www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 9:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Ciało MESJASZA JEST ZASŁONĄ - ty przez nia przejść nie możesz .

jeszcze nie , może kiedys ...

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 8:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
Ciało MESJASZA JEST ZASŁONĄ - ty przez nia przejść nie możesz.

Zasłona czyli ciało Mesjasza została rozdarta dla wszystkich, a nie tylko dla "wtajemniczonych", a wejście do miejsca najświętszego mają ci, którzy staną się jak dzieci i uwierzą w prostocie serca - a nie ci, którzy posiądą "gnozę" niedostępną dla innych. Ewangelia jest prosta i zrozumiała. Mesjasz objawił się w takim ciele i krwi jak nasze ciało i nasza krew:

"Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła, i aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli" [Hebr. 2:14-15]

Duchy antychrysta zaprzeczają między innymi temu, że On przyszedł w ciele ludzkim [sarks] a nie w jakimś innym [soma]. Twoje herezje nie zmienią Słowa Bożego. Właśnie z tych herezji o "innym clele" Jezusa kościół katolicki wywiódł dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi. Jezus grzechu nie popełnił nie dlatego, że miał inne ciało i krew niż ci, za których umarł. Jezus jest prawdziwie Bogiem, bo jest Synem Bożym i prawdziwie człowiekiem, bo jest Synem Człowieczym, a nie Bogiem podobnym do człowieka. Swoją herezją uderzasz w fundament wiary chrześcijańskiej czyli w tożsamość Jezusa Chrystusa. A Twoje poglądy są niestety zlepkiem gnozy, doketyzmu i katolicyzmu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N mar 08, 2009 12:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
Oliwko Droga, przy całej sympatii dla Ciebie - to co piszesz nie jest objawieniem z Ducha Bożego.

Ojciec nie jest Synem, ani tez Ojciec Synem się nie stał. Ojciec Syna nam dał, bo tak umiłował świat. Jana 3.16
Jezus był KUSZONY WE WSZYSTKIM. Był kuszony jako człowiek - jako SYN CZLOWIECZY. Kiedy pościł musiał odpierać pokuszenie. A kiedy skończyl post - poczul głód. Jego normalne ciało poczuło głód. Teraz jeść nie musi.
Bóg Ojciec przywrócił godnośc KAZDEMU człowiekowi - nie tylko kobiecie, a zasłona rozdarła się od góry do dołu ręką Bożą dla każdego człowieka, ktory przyjmuje Ewangelię Zbawienia o Królestwie Bożym.
Teraz przez krew Jezusa mamy wstep do miesca najświętrzego
i to Chrystus w nas jest nadzieja chwały dla każdego, kto narodzil sie na nowo z Ducha Bozego.

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 10:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
"Smok Wawelski"
Oliwka napisał(a):
Ciało MESJASZA JEST ZASŁONĄ - ty przez nia przejść nie możesz.

Cytuj:
Zasłona czyli ciało Mesjasza została rozdarta dla wszystkich, a nie tylko dla "wtajemniczonych", a wejście do miejsca najświętszego mają ci, którzy staną się jak dzieci i uwierzą w prostocie serca - a nie ci, którzy posiądą "gnozę" niedostępną dla innych. Ewangelia jest prosta i zrozumiała. Mesjasz objawił się w takim ciele i krwi jak nasze ciało i nasza krew:


I TAK i NIE dla wszystkich ,o ile POZNAJĄ i Przyjmą ,a jesli nie nie przejdą.
JAHSZUA powiedział , - Niewielu ja znajduje .
To jest Wąska Droga bardzo wąska .
Jest dla wtajemniczonych ,JAHSZUA powiedział ;Aby oni NIE POZNALI ...
Zwiastowanie -ewangelia Jest prosta -Ojca Widzi TYLKO TEN kto jest
z Ducha YHVH -zrodzony.
Owszem w Ciel i Krwi ,ale tylko PODOBNE do naszego inaczej nie ma sensu Pić Jego Krew - przecież masz swoją SKORO TWIERDZISZ ze jest
taka sama.



"Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła, i aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli" [Hebr. 2:14-15]
Cytuj:
Duchy antychrysta zaprzeczają między innymi temu, że On przyszedł w ciele ludzkim [sarks] a nie w jakimś innym [soma]. Twoje herezje nie zmienią Słowa Bożego. Właśnie z tych herezji o "innym clele" Jezusa kościół katolicki wywiódł dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi.

Zaprzeczają ze - YHVH przyszedł Obleczony Ciałem -czyli ze NIEMOŻLIWYM JEST by YHVH SAM móg Osobiście urodzić sie przechodząc przez łono niewiasty.
Jest to dla nich niedoprzyjęcia .
TO JEST duch nie żaden anty mesjasz ,ale Mesjasz ucisku
Mesjasz Trwogi.
jest to zapowiedź ,ze przyjdzie taki i bedzie podwazał i zniewazał i urągał i nazywał ich ....bo wie ze kto Uwierzy ze YHVH przyszedł Obleczony
Ciałem -Mięsem i Krwią .
Co do kk jestes w błedzie oni temu zaprzeczają tak jak wy .
Oni nie mówią,ze Jezus miał INNE CIAŁO ,ale ze był bez grzechu bo maryja była bez grzechu .Nic nie słyszałam jakoby maryja miała inne ciało niz nasze .
Cytuj:
Jezus grzechu nie popełnił nie dlatego, że miał inne ciało i krew niż ci, za których umarł. Jezus jest prawdziwie Bogiem, bo jest Synem Bożym i prawdziwie człowiekiem, bo jest Synem Człowieczym, a nie Bogiem podobnym do człowieka.
Swoją herezją uderzasz w fundament wiary chrześcijańskiej czyli w tożsamość Jezusa Chrystusa.
A Twoje poglądy są niestety zlepkiem gnozy, doketyzmu i katolicyzmu.

Grzech nie wywodzi sie z UCZYNKÓW ,tylko z zapisu W GENACH.
przecież JUZ rodzimy sie grzesznikami ,a nie ze nabywamy .Nasze ciało mięsiste DOWODZI ze jesteśmy prochem .
JAHSZUA NIE BYŁ PROCHEM .
JAHSZUA nie narodził sie ani z mężczyzny ani z kobiety ,ale z WOLI Ducha ,Oblókł sie w SZatę i miał jak my udział w Ciele i Krwi .
Jeśli JEST PRAWDZIWYM BOGIEM to w jakim znaczeniu w czym ta Jego
Prawdziwosc jest ?
ON SAM powiedział ,ze JEGO MIESO I KREW SA PRAWDZIWE .
brak ci funfamentu na piasku zbudowałes.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 11:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
"Białe_na_Czarnym"
Cytuj:
Oliwko Droga, przy całej sympatii dla Ciebie - to co piszesz nie jest objawieniem z Ducha Bożego.

Ojciec nie jest Synem, ani tez Ojciec Synem się nie stał. Ojciec Syna nam dał, bo tak umiłował świat. Jana 3.16


JAHSZUA powiedział ;Objawie mu SAM SIEBIE .
Syn nie musiał sie objawiac kazdy Go widział i dotykał i był przekonany ,ze dotyka równego sobie człowieka .
YHVH dał nam SIEBIE .
Jako Ojca widzi Go tylko ten kto jest z YHVH.
Nikt kto grzeszy nie widzi Go i nie zna, NIE ZNA JAHSZUA KIM ON JEST.
Umiłował Świat AD-Wieczny a nie ten nasz ,Sam powiedział ;świat MNIE
nienawidzi i was bedzie nienawidził .Nie miłujcie świata .


Cytuj:
Jezus był KUSZONY WE WSZYSTKIM. Był kuszony jako człowiek - jako SYN CZLOWIECZY. Kiedy pościł musiał odpierać pokuszenie.
A kiedy skończyl post - poczul głód.
Jego normalne ciało poczuło głód.
Teraz jeść nie musi.

A co rozumiesz przez - kuszony i co znaczy jako człowiek?
Szatan-azazel DOŚWIADCZAŁ JAHSZUA bo nie mógł poznac z KIM ma doczynienia .
A to,ze poczuł głód , moze mieć rózne znaczenia , azazel do konca nie mógł sie upewnić KIM jest JAHSZUA , inaczej nie posłał by Go na śmierc
ale był PRZEKONANY tak jak wy ,ze niemożliwością jest by mógł mieć Ciało z Nieba bez żądła śmierci którym jest grzech.
A skoro Jego ciało było by jak każde skażone to smierc ujawni oszusta.
Jego Ciało poczuło głód ? a ciało w kostnicy czuje ?
Różnica polega na czymś innym .
Jeść nie musi ,ale kiedy DWAJ z Emaus zaprosili GO do siebie JADŁ ?
Rybe JADŁ ?
W izbie jadł ?

Cytuj:
Bóg Ojciec przywrócił godnośc KAZDEMU człowiekowi - nie tylko kobiecie, a zasłona rozdarła się od góry do dołu ręką Bożą dla każdego człowieka, ktory przyjmuje Ewangelię Zbawienia o Królestwie Bożym.


Każdemu KTO ....
Zasłona w świątyni z kamienia jest obrazem SERCA Z KAMIENIA.
A chodzi o ZASŁONE Mięsistą - jak napisano ;Dam mu Serce Mięsiste.
Zasłona do Miejsca Najświętszego JEST CIAŁEM MESJASZA a przez Nią
nie wielu przechodzi -GORZĄ sie .
To jest Zwiastowanie Wybawienia od grzeszenia .
WOLNOŚĆ
Cytuj:
Teraz przez krew Jezusa mamy wstep do miesca najświętrzego
i to Chrystus w nas jest nadzieja chwały dla każdego, kto narodzil sie na nowo z Ducha Bozego.

Jeśli Jego Krew jest jak wasza ,to daleko nie zajdziecie .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 11:12 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 2:03 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Śląsk
jakich znowu wtajemniczonych?

_________________
Graża


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 11:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Białe-na
Cytuj:
mirek - to jest super a najbardziej podoba mi sie s twierdzenie:
Kod:
3. Kobieta jest człowiekiem - gatunkiem HOMO SAPIENS (posiada naturę ludzką)

Branham musi się w "grobie przewracać" Mr. Green


A dlaczegóż to musi sie w grobie przewracac ?
><><
mirek

Cytuj:
Zgodzimy się, że wszystkie te zdania są jak najbardziej prawdziwe. A więc wyraźnie napisane: trzy różne osoby, ale jedna natura. Okazuje się więc, iż w Trójcy Świętej występują takie same relacje, jak w zwykłej rodzinie ludzkiej.

cały ten wywód o trójcy - funta kłaków wart
A to co dotyczy NATURY w czym sie zgadzam OBALA ,ze JAHSZUA miał
taką jak człowiek z prochu ziemi .
NIE MIAŁ DWÓCH NATUR nie był hybrydą to
nie grecki idol .To nie jeden z Synów Bożych coto przychodzili i brali sobie kazda kobiete która im podpasowała .
><
Co do
kobieta - Jest dzieckim - musiała sie urodzić i mówi mamo
matka - Jest dzieckiem - do swojej mamy mówi mamo
ojciec -Jest dzieckiem - i do swego ojca mówi tato -
Ale wszyscy oni mają nature SKAŻONA , grzeszna po przodkach .
><
obala ze matka nie jest dzickiem ze ojciec nie jest dzieckiem ze mąz nie jest dzieckiem .
Dziecko to POZYCJA jaką sie zajmuje a nie koniecznie zabawa w piaskownicy.
Kiedy spotykają sie pokolenia
Praprababcia ,prababcia , babcia , córka-syn wnuki ,prawnuki ,praprawnuki
Jeden wobec drugiego jest na pozycji dziecka ,nawet kiedy jest mężem ,żona synem córka .



_________________

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 12:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
I TAK i NIE dla wszystkich, o ile POZNAJĄ i Przyjmą, a jesli nie nie przejdą.
JAHSZUA powiedział , - Niewielu ja znajduje .
To jest Wąska Droga bardzo wąska.
Jest dla wtajemniczonych, JAHSZUA powiedział; Aby oni NIE POZNALI ...

Jezus nic nie mówił o żadnych "wtajemniczeniach" i dlatego NIE POTRAFISZ tego udowodnić na podstawie Pisma. Ci, którzy mieli nie poznać, byli ostrzegani przez proroków i na nich wypełniło się proroctwo, że nie poznają, bo Bóg zamknie im oczy ze względu na upór ich serca. Ale to nie ma nic wspólnego z żadnym "wtajemniczeniem". Ewangelia jest prosta i należy ją przyjąć przez wiarę. Brama jest wąska i niewielu ja znajduje nie dlatego, że niewielu jest wtajemniczonych. Po prostu niewielu szuka z całego serca.

Oliwka napisał(a):
Owszem w Ciel i Krwi, ale tylko PODOBNE do naszego inaczej nie ma sensu Pić Jego Krew - przecież masz swoją SKORO TWIERDZISZ ze jest taka sama.

Ja nie piję własnej krwi, ani nie piję dosłownie krwi Jezusa, bo On nie mówił o dosłownym piciu Jego krwi. Dosłowne picie krwi Jezusa i dosłowane spożywanie jego Ciała to jest doktryna katolicka oparta na innej herezji zwanej transsubstancjacją. Głosisz katolicyzm i jeszcze temu zaprzeczasz.

Oliwka napisał(a):
Smok napisał(a):
Duchy antychrysta zaprzeczają między innymi temu, że On przyszedł w ciele ludzkim [sarks] a nie w jakimś innym [soma]. Twoje herezje nie zmienią Słowa Bożego. Właśnie z tych herezji o "innym clele" Jezusa kościół katolicki wywiódł dogmat o niepokalanym poczęciu Maryi.

Zaprzeczają ze - YHVH przyszedł Obleczony Ciałem - czyli ze NIEMOŻLIWYM JEST by YHVH SAM móg Osobiście urodzić sie przechodząc przez łono niewiasty. Jest to dla nich niedoprzyjęcia .
TO JEST duch nie żaden anty mesjasz, ale Mesjasz ucisku
Mesjasz Trwogi. jest to zapowiedź ,ze przyjdzie taki i bedzie podwazał i zniewazał i urągał i nazywał ich .... bo wie ze kto Uwierzy ze YHVH przyszedł Obleczony
Ciałem - Mięsem i Krwią .

Coś Ci się pomyliło. Fakt, że Jezus żył na ziemi w jakiś ciele jest tak oczywisty, że nawet gnostycy temu nie zaprzeczali. Im chodziło dokładnie o to, co Ty głosisz - że Jezus przyszedł w jakimś innym ciele niż ludzkie, ponieważ ich zdaniem "był bez grzechu" oznacza "miał ciało doskonałe czyli bezgrzeszne" - i tutaj dochodzimy do kolejneh herezji, z której Augustyn zaczerpnął doktrynę o grzechu pierworodnym jako czymś biologicznym, co jest ukryte w substancji ciała.

Oliwka napisał(a):
Co do kk jestes w błedzie oni temu zaprzeczają tak jak wy. Oni nie mówią, ze Jezus miał INNE CIAŁO, ale ze był bez grzechu bo maryja była bez grzechu. Nic nie słyszałam jakoby maryja miała inne ciało niz nasze.

Oni rozumują dokładnie tak jak Ty, czyli "od tyłu": Skoro Jezus był bez grzechu, to znaczy, że miał bezgrzeszne ciało w sensie jego substancji - a skoro tak, to musiała Go urodzić niewiasta posiadająca równie bezgrzeszne ciało w sensie jego substancji. Dlatego ona również musiała zostać niepokalanie poczęta. Głosisz dogmat o niepokalanym poczęciu NMP ogłoszony w krk bodajże w roku 1950. Tymczasem Psalm 16 mówi o tym, że Bóg nie dopuści, aby martwe ciało Jezusa oglądało skażenie nie dlatego, że nie mogło, tylko dlatego, że zmartwychwstało i zostało przemienione w ciało uwielbione:

"[Psalmista] mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani ani ciało jego nie ujrzy skażenia" [Dz. Ap. 2:31]

Oliwka napisał(a):
Grzech nie wywodzi sie z UCZYNKÓW, tylko z zapisu W GENACH.

:shock: Pierwsze słyszę. Czyli jednak głosisz katolicką doktrynę Augustyna o grzechu pierworodnym, z którym wszyscy się rodzą i dlatego nawet dzieci są potępione w momencie urodzenia. A Biblia mówi, że grzech jest przestępstwem Prawa, że synowie nie ponoszą winy za grzechy ojców i że z ust niemowląt i ssących Bóg odbiera sobie chwałę.

Oliwka napisał(a):
przecież JUZ rodzimy sie grzesznikami, a nie ze nabywamy. Nasze ciało mięsiste DOWODZI ze jesteśmy prochem.

Nie, Oliwko. Nasze ciało mięsiste dowodzi skażenia świata grzechem i śmiercią, ale nie dowodzi OSOBISTEJ winy każdego z nas, ponieważ pierwszy grzech następouje wtedy, gdy świadomie łamiemy Prawo i wtedy umieramy duchowo - pisze o tym Paweł w Rzym. 7:9-11. Rodzimy się ze skłonnością do grzechu, która się uaktywnia w momencie pokusy, ale grzech nie jest biologiczny tylko duchowy. Dlatego nie ma nic wspólnego z genetyką.

Oliwka napisał(a):
JAHSZUA NIE BYŁ PROCHEM. JAHSZUA nie narodził sie ani z mężczyzny ani z kobiety, ale z WOLI Ducha, Oblókł sie w SZatę i miał jak my udział w Ciele i Krwi.

Sorry, ale tutaj jawnie zaprzeczasz Pismu.

"I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego. A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami" [Mat. 1:20-23]

Jezus został poczęty i zrodzony z kobiety mocą Ducha Świętego. Nosił w sobie jej ziemskie geny i miał ziemskie ciało. Dlatego był prawdziwym, a nie udawanym Synem Człowieczym, pozostając JHWH Zbawicielem czyli odwiecznym Synem Bożym wcielonym w postać ludzką.

Oliwka napisał(a):
Jeśli JEST PRAWDZIWYM BOGIEM to w jakim znaczeniu w czym ta Jego Prawdziwosc jest?

W całkowitym, ponieważ Bóg jest duchem i mógł się wcielić w ludzkie ciało nie przestając być prawdziwym Bogiem (a dokładniej - jedną z Jego Osób). Dlatego Bóg wykupił Kościół swoją krwią [Dz. Ap. 20:28]. Widzę, że nie rozumiesz niczego - od grzechu pierworodnego do zbawienia i jeszcze do nauczania się zabierasz, głosząc katolickie dogmaty ubrane w gnostyckie "wtajemniczenia".

Oliwka napisał(a):
ON SAM powiedział, ze JEGO MIESO I KREW SA PRAWDZIWE.

Oczywiście. Tak samo mówił, że daje prawdziwy żywot. Tylko że nie miał na myśli fizycznego ciała, fizycznej krwi ani fizycznego żywota. PRAWDZIWE nie musi oznaczać FIZYCZNE. W tym przypadku Jezus nie mówił o dosłownym ciele, które należy dosłownie spożywać - tak myśleli faryzeusze i tak myślisz Ty. Dlatego faryzeusze posądzili Jezusa o propagowanie kanibalizmu [Jan 6:52]. Tymczasem On mówił o sprawach duchowych, nie o cielesnych [Jan 6:63].

Oliwka napisał(a):
brak ci funfamentu na piasku zbudowałes.

Znowu nie rozumiesz Pisma. Budowanie na piasku dotyczy słuchania i wykonywania Pisma [Mat. 7:24-27], a nie samej doktryny, która jest poprawna lub nie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ...
PostNapisane: Pn mar 09, 2009 6:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 12:48 pm
Posty: 29
Od kilku lat obserwuję wypowiedzi Oliwki na różnych forach, i jestem coraz bardziej przerażony tępem postępowania zwiedzenia.

Oliwko, nie mam nic do Ciebie jako do człowieka, ale czy mogłabyś się na chwilę zatrzymać i przeczytać uważnie co piszesz? Bo generalnie staje się to bełkotem który bardzo ciężko zrozumieć...

Jacek Wierciak

_________________
Jacek Wierciak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: ...
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 7:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Jacek Wierciak napisał(a):
Od kilku lat obserwuję wypowiedzi Oliwki na różnych forach, i jestem coraz bardziej przerażony tępem postępowania zwiedzenia.

Oliwko, nie mam nic do Ciebie jako do człowieka, ale czy mogłabyś się na chwilę zatrzymać i przeczytać uważnie co piszesz? Bo generalnie staje się to bełkotem który bardzo ciężko zrozumieć...

Jacek Wierciak

od kilku lat , podążasz za mną ? no to jesteś wytrwały .
Nie bądź tak przerażony mna , to znaczy moim zwiedzeniem ,ty wierzysz
jak wierzysz i wierz jeśli ci z tym dobrze ,albo na tylko tyle cię stac.

A co do bełkotu to sobie wypraszam ,moze to ,tobie bełkocze w głowie..

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 8:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
"Smok Wawelski"
Cytuj:

Oliwka napisał(a):
I TAK i NIE dla wszystkich, o ile POZNAJĄ i Przyjmą, a jesli nie nie przejdą.
JAHSZUA powiedział , - Niewielu ja znajduje .
To jest Wąska Droga bardzo wąska.
Jest dla wtajemniczonych, JAHSZUA powiedział; Aby oni NIE POZNALI ...

Jezus nic nie mówił o żadnych "wtajemniczeniach" i dlatego NIE POTRAFISZ tego udowodnić na podstawie Pisma. Ci, którzy mieli nie poznać, byli ostrzegani przez proroków i na nich wypełniło się proroctwo, że nie poznają, bo Bóg zamknie im oczy ze względu na upór ich serca.


Co ci z Pisma skoro literaz zasłania ci to co W SOBIE KRYJE .
Jasne ze na nich i nie tylko ,przeciez nie widzisz .
Cytuj:
Ale to nie ma nic wspólnego z żadnym "wtajemniczeniem". Ewangelia jest prosta i należy ją przyjąć przez wiarę. Brama jest wąska i niewielu ja znajduje nie dlatego, że niewielu jest wtajemniczonych. Po prostu niewielu szuka z całego serca.


Jest prosta bo nalezy uwierzyc na SŁOWO ,ale jak pokazuje 2000 lat
niewielu Uwierzyło a jeszcze mniej widzi .
Mysla ze sie wzbogacili a niestety , nadzy i slepi nie chcą masci.
O wtajemniczeniach to wy piszecie ,a nie ja .Ja mówie jak JAHSZUA
Wam dano POZNAC a im nie .
Oni uwierzyli bez Pism ,a wy macie litery przed nosem i tylko litery.

Cytuj:
Ja nie piję własnej krwi, ani nie piję dosłownie krwi Jezusa, bo On nie mówił o dosłownym piciu Jego krwi. Dosłowne picie krwi Jezusa i dosłowane spożywanie jego Ciała to jest doktryna katolicka oparta na innej herezji zwanej transsubstancjacją. Głosisz katolicyzm i jeszcze temu zaprzeczasz.

A wiesz Czym Krew jest ?
Ty/wy zrównujesz siebie z NIM ,czynicie siebie równymi ?!?
O jakiej ty dosłownosci mówisz , a swoja mozesz pić , co mi do tego .

Czy ja powiedziałam o dosłownym literalnym piciu i jedzeniu ?
gadasz byle co byle ośmieszyc innych bo jak by to wygladało PRZYZNAC sie ?
Jesli bys przyznał racje innym SAM SIEBIE musiał bys uznac za ZWIEDZIONEGO . To juz lepiej zebym ja była zwiedziona .

Cytuj:
Coś Ci się pomyliło. Fakt, że Jezus żył na ziemi w jakiś ciele jest tak oczywisty, że nawet gnostycy temu nie zaprzeczali.
Im chodziło dokładnie o to, co Ty głosisz - że Jezus przyszedł w jakimś innym ciele niż ludzkie, ponieważ ich zdaniem "był bez grzechu" oznacza "miał ciało doskonałe czyli bezgrzeszne" - i tutaj dochodzimy do kolejneh herezji, z której Augustyn zaczerpnął doktrynę o grzechu pierworodnym jako czymś biologicznym, co jest ukryte w substancji ciała.

Tobie sie pomyliło ...ty mówisz ,ze zył W JAKIMŚ ciele .
Ja mówie ze Zył w SWOIM WŁĄSNYM CIELE Z NIEBA - JEGO CIAŁO JEST
SŁOWEM .A to jest chyba zrozumiałe ze jest BEZGRZESZNE .
Jego CIAŁO NIEBIAŃSKIE nie jest jakies .
Toje/nasze jest jakies ,ale nie JEGO .On nie miał nic poprzodkach z tej ziemi.

Cytuj:
Oni rozumują dokładnie tak jak Ty, czyli "od tyłu": Skoro Jezus był bez grzechu, to znaczy, że miał bezgrzeszne ciało w sensie jego substancji - a skoro tak, to musiała Go urodzić niewiasta posiadająca równie bezgrzeszne ciało w sensie jego substancji.

Dlatego ona również musiała zostać niepokalanie poczęta.
Głosisz dogmat o niepokalanym poczęciu NMP ogłoszony w krk bodajże w roku 1950. Tymczasem Psalm 16 mówi o tym, że Bóg nie dopuści, aby martwe ciało Jezusa oglądało skażenie nie dlatego, że nie mogło, tylko dlatego, że zmartwychwstało i zostało przemienione w ciało uwielbione:

NIE , nierozumieją tak jak ja .Oni nie wiedząc co zrobić odkazili ciało maryj ,ale to nie zmienia faktu ze Miriam mówi - Bóg Zbawiciel mój"
JAHSZUA TAK NIE MÓWIŁ - mówił ?!!!
Oni mają zasłonięte ,ze w Miriam SŁOWO STAŁ SIE komórka Ciała i Krwi
ON SAM W SOBIE MAIAL ŻYCIE .
Czy nie tak powiedział ?
NIE - NIE GŁOSZE niepokalanego poczęcia !!!!
Nie ZMARTWYCHWSTANIE JEST DOWODEM ,że JEGO CIAŁO nie nalezało do tej ziemi .
Jesli uwazasz ze dopiero posmierci Jego Ciało stało sie Uwielbione ,
to znaczy ze śmierc ma moc uwielbić to co skazone ?
A jakos po cmentarzach tego nie widac .
Smierc jest wrogiem - została pokonana włąsnie dlatego i w tym nasza
Chwała która On nam dał .
Obleczeni w Namiot z Nieba .



"[Psalmista] mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani ani ciało jego nie ujrzy skażenia" [Dz. Ap. 2:31]

Cytuj:
Oliwka napisał(a):
Grzech nie wywodzi sie z UCZYNKÓW, tylko z zapisu W GENACH.

:shock: Pierwsze słyszę. Czyli jednak głosisz katolicką doktrynę Augustyna o grzechu pierworodnym, z którym wszyscy się rodzą i dlatego nawet dzieci są potępione w momencie urodzenia.
A Biblia mówi, że grzech jest przestępstwem Prawa, że synowie nie ponoszą winy za grzechy ojców i że z ust niemowląt i ssących Bóg odbiera sobie chwałę.

Tak , ponieważ np Judasz był złodziejem nie dlatego ,ze kradł ,ale kradł bo był złodziejem .
Gdyby było jak ty nauczasz , nie musielibysmy sie Rodzic z Ducha.
Prawo Tora jest potrzebna by dojśc do wniosków do jakich doszedł Paweł.
Z ust ssacych Mleko Słowa .
Niemowląt w Mesjaszu .

Cytuj:
Oliwka napisał(a):
przecież JUZ rodzimy sie grzesznikami, a nie ze nabywamy. Nasze ciało mięsiste DOWODZI ze jesteśmy prochem.


Nie, Oliwko. Nasze ciało mięsiste dowodzi skażenia świata grzechem i śmiercią, ale nie dowodzi OSOBISTEJ winy każdego z nas, ponieważ pierwszy grzech następouje wtedy, gdy świadomie łamiemy Prawo i wtedy umieramy duchowo - pisze o tym Paweł w Rzym. 7:9-11. Rodzimy się ze skłonnością do grzechu, która się uaktywnia w momencie pokusy, ale grzech nie jest biologiczny tylko duchowy. Dlatego nie ma nic wspólnego z genetyką.

Dowodzi OSOBISTEJ WINY , bo napisano ,kazdy własna wine poniesie .
A co to za róznica -SKŁONNOSC ?
Co ty mówisz ? uaktywnia sie ,oczywiscie i inaczej byc nie moze .
Zobacz z czego zostalismy Wykupieni DROGOCENNA KRWIĄ MESAJSZA
I WKLEJ -
Grzech duchowy został obleczony w koszule ze skór jedno odzwierciedla drugie i NIKT nie moze powiedziec ze jest bez WINY .
Bo w Adamie WSZYSCY ZGRZESZYLI - W ADAMIE !
Lewi był w ledźwiach Abrahama i złozył Ofiare - tak i tu liczy sie co sie wtedy stało .

narazie tyle

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 9:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Sorry, Oliwko, ale na bełkot wypaczający Pismo nie będę odpowiadał, bo nie ma z czym dyskutować. Nie cytujesz Pisma, głosisz jakieś dziwactwa wzięte z sufitu. Ani w tym nie ma logiki, ani biblijnego nauczania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 11, 2009 11:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 12:48 pm
Posty: 29
oliwka napisał(a):
Jacek Wierciak napisał:
Od kilku lat obserwuję wypowiedzi Oliwki na różnych forach, i jestem coraz bardziej przerażony tępem postępowania zwiedzenia.

Oliwko, nie mam nic do Ciebie jako do człowieka, ale czy mogłabyś się na chwilę zatrzymać i przeczytać uważnie co piszesz? Bo generalnie staje się to bełkotem który bardzo ciężko zrozumieć...

Jacek Wierciak

od kilku lat , podążasz za mną ? no to jesteś wytrwały .


Nie pochlebiaj sobie. Po prostu cię widzę na niektórych forach, głoszącą swoje herezje. Jakie, zapytasz? Jaki bełkot? Proszę:

Cytuj:
Lewi był w ledźwiach Abrahama i złozył Ofiare - tak i tu liczy sie co sie wtedy stało .


Ni w ząb nie rozumiem, jak to się ma do czegokolwiek i o co chodzi...

Jacek Wierciak[/quote]

_________________
Jacek Wierciak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 12, 2009 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
"Jacek Wierciak"
Cytuj:
Nie pochlebiaj sobie. Po prostu cię widzę na niektórych forach, głoszącą swoje herezje. Jakie, zapytasz? Jaki bełkot? Proszę:

Cytuj:
Lewi był w ledźwiach Abrahama i złozył Ofiare - tak i tu liczy sie co sie wtedy stało .

Ni w ząb nie rozumiem, jak to się ma do czegokolwiek i o co chodzi...

Jacek Wierciak

Wiem - ni w ząb nie rozumiesz - smutne ...smok cie powinien uświadomić

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 13, 2009 1:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 20, 2009 12:48 pm
Posty: 29
wszechwiedząca Oliwka napisał(a):
Wiem - ni w ząb nie rozumiesz - smutne ...smok cie powinien uświadomić


Oświeć mnie o co w Twoim bełkocie chodzi... Czy może sama nie rozumiesz tego co piszesz? (generalnie chyba bym się nie zdziwił)

Jacek Wierciak

_________________
Jacek Wierciak


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL