www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 1:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 04, 2007 1:25 pm
Posty: 1505
Lokalizacja: Silesia
kristina napisał(a):
Piszesz o BSM , Ani?Brrrrr

Tak, tzw. BSM wykorzystuje tę "technikę"
http://www.samoleczeniebsm.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_B.S.M.

ps.: W środowisku w którym uczono mnie tych technik twierdzono, że metoda jest polecana do stosowania nawet w... Biblii [!], i jest tam też wskazówka żeby nie na każdego wkładać ręcę [chodziło o stwierdzenie, czy klient jest neutralny i o przechwytywanie energii życiowej dawcy]. Obrzydlistwo...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 3:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Tak.Też spotkałam się z powoływaniem się na Biblię.
Tą metodę lansowała kiedyś Sophia Loren.
Polecają też wkładać swoje ręce na swoją własną głowę i czekać na rezultaty.
Najlepiej przy tym jeszcze wizualizować.
Ostatnio wpadłam w popłoch bo dość " modne" stają się tzw.ustawienia rodzinne Hellingera.
Autor tych technik jest byłym księdzem.W Polsce mnoży się "psychoterapeutów" posługujących się tą metodą.
A to po prostu czary!!!
W kręgi wierzących już się to wkrada. :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 3:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
]]


Ostatnio edytowano Pt gru 18, 2009 5:08 pm przez kristina, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 5:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Radosna twórczość" w kwestii "przekazywania mocy" lub "przepływu mocy" w postaci nałożenia rąk jest bardziej związana z okultyzmem niż ze Słowem Bożym i dobrze jest czasem uświadomić to chrześcijanom. Ciekawe, że nauka o wkładaniu rąk jest jedną z podstawowych doktryn chrześcijaństwa [Hebr. 6:1-2]. Kto tego dzisiaj naucza w kościołach?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 28, 2009 7:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
SW napisał:
Cytuj:
A właściwie, to skąd Twój znajomy wziął tę ekscentryczną teorię? Shocked


Nie wiem Smoku, on ogólnie jest troszkę "odjechany" :wink:

Ani _ isza napisała

Cytuj:
W filozofii new-age są stosowane różne takie podobne, dlatego się nie odzywałam. Ze np. najważniejszy czakram lokalizowany na głowie ma największy wpływ na naszą jaźń, bo otwiera nas duchowo na największą moc: energię sił z kosmosu. Rozwijać temat? Bo mam wątpliwości, czy warto - zdarza się, że dzieci to czytają.


No właśnie chyba mamy odpowiedz.

Opowiem Wam o jednym ze znanych mi pastorów i powiedzcie mi proszę co o tym sadzicie, bo kwestia ta nie daje mi spokoju...

Nasz znajomy ciężko zachorował na sepsę, i tylko łaska Boże, że jeszcze żyje . Istotne w tej historii jest to, z zachorował dokładnie dzień po tym jak modlili się o niego chrześcijanie z nałożeniem rąk (o pomyślność, znalezienie pracy). Póżniej jak już leżał w szpitalu przyszedł do niego w odwiedziny Pastor, o którego mi chodzi i po modlitwie z nałożeniem rąk jego stan drastycznie się pogorszył (z narażeniem życia)
:?: . Ten sam pastor modlił się raz o jednego człowieka z nałożeniem rąk, aby wyzdrowiał (przeziębienie lub coś w tym stylu), po czym ten człowiek w nocy poważnie zachorował na zapalenie płuc i znalazł się w szpitalu :?:

CO mam o tym myśleć, czy z tym pastorem nie jest coś nie tak? Nie daje mi to spokoju. Dlaczego czasami po modlitwie o chorego stan tego człowieka drastycznie się pogarsza? nie rozumiem tego

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 11:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ja bym się zapytał o to, czy osoby modlące się z takim efektem z nałożeniem rąk nie były wcześniej "umoczone" w jakieś okultystyczne praktyki - nawet jeśli byłyby to praktyki ubrane w chrześcijańska termimologię (co się częśto zdarza).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 2:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 4:19 pm
Posty: 97
SW: napisał:
Cytuj:
Ja bym się zapytał o to, czy osoby modlące się z takim efektem z nałożeniem rąk nie były wcześniej "umoczone" w jakieś okultystyczne praktyki - nawet jeśli byłyby to praktyki ubrane w chrześcijańska termimologię (co się częśto zdarza).


Ale czy Duch Święty, który przecież jest w ludziach wierzących nie powinien ich ochraniać? CO z ochroną Krwi Pana Jezusa nad wierzącymi, jeśli nieświadomie, w dobrej wierze dają nakładać na siebie ręce właśnie takim "umoczonym" osobom?

_________________
NAJBARDZIEJ ŚLEPY JEST TEN, KTO NIE CHCE WIDZIEĆ.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 2:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Avelino,może Duch Święty ich ostrzegał?
Ale sama wiesz,że my to często mądrzejsi jesteśmy.Po prostu nie słyszymy.
Ja po wielu przejściach,modlitwie nie pozwalam każdemu nakładać na siebie rak.
A jak sama mam nałozyć na kogoś to modlę się przedtem Modlitwą Pańską


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 5:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
kristina napisał(a):

A jak sama mam nałozyć na kogoś to modlę się przedtem Modlitwą Pańską


Czemu modlitwą Pańską?Trochę nie rozumiem :?:

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 29, 2009 5:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Smok Wawelski napisał(a):
Ja bym się zapytał o to, czy osoby modlące się z takim efektem z nałożeniem rąk nie były wcześniej "umoczone" w jakieś okultystyczne praktyki - nawet jeśli byłyby to praktyki ubrane w chrześcijańska termimologię (co się częśto zdarza).


Już widze jak Avelina podchodzi do pastora i pyta:"...miałeś jakies związki z okultyzmem?, a może nieświadomie?" :wink:

Rozumiem co maz na myśli ale to nie takie proste. Tam gdzie ja miałe charyzmatyczne "odloty" to by nie przeszlo, pomimo tego , że w przeszłości wielu bożych ludzi próbowało ostrzec te społeczność jak widzę z perspektywy paru lat nawet wspomniany przez Adama w innym wątku L.Korzeniecki przedstawił temat okultyzmu wśród chrześcijan, nawet "dziękuję" mu nie powiedzieli po kazaniu.

Pozdrawiam

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 11, 2009 9:24 am 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 29, 2009 12:06 pm
Posty: 8
Anonymous napisał(a):
Ok ...masz inne zdanie , respekt .
Ale uzdrawia co ?
Jezus , działanie DŚW , czy czynność położenia ręki ?
Litera czy duch , wiara czy rytuał ?
Oto co miał do powiedzenia JCH faryzeuszom .

Chyba i jedno i drugie.Gdyby nakładanie rąk nie miało żadnego znaczenia, to po co w ogóle zawracanie głowy o to? :roll:
Po pewnym doświadczeniu jestem bardzo ostrożna nawet z prośbą o modlitwę za mnie /w jakiejś np.konkretnej intencji/.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 12, 2009 7:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
L.Korzeniecki przedstawił temat okultyzmu wśród chrześcijan, nawet "dziękuję" mu nie powiedzieli po kazaniu.


z LK byłbym ostrożny . link

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So sie 15, 2009 1:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Witaj PP,
Czy mógłbyś skonkretyzować na co uważać? Przesłuchałem i chętnie wysłucham Twojego pktu widzenia,
może być na priva jeśi chcesz,
pozdrwiam.

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL