www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 1:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Płaskowicki Rys napisał(a):
Nazwałeś to co napisałem zwiedzeniem przykro mi ale ponieważ nie pokazałeś mi w Piśmie ani jednej osoby ochrzczonej przez powtórzenie polecenia bez jego wykonania to twoje stwierdzenie jest wybacz ale gołosłowne.

Rysiu, ja nie musiałem Ci pokazywac tego, co chciałeś - a to z bardzo prostego powodu, którego nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. Polecenie Pana Jezusa W JAKI SPOSÓB należy chrzcić, podające formułę chrztu wodnego, zostało przez Niego podane w sposób jasny i wyraźny w Mat. 28:19. Apostołowie chrzcili w autorytecie Jezusa i nas Jego polecenie - dlatego opisy w Dziejach mówią o chrzcie w imię lub w imieniu Pana Jezusa. Czyli mówią o tym, że chrzcili tak, jak kazał Jezus. A jak kazał chrzcić? W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Żaden z fragmentów Dziejów Apostolskich dotyczących chrztu wodnego nie jest dokładnym opisem tej ceremonii, tylko stwierdzeniem, że chrzest został dokonany przez uczniów Pana i w Jego autorytecie (czyli w Jego imię lub w Jego imieniu). I nie ma sensu mylić tego z formułą chrztu. Kto jak kto, ale sami apostołowie raczej nie okazaliby Jezusowi aż takiego nieposłuszeństwa jak chrzest według innej formuły, niż On sam wyraźnie nakazał. Mylisz dwie rzeczy po prostu.

Cytuj:
Jednakże ponieważ nie jest moim zamiarem sprzeczać się a gołosłownych impertynencji nie lubie znosic to nie pozostaje mi nic innego jak prosić o usuniecie mego konta z tego forum

Twierdzenie, że jesteś zwiedziony, wraz z jego umotywowaniem, nie jest żadną impertynencją, tylko stwierdzeniem faktu, który zauważyłem. Nie ma się o co obrażać.

Cytuj:
Nawróceni jest bardzo korzystne ale do Słowa a nie od niego a w Słowie nie ma podziału Boga.

Nawróć się do Słowa. Tam jest napisane, że JHWH jest jednością złożoną, są opisy Osób zwracających się do siebie nazwajem i działających w różny sposób, a nawet posłanych przez inne Osoby Boga. Osoby Boga miłowały siebie nawzajem jeszcze zanim świat powstał. Wystarczy dokładnie poczytać. Próbuję Ci tłumaczyć (w innym miejscu), że jedności złożonej nie trzeba dzielić, bo jest złożona. Jeśli jest złożona z Osób, to po prostu wystarczy to przyjąć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 2:16 pm 
Smoku
Nawet Ty nie zmusisz mnie do nieposłuszeństwa Słowu
wszyscy w dziejach byli ochrzczeni w Imię Jezusa w Jego śmierć .
A co do boga to bardziej od twego szanuje to co o Nim mówił Jezus
Bóg to Duch
Jest złożony tak ale nie będę Go opisywał grecką dodaną przez poganina Konstantyna koncepcja rodem z mitologii greckiej.
Ja nie jestem filozofem i wiem że Bóg jest ojcem ludzi .Cieleśnie objawił Go syn z Jego łona/Maryja poczęła z Duch SW a nie z woli męża/ Przebywa na świecie jako Duch bo taka jest jego natura Duch SW Izraelski to właśnie Bóg w którego wierzę.
Apostołowie nie wyznawali trójcy chodzili do świątyni gdzie czczony był Jedyny Bóg -święty Izraelski. Sam Jezus zapytany o największe przykazanie
powtórzył to co każdy żyd wie.
Sam też chadzał do świątyni Jednego Boga,
Chcę wierzyć tak jak apostołowie a ci nie wyznawali trójcy-jak jest inaczej to pokaż mi to w Słowie
Więc co mnie zwiodło -jak od filozoficznej koncepcji wracam do wiary apostołów ?
Nie będę się sprzeczał to już na prawdę ostatni mój post tu .
Ja Ciebie zwiedzionym nie nazwałem bo każdy odpowiada przed panem ze swego poznania a to jest cząstkowe ,dlaczego wiec Twoją cząstkę wynosisz nad moją -bo trynitarzy jest więcej - a jaki to argument ?
Nie Smoku -nie mogę na Twoim forum zostać
jeszcze raz przepraszam że się zapisałem


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 23, 2009 3:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Płaskowicki Rys napisał(a):
Nawet Ty nie zmusisz mnie do nieposłuszeństwa Słowu

Rysiu, ja Cię chcę zachęcić do POSŁUSZEŃSTWA Słowu. W życiu bym Cię nie namawiał do odstępstwa.

PR napisał(a):
wszyscy w dziejach byli ochrzczeni w Imię Jezusa w Jego śmierć

Oj, znowu coś pomieszałeś. I nadal nie rozumiesz różnicy między chrztem w imieniu Jezusa, a formułą chrztu dokonywanego w imieniu Jezusa. Zanurzenie w śmierć Jezusa to jest zidentyfikowanie się przez wiarę z Nim w Jego śmierci na krzyżu. Tak jak On zidentyfikował się z każdym z nas.

Cytuj:
A co do boga to bardziej od twego szanuje to co o Nim mówił Jezus Bóg to Duch

Owszem, Bóg jest duchem, czyli bytem duchowym. Syn był bytem duchowym "w postaci Bożej" zanim przyszedł na ziemię, rezygnując z równości wobec Ojca, którą miał od zawsze [Flp. 2:6-8]

Cytuj:
Jest złożony tak ale nie będę Go opisywał grecką dodaną przez poganina Konstantyna koncepcja rodem z mitologii greckiej.

Niestety, ktoś Ci wmówił, że wszystkiemu winien Konstantyn. A to nie jest prawda. Teksty mówiące o Osobach Jednego Boga były już znacznie wcześniej:

http://www.trinitarians.info/trojca/pat ... ny-Bog.htm

PR napisał(a):
Ja nie jestem filozofem i wiem że Bóg jest ojcem ludzi. Cieleśnie objawił Go syn z Jego łona/Maryja poczęła z Duch SW a nie z woli męża/ Przebywa na świecie jako Duch bo taka jest jego natura Duch SW Izraelski to właśnie Bóg w którego wierzę.

Jezus nie przebywa na świecie JAKO DUCH, ponieważ to są dwie odrębne Osoby Boga. Jezus wstąpił do nieba w ciele uwielbiony, a zamiast Niego przyszedł INNY POCIESZYCIEL (allos parakletos - inny tego samego rodzaju):

"Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie" [Jan 14:16-17]

"Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie" [Jan 16:26]

W tym drugim wersecie masz trzy Osoby.

PR napisał(a):
Apostołowie nie wyznawali trójcy chodzili do świątyni gdzie czczony był Jedyny Bóg - święty Izraelski. Sam Jezus zapytany o największe przykazanie
powtórzył to co każdy żyd wie.
Sam też chadzał do świątyni Jednego Boga,
Chcę wierzyć tak jak apostołowie a ci nie wyznawali trójcy - jak jest inaczej to pokaż mi to w Słowie

Apostołowie nie używali słowa "trójca", natomiast czcili Ojca jako Pana, Syna jako Pana i Ducha jako Pana. A nie byli politeistami czczącymi trzech bogów. Byli Żydami i wiedzieli, co to znaczy Adonai echad, a poza tym otrzymali objawienie od jednorodzonego Boga będącego w łonie Ojca [Jan 1:18].

PR napisał(a):
Więc co mnie zwiodło - jak od filozoficznej koncepcji wracam do wiary apostołów?

Zwiedli Cię ludzie, którzy nakłonili Cię, abyś odwrócił się od wiary apostołów i przeszedł do filozoficznej koncepcji "dzielenia Boga", który jest jednością złożoną. Dokładnie mówi o sobie "Ten Bogowie". I to w bardzo wielu miejscach. I nie ma to nic wspólnego z żadnym "dzieleniem Boga" - zarzut ten pada od ludzi, którzy myślą o Bogu na sposób grecki, a następnie innym zarzucają, że nie myślą tak jak oni. To właśnie grecki sposób myślenia przejęty przez heretyka Ariusza i jego następców, zakłada, że naturę Boga można w pełni pojąć umysłem ludzkim i dlatego pozorną sprzeczność trójjedyności uznają za sprzeczność autentyczną. Ale w tedy nie potrafią wyjaśnić tekstów Pisma, które mówią właśnie o trzech Osobach, a zarazem o jednym Bogu.

PR napisał(a):
Ja Ciebie zwiedzionym nie nazwałem bo każdy odpowiada przed panem ze swego poznania a to jest cząstkowe, dlaczego wiec Twoją cząstkę wynosisz nad moją - bo trynitarzy jest więcej - a jaki to argument ? Nie Smoku - nie mogę na Twoim forum zostać
jeszcze raz przepraszam że się zapisałem

Źle rozumujesz - ja Cie próbuje ratować, a do tego potrzebna jest diagnoza. Gdybym Ci powiedział, że nie bładzisz, to bym Cię skazał na pozostawanie w poważnym zwiedzeniu, a to byłby brak miłości z mojej strony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Pn lip 18, 2016 7:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 3:41 pm
Posty: 194
salamandrus napisał(a):
Osoba taka nie jest wobec tego członkiem Kościoła w rozumieniu takim jak przytaczasz.


Po dokładnym przestudiowaniu tematu chciałabym zamieścić sprostowanie.

Kościół -eklezja - zgromadzenie ludzi odrodzonych to społeczność zrodzonych przez Ducha Świętego. Dowodem przebaczenia grzechów i narodzenia na nowo jest otrzymanie Ducha JHWH. Tylko Jezus zanurza w Duchu Świętym. Tylko On może Go dać a zatem włączyć do Kościoła i tylko On może z Kościoła usunąć (i tylko raz). Dzieci Boże to NIE JEST zbiór złożony z dwóch rozłącznych podzbiorów, tych którzy zostali zanurzeni i zostaną pochwyceni i tych którzy nie byli posłuszni nakazowi Pana i nie zostali zanurzeni, zatem nie zostali przyłączeni do wspólnoty wywołanych. Taka teoria nie ma poparcia w Piśmie.
Kościół jest jeden, należy do niego ten, kto otrzymał Ducha Św. Jeśli ktoś nie jest posłuszny nakazowi zanurzenia, podlega karceniu przez Pana. Teoria o włączaniu do Kościoła przez chrzest wynika z niezrozumienia Listu do Efezjan w całości oraz prawa w Starym i Nowym Przymierzu. Chrzest w Nowym Przymierzu nie jest również związany z obmywaniami zawartymi w Prawie Mojżeszowym .
Chętnych do dokładnego przestudiowania tematów prawa w Nowym i Starym Przymierzu zapraszam na stronę
http://www.tiqva.pl
i przesłuchania w zakładce Studia biblijne tematów Chrztu, oraz Listu do Hebrajczyków i Listu do Rzymian. Nie jest to zajęcie, które można wykonać w tydzień czy miesiąc, ale daje gruntowną podstawę do zrozumienia w tych kwestiach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL