www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
W Stanach mieszka okolo 200 mln ludzi, z czego wielu z nich to chrzescijanie, a wy drodzy forumowicze wyrabiacie sobie zdanie o Amerykanskim Chrzescijanstwie na podstawie kilku wam znanym kaznodziejom.
To tak jak bym odwiedzil pewnego (niedobrego) chrzescijanina z pewnego kosciola i po tej jednej wizycie wyrobil bym sobie zdanie: ,,jaki ten Kosciol niepobozny''
Chyba nie tedy droga, nieprawdaz?


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:48 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
liafail napisał(a):
W Stanach mieszka okolo 200 mln ludzi, z czego wielu z nich to chrzescijanie, a wy drodzy forumowicze wyrabiacie sobie zdanie o Amerykanskim Chrzescijanstwie na podstawie kilku wam znanym kaznodziejom.
To tak jak bym odwiedzil pewnego (niedobrego) chrzescijanina z pewnego kosciola i po tej jednej wizycie wyrobil bym sobie zdanie: ,,jaki ten Kosciol niepobozny''
Chyba nie tedy droga, nieprawdaz?
Pozdrawiam

Nie chodzi mi o opinie o calym amerykanskim chrzescijanstwie, bo mozna tez dostrzec tam wielu wartosciowych ludzi,gloszacych zdrowa nauke i czysta Ewangelie (np.Billy Graham, Josh McDowell, David Wilkerson), ale o wszelakiej masci "nowinkarzy"- (Ruch Wiary, Toronto Blessing, Nowa Reformacja Apostolska, Prorocy z Kansas City itd.) ktorzy szeroka fala docieraja do polski, aby tu siac falszywe, niebiblijne nauki). Mialem na mysli glownie brak rozeznania w tej kwestii wielu pastorow polskich zborow (glownie zielonoswiatkowych i charyzmatycznych)ktorzy (a w konsekwencji takze ich zbory) otwieraja sie na te wszystkie nowinki, bezkrytycznie lykajac to wszystko jak "manne z nieba" (cale to nauczanie zbudowane przede wszystkim na prywatnych objawieniach poszczegolnych kaznodziejow). Nie mialem zamiaru uogolniac ze wszystko, co amerykanskie jest zle, ale niestety ta negatywna strona jest bardziej widoczna i ekspansywna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Naprawdę wielu amerykanów przyjeżdżało do zborów w których byłem i czasami zbory te przypominały centrum obsługi turystycznej chrześcijan z za oceanu. Nie przypominam sobie jednak aby ich usługa była kiedykolwiek poprawna. Straciliśmy mnóstwo czasu na wysłuchiwanie herezji, przepowiadaniu wielkiego przebudzenia albo na niepotrzebne głoszenie nawróconym ludziom po chrzcie ewangelii. w końcu rujnowało to jakąś zaczętą, konstruktywną pracę i nauczanie w zborze. Napewno są za oceanem jacyś normalni chrześcijanie ale ja nie znam żadnego z wielu, oprócz wymienionych powyżej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 7:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Marck5 napisał(a):
Naprawdę wielu amerykanów przyjeżdżało do zborów w których byłem i czasami zbory te przypominały centrum obsługi turystycznej chrześcijan z za oceanu. Nie przypominam sobie jednak aby ich usługa była kiedykolwiek poprawna. Straciliśmy mnóstwo czasu na wysłuchiwanie herezji, przepowiadaniu wielkiego przebudzenia albo na niepotrzebne głoszenie nawróconym ludziom po chrzcie ewangelii. w końcu rujnowało to jakąś zaczętą, konstruktywną pracę i nauczanie w zborze. Napewno są za oceanem jacyś normalni chrześcijanie ale ja nie znam żadnego z wielu, oprócz wymienionych powyżej.

Zgadzam sie z toba Marck, uslugujacy z USA, ktorzy glosza zdrowa nauke sa niestety w mniejszosci :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 9:33 pm 
Jolteon napisał(a):
Marck5 napisał(a):
Naprawdę wielu amerykanów przyjeżdżało do zborów w których byłem i czasami zbory te przypominały centrum obsługi turystycznej chrześcijan z za oceanu. Nie przypominam sobie jednak aby ich usługa była kiedykolwiek poprawna. Straciliśmy mnóstwo czasu na wysłuchiwanie herezji, przepowiadaniu wielkiego przebudzenia albo na niepotrzebne głoszenie nawróconym ludziom po chrzcie ewangelii. w końcu rujnowało to jakąś zaczętą, konstruktywną pracę i nauczanie w zborze. Napewno są za oceanem jacyś normalni chrześcijanie ale ja nie znam żadnego z wielu, oprócz wymienionych powyżej.

Zgadzam sie z toba Marck, uslugujacy z USA, ktorzy glosza zdrowa nauke sa niestety w mniejszosci :(


I tu jesteście w błędzie Panowie, bo znacie zbyt mało ludzi z US, albo znacie niewłaściwych. Znam setki amerykanów i dziesiątki pastorów i kaznodziejów i większość z nich to ludzie głoszący zdrową naukę. A więc bez skrajności drodzy bracia...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 9:41 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
miki napisał(a):
Jolteon napisał(a):
Marck5 napisał(a):
Naprawdę wielu amerykanów przyjeżdżało do zborów w których byłem i czasami zbory te przypominały centrum obsługi turystycznej chrześcijan z za oceanu. Nie przypominam sobie jednak aby ich usługa była kiedykolwiek poprawna. Straciliśmy mnóstwo czasu na wysłuchiwanie herezji, przepowiadaniu wielkiego przebudzenia albo na niepotrzebne głoszenie nawróconym ludziom po chrzcie ewangelii. w końcu rujnowało to jakąś zaczętą, konstruktywną pracę i nauczanie w zborze. Napewno są za oceanem jacyś normalni chrześcijanie ale ja nie znam żadnego z wielu, oprócz wymienionych powyżej.

Zgadzam sie z toba Marck, uslugujacy z USA, ktorzy glosza zdrowa nauke sa niestety w mniejszosci :(


I tu jesteście w błędzie Panowie, bo znacie zbyt mało ludzi z US, albo znacie niewłaściwych. Znam setki amerykanów i dziesiątki pastorów i kaznodziejów i większość z nich to ludzie głoszący zdrową naukę. A więc bez skrajności drodzy bracia...

Okej, ale w Polsce pojawia sie wicej tych z "trzeciej fali"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 9:56 pm 
Jolteon napisał(a):
miki napisał(a):
Jolteon napisał(a):
Marck5 napisał(a):
Naprawdę wielu amerykanów przyjeżdżało do zborów w których byłem i czasami zbory te przypominały centrum obsługi turystycznej chrześcijan z za oceanu. Nie przypominam sobie jednak aby ich usługa była kiedykolwiek poprawna. Straciliśmy mnóstwo czasu na wysłuchiwanie herezji, przepowiadaniu wielkiego przebudzenia albo na niepotrzebne głoszenie nawróconym ludziom po chrzcie ewangelii. w końcu rujnowało to jakąś zaczętą, konstruktywną pracę i nauczanie w zborze. Napewno są za oceanem jacyś normalni chrześcijanie ale ja nie znam żadnego z wielu, oprócz wymienionych powyżej.

Zgadzam sie z toba Marck, uslugujacy z USA, ktorzy glosza zdrowa nauke sa niestety w mniejszosci :(


I tu jesteście w błędzie Panowie, bo znacie zbyt mało ludzi z US, albo znacie niewłaściwych. Znam setki amerykanów i dziesiątki pastorów i kaznodziejów i większość z nich to ludzie głoszący zdrową naukę. A więc bez skrajności drodzy bracia...

Okej, ale w Polsce pojawia sie wicej tych z "trzeciej fali"


To zależy w jakich środowiskach...


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 19, 2005 10:12 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Mi też,po doświadczeniach z mojego zboru wydawało się przez długi czas,że nie tylko z USA ale i też z Norwegii,Szwecji,czy Anglii ,ba,nawet z Polski,nie może pojawić się coś dobrego.Powoli jednak zacząłem poznawać inne srodowiska,inne społeczności,gdzie pojawiają się naprawdę wartościowi nauczyciele z tych krajów.
Ta trzecia fala jest tylko poprostu bardziej aktywna i hałaśliwa,bo muszą wciąż zdobywać nowych zwolenników.Starzy poprostu się wykruszają,dostrzegając po jakimś czasie absurdalność i niebiblijność ich głoszenia,więc ci wielcy ''mężowie Boży''przyzwyczajeni do popularności i co najważniejsze,do dobrobytu,aktywnie poszukują tych,którzy pozwolą im na utrzymanie dotychczasowego poziomu życia.
Prawdziwy sługa Pana nie pcha się przed mikrofony,nie zabiega o popularność i przede wszystkim o pieniądze,więc raczej pilnuje swojej trzódki a ewentualne zaproszenia z zewnątrz traktuje jako niesamowitą łaskę od Pana i jako coś wyjątkowego a nie jako normę.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 8:58 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Adam napisał(a):
Mi też,po doświadczeniach z mojego zboru wydawało się przez długi czas,że nie tylko z USA ale i też z Norwegii,Szwecji,czy Anglii ,ba,nawet z Polski,nie może pojawić się coś dobrego.Powoli jednak zacząłem poznawać inne srodowiska,inne społeczności,gdzie pojawiają się naprawdę wartościowi nauczyciele z tych krajów.
Ta trzecia fala jest tylko poprostu bardziej aktywna i hałaśliwa,bo muszą wciąż zdobywać nowych zwolenników.Starzy poprostu się wykruszają,dostrzegając po jakimś czasie absurdalność i niebiblijność ich głoszenia,więc ci wielcy ''mężowie Boży''przyzwyczajeni do popularności i co najważniejsze,do dobrobytu,aktywnie poszukują tych,którzy pozwolą im na utrzymanie dotychczasowego poziomu życia.
Prawdziwy sługa Pana nie pcha się przed mikrofony,nie zabiega o popularność i przede wszystkim o pieniądze,więc raczej pilnuje swojej trzódki a ewentualne zaproszenia z zewnątrz traktuje jako niesamowitą łaskę od Pana i jako coś wyjątkowego a nie jako normę.


Masz racje, Adam To jest to, o czym pisalem: "Trzecia fala" jes bardziej widoczna i robi wiecej szumu wokol siebie. W jednym z moich postow dawalem przyklady gloszacych z USA, ktorzy maja zdrowe nauczanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 8:53 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 3:24 pm
Posty: 3
Kto działaniem swoim pragnie wzbudzić aplauz tlumów oklaski otrzymuje jako zapłatę.
Dzisiejsze nauki o autorytecie okradaja Jezusa i obdzielają tych ktorzy te nauki głoszą,
On ustanowił jednych apostołami drugich prorokami innych ewangelistami a innych pasterzami i nauczycielami . Aby przygotować swietych do dzieła posługiwania do budowania ciała Chrystusowego
Jak widac miejsce posługiwania to miejsce osobistego krzątania sie w przygotowaniu pokarmu dla tych którzy są głodni , takie miejsce to miejsce chodzenia według namaszczenia które jest w nas nie według prowadzenia drugiego czlowieka, to miejsce wolnosci jaka odnajdujemy w Nim , a nie jest to odpowiednie miejsce dla tych ktrorzy chcieliby miec zawsze kogos do kierowania nim. To tak jak pisze w biblii ze zabiegaja o was aby was odłączyć, abyscie to wy zabiegali o nich .Autorytetu nie trzeba uczyć on sam spływa na tych którzy w Chrystusie odnajduja dla siebie wyniesienie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 20, 2005 9:13 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
dobra nowina napisał(a):
Kto działaniem swoim pragnie wzbudzić aplauz tlumów oklaski otrzymuje jako zapłatę.
Dzisiejsze nauki o autorytecie okradaja Jezusa i obdzielają tych ktorzy te nauki głoszą,
On ustanowił jednych apostołami drugich prorokami innych ewangelistami a innych pasterzami i nauczycielami . Aby przygotować swietych do dzieła posługiwania do budowania ciała Chrystusowego
Jak widac miejsce posługiwania to miejsce osobistego krzątania sie w przygotowaniu pokarmu dla tych którzy są głodni , takie miejsce to miejsce chodzenia według namaszczenia które jest w nas nie według prowadzenia drugiego czlowieka, to miejsce wolnosci jaka odnajdujemy w Nim , a nie jest to odpowiednie miejsce dla tych ktrorzy chcieliby miec zawsze kogos do kierowania nim. To tak jak pisze w biblii ze zabiegaja o was aby was odłączyć, abyscie to wy zabiegali o nich .Autorytetu nie trzeba uczyć on sam spływa na tych którzy w Chrystusie odnajduja dla siebie wyniesienie.


Masz racje. Ci wszyscy gloszacy (z 'trzeciej fali" glownie), zapomnieli o slowach Jezusa z Mateusza 20,24-28; Marka 10,41-45 czy Łukasza22, 24-27, a takze 1 Piotra 5,1-3. Wszystkie te wersety mowia o byciu sluga, a nie nadzorca czy wodzem. Jezus dal nam tego przyklad (Filipian 2,5-11).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 8:19 am 
Adam napisał(a):
Ta trzecia fala jest tylko poprostu bardziej aktywna i hałaśliwa...


Agresywna nawet.
Trochę jak... wirus?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 8:47 am 
Oczywiście nie mozna generalizować, dlatego ja dałem " :wink: "

Jednak ja osobiście wolę srednowieczną teologię pokory niż kapitalistyczną teologię sukcesu.
Choć osobiście do kapitalizmu nic nie mam.
Bardziej odpowiada mi duchowość mistrza Eckharta chociażby niż, duchowość jak to smok pieknie okreslił "chrześcijanina przez wiarę pocierającego butelkę aby uwolnić dźina spełniającego nasze zachcianki"

Zadziwiające, jest jednak to, że teologia dzina i teologia sukcesu to stare jak świat "madrości"
Mistrz Eckhart zył w XIV wieku a oto co pisał o podobnej postawie:
Niektórzy chcą patrzeć na Boga tymi samymi oczami, którymi patrzą na krowę, i chcą kochać Boga tak, jak ją kochają. A kochają ją z powodu mleka i sera, ze względu na swoją własną korzyść. Tak postępują wszyscy ci, którzy kochają Boga ze względu na zewnętrzne bogactwo lub wewnętrzne pociechy; nie kochają Go tak jak powinni, kochają swoją własną korzyść


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 22, 2005 2:20 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
hubertok napisał(a):
Oczywiście nie mozna generalizować, dlatego ja dałem " :wink: "

Jednak ja osobiście wolę srednowieczną teologię pokory niż kapitalistyczną teologię sukcesu.
Choć osobiście do kapitalizmu nic nie mam.
Bardziej odpowiada mi duchowość mistrza Eckharta chociażby niż, duchowość jak to smok pieknie okreslił "chrześcijanina przez wiarę pocierającego butelkę aby uwolnić dźina spełniającego nasze zachcianki"

Zadziwiające, jest jednak to, że teologia dzina i teologia sukcesu to stare jak świat "madrości"
Mistrz Eckhart zył w XIV wieku a oto co pisał o podobnej postawie:
Niektórzy chcą patrzeć na Boga tymi samymi oczami, którymi patrzą na krowę, i chcą kochać Boga tak, jak ją kochają. A kochają ją z powodu mleka i sera, ze względu na swoją własną korzyść. Tak postępują wszyscy ci, którzy kochają Boga ze względu na zewnętrzne bogactwo lub wewnętrzne pociechy; nie kochają Go tak jak powinni, kochają swoją własną korzyść

Ciekawe, hubertok. a czytales moj post o tym, czym jest wiara?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lip 13, 2013 7:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Odgrzewam temat, bo ostatnio sporo gadalam na temat "autorytetu wierzącego"...Otóż dowiedziałam się, że mamy niesamowity autorytet i jesteśmy zwycięzcami, ponieważ jako nienależący do świata wyszliśmy spod przekleństwa. Oczywiście na ten temat były rozmowy i są fajne artykuły na prostej, które to "prostują". Nowością dla mnie było usłyszeć, że od wierzącego zależy, czy...wola Boża się wypełni czy nie! Ponieważ jest napisane w modlitwie Pańskiej, że "niech się spełni wola Twoja tak w niebie jak i na ziemi". Zatem, skoro się tak modlimy oznacza, że o d n a s zależy, czy owa wola się wypełni, czyż inaczej Pan uczyłby nas tak się modlić...?
Wiem, że Pan nas wysłuchuje, jeśli spełniamy Jego wolę, więc widzę błąd w rozumowaniu. Jednakże proszę o rozwinięcie myśli: kiedy Pan nas uczy modlić się "niech się spełni wola Twoja.."-to o co tutaj chodzi? Mam swoje rozumienie tego fragmentu, ale chciałam zobaczyć, co Wy myślicie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL