www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 5:05 pm 
Jak to dobrze że mam swój "kacik" i tu mi wolno pisać co chcę.
Odniosę się więc do dyskusji z Jozuem.Próbujecie wszyscy skompromitować go ale wciąż nie zauważacie i pewnie nie zauważycie jak kompromitujecie siebie jako chrześcijanie.
Domyślam się co Jozue chce Wam powiedzieć a Wy nawet nie próbujecie nad tym pomyśleć, ale że Was dotyka to huzia na niego.Adam chyba coś jeden rozumie ale trochę dał się zahukać i nie chce się przyznaż że jednak przyznaje duzo racji Jozuemu(mylę się Adamie?).Wiem że się narażam znów Wam wszystkim ale to jest mój "kącik".
Nie próbujcie ani sobie ani innym wmawiać że to, czy inne forum, to jakaś wyższa szkoła jazdy chrzescijańskiej.To jest niestety bardzo często tylko wyzsza szkoła udawadniania swej racji a niezmiernie rzadko ukazywania czegoś naprawdę głebokiego i ważnego.O rzeczach wielkich mówicie w sposób zatrważająco żałosny i takim językiem w takim stylu jakby chodziło o jakieś poglądy polityczne albo wybór marki samochodu.
Ja jestem zdegustowany i często wyrażam to głośno co nie znaczy że sam nie popełniam tych błędów.
Za bardzo brakuje pokory współczesnym chrzescijanom,za bardzo chcemy odnosić wzorem świata, łatwe ,szybkie,spektakularne sukcesy być podziwianymi i trzymać sie mocno przekonania że jesteśmy wspaniali,cudowni,mądrzy i najepsi.A jesteśmy niestety najczęściej wtedy pożałowania godnymi ślepcami i trzeba nam namaścić oczy ku widzeniu a nie uzbrajać się w coraz efektowniesze metody udawadniania racji na wszelkie sposoby oraz ośmieszania i wykpiwanie tych co nie poklepują się razem z nami po plecach.
Takie bowiem chrzescijaństwo jest bluźnierstwem :!: i wcześniej czy później skazane jest na porażkę!
Pokutujmy i prowadźmy życie godne Ewangelii, pamietając że język nasz jest najbardziej nieokiełznanym członkiem naszym i często bywa wrotami piekła.

Przpraszam że znów przymarudzam,ale niefortunnie skłoniliście mnie do tego rozmawiając tak bardzo "po chrzescijańsku" z miłościa i pokorą z Jozuem.
Ja nie wiem czemu tak nie lubimy się przyznać że często poza wiedzą i ostrym językiem niewiele tak naprawdę mamy do zaoferowania temu światu jako chrześcijanie :!: :!: :!:


Ja podjąłem decyzję jednak ostateczną i żegnam się z Wami tym razem na poważnie, bo za bardzo szkodzi mi to forum a nie chcę wciąż marudzić.
Z innym zamiarem wszedłem tutaj i teraz i wtedy kiedy pierwszy raz pisałem ale niestety nie potrafię po Waszemu.

Smoku,na Twoje zaproszenie odpowiem jeśli będę miał być w Krakowie,napiszę o tym Ci na priv.
Pamiętajcie że nie chciałem źle i nie było nigdy celem moim gdy tu wchodzilem na kimś utykać.To raczej Wy mnie zmuszaliście by powiedzieć że mi się takie chrzescijaństwo nie podoba bo wiem że nie takiego chrzescijaństwa uczył nas Pan,uczy Biblia,jeśli macie inne zdanie to Wasza sprawa i niestety Wasz wielki problem także.

Widziałem że pojawiało się tu bardzo dużo ludzi wartościowych albo szukajacych ale oni Was zawsze drażnili jakoś, bo to czy tamto i potem musieli się od Was odsunąć.Nie umiecie pomagać,wspierać,rozjaśniać,tlumaczyć.Wy umiecie tylko mieć rację :!:
Przed Panem zdamy sprawę za każde Słowo a jeśli zgorszyliśmy maluczkich to wiecie co powiniśmy raczej....
Dołączę do tych słów dziś wieczorem modlitwę za Wami wszystkimi.Niech Wam Pan rozjaśni swe oblicze przed sobą i ukaże wole swoją.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 5:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Jednego nie zauwazyles - ze Ty tez ciagle chciales miec tu racje, tylko nikt sie z Twoimi racjami przewaznie nie zgadzal, wiec obrazony opuszczasz forum. Twoje ciagle utyskiwania i zwracanie uwagi na wszystko stalo sie nudne. Bywaja tu ludzie, ktorzy maja zupelnie inne zdanie na wiele kwestii niz np. Smok i jakos dyskutuja, Ty tylko narzekasz, a konkretow malo. Pusta beczka glosno brzeczy :?
Poniewaz Nowy stad poszedl to moze wykasowac ten watek? Jak wroci to mu sie znow go zalozy...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 6:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
nowy napisał(a):
Jak to dobrze że mam swój "kacik" i tu mi wolno pisać co chcę.


zostawmy ten kącik nowemu, tak jak i innym zostawiane były ich kącicki, może jeszcze wrócą...

nowy napisał(a):
Odniosę się więc do dyskusji z Jozuem.(...)

niepotrzebnie...ale rozumiem, że masz potrzebę wytknięcia czegoś i akurat trafiłeś na coś co Ci bardzo odpowiada ;)
a może odniósłbyś się do rozmowy np. z Oliwką i spróbował Jej coś wyjaśnić? jakoś nie widać Cię tam, gdzie potrzeba poznania Prawdy w wyjaśnianiu komuś, że błądzi... :roll:

nowy napisał(a):
Przpraszam że znów przymarudzam,ale niefortunnie skłoniliście mnie do tego rozmawiając tak bardzo "po chrzescijańsku" z miłościa i pokorą z Jozuem.


(najwyżej z taką samą jak Jozue...)

ale tutaj to sie podłożyłeś...
widzę klasyczny przykład działania mechanizmu "agresora":
- po agresji (a są jej różne rodzaje -m.in. jest też "werbalna"...) dla uciszenia swojego sumienia "agresor" tłumaczy swojej ofierze, że przeprasza, ale to ona go sprowokował, to nie jego wina...przecież został sprowokowany...więc ofierze się należało...
8) jeżeli to nie jest tylko werbalna napaść, to ofiara chodzi potem w ciemnych okularach... mam nadzieję, że ten mechanizm działania nie ma miejsca w Twoim życiu osobistym.

_________________
5775
"Ilu więc nas jest doskonałych, tak myślmy. A jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi. Jednak w tym, do czego doszliśmy postępujmy według jednej miary i to samo myślmy"(Flp 3:15-16 Uwspółcześniona BG, wyd. Wrota Nadziei)
Welcome to Elijahnet!
"NA WIEKI JHWH SŁOWO TWOJE TRWALE ZASIADŁO W NIEBIOSACH" [interlinia Ps.119:89]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 22, 2007 8:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Odniosę się więc do dyskusji z Jozuem.
Byłoby miło gdybyś poczytał jego posty i spróbował do nich się odnieść.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 11, 2007 9:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
ani_isza
Cytuj:
nowy napisał(a):
Odniosę się więc do dyskusji z Jozuem.(...)

niepotrzebnie...ale rozumiem, że masz potrzebę wytknięcia czegoś i akurat trafiłeś na coś co Ci bardzo odpowiada ;)
a może odniósłbyś się do rozmowy np. z Oliwką i spróbował Jej coś wyjaśnić? jakoś nie widać Cię tam, gdzie potrzeba poznania Prawdy w wyjaśnianiu komuś, że błądzi... :roll:


Co takiego ?
a ty skad wiesz ,ze ja BŁADZE maż ci powiedział ,czy z psychologi wydedukowałas ?
No popatrz jaka sie nie bładzaca znalazła juz raz mnie nazwałaś
AKWIZYTOEKĄ'
ciekawe na jakiej podstawie ? nowego narodzenia z ...
A co nowy ma mi wyjasniac .moze tobie by sie przydało co nieco ogłady.


Wyrobiłas sobie przyjażn lizusostwem i czujesz sie wspaniale?
Miłosc bliżniego .?

><,
Pouczasz - nowego ze powinien sie odniesc do rozmowy ze mna
a dlaczego CIEBIE nie widac tam gdzie jest potrzeba Poznania Prawdy?
Była mowa o tym ze JAHszua przyszedł Odziany Ciałem
DLACZEGO - zamikłas przeciez znasz hebrajski , no i gramatyka
wiec dlaczego sama nie czynisz tego czego od innych oczekujesz .

Mogłas " uciąć" ale naraziłabys sie smokom ?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 12:57 pm 
MUSZĘ PRZYZNAĆ, PRZESADZAŁEM NA TYM FORUM CZĘSTO. CZYTAM WASZE WYPOWIEDZI ICHĘTNIE BYM CHYBA OD CZASU DO CZASU WRÓCIŁ, ALE JUŻ TYLKO PO TO BY RACZEJ BUDOWAĆ SIEBIE I INYCH. GŁUPIE BYŁO TO CAŁE MOJE OBURZANIE SIĘ I MARUDZENIE.

Jak to siĘ mówi? SORY? No, więc SORY :!:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 12:53 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Nowy, cieszę się z takiego obrotu sprawy. :D I TRZYMAM CIĘ ZA SŁOWO w sprawie wyłącznie budujących wypowiedzi. :!:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 12:57 pm 
Adminie drogi, ja trzymam się za słowo jeszcze bardziej. Wcale mi nie jest miło być na forum, tym kim byłem :o . Nie lubię tego i nawet nie chcę. Cóż, miewam wad parę(albo naście). Ale gdyby mnie"ponosiło" :D to o napomnienie proszę.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 3:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
to witaj na nowo NOWY :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 02, 2008 11:57 am 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Przeczytałam 8)
Strasznie ciekawy wątek ... nic nie zrozumiałam :?
Ale ciesze się, że Nowy wrócił. Przepraszam Cię nowy za swoją uszczypliwość - masz racje, to marne świadectwo chrześcijaństwa. Czasami człowieka ponosi i, póki nie spojrzy na siebie ze strony, to nie zdaje sobie z tego sprawy... hmmm... tyle zrozumiałam.
Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 02, 2008 3:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
Axanna napisał(a):
Przeczytałam 8)
Strasznie ciekawy wątek ... nic nie zrozumiałam :?
Ale ciesze się, że Nowy wrócił. Przepraszam Cię nowy za swoją uszczypliwość - masz racje, to marne świadectwo chrześcijaństwa. Czasami człowieka ponosi i, póki nie spojrzy na siebie ze strony, to nie zdaje sobie z tego sprawy... hmmm... tyle zrozumiałam.
Pozdrawiam serdecznie :)


jeżeli ta refleksja jest też do mnie, to ja do tego wątku nie dawałam Ci linka

i może dobrze byłoby uszanować przeprosiny nowego i powstrzymać swe uszczypliwości, chyba, że Tobie to sprawia jakąś przyjemność Axanno, że jesteś uszczypliwa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 02, 2008 8:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Nie sprawia mi to przyjemności, Ani_iszo, ale wprost nie mogę się powstrzymać - Ty czytać umiesz? Bo jeżeli tak, przeczytaj proszę, jeszcze raz, co napisałam i nie kieruj do mnie nieuzasadnionych szpilek - bardzo proszę.
P.S. to nie było do Ciebie.
*******************************************

P.S. Ani, bardzo Cię przepraszam, naprawdę :( Napisałam to pod wpływem emocji, a że spieszyłam się na nabożeństwo i zaraz uciekłam, to nie mogłam poprawić. Teraz poprawiać jest za późno, dlatego, proszę, nie gniewaj się, nie chciałam Cię obrazić. Wybacz proszę mi tę niemądre słowa i napisz z powrotem ten post, który wykasowałaś, bo widziałam, że jest, ale nie przeczytałam z braku czasu. Zgodz się, proszę. Naprawdę żałuje swojej porywczości.
Co do meritum, to właśnie przeprosiłam przecież Nowego, sama zobacz, a Ty mnie mówisz, że mi podoba się być uszczypliwą czy jakoś tak. Stąd moja, aczkolwiek niewłaściwa, reakcja.
Nie będziesz się gniewała?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 02, 2008 10:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
mój post w temacie "ewngelizacji" wydał mi się po prostu nic nie wnoszący, bo co to komu pomoże, gdy napiszę jak jest w moim przypadku?
dlatego zdecydowałam, że lepiej go usunąć

nie gniewam się
nie mam zamiaru kierować do Ciebie szpilek

ja zrozumiałam Twój wpis mniej więcej tak, parafrazuję:

-"przepraszam Cię że będę teraz niemiłą, ale to co przeczytałam tutaj jest marnym świadectwem Twojego chrześcijaństwa"
stąd moja reakcja, żeby dać spokój nowemu, bo On już tę sprawę załatwił 8)

o dwuznaczności nie wspomnę

jeżeli to nie tak to i ja Ciebie przepraszam :)
**********
no to wpadłyśmy do nowego na pogaduchy... 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 02, 2008 11:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 1:54 pm
Posty: 829
Oj, nawet nie przyszło mi do głowy, że można tak odczytać moje słowa... chociaż masz racje - zależy jak spojrzeć :lol:
Nie chciałam być złośliwa, lecz naprawdę... zobaczyłam "kącik nowego" i zaciekawiłam się, co to takiego, gdyż niedawno rozmawiałam z nim, więc przeczytałam i spodobały mi się po prostu uwagi Nowego, gdyż rzeczywiście sposób, w jaki dyskutujemy (przede wszystkim ja) stanowi często źle świadectwo co za chwile i zademonstrowałam, odpowiadając Tobie w niewłaściwy sposób.
Czytając Nowego, jakby spojrzałam na siebie ze strony i przyznałam mu racje, dlatego go przeprosiłam... szczerze :D
Co zaś do usuniętego wpisu - nie zgodzie się, że nic nie wnosi, gdyż każde świadectwo jest ważne i potrzebne i każde coś wnosi, jako przykład, jako pouczenie, jako pocieszenie wreszcie i powód do dziękczynienia :P
Więc, jeżeli będziesz miała czas, napisz, proszę, bo nie zdążyłam poczytać.
A ja mogę powklejać swoje świadectwa nawrócenia i życia z Panem, albo, dać linka, żeby adminowi oszczędzić miejsce na serwerze :lol:
Pozdrawiam serdecznie :)

************************
No :D
Chyba nas nie wygoni, jak sądzisz?
**************************
żeby nie wpadli na pomysł otworzyć "kącik Axanny i Ani" :shock: :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 02, 2008 11:25 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Drogie Siostry,

Widzę, że wzorcowo doszłyście do porozumienia i nie będe musiał zakładać w Archiwum wątku pt. "Szpilki Axanny i Ani". Ulżyło mi. Axanno, mamy cały wątek dotyczący świadectw życia z Jezusem. Serdecznie zapraszam. Pisz, wklejaj, albo dawaj linki - na budujące świadectwa nikomu nie szkoda miejsca na serwerze. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL