www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 05, 2008 5:38 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Tutaj (i TYLKO TUTAJ) każdy, kto ma ochotę, będzie mógł zajmować się dywagacjami i spekulacjami, odpowiadając na dywagacje i spekulacje izraelity.

Wątek został założony na podstawie regulaminu forum po uprzednim ostrzeżeniu izraelity w wątku "boskość Jezusa".

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 5:50 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Smok Wawelski napisał(a):
izraelita napisał(a):
Mat 2:13-15 w niczym nie przeczy, ze Jezus byl czlowiekiem. Ten fragment to potwierdza. Jezus jest juz czlowiekiem sprawiedliwym, teraz ma otrzymac owoc tej sprawiedliwosci - zstapienie Ducha Swietego w Swoje wnetrze. On wie o tym, wlasnie skonczyl sie czas udoskonalenie Go poprzez zakon. On jest gotowy przyjac Swoje boskie wnetrznosci w swoje ludzkie serce - zamieszkanie Boga w Nim, jako w czlowieku.

Nie wykręcaj się. Jan wiedział, że Jezus to jest wcielony JHWH i przygotowywał Mu drogę [Mar. 1:1-3]. Mat. 3:13-15 NIE MÓWI, że Duch Święty zstąpił do wnętrza Jezusa jako sprawiedliwego człowieka. NIE MÓWI również o żadnym "przyjmowaniu boskich wnętrzności". NIE MÓWI również, że dopiero wtedy Bóg zamieszkał w Jezusie jako w człowieku. Głosisz coś, czego nie ma w Piśmie.

izraelita napisał(a):
Stanie sie Boga czlowiekiem nie jest Jego samoograniczeniem, ale jest przyjeciem przez Niego drugiej natury - poza Wieczna natura boska. Wybacz ale samoograniczyc moze sie tylko istota ograniczona np jakis aniol, ale nie Bog! Atrybut ograniczonosci nie jest atrybutem Boga, tak samo jak i zlo ! Bog to istota Dobra i Nieograniczona/Nieograniczajca sie - NIE MAJACA GRANIC.

Przyjęcie drugiej natury oznacza, że od tej pory Osoba Syna jest Bogiem i człowiekiem zarazem. I nie jesteśmy w stanie tego pojąć, bo to jest ponad nasze możliwości. Twoja interpretacja Flp. 2:6-8 nie jest oparta na tekście, tylko na Twojej własnej filozofii.

izraelita napisał(a):
Werset 6: Syn Boga-jako Bog JHWH - nie chce, za wszelka cene, byc TYLKO Bogiem (jak Jego Ojciec), czyli TYLKO Istota doskonala i nieograniczona-ktora nigdy nie doswiadczy slabosci i smierci istot nizszych niz ona.

Werset 6 mówi, że Syn nie chciał pozostawać RÓWNY BOGU, a nie że nie chce być TYLKO Bogiem. Mówi również, że wcześniej był w postaci Boga, czego nie zrozumiemy intelektualnie i wcale nie musimy.

izraelita napisał(a):
Werset 7: Staje sie czlowiekiem, tworzy nature ludzka, ktora JEST POZBAWIONA, Jego boskich wnetrznosci z Nieba (bez Jego natury boskiej, bez mieszkajacych w niej Ojca i Ducha Swietego) - czyli Bog staje sie czlowiekiem przyjmujac do JEDNOSCI ze Swoja boska natura w Jednej Osobie, nature ludzka PUSTA w srodku (gdyz wtedy WSZYSCY ludzie tamtej epoki, WSZYSCY Zydzi posiadali wlasnie taka nature. Bog - Syn Boga - odtad, od poczecia w ciele Marii, ma dwie natury: nature PELNA - boska (w Niebie) - i nature PUSTA - ludzka (na Ziemi) w JEDNEJ OSOBIE.

Tak NIE JEST napisane. JEST napisane, że SIEBIE SAMEGO uczynił pustym i przyjął POSTAĆ SŁUGI. W połączeniu z wersetem 6 oznacza to, że będąc w postaci Bożej nie upierał się, by pozostać równym Bogu, ale przyjął postać sługi. Czyli wyrzekł się pewnych atrybutów Boskości, ale nie "wypróżnił się z Boskości" przychodząc na ziemię. Zstąpił na ziemię jako Bóg wcielony, a cała pełnia Boskości zamieszkała w ciele [Kol. 2:9]. Pogrubione przeze mnie zdanie jest HEREZJĄ. Oznacza bowiem, że de facto Syn Boży przychodząc na ziemię "zostawił swoją Boska naturę w niebie". Czyli JHWH Zbawiciel nie przyszedł w ciele. W ciele przyszła tylko "pusta natura ludzka" Jezusa.

izraelita napisał(a):
Werset 8: Zyjac na ziemi jest CALY CZAS czlowiekiem, az do smierci na krzyzu - majac pozniej w Sobie nature boska (od zanurzenia w Jordanie) nie przekracza granicy pomiedzy CZLOWIECZENSTWEM DUCHOWYM, posiadajacym w sobie nature boska, a Bogiem zyjacym TYLKO w naturze boskiej i posiadajacym wladze nad wszystkimi atrybutami Wiecznego Boga . Jako czlowiek duchowy - ludzki Syn Boga - jest posluszny Ojcu, ktoremu SWIADOMIE (od zanurzenia w Jordanie) oddaje wladanie nad boskimi atrybutami z Nieba, pozostajac caly czas TYLKO ludzkim Synem Boga.

TEGO NIE MA W TEKŚCIE. Jest napisane, że Syn Boży uniżył siebie samego, stawszy się posłusznym aż do śmierci, i to do śmierci haniebnej na krzyżu. Cała reszta to jest TWÓJ WYMYSŁ nie poparty Pismem.

izraelita napisał(a):
Wersety 9-11: W nagrode za takie posluszenstwo CZLOWIEK Jezus od Ojca otrzymuje WSZYSTKIE atrybuty BOGA i JAKO CZLOWIEK staje sie Bogiem JHWH - jego ludzka natura otrzymuje wladze nad natura boska, ktora zostaje jej podporzadkowana - wszystko to po zmartwychwstaniu.

Bóg darował imię Synowi, który uniżył się będąc Osobą JHWH i nie zabiegał o to, by POZOSTAĆ równym Ojcu. Syn najpierw się uniżył, a potem Ojciec Go wywyższył i dana Mu została wszelka władza na niebie i na ziemi [Mat. 28:18-20]. Wystarczy przeczytać wersety 6-8, żeby to zobaczyć. Twierdzenie, że dopiero w nagrodę Jezus jako człowiek staje się Bogiem JHWH jest kolejną herezją. Twierdzenie, że ludzka natura Jezusa po zmartwychwstaniu otrzymała "wadzę nad naturą boską" jest jeszcze jedną herezją, której NIE MA W PIŚMIE.

izraelita napisał(a):
Nastapilo zstapienie Osoby Syna Bozego, a nie Jego natury, poprzez unie z natura ludzka -przyjecie ja do jednosci z natura boska. JHWH staje sie prawdziwym (pustym) czlowiekiem. Jego zstapienie nie tyle bylo wcieleniem, co bylo ZAMIESZKANIEM boskiego Logosu w ciele ludzkim, a wiec rzeczywistym poszerzeniem boskiego Umyslu w Jednej Osobie [J 1:1 ---> BOSKI (nalezacy do atrybutow Syna Boga) BYL LOGOS]. Wcieleniem bylo wstapienie syna czlowieczego do Nieba, wtedy do Jego czlowieczenstwa zostala DODANA BOSKOSC.

No właśnie. TY ZAPRZECZASZ WCIELENIU i jeszcze próbujesz mi wmówić, że nie zaprzeczasz. Twoim zdaniem to nie Bóg zamieszkał w ciele ludzkim, tylko atrybut Syna Bożego [logos] zamieszkał w ciele ludzkim - a to jest kolejna herezja! Pogrubiona przeze mnie Twoja wypowiedź to jest ODWROTNOŚĆ WCIELENIA. Pismo mówil, że Słowo ciałem się stało i zamieszkało na ziemi [Jan 1:14], a Ty piszesz, że stało się odwrotnie - czyli że człowiek wstąpił do nieba i stał się Bogiem.

Teraz trochę na temat LOGOSU. Zawiesiłeś doktrynę na jednym wersecie, który w dodatku uzależniłeś od pogańskiej interpretacji określenia "logos", wymyślonej przez greckiego filozofa Heraklita. Albo opieramy się na Biblii, albo na pogańskiej filozofii. Ja wybieram Biblię. A tam jest napisane, że Syn Boży był od początku Słowem JHWH [I Mojż. 1:1]. Logos był nie tylko u Boga, ale był również Bogiem [Jan 1:1], a nie był "boski". Atrybut Boga nie jest Bogiem. Bóg posyłał najpierw proroków głoszących Słowo, a potem samo Słowo wcielone [Hebr. 1:1-2]. Syn Boży jako Słowo stworzył niebo i ziemię [Hebr. 1:8-12]. Pismo interpretuje się przez Pismo i w kontekście całości Pisma - a całość Pisma mówi o Synu jako o Słowie i nie mówi o tym, żeby logos miał być "umysłem".

Tłumacze Septuaginty użyli słowa "logos" jako tłumaczenia hebrajskiego "davar" czyli "słowa", a nie umysłu. Nowy Testament używa słowa "logos" wielokrotnie, ale nie zauważyłem, żeby gdziekolwiek autorzy pisząc "logos" mieli na myśli "umysł". Można sprawdzić tutaj:

http://cf.blueletterbible.org/lang/lexi ... ersion=KJV

Apostoł Paweł pisze, że Żydom zostały powierzone Słowa Boga [wypowiedzi Boga] - logia thou theou [Rzym. 3:2]. Apostoł Jan pisze, że imię Jezusa to Słowo Boże [logos tou theou] [Obj. 19:13]. Analiza spoeoby użycia słowa "logos" i jego hebrajskiego odpowiednika "davar" nie daje ŻADNYCH podstaw do twierdzenia, że Logos z Jana 1:1 jest "umysłem" i atrybutem Boga.

izraelita napisał(a):
Widze, ze deprecjonujesz Jednosc Osobowa dwoch natur w Synu Ojca i dlatego kazesz mi byc unitarianinem. Ja jej nie deprecjonuje podkreslam ja i widze, ze stala sie jednosc, poprzez boski Umysl/Logos Syna, ktory byl zarowno cielesny (w czlowieku od poczecia), jak i duchowy (w naturze boskiej).

Jeśli któryś z nas coś deprecjonuje, to Ty deprecjonujesz Słowo Boże na rzecz pogańskiej filozofii. Twoja "jedność osobowa" dwóch natur polega na tym, że Jezus miał na ziemi naturę ludzką, ale Jego natura Boska pozostała w niebie. To jest właśnie deprecjonowanie jedności natur i zaprzeczanie wcieleniu.

izraelita napisał(a):
JHWH byl czlowiekiem CALY CZAS ,gdyz byl DOSKONALYM Bogiem i wszystko co czyni jest doskonale. Czlowiek zas udoskonalal sie (bo byl i jest niedoskonaly) do czasu az stal sie doskonaly i zostal wcielony w Boga - stal sie Nim (przy zachowaniu swojej ludzkiej uwielbionej natury). To jest Biblia .

No, to jesteśmy w domu. CZŁOWIEK WCIELONY W BOGA, ZAMIAST WCIELENIA BOGA W CZŁOWIEKA. Herezja, i to jaka! :!:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 6:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:15 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 6:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita:
Cytuj:
Ja odrzucam wszelkie filozoficzne spojrzenie na tresc Nowego Przymierza.


To znaczy, ze Jan ma na mysli zupelnie cos innego, niż Pawel?

(6) I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży.
(7) O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia;
(8 ) lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
(9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
(10) Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich
List do Hebrajczyków 1:6-10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 6:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141
Nie rozumiem co ty masz na mysli ? W jakim sensie Jan i Pawel sa sobie przeciwstawni ?

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 7:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita napisał(a):
Nie rozumiem co ty masz na mysli ? W jakim sensie Jan i Pawel sa sobie przeciwstawni ?


Cytuj:
Jan WIEDZIAL ze Syn Boga jest Bogiem JHWH, zas Filon nigdy tak nie powiedzialby. Zatem ,odrzucajac wszelka filozofie, Jan piszac o Bogu w prologu, nia ma na mysli Trojedynego Boga (to pojecie w ogole wtedy nie funkcjonuje), ani Boga Ojca, ale ma na mysli Boga Izraela-Syna Bozego-jako JHWH Boga Izraela.
Gdy pisze, ze Logos byl u Boga , znaczy to, ze Umysl(tlumaczenie etymologicznie poprawne) byl u Syna Bozego, gdy pisze ,ze Logos byl boski(bez rodzajnika) oznacza to ze mowi ze Umysl nalezal do Syna Bozego.


Pawel mowi jednak, ze to nie umysl wprowadzony byl na swiat, ale caly Bog. Nie jakis boski embrion, ale Bog, ktory wlasnorecznie ugruntowal ziemie i niebiosa.
Chcesz udowodnic, ze "reszta" Boga byla zdeponowana w innym miejscu, ale Pawel temu zaprzecza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oderwanie Pism Nowego Przymierza od ich hebrajskich podstaw i korzeni jest fundamentalnym błędem, prowadzącym do błędnej interpretacji całości Pism. Nowe księgi zostały napisane po grecku przez Żydów, którzy pisząc te księgi nie przestali być Żydami. Język, w jakim został napisany NT, posiada tyle naleciałości hebrajskich, że został nazwany przez specjalistów "żydowską greką".

Personalizacja Słowa występuje na przestrzeni całej Biblii, a Jan pisze o Słowie Bożym jako imieniu Syna, a nie Jego atrybucie [Obj. 19:13] - więc jak najbardziej personalizuje Słowo i nie jest to wymysł Filona. Jeśli chodzi o rodzajnik, to jego brak niczego nie zmienia w tłumaczeniu "Bogiem było Słowo" - odsyłam do tzw. reguły Colwella. Jan miał świadomość, że Adonai echad jest Bogiem Trójjedynym, choć nie definiował tego w myśl filozofii hellenistycznej. Przecież był Żydem, a nie Grekiem.

Bóg jest objawiony w ciele [sarks] - pisze Paweł w I Tym. 3:16. I o to chodzi. Został ochrzczony w wodzie już po tym, jak przyszedł w ciele z krwi i kości. Nie "umysł" Syna Bożego przyszedł w ciele, tylko Syn Boży. Dlatego Pierworodny został wprowadzony na świat [Hebr. 1:6], a nie "umysł" Pierworodnego został wprowadzony na świat.

Ja nie zakładam z góry, że głosisz herezje, tylko widze to na podstawie tego, co piszesz. Zamiast etymologią słów, zajmij się treścią Pism - wtedy zobaczysz, że Twoje teorie są sprzeczne z nauczaniem Biblii, a niektóre są jego odwróceniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 10:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:16 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 11:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:16 pm przez izraelita, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 05, 2008 11:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Izraelito, czytaj Biblię, a nie Filona. Napisałem już, gdzie i jak Słowo jest spersonalizowane zarówno w ST jak i w NT, a przecież Biblia jest jedną całością. To nie Filon spersonalizował Słowo. Upierasz się, bo na zmieszaniu filozofii Heraklita z błędną interpretacją Pism oparłeś swoją błędną teologię. Zamiast odpowiadać na moje argumenty, opowiadasz mi o Filonie. A Biblia mówi, że Słowo było Bogiem, że Słowo stworzyło niebo i ziemię, że imię Syna Bożego to Słowo Boże.

izraelita napisał(a):
Jakze Bog ,ktory jest czlowiekiem (CZEMU NIE PRZECZE) moze byc usprawiedliwiony, skoro czlowiek tez jest Bogiem od chwili poczecia?

Oryginał I Tym. 3:16 mówi "Ten [Bóg] dał sie uczynić widocznym w ciele [sarks], dał się uznać za sprawiedliwego w Duchu [duchu], dał się zobaczyć aniołom, dał się ogłosić wśród pogan, dał uwierzyć w siebie na świecie, dał się wziąć do góry w chwale"

Będąc Bogiem od chwili poczęcia w ludzkim ciele, pozwolił na to wszystko i dał się poznać jako sprawiedliwy, a nie został usprawiedliwiony. Cały werset jest spójny i żadne kombinacje nie są tutaj potrzebne. Trzeba tylko czytać tekst.

Natomiast wprowadzenie Pierworodnego na świat nastąpiło podczas poczęcia Syna Bożego w łonie Marii, a nie w Jordanie. Nie ściemniaj. Autor Listu do Hebrajczyków cytuje Psalm 97:7 z Septuaginty i odnosi go do Boskości Syna w momencie Jego wprowadzenia na świat, kiedy to aniołowie mieli złożyć Mu pokłon. Imię jakie Józef miał nadać dziecku oznacza, że urodziło się jako JHWH Zbawiciel.

Ja widzę, że Hebr. 1:1-10 mówi o Jezusie w Jego Boskiej naturze, a Hebr. 2:9-10 mówi o Nim w jego naturze ludzkiej. Nie rozumiem, jak możesz tego nie widzieć i "zestawiać" obydwa fragmenty tak, żeby mówiły o ludzkim Synu Boga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 3:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:16 pm przez izraelita, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 12:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
izraelita napisał(a):
Kluczem do zrozumienia kiedy Pierworodny zostal wprowadzony na swiat (JAKO LUDZKI, DUCHOWY SYN BOGA) i kiedy Jezus stal sie Arcykaplanem(Hbr 5) jest okreslenie czasu, kiedy Ojciec wypowiedzial cytowane slowa:Ty jestes moim Synem, dzisiaj Cie zrodzilem. Ojciec zas mowi te slowa PO RAZ PIERWSZY i OSOBISCIE w Jordanie. To nietrudno sprawdzic.


"kiedy Ojciec wypowiedział cytowane słowa"? rzeczywiście, to akurat łatwo sprawdzić - jeżeli potrafimy czytać i czytamy Pisma, a nie zagłębiamy się we własnym umyśle:

Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem. Ps.2:7 BT

Przy Tobie panowanie w dniu Twej potęgi, w świętych szatach [będziesz]. Z łona jutrzenki jak rosę Cię zrodziłem. Ps. 110:3 BT

- kto się orientuje kiedy mniej-więcej napisano to w Psalmach?

8)
a Ty poprostu nie chcesz przyjąć do wiadomości i zaakceptować cytowanych Ci faktów z Pisma dotyczących:
- kiedy i jak JHWH Zbawiciel przyszedł na ziemię w ciele ludzkim jako Syn Boży...
kluczysz niebezpiecznie, uważaj abyś nie zszedł na bezdroża (Hebr.2:1)... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 12:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:17 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 1:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita napisał(a):
Prosze mi wybaczyc szanowna inkwizytorko antysemitow i heretykow z problemem przepraszania :( . To sa proroctwa , ktore oczywiscie dotycza Syna Bozego jako JHWH, ale zostaly takze wypowiedziane ze wzgledu na ludzkiego Mesjasza (ktorym stal sie Bog) i zostaly wypelnione w swoim czasie na ziemi, W MOMENCIE ICH WYPOWIEDZENIA-tzn w Jordanie.


Jakiego "ludzkiego Mesjasza", czlowieku?
Zydzi wierzyli, ze Mesjasz, Syn Boga przyjdzie na swiat. Nie, ze "bedzie wcielony" w "pustego" czlowieka, ale przyjdzie na swiat... narodzi sie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 1:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:17 pm przez izraelita, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL