www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 13, 2008 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
W takim razie powinienes usunąć wszystkie długie posty bo zajmuja
miejsce na serwerze .


Pod warunkiem, że powstały za pomocą kopiuj/wklej, jak twój wpis.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 13, 2008 8:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
lis napisał(a):
Cytuj:
W takim razie powinienes usunąć wszystkie długie posty bo zajmuja
miejsce na serwerze .


Pod warunkiem, że powstały za pomocą kopiuj/wklej, jak twój wpis.

powiedział co wiedział ?
- a co z wklejankami - matejanki ?!
- ani-isza też wkleja i co ?!
- skorumpowani ! :shock:
- foto tez przeszkadzało ?
-

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 13, 2008 9:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
- a co z wklejankami - matejanki ?!

to były jej wypociny w większości
Cytuj:
- ani-isza też wkleja i co ?!

i nic, przynajmniej komentowała, co wkleiła
Cytuj:
- skorumpowani !

oczywista oczywistość
Cytuj:
- foto tez przeszkadzało ?

też, tu nie kącik fotograficznu


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 14, 2008 6:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
macisz to nie były jej wypociny ,o wypocinach nie mówie a o tym co wklejała
komentowac a kto komentował isza ?
gdzie byłes jak jej zwrócili uwage z tych wypocin ?
jak wam nie pasuje to po co mnie trzymacie na swoje potepienie ?
tego nie pisz i tamtego.

******************************

Obrazek wyciąłem.

Oliwko, istnieją serwery darmowe służące do pokazywania dowolnej ilości obrazków, filmów i innych plików. Polecam następujące:

http://www.odsiebie.com/
http://www.chomikuj.pl/

Admin

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 14, 2008 10:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
jak wam nie pasuje to po co mnie trzymacie na swoje potepienie ?



Naprawdę myślisz, że zamknięcie Ciebie w tutejszym wątku spowoduje nasze potępienie? Dorośnij wreszcie.
Mam nadzieję, że admin wystrzeli w kosmos twoje fotki. Po co je tu wklejasz?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 15, 2008 2:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
A mnie się ta fotka podoba. :D
W czym Ci Lisie przeszkadza.?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 15, 2008 5:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
- To cie wścieka ,ze wklejam i nie chodzi co ,tylko KTO ?
- i nie ma znaczenia ,ze coś tam wkleiłam/wiersz ale wścieka ,ze to
- ja ja i ja .
- tak ta fotka jest bardziej na miejscu .

- Pobili zdarli szaty ze mnie - coście zrobi jednemu z tym ,ktorzy sa
- mali w waszych oczach , którzy są niczym MNIE TO ZROBLIśCIE
-

Ludu mój ludu cużem ci uczynił ,w czymem zasmucił ,albo w czem zawinił

**********************

Obrazek wyciąłem.

Oliwko, istnieją serwery darmowe służące do pokazywania dowolnej ilości obrazków, filmów i innych plików. Polecam następujące:

http://www.odsiebie.com/
http://www.chomikuj.pl/

Admin

**********************

Jeśli złośliwie będziesz spamować forum magabajtowymi obrazkami tylko po to, żebym Cię wyrzucił i żebyś mogła uznać się za męczennicę, to po prostu będę kasował obrazki. Cierpisz chyba na lekką megalomanię, bo nikt Cię nie prześladuje za poglądy ani za prawdę. Nie jesteś również prorokiem ani nauczycielem - na razie widzę, że zaczynasz być spamerem.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 15, 2008 8:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Cytuj:
Nie, nie o tym pisałam. Nikt sobie ze mnie nie szydził( tzn. nikt z braci i sióstr). Miałam na myśli obojętność.

- a obojętność czym jest ?[/quote]
Obojętność nie jest szyderstwem.
Cytuj:
Cytuj:
Czy myślisz ze jest JAKAS różnica miedzy tobą a mną ?

Cytuj:
Obydwóm zdarza nam się grzeszyć...Obydwie potrzebujemy łaski Pana, żeby być zbawionymi...
Ale nie potrafię przyjąć Twoich nauk. I w tym się różnimy. np. poglądu, ze kobieta może nauczać. Według Słowa nie może i nie powinna.

- A dlaczego uwazasz ,ze jak ty grzeszysz to i ja ?


Tobie nie zdarza się grzeszyć?
:shock:
Cytuj:
- ja łaske przyjełam i ZBAWIONA JESTEM .-

Jestem zbawiona z łaski Pana i trwam w Chrystusie.

Cytuj:
-Co kobieta powinna to Duch Swiety decyduje Słowo jej tego nie zabrania

Tym. 2.12
-
Cytuj:
o ak piekne sa stopy tych co Głosza dobre Wiesci .

Ewangelizacja( głoszenie Dobrej Nowiny niewierzącym) to nie jest nauczanie.

Cytuj:
- Co mi wychodzi to juz nie tobie osądzać skoro nie jestes zbawiona to - raczej sama podlegasz sadowi

A czemu zakładasz , że nie jestem zbawiona...? :?

Cytuj:
-Nauczanie nie moje a Boze .

Oj...Oliwka...może i nie twoje, ale i nie Boze...
Jeśli tak, zmień swoich nauczycieli na innych...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 10, 2008 6:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Agnostyk
swego czasu wąt*ił czy ma Dusze ?
><><
Cytuj:
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 2:05 pm Temat postu: Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post
Agnostyk napisał:
Smok Wawelski napisał:
Cóż, to jesteś i tak o krok do przodu w stosunku do Dawkinsa, którego cytujesz. Proponuję zmienić motto pod każdym Twoim postem. Smile

Zmienione Wink

Co prawda usunałeś ten zapis ,ale ..ja wtedy odpowiedziałam
Cytuj:
Agnostyku ,zapewne masz Dusze moze bardziej niz myslisz
Miec Dusze to miec Twarz
człowiek bez duszy to człowiek bez twarzy.
jestem pewna ze Światło zostało wlane ,nawet jesli jeszcze ,nie czujesz .
Ale czy napewno nie czujesz ?
_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10


A teraz czytam ...
:D piszesz jako Syn marnotrawny


Cytuj:
Zwąpiłem Smoku w rzeczywistą własną relację z Bogiem, jesli ja wewnętrznie byłem pzrekonany, że ją mam a tutaj słyszałem, żejej nie mam Smile. Jesli widziałem i czułem REALNOŚC własnej realcji ale zakładałem realność relacji uzytkowników tego forum, to zaczął mi się w głowie dysonans poznawczy Smile. Dlatego załozyłem, że nie ja się mylę i nie "wy" ale , że myslimy się wszyscy Wink Już mi przechodzi....

w mojej codziennej modlitwie w świętej przestrzeni (choć internetowej) Wink codziennie czytam:
"Przypomnę sobie, że są rzeczy, których Bóg jeszcze mnie nauczy,
I poproszę o łaskę bym potrafił je usłyszeć i pozwolił, by one mnie przemieniały."

-Widzisz - Swiatło zostało WLANE ,a teraz W NIM CHODź ,nie zatrzymuj
-sie w miejscu ,bo Swiatło przyciąga cie ku Górze w ZWYż .


Co więcej czytam tez ,ze
><><
ODA pisze
Cytuj:
Cytat:
Byliśmy jednak dzielni.

Ty Smoku byłeś dzielny ? Ty przypisujesz sobie jakąś zasługę w stosunku do Agnostyka/Syna Marnotrawnego ?
Traktowałeś Go jak trefnisia na salonach - łudzisz się, że On coś Ci zawdzięcza? Próbujesz znowu ukraść chwałę Bogu !
Nie dzięki Tobie przechodzi On swoją przemianę, ale mimo Ciebie - na Twoich oczach, abyś zobaczył własne ograniczenia i nawrócił się, bo masz od czego Sad .

Ciekawa jestem ile godzin spędziłeś modląc się za Niego, ile łez wylałeś prosząc Pana, aby był blisko Niego ? Nie mnie odpowiadaj, ale Bogu odpowiedz i Bogu wyjaśnij swoją pychę gwiazdorze "policji religijnej".
Może dzięki takiej otwartej krytyce i Ty coś zobaczysz i nawrócisz się ?


ODA
nie tylko jego nie tylko ?
Co więcej SMOK zamyka wierzacych w więzieniach odosobnienia jako ten
władca ciemnosci ?
rosci sobie prawo do osadzania w odosobnieniu, SłUGI YHVH
brak mu Bojaźni Bożej jemu jego przybocznym .
A ty pytasz o prześladowanych ?
><

może tego nie usuna ? :roll:

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Ostatnio edytowano Pn maja 12, 2008 5:43 pm przez Oliwka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 12, 2008 5:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Cytuj:
Admin

Proszę Cię, żebyś wskazała konkretne wersety Pisma, o które poprosili pytający. Żadnego kluczenia, robienia uników i "wnioskowania z kontekstów" i żadnego "może oznaczać". Albo zacytujesz konkretne miejsca Pisma potwierdzające wprost Twoje tezy, albo przyznasz, że takie fragmenty nie istnieją. Nie ma żadnej trzeciej opcji. Jesli nie zastosujesz się do niniejszego wezwania, będę musiał wszcząć procedurę dyscyplinarną na podstawie pogwałcenia przez Ciebie Regulaminu Forum w punkcie 5a.

><><
ODO,

Ponieważ nie wskazałaś ANI JEDNEGO fragmentu, który dokładnie i wprost odpowiadałby na postawione pytania:

1. W odpowiedzi na pytanie Smoka dokonujesz wpisywania własnych poglądów w tekst Biblii i nie pokazujesz, gdzie jest użyte określenie "słowo - Jezus - nauka apostołów" we wskazanym przez niego fragmencie.

2. Na pytanie Ernesta H. odpowiedziałaś pytaniem zamiast wskazać miejsca, o które prosił lub napisać, że takich miejsc nie ma.

3. Na pytanie Ani_Iszy odpowiedziałaś nie na temat, wskazując w Liście do Galacjan teksty, które nie mają nic wspólnego z koniecznością osobistej obrony Pawła przed kimkolwiek.

Niniejszym wszczynam procedurę dyscyplinarną na podstawie punktu 5a Regulaminu Forum. Założę Ci osobny wątek w Archiwum i tam będziesz mogła dialektycznie wyginać słowa, dowolnie definiować pojęcia, wpisywać w Biblię dowolne treści, nie odpowiadać wprost na postawione pytania i w ten sposób rozmawiać z każdym, kto będzie miał na to ochotę. Wyjście poza ten wątek będzie karane banicją.
><



-Zatem kolejny do raportu -wszcząć procedurę !
Cytuj:

Jeśli już zwracasz się do mnie, to mów prawdę.
Nikt tutaj nie przekształca forum w apologetykę smoczej teologii i dobrze o tym wiesz. Regulamin Forum jest jasny, wyraźny i każdy go może przeczytać. Natomiast Ulica Prosta nie jest miejscem propagującym herezje głoszone pod pozorem dyskusji. Różnica poglądów jest jak najbardziej dopuszczalna, jeśli rozmawiamy uczciwie i na podstawie Pisma. Dialektyka erystyczna nie ma nic wspólnego z taką rzetelnością, o czym dobrze wiesz. A dyskusja z kimś, kto tak naprawdę unika dyskusji po to, żeby uporczywie mnożyć niebiblijne nauki, po prostu nikomu nie służy. Masz poglądy zdecydowanie różne od moich i Twoja obecność na forum jest żywym dowodem na to, że Twój zarzut jest nieprawdziwy.

><><
UCZCIWIE na Podstawie Pisma ? ale decyduje człowiek - co jest uczciwe?
Cytuj:
Chciałbym Ci doradzić, żebyś słuchała Ducha Świętego i czytała Słowo Boże zamiast kierować się presją człowieka. Gdzie jest Duch Święty, tam jest wolność [II Kor. 3:17]. Zostałaś drogo kupiona przez Jezusa i nie dawaj się zniewolić człowiekowi [I Kor. 7:23]. Jeśli Pismo mówi, że konkretne zachowanie jest złe lub nieczyste lub nieprzyzwoite, to Duch Święty Ci to potwierdzi - tylko szczerze proś Pana o odpowiedź. Poczujesz wolność i nie dasz się zastraszyć nawet wtedy, gdy 100 ludzi będzie Ci wmawiało, że to, co jest niebiblijne pochodzi od Ducha.

><Jakie to piekne i szlachetne -TAM gdzie DUCH świety - TAM WOLNOść
- nawet w jamie nawet , w piecu ,nawet w więzieniu
-Jako Wykupiona Krwią JAHszua Mesjasza ,Duch świety mi potwierdza ,
-że TU NA TYM FORUM WOLNOśCI NIE MA
-SłUGO BOZE WTRąCANE śą DO WIęZIENIA a człowiek chce zniewolic
-człowiek który nie potrafi POKAZAC PALCEM w Bibli tego co twierdzi a ni tego co naucza - trójca !?
-Ty który mówisz NIE CZYN TEGO - sam to czynisz ?
-który zamykasz , a sam unikasz zamkniecia ?
-Panie ZAMKNIJ SMOKA !
-Amen

><
Cytuj:
smok POUCZA !?
Odo, ja Cię bardzo proszę, ROZMAWIAJMY NA PODSTAWIE TEGO, CO JEST NAPISANE, A NIE NA PODSTAWIE TEGO, CO NIE JEST NAPISANE. Jest napisane, że Jezus czuł się zmęczony, że odczuwał głód i że odczuwał ból. Nie czytałaś o tym w Biblii? Tworzenie teorii lub doktryn na podstawie tego, że coś NIE JEST NAPISANE w Biblii, jest czystym efektem zwiedzenia niestety. Uciekaj od ludzi, którzy takie rzeczy głoszą.

"A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" [I Kor. 4:6].

-TY który innych pouczasz tego czego sam nie przestrzegasz ?
-jakie to subtelne i OBłuDNE

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 11, 2008 2:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
ZNAK CZASU -
><
Cytuj:
Watykan zabrania mówić "Jahwe"

czwartek 11 września 2008 12:57
Papież Benedykt XVI zmienił imię Boga
» Papież Benedykt XVI zmienił imię Boga Zamknij X
Papież zmienił imię Boga
zobacz galerię Papież zmienił imię Boga fot. AP / PIER PAOLO CITO
Papież zmienił imię Boga

Koniec z Jahwe i Jehową. Papież zdecydował się zmienić imię Boga. Od teraz księża podczas mszy muszą używać imienia Adonai, co po hebrajsku znaczy Pan
- donosi "Tygodnik Powszechny". Wszystko dlatego, że Watykan uznał - po wielu latach - że trzeba przychylić się do hebrajskiej tradycji, mówiącej, że imienia Boga wymawiać nie można.
czytaj dalej...
REKLAMA

Rozporządzenie o zmianie boskiego imienia Watykan wysłał do episkopatów całego świata
. W ten sposób Kościół katolicki zbliżył się do religii żydowskiej, w której zwyczajowo imienia Jahwe wymawiać nie wolno. Żydzi używają właśnie imienia Adonai.

Jak pisze "Tygodnik Powszechny", imię Jahwe, zgodnie z poleceniem papieża, ma zniknąć z liturgii słowa, pieśni kościelnych i modlitw, oraz z tekstów i przekładów biblijnych.

>>>Przeczytaj, jak papież zmienił modlitwę dla Żydów

W Polsce od dawna księża mówią o Bogu "Pan", więc dla wiernych dekret papieski nie oznacza wielu zmian. Problemy będą za to za oceanem, bowiem Amerykanie bardzo często sławią imię Jahwe, choćby w popularnych pieśniach religijnych "Będę chwalił Jahwe" (I will Bless Yahweh) czy "Jesteś blisko Jahwe" (You are near Yahweh).

"Decyzja papieża nawiązuje do tradycji Starego Testamentu i jest dobra. Pokazuje bowiem wielką wrażliwość Kościoła katolickiego na naszych braci Żydów" - mówi amerykański duchowny Ronald E.Brassard z jednej z waszyngtońskich parafii na łamach magazynu "Catholic".

Donat Szyller/onet.

to jego koniec

Rz 10:12 Br "Tak więc nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, obfitujący w bogactwa dla wszystkich, którzy wzywają Jego imienia."
><><
Dz 9:21 Bw "Wszyscy zaś, którzy go słuchali, zdumiewali się i mówili: Czy to nie ten, co prześladował w Jerozolimie tych, którzy wzywają imienia tego, i po to tu przyszedł, aby ich w więzach odprowadzić do arcykapłanów?"
><>,
-YHVH nieustannie NAWOŁUJE - WZYWAJCIE MOJE IMIE - YHVH

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 05, 2008 7:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
2 Bóg jest dla nas ucieczką i mocą: łatwo znaleźć u Niego pomoc w trudnościach.
3 Przeto się nie boimy, choćby waliła się ziemia i góry zapadały w otchłań morza.
4 Niech wody jego burzą się i kipią, niech góry się chwieją pod jego naporem: Pan

Zastępów jest z nami, Bóg Jakuba jest dla nas obroną.
ps46/

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 2:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
SELEKCJA

oto kolejny ZWIEDZIONY , orzeczeniem SMOKA i
kobiety
ijavascript:emoticon(':shock:')

Cytuj:
Rysiu, IMIĘ jest jedno, a OSÓB jest trzy. Imię w ujęciu biblijnym to jest istota, rzeczywistość, charakter.

Dlatego Pan Jezus podał taką formułę chrztu, która wskazyja na to, że Bóg jest jeden i ma imię, a ponieważ jest Trójjedyny, to Jego Imię jest związane z trzema Osobami.

Chrzcić w czyjeś imię lub w czyimś imieniu, oznacza z kolei czynność dokonywaną na czyjeś zlecenie, za jego zgodą i w jego autorytecie. Dlatego określenie "chrzest w imię (lub w imieniu) Pana Jezusa" nie dotyczy formuły, tylko sposobu i autorytetu, w jakim zostaje dokonany. Imię Pańskie nie brzmi Jezus. Imię Pana to JHWH. Imię Mesjasza czyli wcielonego Syna Bożego to Jezus, a dokładniej Jeszua czyli JHWH Zbawiciel.

Niestety, różni heretycy odeszli od nauczania apostolskiego, a ponieważ sposób udzielania chrztu w imię lub w imieniu Jezusa pomylili z formułą chrztu, to jakoś zawsze było związane z odejściem od nauczania od trójjedyności Boga - Branham i inni heretycy popełniali dokładnie ten sam błąd.

Niestety, nie wierzysz tak jak apostołowie, bo ktoś Ci wmówił coś, co przeczy ich wierze. Czyli jesteś zwiedziony, Rysiu. Jeśli masz pragnienie wierzyć tak jako oni, to zawsze możesz się nawrócić. :shock: :shock:


CO ZA DRAMAT ,co za TRAGEDIA , kiedy wreszcie ZAUWAZYCIE
ze ZANURZENIE ZWIĄZANE jest z ZANURZENIEM sie W SMIERĆ
JAHSZUA !?

Nawet jesli upieracie sie ,ze ma to być po waszemu to ZROZUMCIE
ze ma to być ZANURZENIE W ŚMIERĆ .

TO OJCIEC ODDAŁ SWOJE ZYCIE ZA NAS to KREW DUCHA za nas przelana na WYKUP Z mocy diabła ze śmieci z grzechu .

><><><

><
Cytuj:
Off_czyk

Cytuj:
Płaskowicki Rys napisał:
... na inne rzeczy już nie odpowiem
postanowiłem nie pisać na tym forum... ...
pozdrawiam i przepraszam za zawracanie czasu -dziękuję za dyskusję
do widzenia



...To bardzo zastanawiające, ale jeśli prześledzi się wiele dyskisji na tym forum, to można dojść do wniosku, że wiele osób postępuje wg takiego właśnie szablonu: Najpierw dyskusja nakręca się na maxa, na ogół przez jednego nakręcającego, a potem ten jeden przyparty do muru konkretnymi wersetami, pisze, że postanowił przestać pisać, bo albo nie ma czasu, albo zbyt niski poziom, albo czuje się urażony itd...

Dziwne... Oczywiście szanuje Płaskowickiego R, ale przypomina mi kilku innych aktywnych forumowiczów, którzy dyskutowali, duskutowali, a jak tchu zabrakło pozdrowili, przeprosili i się pożegnali... hmmm.


Nie zabrakło TCHU , napewno NIE ,ale ciągłe OSKARŻENIA ,ze jest
np złodziejem ,gwałcicielem - jak ci sie podoba ?

><><

Cytuj:
kobieta pisze

[Dz. Ap. 2:29-36]
Skoro zanurzano w IMIE, to stała za TYM IMIENIEM cała rzeczywistość.Imię JHWH Elohim jest jedno ale dotyczy trzech osób.

To z czym się zgodziłeś to fakt, że jedna z osób JEDNEGO JHWH: Syn- Jezus przyszedł w ludzkim ciele na ziemię. Przyszedł ON z woli JHWH-Ojca na ziemie za sprawą JHWH-Ducha Św.

Jezus przyszedł jako JHWH który zbawia czyli Mesjasz i Syn Boży. Bo z istoty JHWH jest nierozdzielny przy jednoczesnej rozdzielności każdej z Jego Osób, które nie są tożsame sobie. Mamy w Piśmie wskazówki na temat złożoności JHWH pomagające nam to ogarnąć.

http://www.ulicaprosta.net/forum/viewto ... c&start=15


><

Syn JEST PRZEMIENIONYM OBRAZEM SAMEGO SIEBIE .

W NIM SA UKRYTE SKARBY - MĄDROŚĆ/Chachma I Bina/Rozum .


Bez Bina nie ma sie Gnozy /Poznania

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:

TO OJCIEC ODDAŁ SWOJE ZYCIE ZA NAS to KREW DUCHA za nas przelana na WYKUP Z mocy diabła ze śmieci z grzechu

Jak zwykle poplątanie z pomieszaniem. Ile jeszcze będziesz się tak szamotać?

Po pierwsze, Syn oddał życie za świat.
Po drugie, jaka krew Ducha?

Podpowiedź:
Ojciec, to nie Syn.
Duch nie ma krwi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 25, 2009 5:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
Syn JEST PRZEMIENIONYM OBRAZEM SAMEGO SIEBIE .

Ciekawe, bo sama twiierdziłaś, że JHWH do Duch, a nie Syn. Widać wyraźnie, jak duchy zwodnicze bronią jedne drugich. No i ten "przemieniony obraz samego siebie" - skąd to wzięłaś? Z własnej gnozy? :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL