www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 02, 2014 1:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oliwka napisał(a):
Nie okłamuj ludzi ze nie chodzi o Nice kto ma troche wiedzy ten wie ze tam postanowiono co ma byc podobnie jak Sobote zamieniono na niedziele a sprzeciwiających sie zabijano
Niestety, powtarzasz bajki heretyków. Udowodnij, że podczas Soboru w Nicei robiono coś takiego. Poproszę o dokumenty soborowe, czyli konkretne zapisy, które zawierają te postanowienia.

Jeśli nie potrafisz ich przytoczyć, to skorzystaj z okazji, żeby się raczej nie odzywać w temacie. Nie interesuje mniej ujadanie, tylko rzetelna dyskusja.

Grzegorz z Nazjansu pisał o Trójcy już w roku 256, czyli na 70 lat przed Soborem w Nicei. Czyli sama obalasz własne twierdzenie, że Trójca to jest produkt Soboru Nicejskiego. Sobór potwierdził tylko to, czego nauczano w Kościele od dawna.

Twoje bezładne argumenty o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia, wypada wyłącznie ignorować. Ale przynajmniej po Tobie widać poziom argumentacji, więc sama sobie wydajesz świadectwo.

Oliwka napisał(a):
podajesz linki bez tłumaczenia?
Nie mam czasu tłumaczyć wszystkiego dla wszystkich. Wykłady są po angielsku, a nie po chińsku. Dlatego znajdź kogoś, kto zna język angielski i poproś o tłumaczenie - to lepsze niż opowiadanie, że "kto ma troche wiedzy ten wie" to, co Ty rzekomo "wiesz". Kto ma trochę wiedzy, ten nie powtarza bzdur na temat Soboru Nicejskiego.

Wygłady przedstawiają fakty zaczerpnięte z dokumentów tego soboru, a nie bajki ideologiczne szerzone przez niedouczonych przeciwników prawdy. Kto chce, ten znajdzie sposób, żeby je poznać. O ile zależy mu na prawdzie, a nie na szerzeniu kłamstwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 02, 2014 2:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
A z jakim to mlekiem wyssał "Trzech" dlaczego zaprzeczył słowom Jeszua ze JHWH JEDEN Jest dlaczego zadał kłam ?
Jeszua powiedział do Israela ze ich Elohejnu JHWH JEDEN ...pojmujesz taka prostote Jeden nie Trzech zatem kazdy kto mówi ze Trzech
jest Bogiem Israela jest od złego.
JHWH mówi 'Oprócz MNIE nie ma Elohejnu który Zbawia ...Ja pierwszy i ostatni ...pojmujesz ?

Nikt przedemna i nit za man Ja Sam...
całą ta inteligencja trójcowców funta kłaków nie wart.
Cytuj:
Niestety, powtarzasz bajki heretyków. Udowodnij, że podczas Soboru w Nicei robiono coś takiego. Poproszę o dokumenty soborowe, czyli konkretne zapisy, które zawierają te postanowienia.

Sam napisałes ze tam w Nicei ZATWIERDZONO to co wczesniej kosciół ustanowił A z kim to ustalai no ?
Gdzie to masz ze Duch Święty z nimi ustalił Trzech.
Babilonu im sie zachciało juz nie wiedzieli jak sie zemscic na Zydach .
Dokupentów ci trzeba ?
czy ty jestes Jezuita albo inny taki ?
I nie mów o ujadaniu bo sam to robisz .
Przestan okłamaywac ludzi .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 02, 2014 3:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
To, że JHWH jest jednością złożoną, pisaliśmy już wielokrotnie, powołując się na konkretne fragmenty Biblii. Nie będę się powtarzał.

Oliwka napisał(a):
Sam napisałes ze tam w Nicei ZATWIERDZONO to co wczesniej kosciół ustanowił A z kim to ustalai no?
W Nicei nie wymyślono Trójcy, ani nauczania o Boskości Jezusa, ani innych rzeczy powtarzanych w kółko przez heretyków. Nauka o Trójcy istniała w Kościele już od dawna, ponieważ jest w Biblii. To heretyk Ariusz ją podważył i dlatego trzeba było ją bardziej ściśle zdefiniować.

http://watchtower.org.pl/jz-trojca.php
http://watchtower.org.pl/jz-jezus.php
http://watchtower.org.pl/jz-duch.php

Oliwka napisał(a):
Babilonu im sie zachciało juz nie wiedzieli jak sie zemscic na Zydach
Pudło. Żydzi wiedzieli już od dawna, że Bóg jest trójjedyny i można to pokazać na przykładach ich własnych pism oraz komentarzy do Biblii.

Polecam książkę na ten temat napisaną przez Żyda:

https://archive.org/stream/greatmystery ... 6/mode/2up

a także świadectwa rabinów, którzy uwierzyli w trójjedynego Boga i narodzili się na nowo:

http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ks ... tykaja.pdf

i pisma rabiniczne o Mesjaszu:

http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ks ... wiedza.pdf

i jeszcze wykład specjalisty od języka hebrajskiego w Biblii:

https://www.youtube.com/watch?v=Hz8J4DTIkEg

Oliwka napisał(a):
Dokupentów ci trzeba? czy ty jestes Jezuita albo inny taki?
Tak, trzeba mi dokumentów. Tutaj nie jest magiel, droga Pani. Jeśli twierdzisz, że jakiś sobór zrobił to czy tamto, to poproszę o dokumenty soborowe. Czyli o fakty, a nie o wycofywanie się rakiem z dyskusji.

Jeśli nie potrafisz dowieść tego, co twierdzisz, to najlepiej po prostu nic nie twierdź. Będzie bezpieczniej.

To tyle z mojej strony. Postaraj się zapoznać z tym wszystkim, bo żaden inny Jezus niż ten, który jest Panem i Bogiem [Jan 20:28] namaszczonym przez Ojca [Hebr. 1:8-10] i posłanym przez Ojca i Ducha [Iz. 48:12-16] Cię nie zbawi. Okłamujesz samą siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 02, 2014 4:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Cytuj:
To, że JHWH jest jednością złożoną, pisaliśmy już wielokrotnie, powołując się na konkretne fragmenty Biblii. Nie będę się powtarzał.

pisalismy ? czyli kto a jaki to autorytet ma byc dla mnie ?
JHWH jednosc złozona ? czy tak powiedział Jeszua - Słucha Israelu JHWH ELOHEJNU JHWH jednosc złozna ?
tak powiedział ?
Nie ?
to po co przekrecasz Jego Słowo czyniac z Niego krętacza .
Cytuj:
W Nicei nie wymyślono Trójcy, ani nauczania o Boskości Jezusa, ani innych rzeczy powtarzanych w kółko przez heretyków.
Nauka o Trójcy istniała w Kościele już od dawna, ponieważ jest w Biblii.
To heretyk Ariusz ją podważył i dlatego trzeba było ją bardziej ściśle zdefiniować.

A powiedziałąm ze tam WYMYSLONO ? czy powiedziałąm ze tam ZATWIERDZONO to co wczesniej diabły babilonskie .wymysliły .
Tak ci gładko to słowo heretyk spływa ze nie zauwasz Sam nim jesteś .
W jakim kosciele ? czyim kosciele bo napewno nie tego który powiedział .
Na Tej Skale zbuduje Zbór Mój -
masz tu TRZECH czy Jeden mówi ze Zbuduje JEDEN MÓWI o Sobie zawsze mówi o Sobie.
w Biblii czyli w Tanach jest ich trzech ?
Ariusz heretyk podwazył wasze jezuickie JHS - kłamstwo Izyda Horus Set to twój Trzech . zona i matka jednego .
JHS jezuickie wszedzie ich logo łykaja JHS i nie wiedza ze to lucyferianizm.
JHS nie jest JHWH.
JHWH JEST JESZUA .
O jakich ty zydach mówisz skad oni sa przebierancy ?
Jeszcze powiedz ze znali od dawan różaniec tylko heretycy im zabrali .
Nikt wierzacy w rzech nie Narodzi sie z Dcha Mesjasza nikt bo to jest kłąmstwo .
Ten kto Narodził sie z Ducha PRAWDY odrzuci trójce i odrzuci ciało z prochu ziemi bo Jeszua to Ciało z Nieba.
Jeszua nie był ciałą i krwi ziemskiego człowieka ale Adam z Nieba.
Cytuj:
Tak, trzeba mi dokumentów. Tutaj nie jest magiel, droga Pani.
Jeśli twierdzisz, że jakiś sobór zrobił to czy tamto, to poproszę o dokumenty soborowe.
Czyli o fakty, a nie o wycofywanie się rakiem z dyskusji.

Dokumenty czyje jezuickie czyje o czym ty mówisz ?
Wycofywanie sie rakiem ?
fakty sa Biblia
Cytuj:
Jeśli nie potrafisz dowieść tego, co twierdzisz, to najlepiej po prostu nic nie twierdź. Będzie bezpieczniej.

Bezpiecznie bo co ?
Twierdze ze od lat oszkujesz ludzi zwodzisz mataczasz ...

Cytuj:
To tyle z mojej strony. Postaraj się zapoznać z tym wszystkim, bo żaden inny Jezus niż ten, który jest Panem i Bogiem [Jan 20:28] namaszczonym przez Ojca [Hebr. 1:8-10] i posłanym przez Ojca i Ducha [Iz. 48:12-16] Cię nie zbawi. Okłamujesz samą siebie.

JESZUA JEST TYM KTÓRY NAMASZCZA
polecam treny 20/4 o ile zrozumiesz

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 02, 2014 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
biskup i doktor Kościoła

Zobacz także:
• Święty Bazyli Wielki, biskup i doktor Kościoła

Święty Grzegorz z Nazjanzu

Grzegorz urodził się w roku 329 lub 330 w Arianzie, w pobliżu Nazjanzu w Kapadocji (obecnie Turcja).
Podobnie jak św. Bazyli Wielki, pochodził z rodziny świętych.
Świętą była jego babka - Nonna, brat - św. Cezary i siostra - św. Gorgonia.
Ojciec św. Grzegorza, również Grzegorz, był biskupem Nazjanzu.
Pierwsze nauki Grzegorz pobierał w Nazjanzie (337-343) u swego wuja Amfilochiusza (uczył go krasomówstwa), studia średnie odbył w Cezarei Kapadockiej (343-349), a następnie udał się na studia wyższe retoryki do Cezarei Palestyńskiej (349-352),
gdzie zapoznał się z nauką Orygenesa i stał się odtąd jego wielbicielem.

W tym czasie podążył do Aleksandrii (351-352), gdzie metropolitą był wówczas sławny św. Atanazy Wielki.
W samą Wielkanoc przyjął chrzest, mając 28 lat (358).
Na dalsze studia udał się do Aten, gdzie odbywał je wraz ze św. Bazylim Wielkim (352-358).
Po powrocie do ojczyzny zajął się administrowaniem rodzinnym majątkiem (359-361).
W uroczystość Bożego Narodzenia z rąk ojca otrzymał święcenia kapłańskie i odtąd pomagał mu w duszpasterstwie i w zarządzaniu diecezją (361-363).
Grzegorz pragnął jednak życia pustelniczego.
Udał się więc do Neocezarei w Poncie, gdzie przebywał już wtedy św. Bazyli (363-364).
Posłuszny jednak ojcu wrócił do Nazjanzu i nadal pomagał mu w zarządzaniu diecezją (364-371).
Kiedy św. Bazyli został metropolitą w Cezarei Kapadockiej (372), w tym samym roku namówił Grzegorza, by przyjął biskupstwo w Sasimie.
Grzegorz nie czuł się dobrze na tym urzędzie i dlatego usunął się do klasztoru św. Tekli w Seleucji Izauryjskiej, gdzie spędził cztery lata (375-379).
Po wkroczeniu cesarza Teodozego I Wielkiego do Konstantynopola, Grzegorza powołano na metropolitę Konstantynopola.
Cesarz uroczyście wprowadził go do katedry Hagia Sofia.
Od maja do lipca 381 roku odbywał się w Konstantynopolu sobór powszechny.
Przewodniczył mu biskup Antiochii, Melecjusz, a po jego nagłej śmierci - Grzegorz.
Na soborze tym metropolitom Konstantynopola, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy przyznano tytuł patriarchów.
Grzegorz był więc pierwszym patriarchą Konstantynopola
.
Wkrótce jednak zrzekł się tej godności i udał się do Karbala Arianzos, gdzie oddał się wyłącznie kontemplacji i pracy pisarskiej (382).
Zmarł w rodzinnym Arianzie w roku 389 lub 390.
Data jego zgonu nie jest pewna (tradycja prawosławna podaje 25 stycznia 389 r.).
Cesarz Konstantyn II (912-959) sprowadził jego relikwie z Arianzu do Konstantynopola, gdzie umieścił je w kościele Dwunastu Apostołów. Obecnie część tych relikwii znajduje się w Rzymie, w bazylice św. Piotra (w kaplicy św. Grzegorza), w klasztorze benedyktynek S. Maria in Campo Marzio oraz w Mantui w kościele św. Andrzeja.
Wspomnienie św. Grzegorza obchodzi się wraz ze wspomnieniem św. Bazylego.
Jak na ziemi łączyła ich przyjaźń, tak po śmierci łączy ich wspólna chwała.
Grzegorz był wielkim teologiem, humanistą i poetą.
Spuścizna literacka po nim jest bardzo bogata.
Na pierwszym miejscu wypada wymienić jego kazania.
Pozostało ich do naszych czasów czterdzieści pięć.
Obszerna kiedyś musiała być jego korespondencja, skoro do dziś zachowało się szczęśliwie aż 245 listów.
Grzegorz zasłynął ponadto jako jeden z największych poetów Kościoła Wschodniego.
Ocalało aż 507 jego poetyckich utworów.
Opiewa w nich tajemnice wiary, swoje osobiste przeżycia, uniesienia mistyczne i wydarzenia współczesne.
Jest patronem bazylianów i poetów.

W ikonografii św. Grzegorz ukazywany jest jako biskup rytu bizantyjskiego lub w pontyfikalnych szatach rytu rzymskiego.
Czasami u jego stóp Lucyfer - symbol herezji.
Jest przedstawiany jako starszy mężczyzna z jasnokasztanową, krótką brodą i znaczną łysiną czołową.
Zazwyczaj prawą rękę ma złożoną w geście błogosławieństwa, w lewej trzyma Ewangelię.
Jego atrybutami są: anioł, księga Ewangelii, paliusz.
........

Matką Grzegorza była bardzo pobożna św. Nonna, natomiast ojciec (Grzegorz Starszy) był – w chwili narodzin Grzegorza – biskupem Nazjanzu. Z pochodzenia był poganinem, który w 325 roku – zapewne pod wpływem żony – nawrócił się i przyjął chrzest.
Już w 329 roku został biskupem.
..........

I taki oto krasomówca wyćwiczony wyszkolony przez ojca poganina zadecydował o "TRZECH "?
Nie dziwie sie inaczej nie mógł był pod wpływem heretyków ale musiał byc pilny bo szybko awansował piał sie w góre ..
A co to powiedziałes ze o trójcy mówił w roku 256 roku ?

Cytuj:
Grzegorz z Nazjansu pisał o Trójcy już w roku 256, czyli na 70 lat przed Soborem w Nicei.
Czyli sama obalasz własne twierdzenie, że Trójca to jest produkt Soboru Nicejskiego.
Sobór potwierdził tylko to, czego nauczano w Kościele od dawna.

Cytuj:
Twoje bezładne argumenty o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia, wypada wyłącznie ignorować.
Ale przynajmniej po Tobie widać poziom argumentacji, więc sama sobie wydajesz świadectwo.

to co napisałes mnie jak Ulał pasuje do ciebie ZWRACAM do ciebie twoje bezłądne argumenty.
Okłamujesz ludzi ,pisał o trójcy zanim sie urodził brawo brawo :)
Grzegorz urodził się w roku 329 lub 330 w Arianzie
.
co za heretycy i mówi sie ze mężczyźni maja wyłączność nauczania ?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 02, 2014 6:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przepraszam, ale to Ty napisałaś, że chodzi o Grzegorza z Nazjanzu:

Oliwka napisał(a):
256 Święty Grzegorz z Nazjanzu, nazywany również "Teologiem",
przekazuje katechumenom w Konstantynopolu następujące streszczenie wiary trynitarnej:
Ja cytowałem Twój tekst, więc napisałem o Grzegorzu z Nazjanzu. Nie wiem, skąd cytowałaś, bo źródła nie podałaś. Więc to Ty pierwsza napisałaś o kimś, kto napisał coś, zanim się urodził. Zrobiłaś to 2 października o godzinie 11.04. Można sprawdzić.

Prawdopodobnie chodziło o innego Grzegorza zwanego Cudotwórcą (213-273), który napisał:

„Jeden jest Bóg, Ojciec Słowa żywego, osobowej Mądrości, mowy i obrazu Przedwiecznego. Jeden też Pan, jedyny z jedynego, Bóg z Boga, odbicie i obraz Bóstwa, Słowo działające, Mądrość ogarniająca istotę wszystkich rzeczy, Moc powołująca do bytu wszelkie stworzenie, prawdziwy Syn prawdziwego Boga, niezniszczalny z niezniszczalnego, nieśmiertelny z nieśmiertelnego, wieczny z wiecznego. I jeden Duch Święty mający istnienie z Boga, a który i przez Syna objawił się ludziom. Doskonały obraz Syna doskonałego, Życie i przyczyna życia, Źródło święte, Świętość dająca uświęcenie. W Nim objawia się Bóg Ojciec, który jest ponad wszystkim i we wszystkim i Bóg Syn, który jest przez wszystko. Trójca doskonała, niepodzielna i nieodmienna w chwale, wieczności i królowaniu. W Trójcy nie ma nic stworzonego, nic służebnego, nic dodanego, czego by przedtem nie było, a dopiero później przybyło. Tak więc nigdy nie brakowało Ojcu Syna, ani Synowi Ducha, ale zawsze ta sama Trójca nieodwracalna i nieodmienna”.

Rozmawiamy o tym, że nauczanie o trójjedynym Bogu istniało w Kościele na długo przed Soborem Nicejskim - takie są fakty. Cytaty Ojców od początku II wieku do IV wieku można poczytać tutaj:

http://bednarski.apologetyka.info/swiad ... oa,197.htm

To, kto się mylił w innych sprawach, jest osobnym tematem. Dowody na to, że nauka o trójjedyności Boga pochodzi z Biblii, podałem w linkach powyżej i w innych wątkach.

Oliwka napisał(a):
Dokumenty czyje jezuickie czyje o czym ty mówisz?
O dokumentach soborowych, które są dostępne. Jezuitów jeszcze wtedy nie było. A jeśli wszystko, co Ci nie pasuje, chcesz zrzucić na jezuitów, to nie zapomnij jeszcze o Żydach, masonach i cyklistach. :lol:

Oliwka napisał(a):
JESZUA JEST TYM KTÓRY NAMASZCZA
Naprawdę? Jeszua jest swoim własnym Ojcem? I namaścił sam siebie?

"Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Tyś jest Synem moim, Jam cię dziś zrodził? I znowu: Ja mu będę ojcem, a on będzie mi synem? I znowu, kiedy wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niechże mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich. Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich; one przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się, i jako płaszcz je zwiniesz, jako odzienie, i przemienione zostaną; ale tyś zawsze ten sam i nie skończą się lata twoje" [Hebr. 1:5-12]

Treny 4:20 w kontekście mówi o królu Izraela jako pomazańcu, bo to król Sedekiasz został schwytany podczas ucieczki z oblężonej Jerozolimy [Jer. 52:4-11]. A Treny to jest księga poetycka.

Użeranie się z kłótliwymi niewiastami, które chcą w dodatku nauczać, jest męczące. Dlatego kończę.

P.S.
Aha, jeszcze jedno. Wbrew dziwnym teoriom heretyków, żadna triada bogów pogańskich nie była trójcą, ponieważ to byli trzej bogowie, a nie jeden Bóg w trzech Osobach.

Oliwka napisał(a):
Ten kto Narodził sie z Ducha PRAWDY odrzuci trójce i odrzuci ciało z prochu ziemi bo Jeszua to Ciało z Nieba. Jeszua nie był ciałą i krwi ziemskiego człowieka ale Adam z Nieba
No proszę, i mamy ducha antychrysta w całej okazałości. Właśnie dlatego apostoł Jan napisał:

"Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie" [I Jana 4:2-3]

A w Liście do Hebrajczyków mamy:

"Skoro zaś dzieci mają udział we krwi i w ciele, więc i On również miał w nich udział, aby przez śmierć zniszczyć tego, który miał władzę nad śmiercią, to jest diabła, i aby wyzwolić wszystkich tych, którzy z powodu lęku przed śmiercią przez całe życie byli w niewoli" [Hebr. 2:14-15]

I to by było na tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 03, 2014 9:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ogród Oliwkowej gnozy (bardzo trafna nazwa) został założony 18 listopada 2007 r. Oliwko, co powoduje, że w 2014 r. ciągle piszesz na forum? Czegoś tu szukasz? A może masz nadzieję na to, że inni przyjmą twoją naukę? Jakie są motywacje twojego bycia od tylu lat na forum Ulicy Prostej? Jestem tego ciekaw i będę wdzięczny za odpowiedź.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 07, 2014 9:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Rafał a tobie przeszkadza ,ze tu jestem ,czego sie obawiaz,ze co ?
Mało kiedy tu pisze ale teraz po przeczytaniu matactw Smoka chociaz nie powinnam sie dzieic bo nawet nie ukrywa jakiego jest ducha i zeby niewiadomo co pisał i jak wychwalał to Smok zawsze bedzie tym który oskarża wybranych przez Boga.
na pierwszej str tego tematu jest taki wpis

Cytuj:
Postprzez Syn Marnotrawny » Wt lis 20, 2007 9:46 am
watpie aby Oliwka tu pisała - raczej odejdzie z forum. W końcu BAN to BAN nawet jak nazwiemy go "wydzielonym topikiem" z sankcją BANU.

To zachowanie przypomina mi sytuacje w telewizji: "Nie możesz mówić o Bogu wszędzie ale tylko w programie chrześcijańskim w niedziele o 8. Jak bedziesz obnosił się z pogladami to stracisz i program i wyrzucę z telewizji"

Jesli tak ma wyglądać SWOBODA wymiany pogladów to jest to rzeczywiście ciekawy przykład nowego znaczenia słowa "swoboda" oraz "nie-ban".
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.
.
Postprzez Syn Marnotrawny » Wt lis 20, 2007 12:12 pm
Ja nie bronie niczego specjalnego. Może co najwyżej niezgody na przekręcanie znaczenia słów lub nadawanie im nowego znaczenia. Zamykania kogoś w jednym topiku bez PRAWA do zabierania głosu w innym to BAN, nawet jesli dla samopoczucia admina nazywa go sobie jak mu się podoba.
To tak jakby zrobić topik dla agnostyka "Agnostyk i jego wątpliwości" bez prawa do zabrania głosu i komentarzu w ŻADNYM INNYM wątku
.


Stałam sie zagrozeniem dla kłamtwa więc Smok zamknął mnie w celi nazwanej Ogrodem...
.........
Smoku nie MA w Biblii ŻADNEJ TRÓJCY NIE MA .
Kazdy któ mówi ze jest ten kłamie a nawet o tym nie wie ze wysługuje sie papiestwu.
Zaufał na ślepo człowiekowi a nie Słowu Bożemu ,człowiekowi bo sam jest leniwy by myslec czy pytac Jezusa .
Nigdzie nie ma rozmowy ich trzech nie ma nic takiego bo to nie jest Obraz Boga .trzech facetów ? :shock:
Na takie cos moga sie powoływac homoseksualisci ,czy masz z nimi cos wspólnego ?
Dwóch ojców i jeden syn nie ma matki czy matka tez facet ?
To sługusy Romy religijna polityka a nie Prawda Ducha Prawdy.

Podobnie wasze cielesne nauki o ciele Jezusa ze miał z ziemi ze grzeszne ze z maryji .
narazie tyle

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt paź 07, 2014 12:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Oliwka napisał(a):
Rafał a tobie przeszkadza ,ze tu jestem ,czego sie obawiaz,ze co ?


Chciałem poznać motywacje bycia i pisania przez ciebie na forum, w Ogródku Oliwkowej gnozy. Nie przeszkadzasz mi i niczego się nie obawiam z twojej strony. Już milknę i oddaje ci ponownie głos. W końcu to twój Ogródek :D , więc pisz do woli.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 29, 2014 12:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Rafał a jaka jest twoja motywacja bycia i pisania na tym forum Smoka wawelskiego .
Głoszę Prawde jaka mi Objawił Duch Mesjasza a nie człowiek .
Moje Nawrócenie to porzucenie wszystkiego co zostało narzucone człowiekowi by trzymac go w niewoli duchowej pod kontrola człowieka.
8 Lat GŁOSZENIA na tym forum i na innych, kto ma serce Obrzezane ten przyjmie kto ma ucho Obrzezane ten usłyszy .

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 30, 2014 8:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ja nie zostałem zamknięty w ogródku za głoszenie gnozy :D Moje pytanie wcześniejsze dotyczyło tego kontekstu.

A moja motywacja bycia na forum? Pewnie podobna jak większości uczestników nie zamkniętych w ogródkach. Chęć podzielenia się tym, co pokazuje Pan, chęć wymiany informacji, chęć dzielenia się radościami i smutkami z innymi uczniami Jezusa, itd...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 17, 2015 5:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Świat i czasy ostateczne - Krzysztof Dubis - cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=d5kz39HGEkE
.

Kościół czasów ostatecznych - Pochwycenie Kośćioła - Krzysztof Dubis - cz.2[
https://www.youtube.com/watch?v=qM6vzOc ... dqWT0EdLof

daje Plus za ten wykład . :D

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N wrz 27, 2015 4:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
10 lat GŁOSZENIA ,juz nie powie ze nie słyszał ale ,ze nie przyjął PRAWDY.

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL