www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 2:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Oliwka napisał(a):
"Smok Wawelski"
Oliwka napisał(a):
Ciało MESJASZA JEST ZASŁONĄ - ty przez nia przejść nie możesz.

Cytuj:
Zasłona czyli ciało Mesjasza została rozdarta dla wszystkich, a nie tylko dla "wtajemniczonych", a wejście do miejsca najświętszego mają ci, którzy staną się jak dzieci i uwierzą w prostocie serca - a nie ci, którzy posiądą "gnozę" niedostępną dla innych. Ewangelia jest prosta i zrozumiała. Mesjasz objawił się w takim ciele i krwi jak nasze ciało i nasza krew:


I TAK i NIE dla wszystkich ,o ile POZNAJĄ i Przyjmą ,a jesli nie nie przejdą.
JAHSZUA powiedział , - Niewielu ja znajduje .
To jest Wąska Droga bardzo wąska .
Jest dla wtajemniczonych ,JAHSZUA powiedział ;Aby oni NIE POZNALI ...
Zwiastowanie -ewangelia Jest prosta -Ojca Widzi TYLKO TEN kto jest
z Ducha YHVH -zrodzony.
Owszem w Ciel i Krwi ,ale tylko PODOBNE do naszego inaczej nie ma sensu Pić Jego Krew - przecież masz swoją SKORO TWIERDZISZ ze jest
taka sama.



"Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła, i aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli" [Hebr. 2:14-15]
Cytuj:
Duchy antychrysta zaprzeczają między innymi temu, że On przyszedł w ciele ludzkim [sarks] a nie w jakimś innym [soma]. Twoje herezje nie zmienią Słowa Bożego. Właśnie z tych herezji o "innym clele" Jezusa kościół katolicki wywiódł dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi.

Zaprzeczają ze - YHVH przyszedł Obleczony Ciałem -czyli ze NIEMOŻLIWYM JEST by YHVH SAM móg Osobiście urodzić sie przechodząc przez łono niewiasty.
Jest to dla nich niedoprzyjęcia .
TO JEST duch nie żaden anty mesjasz ,ale Mesjasz ucisku
Mesjasz Trwogi.
jest to zapowiedź ,ze przyjdzie taki i bedzie podwazał i zniewazał i urągał i nazywał ich ....bo wie ze kto Uwierzy ze YHVH przyszedł Obleczony
Ciałem -Mięsem i Krwią .
Co do kk jestes w błedzie oni temu zaprzeczają tak jak wy .
Oni nie mówią,ze Jezus miał INNE CIAŁO ,ale ze był bez grzechu bo maryja była bez grzechu .Nic nie słyszałam jakoby maryja miała inne ciało niz nasze .
Cytuj:
Jezus grzechu nie popełnił nie dlatego, że miał inne ciało i krew niż ci, za których umarł. Jezus jest prawdziwie Bogiem, bo jest Synem Bożym i prawdziwie człowiekiem, bo jest Synem Człowieczym, a nie Bogiem podobnym do człowieka.
Swoją herezją uderzasz w fundament wiary chrześcijańskiej czyli w tożsamość Jezusa Chrystusa.
A Twoje poglądy są niestety zlepkiem gnozy, doketyzmu i katolicyzmu.

Grzech nie wywodzi sie z UCZYNKÓW ,tylko z zapisu W GENACH.
przecież JUZ rodzimy sie grzesznikami ,a nie ze nabywamy .Nasze ciało mięsiste DOWODZI ze jesteśmy prochem .
JAHSZUA NIE BYŁ PROCHEM .
JAHSZUA nie narodził sie ani z mężczyzny ani z kobiety ,ale z WOLI Ducha ,Oblókł sie w SZatę i miał jak my udział w Ciele i Krwi .
Jeśli JEST PRAWDZIWYM BOGIEM to w jakim znaczeniu w czym ta Jego
Prawdziwosc jest ?
ON SAM powiedział ,ze JEGO MIESO I KREW SA PRAWDZIWE .
brak ci funfamentu na piasku zbudowałes.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 2:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Cytuj:
Re: Wcielenie Syna Bożego
Cytuj:
Nowy postprzez Smok Wawelski » Pt sie 19, 2011 2:39 pm
OK, skoro tak, to wklejam moją odpowiedź dla Axanny (wysłaną do niej na priva), która pytała o te sprawy w wątku dotyczącym węża w Edenie:

Axanna napisał(a):Proczytalam dopiero dwie strony z pierwszego linka i jedna z drugiego - i niczego tam nie ma o Jezusie... Ja sobie nie wyobrazam Pana walczacdego z checia cos ukrasc - uwazam ze takich checi po prostu nie mial. Oddzielony od grzesznikow, Baranek nieskalany - nie wyobrazam sobie by Pan mial pokusy takie jak na przyklad ja miewam. Pisze, ze to co wychodzi z serca czlowieka kala czlowieka - wszyscy jestesmy tym skalani chyba nawet bez popelnienia czynu, komu swieca oczka na cudze dobro - ten juz jest skalany, kto pozadliwie popatrzy ten juz popelnil... Czy Pan tez byl tym skalany?

Przepraszam, ze nie doczytalam linki, a pisze, w dodatku nie tam gdzie trzeba - bo poki doczytam, zapomne co chcialam powiedziec, a potem jestem ciekawa dlaczego Talmid mowil, ze sie zgadza, ze Pan nie ma sklonnosci do grzechu, a jednoczesnie porownuje to co mowie do Swiadkow czy kogo tam jeszcze..


Axanno,

Chyba mylisz skłonność do grzechu z popełnieniem grzechu i pokusę z popełnieniem grzechu. Pan Jezus jest prawdziwie Synem Człowieczym - dlatego po matce odziedziczył ciało, które ma wszystkie cechy ludzkie. Inaczej nie byłby prawdziwie Synem Człowieczym, tylko Synem Boży udającym Syna Człowieczego. JHWH Zbawiciel wcielił się w takie ciało jakie mają wszyscy ludzie, bo inaczej nie mógłby w ich miejsce umrzeć na krzyżu. Paweł Pisze, że skłonność do grzechu jest związana ze skażonym ciałem, dziedziczonym po Adamie [Rzym. 7:14-23]. Dlatego musimy zmartwychwstać, żeby skutki odkupienia objęły trwale nasze ciała [Rzym. 8:22-23]. Pan Jezus jest nieskalany, ponieważ nie zgrzeszył, a nie dlatego, że nie mógł zgrzeszyć, bo miał inne ciało niż my.

"Na to bowiem powołani jesteście, gdyż i Chrystus cierpiał za was, zostawiając wam przykład, abyście wstępowali w jego ślady; On grzechu nie popełnił ani nie znaleziono zdrady w ustach jego; On, gdy mu złorzeczono, nie odpowiadał złorzeczeniem, gdy cierpiał, nie groził, lecz poruczał sprawę temu, który sprawiedliwie sądzi" [I Piotra 2:22-23]

Gdyby Chrystus nie zgrzeszył dlatego, że nie był w stanie, to nie moglibyśmy wstępować w Jego ślady, bo to byłoby niemożliwe.

Grzech pochodzi z serca człowieka dlatego, że jest zepsute - a staje się zepsute w momencie, gdy człowiek umiera duchowo [Rzym. 7:9-11], a nie już od poczęcia. Dlatego "z ust niemowląt i ssących Bóg odbiera sobie chwałę" [Mat. 21:15-16]. Tzw. "zbiorowa wina" i "grzech pierworodny" w znaczeniu dziedziczonej winy (a nie skłonności) to nauczanie katolickie przejęte przez Kalwina i Lutra.

Owszem, był kuszony i to bardziej niż każdy z nas - kuszenie na pustyni było wolą Bożą i nie było tylko przedstawieniem, lecz realny faktem [Mat. 4:1]. Duch antychrysta nie wyznaje, że Jezus przyszedł w prawdziwym ludzkim ciele [I Jana 4:2-3]. Tymczasem Pan Jezus przyszedł w ciele obciążonym skłonnością do grzechu, lecz ponieważ został poczęty z Ducha Świętego w tym ciele, był pełen Ducha od początku, co dawało Mu pełne zwycięstwo nad pokusami. W Nim "zakon Ducha" czyli ciążenie ku świętości zawsze zwyciężał nad "zakonem grzechu w członkach" czyli ciążeniem ku grzechowi. Dlatego nie miał tego problemu, który opisuje Paweł w Rzym. 7:9-23. Nie miał, bo go zwyciężał w Duchu, a nie dlatego, że nie mógł zgrzeszyć.

Nauczanie, że Pan Jezus miał jakieś inne ciało, w którym nie było skłonności do grzechu, brzmi bardzo "duchowo", ale jest nieprawdziwe i pochodzi z katolicyzmu. Dlatego katolicy, chcąc pokazać, że Pan Jezus nie miał ciała takiego jak nasze (choć Hebr. 2:14 mówi dokładnie co innego, podobnie jak sam fakt, że się starzał, umarł, a ciało Jego nie uległo skażeniu po śmierci nie dlatego, że było inne, tylko dlatego, że zmartwychwstał - Dz. Ap. 2:29-31), wymyślili dogmat o niepokalanym poczęciu samej Marii - czyli, że to ona została niepokalanie poczęta. Zaczęło się to dosyć dawno, bodajże na Soborze Efeskim, kiedy uznano, że Maria jest matką Boga (theotokos), ale zapomniano dodać "wcielonego". I potoczyło się później tak, jak się potoczyło.

Mam nadzieję, że teraz jaśniej.

Człowiek na ten świat juz sie rodzi duchowo martwy dlatego potrzebuje Narodzenia z Wyższa z Ducha Świętego
Cytuj:
Gdyby Chrystus nie zgrzeszył dlatego, że nie był w stanie, to nie moglibyśmy wstępować w Jego ślady, bo to byłoby niemożliwe.

Mesjasz i grzech -wzajemnie sie wykluczją.
W Nim grzechu NIE ZNALEZIONO ,a skoro Tak ,to jak moze przyjść myśl ze w Jego-Joszuah ciele-Osobie grzech moze miec chocby cień istnienia?
Skłonność do grzechu jest ZAPISEM genetycznym jest skażeniem DNA ,jakie ma znaczenie czy sie jest aktywnym zbrodniarzem czy w stanie spoczynku
czy aktywnie sie gwałci czy tylko -oczami ,myslą itp ...
axana sobie nie wyobraża by Baranek BEZ SKAZY ( genetycznej po matce) walczył z pokusami .W NIM SKAZENIA NIE BYŁO .

ON SAM mówi o Sobie ze Jego Ciało JEST Z NIEBA PRAWDZIWYM POKARMEM-CHELBEM podobnie i KREW JEGO PRAWDZIWY NAPÓJ ZYCIA .
Kuszenie na pustyni było Doświaczaniem -badaniem ..z" KIM mam do czynienia " - dlatego padał zwrot - "Jeśli jesteś SYN-ELOHIM " ...to ...
osadził Joszuah według tego co widział i według znajomości pożądliwości serca ludzkiego ....dlatego oferował to czego pragnie każdy cielesny bez Ducha.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 2:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Cytuj:
koriel
Dlatego w musiał pod kazdym względem upodobnić się do swych braci, ażeby stać się miłosiernym i wiernym kohenem gadolem (najwyższym kapłanem) w służbie Bogu, dokonujac kappary (przebłagania) za grzechy ludu. Skoro bowiem sam cierpiał śmierć, kiedy poddano Go próbie, jest teraz zdolny pomagać tym, którzy przechodzą próby."

Heb. 2,5-18, NTPŻ,

Jeszua Mesjasz, ma taka sama naturę jak ja czy wy mili moi współrozmówcy. To są fundamenty, tutaj można dyskutować naprawdę bardzo ostrożnie, aby nie wpaść w pułapke herezji jakiegoś "-izmu", wystarczy poczytać historie aby widziec ile bólu, śmierci, i dusz do piekła zaprowadziły złe rozmowy prowadzony w niewłaściwy sposób, tylko w tym temacie. Adam, pierwszy człowiek który powstał z woli Trójjedynego Boga, miał naprawdę szczególna sytuację.
Jak rozumiem, w chwili stworzenia, miał ciało fizyczne, ale śmierci ono nie podlegało, w tym sensie było podobne do ciała Jeszui Mesjasza dzisiaj. Jednak po Upadku, w ramach konsekwencji grzechu który wpuścił na świat, sprowadził na ciało swoje, i swoich dzieci śmierć. Tu tuż tak uwaga, początkowo, ta śmierć dość długo nie imała się tego ciała, dopiero później Bóg wyznaczył pewną liczbę lat ile człowiek może żyć, i tak jest do dnia dzisiejszego. Oczywiście, aby jaśniej się wyrazić, człowiek był śmiertelny, jednak bardzo długowieczny. Takie śmiertelne ciało, a więc dotknięte grzechem Adama, odziedziczył po matce swojej Jeszua. Stał sie nam podobny, aby mogły się wypełnić proroctwa o Nim, aby Bóg mógł okazać swoja łaskę nam wszystkim. Gdyby miał inne ciało, a tym samym, nie mógł popełnić grzechu, nie mógłby być nazwany Synem Człowieczym, był by jakimś półbogiem, czymś na kształt nefilim. Jeszua przyszedł w ciele, miał jednak także naturę swojego Ojca.
viewtopic.php?f=2&t=727

Upodobnic sie do... wcale nie znaczy że sie TYM jest .
gdyby tak było jak mniemasz po co tak długo czekano przecież już wcześniej mieli MESJASZY ...dlaczego nie Dawid przecież też był Mesjaszem - czego mu brakowało albo czego miał a nie powinien ?
Jeszuah nie ma takiej samej NATURY .On SAM mówi tak ... " jesli wy z NATURY bedąc ZŁYMI dobre rzeczy dajecie dzieciom swoim "
Jeśli mniemasz ze On do ciebie podobny ,grzesznik ,to dla ciebie nie ma Ratunku i kto Jego Wybawi z Ciałą smierci ? PRZEPADŁO .
Cytuj:
Takie śmiertelne ciało, a więc dotknięte grzechem Adama, odziedziczył po matce swojej Jeszua. Stał sie nam podobny, aby mogły się wypełnić proroctwa o Nim, aby Bóg mógł okazać swoja łaskę nam wszystkim. Gdyby miał inne ciało, a tym samym, nie mógł popełnić grzechu, nie mógłby być nazwany Synem Człowieczym, był by jakimś półbogiem, czymś na kształt nefilim. Jeszua przyszedł w ciele, miał jednak także naturę swojego Ojca.

NIE, nie odziedziczył NICZEGO po matce NICZEGO ..
Ona dałą jedynie Miejsce w ciele swoim .
Jego Ciało nie podlegało śmierci Świadczy On Sam ,tak - " Nikt Mi Życia nie odbiera Mam Moc połozyc i mam Moc wziąśc spowrotem "
Czy rozumiesz co to znaczy ?
Moce ciemności nie wiedziały ze sa bezsilne wobec Jego Potęgi i Majestatu ...

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 15, 2011 10:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Szalom!, nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym powiedzieć siostro. Nie mogę jednak, bo przeczysz że Jeszua Mesjasz przyszedł w ciele i jest Trójjedynym Bogiem.
Niestety nie mogę teraz Ci odpowiedzieć gdyż wróciłem z pracy, zmęczony niemiłosiernie.
Może jutro, może za dwa dni, ok? Czemu mnie wywołujesz?
I jeszcze mam pytanie, mamy wspólnych przodków? Jeśli nie mamy, a widzę że mówi w Tobie inny Duch i głosisz inna ewangelie niż przekazana świętym przez apostołów, nie jesteś Oliwką szlachetną. Zresztą, nawet gdybyś była Żydowką, to jako że Duch który mówi w Tobie nie jest z Ruach Ha Kadosz, świadczy o tym że czekasz na wszczepienie. Czas jest bliski! Odrzuć to co wiesz, i zanurz się w Jeszui Mesjaszu, a wcześniej pokutuj, po przepraszaj kogo trzeba, jeśli coś zagrabiłaś oddaj, bo nie znasz ani dnia ani godziny swojej śmierci, ani tego kiedy JHWH Zbawiciel wróci po swój Kościół.

w miłości i współczuciu,

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 7:03 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Cytuj:
Takie śmiertelne ciało, a więc dotknięte grzechem Adama, odziedziczył po matce swojej Jeszua. Stał sie nam podobny, aby mogły się wypełnić proroctwa o Nim, aby Bóg mógł okazać swoja łaskę nam wszystkim. Gdyby miał inne ciało, a tym samym, nie mógł popełnić grzechu, nie mógłby być nazwany Synem Człowieczym, był by jakimś półbogiem, czymś na kształt nefilim. Jeszua przyszedł w ciele, miał jednak także naturę swojego Ojca.
Amen.

Tutaj; http://zbawieni.com/showthread.php?tid=189, zalozylam watek na ten temat, gdzie oliwka jako orjo/orsa rowniez sie wypowiada podobnie jak tutaj w sposob chamski i agresywny.

Oliwki wiec nie uwazam za siostre w Chrystusie i unikam.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
oliwka jako orjo/orsa rowniez sie wypowiada podobnie jak tutaj w sposob chamski i agresywny. Oliwki wiec nie uwazam za siostre w Chrystusie i unikam.
Agnieszko, obawiam się, że pomyliłaś pojęcia. O tym, czy Oliwka jest siostrą w Chrystusie, nie decyduje przede wszystkim sposób jej wypowiedzi, tylko fakt, czy mamy wspólnego Ojca i czy jesteśmy "krewnymi" przez krew jednego (tego samego) Jezusa. Dlatego ani Oliwka, ani Rysio P, ani Henryk nie są braćmi czy siostrami w Chrystusie dla ludzi odrodzonych z Ducha.

Zachowanie można kształtować, niewychowanych wychowywać, krnąbrnych napominać. I choć ludzie zachowujący się w sposób chamski i agresywny nie przejawiają owocu Ducha, to na naszym forum zdarzały się już przypadki, gdy brat w Chrystusie zachowujący się po chamsku i agresywnie został upomniany, a następnie przeprosił i przestał. Fora chrześcijańskie są pełne ludzi zachowujących się po chamsku i agresywnie - ale napominanie brata trzeba odróżnić od unikania kogoś, kto bratem nie jest.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 12:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
oliwka jako orjo/orsa rowniez sie wypowiada podobnie jak tutaj w sposob chamski i agresywny. Oliwki wiec nie uwazam za siostre w Chrystusie i unikam.
Agnieszko, obawiam się, że pomyliłaś pojęcia. O tym, czy Oliwka jest siostrą w Chrystusie, nie decyduje przede wszystkim sposób jej wypowiedzi, tylko fakt, czy mamy wspólnego Ojca i czy jesteśmy "krewnymi" przez krew jednego (tego samego) Jezusa. Dlatego ani Oliwka, ani Rysio P, ani Henryk nie są braćmi czy siostrami w Chrystusie dla ludzi odrodzonych z Ducha.
Oliwka dla mnie nie jest siostra w Chrystusie poniewaz m.innymi przeczy, ze Jezus Chrystus przyszedl w ciele ludzkim, a to jest z ducha antychrysta. Henryka tez nie uwazam za brata w Chrystusie.

Cytuj:
Zachowanie można kształtować, niewychowanych wychowywać, krnąbrnych napominać. I choć ludzie zachowujący się w sposób chamski i agresywny nie przejawiają owocu Ducha, to na naszym forum zdarzały się już przypadki, gdy brat w Chrystusie zachowujący się po chamsku i agresywnie został upomniany, a następnie przeprosił i przestał. Fora chrześcijańskie są pełne ludzi zachowujących się po chamsku i agresywnie - ale napominanie brata trzeba odróżnić od unikania kogoś, kto bratem nie jest.
Zgadzam sie.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 1:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
Oliwka dla mnie nie jest siostra w Chrystusie poniewaz m.innymi przeczy, ze Jezus Chrystus przyszedl w ciele ludzkim, a to jest z ducha antychrysta. Henryka tez nie uwazam za brata w Chrystusie.
Rysio P też przeczy, tylko inaczej. Nie daj się zwieść jego słowom. To, że Jezus Chrystus przyszedł w ludzkim ciele jest faktem historycznym, który wyznają nawet wykształceni ateiści. Rysio P twierdzi, że to Duch przyszedł "za zasłoną" ciała. Bo według niego JHWH to Duch. A Mesjasz Jezus nie jest Duchem - przyszedł posłany przez Ducha i został poczęty z Ducha w ludzkim ciele. Mesjasz to jest Namaszczony. Przez kogo, skoro jest wyłącznie przejawem tego samego Ducha?

"(...) Lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich" [Hebr. 1:8-9]

Duch nie jest Ojcem ani Synem. I nie mówi sam do siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 2:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
Oliwka dla mnie nie jest siostra w Chrystusie poniewaz m.innymi przeczy, ze Jezus Chrystus przyszedl w ciele ludzkim, a to jest z ducha antychrysta. Henryka tez nie uwazam za brata w Chrystusie.
Rysio P też przeczy, tylko inaczej. Nie daj się zwieść jego słowom. To, że Jezus Chrystus przyszedł w ludzkim ciele jest faktem historycznym, który wyznają nawet wykształceni ateiści. Rysio P twierdzi, że to Duch przyszedł "za zasłoną" ciała. Bo według niego JHWH to Duch. A Mesjasz Jezus nie jest Duchem - przyszedł posłany przez Ducha i został poczęty z Ducha w ludzkim ciele. Mesjasz to jest Namaszczony. Przez kogo, skoro jest wyłącznie przejawem tego samego Ducha?

"(...) Lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich" [Hebr. 1:8-9]

Duch nie jest Ojcem ani Synem. I nie mówi sam do siebie.

O rany!

Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST, tak czy nie, Smoku?

Kto Jest Panem ? Jezus jest Panem, tak czy nie? Panem tzn IHWH, tak czy nie?, ktory przyszedl w ludzkim ciele jako Mesjasz , tak czy nie?

A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność, tak jest napisane czy nie ?

Smok napisał(a):
Bo według niego JHWH to Duch
wedlug Slowa Bozego rowniez.

Ciekawe, ze Ty tego nie pojmujesz. :roll: Niewiedzialam.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 3:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST, tak czy nie, Smoku?
Dokładnie: "Pan jest jednością złożoną" [adonai echad]. Dlatego Bóg powiedział: "Człowiek stał się jak JEDEN Z NAS" [I Mojż. 3:22].

agnieszka napisał(a):
Kto Jest Panem? Jezus jest Panem, tak czy nie? Panem tzn IHWH, tak czy nie?, ktory przyszedl w ludzkim ciele jako Mesjasz , tak czy nie?
Jeszua znaczy "JHWH Zbawiciel". Mesjasz znaczy "Namaszczony". Kto Go namaścił? Napisałem konkretną argumentację na podstawie Hebr. 1:8-9, że Duch nie jest Ojcem ani Synem i nie mówi sam do siebie. Odnieś się do niej, zamiast wzdychać i uciekać w inne wersety.

agnieszkaa napisał(a):
A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność, tak jest napisane czy nie?
Nie, nie jest tak napisane. Przynajmniej w miejscu, które zaznaczyłaś na czerwono. Jest tam napisane dokładnie "Pan Duch jest, gdzie zaś Duch Pana wolność" [II Kor. 3:17 interlinia]. W greckim oryginale nie ma dużych liter. Cały kontekst mówi o służbie ducha w przeciwieństwie do służby litery [II Kor. 3:6-18]. Jeśli Duch Święty jest Duchem JHWH, to oznacza tyle, że Duch jest Panem. Pan ma naturę duchową i dlatego jest duchem - podobnie jak w Jana 4:24. W końcówce tego fragmentu czytamy w interlinii:

"My wszyscy, odsłoniętą twarzą chwałę Pana odzwierciedlając, na ten sam obraz jesteśmy przemieniani od chwały ku chwale, tak jak przez Pana Ducha" [II Kor. 3:18 interlinia]

Z tekstu w jego kontekście można wnosić, że Duch jest Panem, że równocześnie Duch jest Pański, że Pan jest duchem, ale nie że Pan jest Duchem Świętym. Bo tego, że Pan jest Duchem Świętym nie ma nigdzie w tym tekście.

agnieszkaa napisał(a):
Smok napisał(a):
Bo według niego JHWH to Duch
wedlug Slowa Bozego rowniez. Ciekawe, ze Ty tego nie pojmujesz. :roll: Niewiedzialam.
Duch jest Duchem JHWH czyli Duchem Pana. Sam Duch Święty jest Panem. Ale nie tylko On. Ojciec też jest Panem i Syn też jest Panem. Ojciec i Duch posyłają Mesjasza [Iz. 48:12-16]. Czyli Ojciec, Syn i Duch to nie są przejawy jednego Ducha. Po prostu Bóg będący trzema Osobami jest duchem, bo ma duchową naturę.

Prosiłbym Cię o konkretne odpowiedzi na to, co ja piszę, a nie o wyciąganie kolejnych "królików z kapelusza". Tutajszy regulamin tego zabrania. Proszę o odpowiedzi na pytania zadane przeze mnie.


Ostatnio edytowano Śr sty 09, 2013 3:23 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 3:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Nie bedziesz mnie Smoku tresowal. Jak sie nauczysz dyskutowac to ja bardzo chetnie z Toba podyskutuje.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 3:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
Oliwka dla mnie nie jest siostra w Chrystusie poniewaz m.innymi przeczy, ze Jezus Chrystus przyszedl w ciele ludzkim, a to jest z ducha antychrysta. Henryka tez nie uwazam za brata w Chrystusie.
Rysio P też przeczy, tylko inaczej. Nie daj się zwieść jego słowom. To, że Jezus Chrystus przyszedł w ludzkim ciele jest faktem historycznym, który wyznają nawet wykształceni ateiści. Rysio P twierdzi, że to Duch przyszedł "za zasłoną" ciała. Bo według niego JHWH to Duch. A Mesjasz Jezus nie jest Duchem - przyszedł posłany przez Ducha i został poczęty z Ducha w ludzkim ciele. Mesjasz to jest Namaszczony. Przez kogo, skoro jest wyłącznie przejawem tego samego Ducha?

"(...) Lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich" [Hebr. 1:8-9]

Duch nie jest Ojcem ani Synem. I nie mówi sam do siebie.

Tutaj nie zadales mi zadnych pytan, to ja zadalam Tobie, wiec wystarczylo odpowiedziec, a nie straszyc mnie Regulaminem na okraglo. Opamietaj sie !

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 4:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
przepraszam, musze poprawic, zadales pytanie, ale i odpowiedziales, wiec nie myslalam, ze czekasz na moja odpowiedz, lub jej brak, by mnie straszyc Regulaminem. Naprawde sie opamietaj, prosze.

Cytuj:
Mesjasz to jest Namaszczony. Przez kogo, skoro jest wyłącznie przejawem tego samego Ducha?
Cytuje z pamieci; "Duch Panski nademna, namascil mnie..."- jest napisane, prawda?

Duch Panski =Duch Chrystusowy =Duch Swiety, tak czy nie?

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 4:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
Oliwka dla mnie nie jest siostra w Chrystusie poniewaz m.innymi przeczy, ze Jezus Chrystus przyszedl w ciele ludzkim, a to jest z ducha antychrysta. Henryka tez nie uwazam za brata w Chrystusie.
Rysio P też przeczy, tylko inaczej. Nie daj się zwieść jego słowom. To, że Jezus Chrystus przyszedł w ludzkim ciele jest faktem historycznym, który wyznają nawet wykształceni ateiści. Rysio P twierdzi, że to Duch przyszedł "za zasłoną" ciała. Bo według niego JHWH to Duch. A Mesjasz Jezus nie jest Duchem - przyszedł posłany przez Ducha i został poczęty z Ducha w ludzkim ciele. Mesjasz to jest Namaszczony. Przez kogo, skoro jest wyłącznie przejawem tego samego Ducha?

"(...) Lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich" [Hebr. 1:8-9]

Duch nie jest Ojcem ani Synem. I nie mówi sam do siebie.

Tutaj nie zadales mi zadnych pytan, to ja zadalam Tobie, wiec wystarczylo odpowiedziec, a nie straszyc mnie Regulaminem na okraglo. Opamietaj sie !
Owszem, zadałem. I stwierdziłem, że Bóg nie mówi sam do siebie. Jak to możliwe, że Ojciec mówi do Syna, skoro obaj są jedynie przejawami tego samego Ducha? Czy Duch "w przejawie Ojca" i Duch "w przejawie Syna" mówi sam do siebie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 4:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Rysio P też przeczy, tylko inaczej. Nie daj się zwieść jego słowom. To, że Jezus Chrystus przyszedł w ludzkim ciele jest faktem historycznym, który wyznają nawet wykształceni ateiści. Rysio P twierdzi, że to Duch przyszedł "za zasłoną" ciała. Bo według niego JHWH to Duch. A Mesjasz Jezus nie jest Duchem - przyszedł posłany przez Ducha i został poczęty z Ducha w ludzkim ciele. Mesjasz to jest Namaszczony. Przez kogo, skoro jest wyłącznie przejawem tego samego Ducha?

"(...) Lecz [Ojciec mówi] do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich" [Hebr. 1:8-9]

Duch nie jest Ojcem ani Synem. I nie mówi sam do siebie.

Tutaj nie zadales mi zadnych pytan, to ja zadalam Tobie, wiec wystarczylo odpowiedziec, a nie straszyc mnie Regulaminem na okraglo. Opamietaj sie !
Owszem, zadałem. I stwierdziłem, że Bóg nie mówi sam do siebie.
Tak, patrz moj post wyzej.

Cytuj:
Jak to możliwe, że Ojciec mówi do Syna, skoro obaj są jedynie przejawami tego samego Ducha? Czy Duch "w przejawie Ojca" i Duch "w przejawie Syna" mówi sam do siebie?

Nie wiem jak to mozliwe, ale wiem, ze dla Boga nie ma nic niemozliwego. :)

Ojciec nie tylko mowi do Syna, ale nawet mowi przez Syna, prawda ? :)

Smoku... :) Napisales, ze Duch nie jest ani Ojcem , ani Synem, moim zdaniem to jakby sie troszke kupy nie trzyma, bo jesli juz zmierzasz do Trojcy to Trojce sie rysuje jako jeden trojkat wiec, moim zdaniem nie mozna mowic, tak jak napisales. :), ale ja nie chce w to filozofowanie wchodzic ja widze Boga w Slowie i nie umiem i chyba nie chce umiec tego wlasnymi Slowami wyrazac, dlatego cytuje Slowo Boze, wiec nie mow, ze wyjmuje "kroliki z rekawa". :)

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Ostatnio edytowano Śr sty 09, 2013 4:30 pm przez agnieszkaa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL