www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:17 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 22, 2009 3:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
salamandro
zadałas mi pytanie ktorego nie rozumiesz , przeczytaj wczytaj i ujrzyj
co zawiera i nie dodawaj własnych nawiasów .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 22, 2009 6:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
przeczytaj wczytaj i ujrzyj
co zawiera i nie dodawaj własnych nawiasów .

No właśnie. Duch stojący za Oliwką będzie się powoływał na taką wersję "testu janowego", która nie zawiera rozwinięcia znaczeń wyrazów. Dlatego mówi, żeby "nie dodawać nawiasów" - wtedy jakoś mu się uda zamaskować. Bo "bez nawiasów" wyznajesz to wszystko bez problemu, prawda Oliwko? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 23, 2009 1:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
Smok Wawelski napisał(a):
Oliwka napisał(a):
przeczytaj wczytaj i ujrzyj
co zawiera i nie dodawaj własnych nawiasów .

No właśnie. Duch stojący za Oliwką będzie się powoływał na taką wersję "testu janowego", która nie zawiera rozwinięcia znaczeń wyrazów. Dlatego mówi, żeby "nie dodawać nawiasów" - wtedy jakoś mu się uda zamaskować. Bo "bez nawiasów" wyznajesz to wszystko bez problemu, prawda Oliwko? :lol:


Smoku, a jaki duch stoi z a Oliwką? :roll:

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 23, 2009 3:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Białe_na_Czarnym napisał(a):
Smoku, a jaki duch stoi za Oliwką? :roll:

Taki, który nie przechodzi testu janowego w jego formie z rozwinięciem znaczeń. Nie wyznaje on, że Jezus jest Wcielonyn Synem Bożym czyli JHWH Zbawicielem i nie wyznaje, że Jezus przyszedł w ludzkim ciele. Poczytaj wypowiedzi Oliwki. A jak Jan nazywa takie duchy, można przeczytać w I Jana 4:2-3.

Natomiast duch ten nie ma nic przeciwko przyznaniu, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jak rozumiem. Czyli "zalicza" formę testu bez rozwinięcia znaczeń, a nawet chce się nią zamaskować - byle nie pytać go o to, jakiego Jezusa i w jakim ciele ma na myśli. Jeśli miałbym jakoś konkretnie nazwać akurat tego ducha, to prawdopodobnie jest to duch stojący za herezją sabelianizmu, doketyzmu i gnozy. Tak sądzę po naukach głoszonych przez Oliwkę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 23, 2009 3:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
Smok Wawelski napisał(a):
Białe_na_Czarnym napisał(a):
Smoku, a jaki duch stoi za Oliwką? :roll:

Taki, który nie przechodzi testu janowego w jego formie z rozwinięciem znaczeń. Nie wyznaje on, że Jezus jest Wcielonyn Synem Bożym czyli JHWH Zbawicielem i nie wyznaje, że Jezus przyszedł w ludzkim ciele. Poczytaj wypowiedzi Oliwki. A jak Jan nazywa takie duchy, można przeczytać w I Jana 4:2-3.

Natomiast duch ten nie ma nic przeciwko przyznaniu, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jak rozumiem. Czyli "zalicza" formę testu bez rozwinięcia znaczeń, a nawet chce się nią zamaskować - byle nie pytać go o to, jakiego Jezusa i w jakim ciele ma na myśli. Jeśli miałbym jakoś konkretnie nazwać akurat tego ducha, to prawdopodobnie jest to duch stojący za herezją sabelianizmu, doketyzmu i gnozy. Tak sądzę po naukach głoszonych przez Oliwkę.



Acha - przemyślę TO :!:

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 6:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Pierwszy IaHUChaNaN 4:1-6

Ukochany nie wierz każdego ducha, ale próbuj duchów, czy oni są IaHUeH: ponieważ wielu fałszywych proroków wyszło do świata.

Tym wiecie wy Duch IaHUeH: Każdy duch, że confesseth, że IaHUShUA Ha-MaShIaCh jest przychodzony w ciele jest IaHUeH:

I każdy duch, że confesseth nie, że IaHUShUA Ha-MaShIaCh jest przychodzony w ciele nie jest IaHUeH: i to jest ten duch antiMessiah, z którego usłyszeliście, że to powinno przyjść; i nawet teraz już jest tym w świecie.

Jesteście IaHUeH, mało dzieci i pokonywaliście to: ponieważ większy jest On, który jest w tobie, niż to, które jest w świecie.

Oni są świata: dlatego mówią oni świata i heareth świat ich.
Jesteśmy IaHUeH: on, że knoweth IaHUeH heareth nas; on, który nie jest IaHUeH heareth nami.
Tym wiemy my Duch Prawdy i ducha błędu

><><><
I ty twierdzisz ,ze nie wierzę ?!
a testy to moga byc ciążowe i mozesz je zastsowac wobec kogos innego .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 6:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
I ty twierdzisz ,ze nie wierzę ?!

Owszem. Z powodów, które wymieniłem powyżej. I a propos "confesseth" to zapomniałaś napisać angielskie głumaczenie słowa "ciało" w którym przyszedł Jeszua [JHWH Zbawiciel]. Sakx czyli "flesh", czyli ciało biologiczne. Tego również nie wyznajesz, Prawda?

Cytuj:
a testy to moga byc ciążowe i mozesz je zastsowac wobec kogos innego .

Test Janowy jest poniekąd "ciążowy". Stosował go już prorok Izajasz:

"Polegają na kłamstwie i mówią puste słowa, są brzemienni występkiem i rodzą zgubę. Wylęgają jaja bazyliszka i przędą pajęczynę; kto spożywa ich jaja, ginie, a gdy się je stłucze, wypełznie z nich gad" [Iz. 59:4-5]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 7:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Smok Wawelski napisał(a):
Oliwka napisał(a):
I ty twierdzisz ,ze nie wierzę ?!

Owszem. Z powodów, które wymieniłem powyżej. I a propos "confesseth" to zapomniałaś napisać angielskie głumaczenie słowa "ciało" w którym przyszedł Jeszua [JHWH Zbawiciel]. Sakx czyli "flesh", czyli ciało biologiczne. Tego również nie wyznajesz, Prawda?

Cytuj:
a testy to moga byc ciążowe i mozesz je zastsowac wobec kogos innego .

Test Janowy jest poniekąd "ciążowy". Stosował go już prorok Izajasz:

"Polegają na kłamstwie i mówią puste słowa, są brzemienni występkiem i rodzą zgubę. Wylęgają jaja bazyliszka i przędą pajęczynę; kto spożywa ich jaja, ginie, a gdy się je stłucze, wypełznie z nich gad" [Iz. 59:4-5]

Ty juz do reszty OSMOCZAŁEŚ !
A gdzie ja zaprzeczałam ze YHVH nie przyszedł w ciele ?
Tyle ze wy dodajce to czego nie napisano - ludzkim

A ja mówie w postaci podobnej do Człowieka .

A o tych jajach to smoki z jaj sie wykluwają czyz nie :roll:

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 8:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
Witaj Oliwko ciepło :D

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 8:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
smok napisał
Cytuj:
Nikt nie twierdzi, że ciało fizyczne Syna Bożego zstąpiło z nieba. Natomiast Syn Boży mówi o sobie, że ZSTĄPIŁ Z NIEBA

to ci dopiero przebiegłośc ,takie cos mozna mówic tym co nie umieja czytać
i kojarzyc co czytają .

JASNO I WYRAXNIE STWIERDZA CZYM JEST CHLEB Z NIEBA- CIAŁEM
A to znaczy ,ze JEGO CIAŁO nie pochodziło z tej skazonej ziemi .
Nie miał w sobie zadnego genu z tej ziemi .
ON NALEZAŁ DO NIEBA , kto z Góry przychodzi , .... kto z ziemi pochodzi
.,.,

J 6:51 Br "Ja jestem CHLEBEM żywym, który zstąpił z nieba. Kto posila się tym chlebem, będzie żył na wieki. Chlebem zaś, który Ja dam, jest moje ciało na życie świata."

J 6:54 Br "Każdy, kto pożywa moje ciało i pije moją krew, ma życie wieczne, a Ja wskrzeszę go w dniu ostatecznym."

J 6:55 Br "Moje ciało - to prawdziwy pokarm, a krew moja - to prawdziwy napój."

J 6:56 Br "Kto pożywa moje ciało i pije moją krew, stanowi jedno ze Mną, a Ja z nim."

J 6:32 Br "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę mówię wam: To nie Mojżesz dał wam chleb z nieba; to dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba."

J 6:33 Br "Chlebem Bożym jest bowiem Ten, który zstępuje z nieba i daje życie światu."
J 6:41 Br "Lecz Żydzi poczęli szemrać przeciwko Niemu, ponieważ powiedział: Ja jestem chlebem, który zstąpił z nieba."

J 6:48 Br "Ja jestem chlebem życia."

J 6:50 Br "A oto chleb, który zstępuje z nieba. Kto nim się karmi, nigdy nie umrze."

J 6:51 Br "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Kto posila się tym chlebem, będzie żył na wieki. Chlebem zaś, który Ja dam, jest moje ciało na życie świata."
>>>

Widzisz , i nie widzisz tego co czytasz mataczysz na wszystkie strony .

JAHSZUA powiedział ,ze JEST CHLEBEM Z NIEBA A TEN CHLEB TO CIAŁO
-MIESO MOJE - TAK POWIEDZIAŁ .
i przestan sie upodabniac bo twoje mieso zjedza robaki .
W naszych ciałach nie ma zycia wjecej niz w komarze .

Nie masz DUCHA YHVH .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 10:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No widzisz, czyli nie wierzysz, że Jezus przyszedł w takim ciele [sarks], o jakim pisze apostoł Jan w teście na ducha antychrysta. Czyli duch stojący za Twoimi naukami tego testu nie przechodzi.

Jeśli chodzi o interpretację fragmentów z Jana 6, to popełniasz prosty błąd interpretacyjny. Wystarczy zastosować tzw. "złotą zasadę interpretacji". Jeśli tekst odczytany literalnie ma sens, to odczytuj go literalnie. Jeśli nie, to odczytuj metaforycznie. Przykład:

"A oto chleb, który zstępuje z nieba. Kto nim się karmi, nigdy nie umrze" [Jan 6:50]

Jeśli chleb, o którym mówi Jezus w tym fragmencie, jest Jego fizycznym ciałem, to ci, którzy się nim karmią, powinni być fizycznie nieśmiertelni, bo daje fizyczne życie. A nie są.

Kolejny przykład:

"Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie" [Jan 6:53]

Jeśli Jezus mówi o ciele fizycznym, to każdy, kto go nie spożywa, nie będzie miał w sobie fizycznego żywota. A jednak ateiści fizycznie żyją mimo, że tego chleba nie spożywają. Podobnie jak wszyscy inni, którzy nie wierzą w Jezusa.

Wystarczy konsekwentnie zastosować Twoją interpretację, żeby zobaczyć, że jest absurdalna. Pomijam fakt, że jest rzymsko-katolicka. Tymczasem Jezus nie mówił o chlebie fizycznym (jak manna na pustyni) ani o biologicznym życiu. Duch ożywia, ciało nic nie pomaga [Jan 6:63].

Jeśli Jezus nie miał żadnego genu z tej ziemi, to był Bogiem udającym człowieka - tak wierzyli dokeci, których herezję powtarzasz. Tymczasem jedynym pośrednikiem do Boga jest Mesjasz człowiek JHWH Zbawiciel [I Tym. 2:5]. Jego ciało było takie jak nasze i dlatego mógł umrzeć, aby pokonać śmierć [Hebr. 2:14]. Jeśli nie miał takiego ciała jak my, to kłamstwem są twierdzenia Biblii, że w ciele Jezus miał udział we wszystkim co my, z wyjątkiem grzechu i może współczuć z nami z naszych słabościach [Hebr. 4:15].

Oliwko, nie wiem dokładnie, jakiego masz ducha, ale on jawnie zaprzecza Słowu Bożemu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 11:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2009 9:53 am
Posty: 50
Nie każde objawienie, które otrzymujemy w sposób nadprzyrodzony pochodzi od Ducha Prawdy. Czasem człowiek może byc święcie przekonany, ze to własnie Pan go dotknął, podczas kiedy każde nadprzyrodzone "dotknięcie" musi byc zgodne ze Słowem Bożym i prowadzić do tego, że uznajemy iż Jezus Chrystus był we wszystkim podobny do nas - z wyjątkiem grzechu. Był w 100 procentach człowiekiem i umarł, jak każdy. Nie umarłby, gdyby dobrowolnie nie wział na siebie naszych grzechów. On stał się grzechem , on stal się przekleństwem i to nasze grzechy Go zabiły, bo na to własnie przyszedł.
To nie chwalebne Jego ciało było biczowane i zawisło na krzyżu, ale to ciało uniżenia, jakie i my mamy na razie. Teraz Jezus ma juz inne ciało - chwalebne, ale kiedy umierał miał dokladnie takie jak nasze.
I nadal jest człowiekiem w 100 procentach i Bogiem w 100 procentach.

_________________
AGNUS DEI


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 5:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
"Smok Wawelski"
Cytuj:
No widzisz, czyli nie wierzysz, że Jezus przyszedł w takim ciele [sarks], o jakim pisze apostoł Jan w teście na ducha antychrysta. Czyli duch stojący za Twoimi naukami tego testu nie przechodzi.

Mówisz ze swojego poziomu poznania , ktore jest cielesne czyli z tej ziemi .
Jan wiedział co pisał a ty nie wiesz co pisał Jan .
Cytuj:
Jeśli chodzi o interpretację fragmentów z Jana 6, to popełniasz prosty błąd interpretacyjny. Wystarczy zastosować tzw. "złotą zasadę interpretacji". Jeśli tekst odczytany literalnie ma sens, to odczytuj go literalnie. Jeśli nie, to odczytuj metaforycznie. Przykład:

Zadnego błędu . Jan pisał do mających Ducha YHVH a nie do majacych
ducha TEGO świata .

"A oto chleb, który zstępuje z nieba. Kto nim się karmi, nigdy nie umrze" [Jan 6:50]
Cytuj:
Jeśli chleb, o którym mówi Jezus w tym fragmencie, jest Jego fizycznym ciałem, to ci, którzy się nim karmią, powinni być fizycznie nieśmiertelni, bo daje fizyczne życie. A nie są.

Mówił o SWOIM CIELE W KTÓRE SIE OBLEKŁ .
Ty patrzysz fizycznie patrzysz na to cielesnymi oczami ,dlatego GO
NIE WIDZISZ.
Jego Ciało jak to mówisz fizyczne jest SŁOWEM-DUCHEM ,dla oczu Duchowych a dla cielesnych jest jako te oczy cielesne .
Ci co karmią sie Jego Ciałem -SŁOWEM sie karmia .
To jest napisane ,ale ty nie widzisz .
Jestem nieśmiertelna dla oczu DUCHOWYCH ,dla ciebie jak najbardziejsmiertelna .
Ciało Mesjsza OBLEKA niejako od WEWNATRZ czyli jest pomiedzy tym
co widzialne i NIEWIDZIALNE ,ale ty tego nie widzisz .

Kolejny przykład:

"Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie" [Jan 6:53]
Cytuj:
Jeśli Jezus mówi o ciele fizycznym, to każdy, kto go nie spożywa, nie będzie miał w sobie fizycznego żywota. A jednak ateiści fizycznie żyją mimo, że tego chleba nie spożywają. Podobnie jak wszyscy inni, którzy nie wierzą w Jezusa.

Dokładne bo SPOZYWAĆ oznacza między innymi PRZYJĄĆ jak napisano;
kto MNIE PRZYJMIE ...
Nie ateiści sa trupami i ty tez jesli nie UWIERZYSZ .
Cytuj:
Wystarczy konsekwentnie zastosować Twoją interpretację, żeby zobaczyć, że jest absurdalna. Pomijam fakt, że jest rzymsko-katolicka. Tymczasem Jezus nie mówił o chlebie fizycznym (jak manna na pustyni) ani o biologicznym życiu. Duch ożywia, ciało nic nie pomaga [Jan 6:63].


Absurdalna jest twoja niewiedza , i daruj sobie gdyby kk tak wierzył nie odeszła bym z niego ,ani ze zboru .
otóż to ty ciągle nawiązujesz do ...manna na pustyni a Ciało Mesjasza
to zachód -od wschodu ...
I tu powinnienes sie ZASTANOWIĆ .
Twoje ciało napewno nic nie pomaga dlatego Zenujące jest porónywac
Ciało Mesjasza do swojego ,robaczywego .
Cytuj:
Jeśli Jezus nie miał żadnego genu z tej ziemi, to był Bogiem udającym człowieka - tak wierzyli dokeci, których herezję powtarzasz. Tymczasem jedynym pośrednikiem do Boga jest Mesjasz człowiek JHWH Zbawiciel [I Tym. 2:5]. Jego ciało było takie jak nasze i dlatego mógł umrzeć, aby pokonać śmierć [Hebr. 2:14]. Jeśli nie miał takiego ciała jak my, to kłamstwem są twierdzenia Biblii, że w ciele Jezus miał udział we wszystkim co my, z wyjątkiem grzechu i może współczuć z nami z naszych słabościach [Hebr. 4:15].

Nie miał GENU TEJ ziemi - ON NIEPOWSTAŁ Z PROCHU ZIEMI .
SAM O SOBIE POWIEDZIAŁ SKAD PRZYSZEDŁ .
Nie był Bogiem udającym nikogo nie udawał ale sie UPODOBNIŁ NA CZAS ŁASKI stał sie SŁUGĄ zewzgledu na nas .
bluźnisz mówiąc ze człowiek moze byc YHVH .
Ale YHVH ZBAWICIEL przyszedł wyparłszy sie SAM SIEBIE I STAŁ SIE
UNIZONYM SŁUGĄ- BARANEK .
Jego Ciało nie było jak nasze KŁAMIESZ I INNYCH NA ZATRACENIE PROWADZISZ IDZIESZ SZEROKA DROGĄ .
Waska Droga i nie wielu ja ZNAJDUJE - ty jeszcze nie znalazłeś
Życzę ci byś ZNALAZŁ .
I TO ZDANIE powinieneś zapamietac z WYJĄTKIEM grzechu
A grzech mieszka w CIELE naszym a nie JEGO .
jeszcze nie widzisz róznicy ?
jeremiasz mówi a raczej DUCH MESJASZA-YHVH ,ze Będe PŁAKAŁ
ale do niewoli was poślę.
Miał Ciało czy nie ?
Cytuj:
Oliwko, nie wiem dokładnie, jakiego masz ducha, ale on jawnie zaprzecza Słowu Bożemu.:)

MAM DUCHA YHVH-MESJASZA
czego i tobie życzę

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 6:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
"Białe_na_Czarnym"

Cytuj:
Nie każde objawienie, które otrzymujemy w sposób nadprzyrodzony pochodzi od Ducha Prawdy.
Czasem człowiek może byc święcie przekonany, ze to własnie Pan go dotknął, podczas kiedy każde nadprzyrodzone "dotknięcie" musi byc zgodne ze Słowem Bożym i prowadzić do tego, że uznajemy iż Jezus Chrystus był we wszystkim podobny do nas - z wyjątkiem grzechu.
Był w 100 procentach człowiekiem i umarł, jak każdy.
Nie umarłby, gdyby dobrowolnie nie wział na siebie naszych grzechów.

Co znaczy ,we wszystkim był podobny ?
jesli masz na mysli ze miał nerki wątrobe żebra , a nie był pustym
"workiem ,to chyba było by ...w to nie wierzyc .
A to w 100% człowiekiem to IŚCIE NAUKA WATYKANU ...
A to ,ze umarł jak kazdy , to znowu zapytam -jak to rozumieć .
Poniewaz On świadomie DMUCHNĄŁ DUCHA SWEGO ,WIEDZIAŁ CO ROBI
I PO CO.
No widzisz sama mówisz NIEUMARŁBY GDYBY , a my umieramy BEZ gdyby.
Cytuj:
On stał się grzechem , on stal się przekleństwem i to nasze grzechy Go zabiły, bo na to własnie przyszedł.

No i znowu , nas zabijaja nasze grzechy bo grzech mamy zapisany
genetycznie .
Jego śmierć nie wynikała z Jego grzechów ,ale z OFIARY za nas a nie za siebie .
Cytuj:
To nie chwalebne Jego ciało było biczowane i zawisło na krzyżu, ale to ciało uniżenia, jakie i my mamy na razie.
Teraz Jezus ma juz inne ciało - chwalebne, ale kiedy umierał miał dokladnie takie jak nasze.
I nadal jest człowiekiem w 100 procentach i Bogiem w 100 procentach.


Cierpiało JEGO CHWALEBNE CIAŁO było biczowane ,oplute , znieważone
My mamy ciało UNIZONE ?! od kiedy ? :shock:
Nasze ciało jest splugawioną szatą zapłata za grzech jest śmierć i to włąśnie zostało w naszym mięsie .
Ma takie jakie miał ale w innym wymiarze .
Gdyby miał takie ciało jak my byłby WART TYLE CO MY , Jego Ofiara jest bez wartości bo jego Ciało potrzebuje Ofiary której Sam nie sprostał .
JAHSZUA -YHVH to STWÓRCA który SAM SIEBIE UNIZYŁ -przejściem
przez łono niewiasty , tym samym przywracając jej GODNOŚĆ .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 07, 2009 7:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
Jestem nieśmiertelna dla oczu DUCHOWYCH, dla ciebie jak najbardziejsmiertelna. Ciało Mesjsza OBLEKA niejako od WEWNATRZ czyli jest pomiedzy tym co widzialne i NIEWIDZIALNE, ale ty tego nie widzisz.

No, i wszystko jasne. Obleka niejako od wewnątrz. :lol:

Zabawy semantyczne uprawiaj sobie z kimś innym, na własne definicje pojęć nabieraj kogoś, kto się na nie nabierze, albo nie umie czytać. Baw się dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL