www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 1:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita napisał(a):
Zydzi wierzyli i wierza do dzis, ze Mesjasz Izraela, ktory sie narodzi bedzie wyjatkowym czlowiekiem z rodu Dawida. A czlowiek z natury, od urodzenia, KAZDY JEST PUSTY-w nikim z nas nie mieszkal Trojjedyny Bog w Duchu Swietym. Nikt z urodzenia nie ma natury boskiej w sobie. Tylko nowe stworzenie poczete i narodzone w Chrystusie , z laski przez wiare, ktore weszlo ma droge uswiecenia, wydoskonalenia w Chrystusie.

Wybacz mi, ale Zydzi nie wierza, ze Syn Boga bedzie czlowiekiem Mesjaszem :? :)


(25) Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.
(26) Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?
(27) Odpowiedziała Mu: Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat.
Ew. Jana 11:25-27




... i zajrzyj do oryginalu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 2:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:12 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 2:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, 5 aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Gal.4:4-5

objawienie czasu pojawienia się Pomazańca-Mesjasza jest zdaje się w Księdze Daniela (końcówka rozdziału 9), a także wskazanie czego ma dokonać: "zmazać winy"... Zbawić...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 2:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
izraelita napisał(a):
Gdzie Logos w ST jest nazwany Osoba? Nie pamietam, zebys to napisal.

Słowo, które stworzyło świat [I Mojż. 1:1], to Syn Boży [Hebr. 1:5-10]. Mówię o całej Biblii, a nie tylko o ST.

izraelita napisał(a):
Co do Obj 19:13 to wystepuje tam Syn Boga, ktory ma imie Logos Boga a w dodatku jest to Imie ktore tylko Jemu jest znane. O ile mi wiadomo Logos, wg Ciebie, jest Osoba a nie Imieniem Osoby, a po drugie Imie to jest dobrze znane w chrzescijanstwie. Wiec w zaden sposob ten werset nie wyczerpuje dowodu na istnienie spersonalizowanego Logosu.

Czy imię można nadać komukolwiek innemu niż Osoba? Czy Twoim zdaniem Jezus ma imię Umysł Boga? Jeśli w Rzym. 3:2 "logia tou theou" oznacza "Słowa Boga" czyli "wypowiedzi Boga", to dlaczego "logos tou theou" w Jana 1:1 i Obj. 19:13 miałoby oznaczać "umysł Boga", a nie Słowo Boga? Czy przeczytałeś już wszystkie przykłady użycia słowa "logos" w Nowym Testamencie"? Czy potrafisz wskazać, w ilu i których miejscach NT "logos" oznacza "umysł"?

izraelita napisał(a):
Samo slowo logos ma natomiast tak bogaty zestaw znaczeniowy, ze ograniczenie go tylko do hebrajskiego dabar jest po prostu nieprawda. I bede nadal stal na stanowisku, dopoki Duch Boga mnie nie przekona, ze Jan nie mogl korzystac z pojec stworzonych przez Filona i ze nadal slowu Logos swoje wlasne znaczenie, wlasnie jako boskiego Umyslu Boga - Syna Bozego - ktory stal sie cialem i ktorego on dotykal doswiadczajac pelni zycia ktore w nim bylo.

Objawienie NT jest zbudowane na podstawie objawienia ST, a nie na podstawie filozofii greckiej. Jan nie miał żadnego powodu nadawać słowu "logos" innego znaczenia niż miało ono w całej Biblii i we wszystkich innych Pismach NT, do których link Ci podałem. NIGDZIE w NT "logos" nie jest umysłem.

izraelita napisał(a):
Wybacz ,ale takie tlumaczenie jest juz rodzajem interpretacji, przy wstepnym zalozeniu, ze Jezus nie mogl byc usprawiedliwiony. Spojrz na Jk 2:21 i Rz 4:2 masz to samo slowo edikaiothe. Czy Abraham dal sie poznac jako sprawiedliwy, czy tez Abraham zostal usprawiedliwiony? Kto usprawiedliwia Abrahama i Jezusa?

Nie wyrywaj usprawiedliwienia z całości I Tym. 3:16. Tam jest jeden ciąg wszystkiego, na co Jezus pozwolił, i czym różni się od Abrahama.

izraelita napisał(a):
Kluczem do zrozumienia kiedy Pierworodny zostal wprowadzony na swiat (JAKO LUDZKI, DUCHOWY SYN BOGA) i kiedy Jezus stal sie Arcykaplanem (Hbr 5) jest okreslenie czasu, kiedy Ojciec wypowiedzial cytowane slowa: Ty jestes moim Synem, dzisiaj Cie zrodzilem. Ojciec zas mowi te slowa PO RAZ PIERWSZY i OSOBISCIE w Jordanie. To nietrudno sprawdzic.

"Wprowadzenie Pierworodnego na świat" to jest dosłownie "wprowadzenie Pierworodnego na zamieszkiwaną ziemię [oikoumenen]" - to jest jasne i nie potrzeba do tego żadnych kluczy, chyba, że chcesz kluczyć zamiast przyjąć to, co jest napisane. Arcykapłanem Jezus stał się po tym, jak stał się sprawcą zbawienia wiecznego [Hebr. 5:9-10].

izraelita napisał(a):
kluczem (...) jest okreslenie czasu, kiedy Ojciec wypowiedzial cytowane slowa: Ty jestes moim Synem, dzisiaj Cie zrodzilem. Ojciec zas mowi te slowa PO RAZ PIERWSZY i OSOBISCIE w Jordanie. To nietrudno sprawdzic

No to sprawdźmy, co Ojciec mówi, gdy Syn stoi w wodzie Jordanu:

"I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem" [Mat. 3:17]

Czyli Ojciec NIE POWIEDZIAŁ w Jordanie słów "Dzisiaj Cię zrodziłem". Powiedział coś zupełnie innego. Rzeczywiście, łatwo było sprawdzić. :D

izraelita napisał(a):
Obydwa rozdzialy Hebrajczykow zas mowia o Osobie Jezusa, zarowno jako Boga, jak i jako czlowieka, o Osobie nizszej od aniolow i zarazem wyzszej od nich, a na pewno stojacej wyzej niz prorocy, czy Mojzesz (nie wiem czy wiesz, ze sa starozytne zrodla zydowskie, ktore Mojzesza okreslaly jako rodzaj "wcielonego Boga JHWH" ze wzgledu na Imie JHWH, ktore w nim bylo i byc moze list do Hebrajczykow polemizuje min z tymi pogladami?)

Spekulacje mnie nie interesują. Czytam, że gdy Ojciec wprowadza Pierworodnego na zamieszkaną ziemię, każe aniołom złożyć Mu pokłon. Nie czytam o tym, żeby podczas chrztu Ojciec powiedział do Syna "dzisiaj Cię zrodziłem". Powiedział, że ma w Nim upodobanie.

izraelita napisał(a):
A co z 1 J 5:5-9?

Już napisałem. Jezus przyszedł [erchomai] w ludzkim ciele (przez krew) i został ochrzczony w wodzie (przez wodę). Zaświadczył o tym Duch, który w widzialny sposób zstąpił na znak dla ludzi i zaświadczył o o tym Ojciec, który z nieba potwierdził, kim jest Syn (w żydowskiej tradycji "bat kol" to był głos z nieba kończący wszelką dyskusję). Nie widzę tutaj potwierdzenia Twojej tezy, że Jezus stał się Synem Bożym dopiero w wodach Jordanu - Ojciec potwierdził wtedy, że Jezus jest Jego Synem i że ma w Nim upodobanie. Określenie "erchomai" może być tłumaczone jako "być przedstawionym", "wystąpić publicznie", "wystąpić" - i takie rozumienie pasuje do początku publicznej służby Jezusa, który był Synem Bożym od poczęcia, ale ujawnił się w wieku odpowiednim do rozpoczęcia publicznej służby, czyli około 30 lat, co było wtedy normą w Izraelu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 2:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:13 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 2:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
izraelita napisał(a):
Parafraza:

Hahaha! :lol: :lol: :lol:

Izraelito, jeśli uparcie ratujesz swoje niebiblijne nauki wypaczając Słowo Boże własnymi parafrazami, to tak naprawdę oznacza koniec merytorycznej dyskusji.

"Gdy zaś przyszło wypełnienia czasu, wysłał Bóg Syna swego, który narodził się z kobiety, który narodził się pod Prawem" [Gal. 4:4 interlinia]

"Wprowadzając Pierworodnego na zamieszkaną ziemię, mówi, niech Mu się pokłonią wszyscy aniłowie Boży" [Hebr. 1:6 interlinia]

Mam nadzieję, że wszyscy trzeźwi czytelnicy wyciągnęli już trzeźwe wnioski z naszej dyskusji. Pora chyba kończyć. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:13 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 3:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Smok Wawelski napisał(a):

Mam nadzieję, że wszyscy trzeźwi czytelnicy wyciągnęli już trzeźwe wnioski z naszej dyskusji. Pora chyba kończyć. 8)


..."kończ Waść - wstydu oszczędź"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 3:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita napisał(a):
No coz twoje prawo. Jednakze pozwol, ze ustosunkuje sie jeszcze do twojego przedostatniego postu .Pozwalasz heretykowi ? :? :)
W czym moja parafraza Gal uwlacza Osobie Jezusa? Czyz nie mial On dwoch natur, czy JHWH nie byl czlowiekiem-Zydem w naturze ludzkiej ? Czy Syn Boga nie przyszedl na ziemie jako czlowiek w unii z boska natura, bedac caly czas Jedna Osoba ? Owszem !
Nie podoba ci sie, ze patrze na Syna Boga jako na Boga Nieograniczonego i Nierozdzielnego od Osob boskich ? Rozumiem. Nie podoba ci sie, ze bronie nieograniczania Jego boskosci przez odebranie Mu atrybutow Nieograniczonosci i Nierodzielnosci ? Rozumiem.
Ty tez zrozum mnie .Bog oznacza dla mnie Boga-zas Syn Boga to Bog.
Bede bronil Wielkosci Mojego Boga, ktory stal sie zwyklym czlowiekiem i ktory zwyklego czlowieka-ktorym byl- uczynil Bogiem w jednosci Osobowej Syna.


Ty niczego nie bronisz, poza duchem antychrysta. Nie wyznajesz, ze Bog stal sie cialem, ale wyznajesz, ze cialo stalo sie bogiem.

(2) Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest.
(3) Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.
1 List Jana 4:2-3


...jest to duch antychrysta...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:14 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 4:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
izraelita napisał(a):
Wyznaje ,ze Bog stal sie cialem czyli normalnym czlowiekiem-synem zydowskiej kobiety. CALY CZAS BYL CZLOWIEKIEM I JEST NIM NADAL.
Jezus Chrystus przyszedl w ciele ludzkim fizycznym, genetycznym, majac zla nature dziedziczna po matce, ktora zastapil pozniej duchowa dobra ludzka natura.
Wyznaje, ze Bog Ojciec wywyzszyl syna Marii-czlowieka-i ten stal sie Bogiem w ciele "boskosc mieszka w Nim cielesnie" !
I nie mam z tym problemu, ty mi go insynuujesz, a to bardzo brzydko :twisted:


no to czas już skończyć...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 4:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 15, 2007 2:05 pm
Posty: 252
Lokalizacja: zagranica
izraelita napisał(a):
Wyznaje ,ze Bog stal sie cialem czyli normalnym czlowiekiem-synem zydowskiej kobiety. CALY CZAS BYL CZLOWIEKIEM I JEST NIM NADAL.
Jezus Chrystus przyszedl w ciele ludzkim fizycznym, genetycznym, majac zla nature dziedziczna po matce, ktora zastapil pozniej duchowa dobra ludzka natura.
Wyznaje, ze Bog Ojciec wywyzszyl syna Marii-czlowieka-i ten stal sie Bogiem w ciele "boskosc mieszka w Nim cielesnie" !
I nie mam z tym problemu, ty mi go insynuujesz, a to bardzo brzydko :twisted:


:wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 5:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:14 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 8:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przepraszam Cię izraelito, ale ponieważ uparcie odmawiasz uznania normalnego znaczenia prostych pojęć i tekstów tylko po to, żeby pozostać przy swoim, muszę zakończyć dyskusję - ona już nie ma sensu. Jeśli proste zdania Biblii zaprzeczające wprost Twoim teoriom jesteś w stanie tak przerobić, żeby do nich pasowały, to nie mamy już o czym rozmawiać. Po prostu Twoje przywiązanie do własnych koncepcji prowadzi do pogwałcenia elementarnej uczciwości w debacie. Zostawiam Cię z tym problemem sam na sam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 06, 2008 9:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 1:01 am
Posty: 141

_________________
"... syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
Potężna będzie władza i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie..."[Iz 9:5-6]


Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2008 7:36 pm przez izraelita, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL