Bogu nie ma na to najmniejszych szans. Zaufaj Jezusowi w prosty sposób (podstawy do takiego kroku są jak najbardziej) i wszystko będzie dobrze.

Syn Marnotrawny napisał(a):
Zwąpiłem Smoku w rzeczywistą własną relację z Bogiem, jesli ja wewnętrznie byłem pzrekonany, że ją mam a tutaj słyszałem, żejej nie mam :). Jesli widziałem i czułem REALNOŚC własnej realcji ale zakładałem realność relacji uzytkowników tego forum, to zaczął mi się w głowie dysonans poznawczy :). Dlatego załozyłem, że nie ja się mylę i nie "wy" ale , że myslimy się wszyscy ;) Już mi przechodzi....

Ponieważ z obfitości serca mówią usta [Mat. 12:34], mam nadzieję poczytać juz niedługo owoc obfitości nowo narodzonego serca Twego. Nie gniewaj się, ale dotychczas jako Hubertok i Agnostyk mówiłeś o nowym narodzeniu jak nie przymierzając wilk o gwiazdach. Tak się składa, że wszyscy, którzy narodzili się na nowo, doświadczają tego samego przeżycia, stają się nowymi ludźmi i bardzo łatwo się ze sobą dogadują, ponieważ są tego samego Ducha. Ludzie nieodrodzeni lub wręcz innego ducha prędzej czy później są rozpoznawalni, co się już wielokrotnie okazywało na tym forum.

Nie mogę komuś przytakiwać i wprowadzać go w błąd mówiąc, że się na nowo narodził, kiedy jego usta nie mówią z obfitości Ducha - za takie "politycznie poprawne" kłamstwa sam odpowiedziałbym przed Bogiem. Dlatego mam nadzieję, że narodzisz się na nowo, albowiem musisz się na nowo narodzić, Hubertoku, Agnostyku i Synu Marnotrawny aby wejść do Królestwa Bożego - i będę Ci to powtarzał aż do momentu, kiedy się to stanie. Chyba jesteś na dobrej drodze. Są tacy, którzy mi dziękowali za to, że nie mydliłem im oczu, lecz nazywałem po imieniu ich herezję. Narodzili się na nowo, dzisiaj są moimi braćmi i teraz wiedzą, że wtedy nimi nie byli. I chwała Bogu.

Wezwij imienia JHWH, który zbawia, a będziesz zbawiony.

Syn Marnotrawny napisał(a):
Jestem jak mój mały synek, niby już pieluchy nie noszę ale ciągle mogę zrobić kupkę w rajtuzy :)

Szczerze mówiąc, zrobiłeś tutaj już niejedną kupkę w rajtuzy, ale miałeś się wtedy za dorosłego i mądrego, więc takie kupki były trudniejsze do zniesienia. Byliśmy jednak dzielni. Przyjmij Pana Jezusa z taką ufnością, jakby to zrobił Twój mały synek. Kiedy się na nowo narodzisz, to będziesz potrzebował pieluch i nie sfałszowanego mleka Słowa Bożego [I Piotra 2:2]. Wtedy Cię tutaj wszyscy będziemy przewijać z przyjemnością. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 9:23 pm 
Syn Marnotrawny napisał(a):
nowy napisał(a):
Niech mu się wiedzie. Jakoś rzadko tu bywam, niewiele wiem, ale polubiłem faceta.


Jak na prawie dwieście pięćdziesiąt postów to nie tak znowy rzadko ;).
Nie pozostaje mi nic innego jak tez Cię polubić :wink: :lol: :lol:


To ja a tyle postów natłukłem? Rzec by się chciało, kiedy, po co i czy potrzebnie. Jestem tym mocno zdziwiony. No cóż, pewnie licznik nie kłamie. A wydawało mi się że do forów i internetu mam stosunek obojętny raczej. To chyba nienajlepiej że chrześcijanin tak na tych forach? Zmieniłem temat, ale co myślicie Wy o tym?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 20, 2008 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
ja jestem w pewnym stopniu "niepełnosprawna ruchowo" (ale bez dysfunkcji narządów ruchu), więc to mój dodatkowy kontakt z wierzącymi (i niewierzącymi oraz "wierzącymi inaczej"), a nie mam go na razie wiele - co jednak ma się zmienić w najbliższej przyszłości, gdy moja podwójna "niepełnosprawność ruchowa" nabędzie sprawności osobniczej 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 21, 2008 12:25 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Mt 12:36-37 Bw „A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.(37) Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony."

Smok Wawelski napisał(a):
Są tacy, którzy mi dziękowali za to, że nie mydliłem im oczu, lecz nazywałem po imieniu ich herezję. Narodzili się na nowo, dzisiaj są moimi braćmi i teraz wiedzą, że wtedy nimi nie byli. I chwała Bogu.


No właśnie NIECH BĘDZIE Chwała Bogu (ale trochę chwały i dla siebie, dla własnego dobrego samopoczucia warto uszczknąć :( :? ? ) !

Bardzo proszę odezwijcie się bracia i siostry, którzy dzięki temu, że zostaliście nazwani heretykami i zwiedzionymi przez SW nawróciliście się do Pana - jak wielu was jest ?

Czy i wy przyjęliście od Niego tego ducha "policyjnej nieufności" do braci i sióstr w Chrystusie ?

Czy i wy, tak jak SW, uważacie i możecie z czystym sumieniem powiedzieć, że to nie Bóg, działający przez akceptujących Was braci, ale właśnie smocze "nazwanie was heretykami i zwiedzionymi" przybliżyło Was do nawrócenia do Pana ?

Proszę odezwijcie się także Wy, których SW zgromadził wokół siebie i karmi swoim poznaniem,
złóżcie świadectwo, że ten duch podejrzliwości i krytycyzmu, który charakteryzuje misję Smoka, nie przeszkadza Wam w pełnej jedności z Panem i w poszukiwaniu Jego woli - że Wam pomaga !

Cytuj:
Byliśmy jednak dzielni.

Ty Smoku byłeś dzielny ? Ty przypisujesz sobie jakąś zasługę w stosunku do Agnostyka/Syna Marnotrawnego ?
Traktowałeś Go jak trefnisia na salonach - łudzisz się, że On coś Ci zawdzięcza? Próbujesz znowu ukraść chwałę Bogu !
Nie dzięki Tobie przechodzi On swoją przemianę, ale mimo Ciebie - na Twoich oczach, abyś zobaczył własne ograniczenia i nawrócił się, bo masz od czego :( .
Ciekawa jestem ile godzin spędziłeś modląc się za Niego, ile łez wylałeś prosząc Pana, aby był blisko Niego ? Nie mnie odpowiadaj, ale Bogu odpowiedz i Bogu wyjaśnij swoją pychę gwiazdorze "policji religijnej".
Może dzięki takiej otwartej krytyce i Ty coś zobaczysz i nawrócisz się ?

Ja w każdym razie idę się modlić za Ciebie, bo dziś zobaczyłam jaki jesteś zadufany w sobie i jak próbujesz Swoją osobą zasłonić Boga ludziom, którzy Go kochają i poszukują. Jesteś biedny mój "bracie policjancie", oby Pan Ci obmył oczy i aby Cię ubogacił.

Zostań z Bogiem.

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 21, 2008 1:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Huberto/Agnostyk/Syn Marnotrawny jest na forum dłużej niż Ty i ja...ODO...

forumowicze którzy Go od tego czasu poznali mogą się wypowiadać o tym, jakie mają ze sobą doświadczenia wspólnie z Synem Marnotrawnym

ale nawet ja nie mam podstaw do tego (zarejestrowałam się na forum później niż Agnostyk - bo pod takim nikiem Go poznałam)

a oskarżenia Twoje jakoś nie mogą ustać...

i szczęśliwego PURIM Ci życzę, oby nasze losy były ukryte tylko i wyłącznie w JHWH Zbawicielu, który przyszedł na świat w ludzkim ciele jako Syn Boży, aby zapłacić za nas nasz dług - bo tak nas ukochał 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 21, 2008 2:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
Bardzo proszę odezwijcie się bracia i siostry, którzy dzięki temu, że zostaliście nazwani heretykami i zwiedzionymi przez SW nawróciliście się do Pana - jak wielu was jest ?


Służę uprzejmie.
Rzeczowa argumentacja SW oparta n SŁłowie Bożym, jego szczerość miały ogromne znaczenie, jeśli chodzi o moje wyjście ze zwiedzenia.
Przy czym SW nigdy mnie nie obraził.

Cytuj:
Czy i wy przyjęliście od Niego tego ducha "policyjnej nieufności" do braci i sióstr w Chrystusie ?

Jakoś tego nie widzę...ani u SW ani na tym forum...
Cytuj:
Czy i wy, tak jak SW, uważacie i możecie z czystym sumieniem powiedzieć, że to nie Bóg, działający przez akceptujących Was braci, ale właśnie smocze "nazwanie was heretykami i zwiedzionymi" przybliżyło Was do nawrócenia do Pana ?


W realu bracia i siotsry akceptowali mnie razem z moimi herezjami i grzechami. Po prostu nie mówili mi prawdy( z obawy pewnie o to, że mnie zranią). Jakoś mi to nie posłużyło.
Nazwanie rzeczy po imieniu na tym forum bardzo mnie przybliżyło do Boga.
Natomiast tak tendencyjnie zadałaś to pytanie...No bo na jednym końcu kija: SW a na drugim :Bóg...
Jasne, że wszystko się dzieje dzięki Bogu. Co nie eliminuje wcale pomocy, jakiej udziela człowiek drugiemu czŁowiekowi. A mówienie prawdy może i boli, może i oburza, ale potem przynosi sŁodkie owoce upamiętania,. CZego Ci życzę.

Cytuj:
Proszę odezwijcie się także Wy, których SW zgromadził wokół siebie i karmi swoim poznaniem,
złóżcie świadectwo, że ten duch podejrzliwości i krytycyzmu, który charakteryzuje misję Smoka, nie przeszkadza Wam w pełnej jedności z Panem i w poszukiwaniu Jego woli - że Wam pomaga !


Wiesz, to śmieeszne...O ile wiem, to Smok nigdy nie uzurpował sobie miana przywódcy , którego głównym zadaniem jest wpajanie innym ducha 'podejrzliwości i krytycyzmu"...Podejmuje różne tematy, wypowiada się bardzo konkretnie...
A może Ciebie boli to, że właśnie Ciebie( a w zasadzie nie tyle Ciebie, co Twoje nauczania) skrytykował...? No, cóż. Nie każdy musi się z Tobą zgadzać, nie masz chyba monoplu na nieomylność...
Poza tym stawianie znaku równości pomiędzy mocnym trzymaniem się swego stanowiska a pychą to chyba jakieś nieporozumienie...Ty zdaje się też jesteś bardzo pewna siebie w tym, co twierdzisz...
Tylko fajnie by było, gdybyś w swojej z kolei krytyce SW posługiwała się jakimiś merytorycznymi argumentami, a nie rzucała w powietrze takimi "apelami"...Rozpacz w kratkę...

Cytuj:
Ja w każdym razie idę się modlić za Ciebie, bo dziś zobaczyłam jaki jesteś zadufany w sobie i jak próbujesz Swoją osobą zasłonić Boga ludziom, którzy Go kochają i poszukują. Jesteś biedny mój "bracie policjancie", oby Pan Ci obmył oczy i aby Cię ubogacił.


Ot widzisz...a ja naprawdę szczerze i z całego serca dziękuję Bogu za Smoka Wawelskiego i nauczania, które głosi...Bo widzę, że Boże Słowo ma na ustach i choć też nie jest nieomylny( ani też się za takiego nie uważa) to odwala kawał dobrej roboty...I jakoś nigdy mi "swą osobą" Boga nie zasłonił...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 21, 2008 5:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
oda:

Cytuj:
Bardzo proszę odezwijcie się bracia i siostry, którzy dzięki temu, że zostaliście nazwani heretykami i zwiedzionymi przez SW nawróciliście się do Pana - jak wielu was jest ?


No i bardzo dobrze, bo czas jest krotki. Przynajmniej cos sie dzieje....ludzie sa poruszeni.
A ci, zlaczeni w uscisku "milosci", tancza, jak na tonacym Tytaniku.
Zobaczymy, co przetrwa probe i jaka milosc sie ostoi, czy ta, ktora zbierala usciski poparcia, czy ta, ktora zbierala obelgi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Do Henryka.
PostNapisane: N mar 23, 2008 8:25 pm 
Offline

Dołączył(a): N lut 04, 2007 6:42 pm
Posty: 91
Napisałeś Henryku:

Cytuj:
Nie zrozumiałeś lekcji, U Pana Boga nie ma czasu, Słowo Mówi że ty także byłeś zanim powstał świat
Efezjan 1,4 W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.


Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że Twoje wyobrażenie oparte jest na jakiejś wiedzy - fizyka, matematyka ?
Przestrzenie wielowymiarowe i czasoprzestrzeń nie są Ci obce, tak jak dla mnie :(
Zwróć jednak uwagę , że dla większości ludzi takie pojęcia, które Ty przedstawiasz są jednak NIEZROZUMIALE.
Co Ty na to ?
Czy sądzisz, że ktoś kto ma bardziej ścisły umysł lepiej zrozumie Boga w Piśmie niż prosty człowiek o zwykłej wyobraźni, niż humanista ?
Tak trochę wynika z Twoich wypowiedzi.
Gdyby tak było - to wiedza biblijna musiałby mieć niezwykle ekskluzywny charakter. Plany Pana mogłby być zrozumiałe zaledwie dla jakiegoś promila wierzących !

Podam ci jasny proroczy tekst z Micheasza:
Mi 5:1-2 Bw
„Ale ty, Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów judzkich, z ciebie mi wyjdzie ten, który będzie władcą Izraela. Początki jego od prawieku, od dni zamierzchłych'


Prawda, że tekst jest do zrozumienia przez wszystkich?
Mesjasz , który urodził się w Betlejem i jest władcą Izraela, swój początek ISTNIENA ma znacznie wcześniej przed wiekami, zanim narodzi się w Betlejem . Tak interpretują ten fragment w zdecydowanej większości Żydzi i chrześcijanie .

Ty zaś do swojej interpretacji dokładasz swoją wizję wszechświata !
Wychodzi Ci, że wszystko jest i nie bardzo można powiedzieć, że coś już było . Tak samo myślisz o Mesjaszu: Wprawdzie nie było Go, powiedzmy 2500 lat temu, ale w rzeczywistości ON BYL, bo Bóg czasu nie zna !
A jednak CZAS BOG STWORZYL i Nim się posługuje - W NIM ŻYJE razem z nami !
Ludzka przeszłość ma dla Niego znaczenie !
Po co i w jakim celu komplikować sprawy i nauczając, że Jezus DOPIERO 2000 lat temu STAŁ SIĘ OSOBĄ, skoro proste zrozumienie fragmentu Micheasza uczy nas , że Jego osobowy początek był wcześniej ?
Ja rozumiem, że TY nie potrafisz inaczej dziś myśleć, ale zastanów się, czy aby Twoja subiektywna prawda, jest prawdą obiektywną płynącą z Pism ? Czy aby Twoja wizja czasu i przestrzeni nie przeszkadza Ci zobaczyć Pana takim jakim był ?
Może ta większość, stworzona przez Boga, z umysłem niepodobnym do Twojego, jest jednak bliższa prawdy ? Bierzesz pod uwagę ten czynnik w Twoich badaniach nad Pismem ?

Jeszcze jeden przykład:

'Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;"[Iz 9:6 w Bg, a Iz 9:5 w innych tłumaczeniach]

Pomijając inne tytuły mesjańskie zwróć uwagę na tytuł "Ojca wieków"- czyli tego, który te wieki stwarzał - bo być Ojcem znaczy płodzić - w tym wypadku WIECZNOSĆ - ZYCIE WIECZNE. A przecież , kiedy Bóg stworzył wszechświat i na nim istoty wieczne- czy nie aby nie rękami Syna Mesjasza? Tak sugeruje proste zrozumienie tego fragmentu. Czy trzeba mieć specjalną wyobraźnię, aby dostrzec tutaj sens Bożych Słów ?

Pozdrawiam

_________________
" Ale prześladowania prawie zawsze nowych stronników ofiarom zjednują. " (Wolter)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 24, 2008 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
oda napisał(a):
Przestrzenie wielowymiarowe i czasoprzestrzeń nie są Ci obce, tak jak dla mnie
Zwróć jednak uwagę , że dla większości ludzi takie pojęcia, które Ty przedstawiasz są jednak NIEZROZUMIALE.
Co Ty na to ?
Zgadzam się . Tak jak każdy człowiek jest inny i dlatego na swój sposób doświadcza Pana Boga,. Tak też moje świadectwo jest subiektywne zbudowane o indywidualną psycho osobowość w oparciu o moje indywidualne zdolności ,
oda napisał(a):
Czy sądzisz, że ktoś kto ma bardziej ścisły umysł lepiej zrozumie Boga w Piśmie niż prosty człowiek o zwykłej wyobraźni, niż humanista ?
Zrozumieć ogarnąć Pana Boga nie jest w stanie cała ludzkość co dopiero pojedynczy człowiek. Czy garnek jest w stanie pojąć garncarza? A nasze chodzenie za Panem Bogiem jest w oparciu o wiarę i tu ma każdy równe szanse
oda napisał(a):
Gdyby tak było - to wiedza biblijna musiałby mieć niezwykle ekskluzywny charakter. Plany Pana mogłby być zrozumiałe zaledwie dla jakiegoś promila wierzących
Więc wobec tego co napisałem wcześniej, Twoja teza jest nieprawdziwa ..
oda napisał(a):
Mesjasz , który urodził się w Betlejem i jest władcą Izraela, swój początek ISTNIENA ma znacznie wcześniej przed wiekami, zanim narodzi się w Betlejem
Tak w Panu Bogu. Przykład Postanowiłaś spędzić tegoroczne wakacje na Kubie. Aby cieszyć się kubańskim słońcem musisz dokonać pewnych czynności aby to stało się rzeczywistością, ale początkiem tych wszystkich zdarzeń jest ta myśl. Pan Bóg postanowił stworzyć człowieka, ale nie zrobiłby tego gdyby wiedział że nie znajdzie się pośród całej populacji człowiek który z własnej woli będzie mu wierzył nawet gdyby został fałszywie oskarżony i musiał złożyć swoje święte życie jako doskonałą ofiarę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 24, 2008 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Nie ma tolerancji dla kłamców i fałszywych braci. Nawet brooklyńscy heretycy wyznają wiarę w przedludzkie realne istnienie Syna Bożego. Gdybym mógł, wyrzuciłbym Ciebie za drzwi tego forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 12:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Pan Bóg postanowił stworzyć człowieka, ale nie zrobiłby tego gdyby wiedział że nie znajdzie się pośród całej populacji człowiek który z własnej woli będzie mu wierzył nawet gdyby został fałszywie oskarżony i musiał złożyć swoje święte życie jako doskonałą ofiarę

"Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek
Ani też nie da Bogu za niego okupu,
Bo okup za duszę jest zbyt drogi
I nie wystarczy nigdy
,
By mógł żyć dalej na zawsze
I nie oglądał grobu" [Ps. 49:8-10]


http://www.blueletterbible.org/kjv/Psa/ ... m%2049#top

Henryku, jesteś heretykiem. Upamiętaj się.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 6:08 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Masz rację Smoku nazywając mnie heretykiem ponieważ nie uznaje żadnych dogmatów -„są to twierdzenia w jakiejś religii lub szkole filozoficznej przyjęte bezwarunkowo - bez dowodu i nie podlegające dyskusji”
\A jednak Ojciec uznał okup jaki złożył ze swego ciała człowiek Pan Jezus jako doskonałą ofiarę wzbudzając go zmartwych
1Tymoteusza 2,5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
1Tesaloniczan 1,10 i oczekiwać z niebios Jego Syna, którego wzbudził z martwych, Jezusa, naszego wybawcę od nadchodzącego gniewu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 6:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Henryk napisał(a):
Masz rację Smoku nazywając mnie heretykiem ponieważ nie uznaje żadnych dogmatów - „są to twierdzenia w jakiejś religii lub szkole filozoficznej przyjęte bezwarunkowo - bez dowodu i nie podlegające dyskusji”

Nie mówimy o dogmatach, tylko o odejściu od nauki apostolskiej czyli odszczepieństwie:

"A człowieka, który wywołuje odszczepieństwo [hairetikon], po pierwszym i drugim upomnieniu unikaj, wiedząc, że jest on przewrotny i grzeszy, i sam na siebie wyrok wydaje" [Tyt. 3:10-11]

Ojciec nie przeczy sam sobie w swoim Słowie. ŻADEN człowiek nie może ŻADNYM sposobem odkupić swego brata, czyli innego człowieka. Dlatego Ojciec posłał swego Syna, który jako JHWH wcielił się w ludzkie ciało:

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Mesjasz JHWH Zbawiciel" [I Tym. 2:5]

Ten fragment mówi dokładnie o tym, o czym mówi test Janowy na rozróznianie duchów, który oblałeś. Syn Boży nie może być człowiekiem, bo wtedy nie mógłby być Odkupicielem i nie mógłby złożyć doskonałej ofiary. Nie mógłby byc naszym wybawcą od nadchodzącego gniewu [I Tes. 1:10]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 25, 2008 7:24 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
Użyłeś słowa heretyk , a powineneś użyć jak już to apostata Samo pojęcie herezji (gr. αἵρεσις hairesis - "wybór") było znane już przed pojawieniem się chrześcijaństwa - rozumiano przez nie odrębną sektę religijną albo szkołę filozoficzną.
Smok Wawelski napisał(a):
Syn Boży nie może być człowiekiem, bo wtedy nie mógłby być Odkupicielem i nie mógłby złożyć doskonałej ofiary.

Teraz wyrażnie widać z Twojej wypowiedzi że nie wierzysz że Mesjasz (Syn Boży) przyszedł w ciele jako syn człowieczy, prawdziwy człowiek z krwi i kości. Ponadto zapomniałeś co powiedział o Panu Jezusie Ojciec podczas chrztu Janowego. Marka 1,11 A z nieba odezwał się głos: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie.
.A ponadto ten werset Marka 3,11 Nawet duchy nieczyste, na Jego widok padały przed Nim i wołały: Ty jesteś Syn Boży. ,
1 Kor15,45-50 Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek , Adam, duszą żyjącą, a ostatni(człowiek) Adam duchem ożywiającym. Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem. Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [człowieka] niebieskiego. Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL