www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:39 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
no to mamy, zamiast wierzacego katolika, zagorzalego przeciwnika biblii.

Moze dowiedz sie cos wiecej, poczytaj, o wiarygodnosc pism nowego testamentu.
(te twoje argumenty o spisywaniu opowiesci itp, nijak sie maja co do rzeczywistosci)

Polecam ksiazki na ten temat:
F.F. Bruce Wiarygodnosc pism nowego testamentu.
J Mcdowell Sprawa zmartwychwstania i
J. Mcdowell Przewodnik Apologetyczny, (tytul z ang.: Dowody, ktore domagaja sie werdyktu)

Moze wtedy nabedziesz wiecej pokory.

A swoja droga szkoda ze straciles wiare.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Szukający Sceptyk napisał(a):
[. Skoro jasna granica zbawienia przebiega między odrodzonymi a nieodrodzonymi to przecież Hubertok jest po tej samej stronie co Agnostyk w waszym obrazie.


Co racja to racja :lol: :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
itur napisał(a):
Ale jest nadzieja, jest nadzieja! :D
Teraz widze to tak:
1. upada katolicki swiat Huba
2. Hub mowi w koncu: "nie wiem"
3. Hubowi objawiony zostaje Bog Biblii

Amen!!! :lol:


Dlaczego zakładasz poprawność punktu 1? Uwazam katolicyzm za najbardziej sensowną odmianęchrześcijaństwa. Szczególnie w przypadku nowego rozumienia kościoła i "kregów" a także za pogardzane przez was "zbawianie ateistów".

Mój świat katolicki nie upadł. Jezeli mam katolicyzm oceniać z perspektywy agnostycyzmu to wydaje mi się całkiem do rzeczy w zakresie relacji do innych religii.

Tak więc nie wyciagałbym takich nigdzie nie napisanych wniosków...

Nie wiem, mówię co do "prawdziwości" chrześcijaństwa JAKO TAKIEGO. Gdyby zaś prawdziwość chrześcijaństwa była rzeczywista to własnie według mnie katolicyzm jest OK.

Trzeba odróznić dwie płaszczyzny.

Zdrowko



Przeciez byles katolikiem a juz nie jestes.
Nie mozesz przystepowac do mszy, pozatym jestes ekskomunikowany z kosciola rzymskokatolickiego za twoje herezje.

Nie jestes ucziwy w stosunku do nas i do samego siebie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Nie jest to błąd metodologiczny bo ówczesny stan wiedzy był własnie w rozwoju a "teorie konserwatywne" utrzymywały się dzięki oparciu na Biblii.

Nie na Biblii, tylko na błędnej interpretacji Biblii.

Cytuj:
Tak samo dzisiaj trudno jest porzucić kreacjonizm jak kiedyś płaskość ziemi. Masz poparcie w Bibli i jeszcze jacyś naukowcy głoszą takie teorie.

Trzeba by było najpierw udowodnić, że prawidłowo interpretowana Biblia potwierdza płaskość Ziemi. Ale to jest temat na inny wątek i tym zajmują się specjaliści.

Cytuj:
Tak samo jest z potopem. Nauka mówi niemozliwe - biblijni - Bóg moze wszystko 8) I nawet nie o potop mi chodzi ale o POJEMNOŚĆ ARKI i szansa przetrwania dla przedstawicieli (Samiec i samica) WSZYSTKICH ZWIERZĄT. To po prostu baśń (jesli rozważać ją jako potop OGÓLNOŚWIATOWY)

Znów błąd metodologiczny, czyli założenie, że wszystkie procesy na Ziemi zawsze przebiegały tak samo jak dziś i dlatego możemy ektrapolować nasze dzisiejsze obserwacje wstecz. To jest jedynie założenie, które wcale nie musi być prawdziwe. Ruch Ziemi możemy obserwować dzisiaj i badać na bieżąco. Aktu stworzenia nie.

Cytuj:
Świadkowie w momencie tworzenia NT juz raczej nie zyli a spisywano OPOWIEŚĆI. Zadam pytanie innne: A czy wolno zaprzeczać zeznaniom ludzi którym objawiła się MB w Fatimie?

Paweł pisze osobiście o świadkach Zmartwychwstania, których znał osobiście. Inni apostołowie rónież piszą osobiście jako świadkowie zmartwychwstania Pana. Natomiast nikt nie zprzecza zeznaniom naocznych świadków wydarzeń z Fatimy. Problem nie w tym, czy coś widzieli, tylko kogo tak naprawdę widzieli. :)

Cytuj:
Kto dał straż? PIŁAT. Kim byli straznicy: Rzymianami. Co obchodziły ich spory rozfanatyzowanych wariatów z Judei: NIC. Tak więc może i dali się przekupić, może zasnęli bo im nie zależało co ktoś zrobi ze zwłokami. Po trzech dniach pilnowania musisz przyznać, że mogło im się odechciać pilnowania. W starozytności do WIĘZIEŃ wpuszczano ludzi z zewnątrz. Korupcja była powszechna i poglądy na pewne sprawy różne niż dzisiaj. Gdyby Arcykapłani NA PRAWDE tak bardzo chcieli pilnować grobu jak przekazuje tradycja chrześcijańska - PILNOWALI BY STRAŻĄ ŚWIĄTYNNĄ i jeszcze może sami dogladali.

Piłat kazał zapieczętowac grób. Nie bój się, już arcykapłani pilnowali grobu "tak jak umieli". To była dla nich zbyt ważna sprawa. A żołnierzom na służbie nie może "się odechcieć". Żydzi mieli szabat, więc byli w domach. Wszyscy, ze strażą świątynną włącznie. Poza ty, oni wiedzieli, że ciało nie zostało ukradzione i dlatego przekupili żołnierzy w zupełnie innym celu:

"A gdy one szły, oto niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zaś zebrali się wraz ze starszymi i po naradzie dali sporo pieniędzy żołnierzom, mówiąc: Powiedzcie, że uczniowie jego w nocy przyszli i ukradli go, gdy spaliśmy. A jeśliby o tym usłyszał namiestnik, my go przekonamy i wam bezpieczeństwo zapewnimy. Wzięli więc pieniądze i postąpili tak, jak ich pouczono. I rozniosła się ta wieść wśród Żydów aż po dzień dzisiejszy." [Mat. 28:12-15]

Cytuj:
Smok Wawelski napisał(a):
Czyli dwie kobiety pobiły zastęp uzbrojonych po zęby rzymskich żołnierzy, odsunęły ogromny kamień, ukryły zwłoki, a potem poszły powiedzieć uczniom, że ktoś wziął Pana z grobu [Jan 20:2]? Mało wiarygodna hipoteza...


Mogli skorzystać z pomocy Józefa i kilku innych aby przekupić Rzymian. Skąd wiesz że kamień był tak OGROMNY, że kilku ludzi go nie mogło ruszyć. A może "aniołowie" to własnie ludzie którzy już ciało wyniesli :?:

"A gdy minął sabat, Maria Magdalena i Maria Jakubowa, i Salome nakupiły wonności, aby pójść i namaścić go. I bardzo rano, skoro wzeszło słońce, pierwszego dnia tygodnia, przyszły do grobu. I mówiły do siebie: Któż nam odwali kamień od drzwi grobu? Ale gdy spojrzały, zauważyły, że kamień był odwalony, był bowiem bardzo wielki" [Mar. 16:1-4]

Poszukaj w żródłach. O ile ja wiem, to kamień taki ważył ok. 1,5 - 2 ton, był okrągły i staczany w zagłębienie przed otworem grobu. Manuskrypt Bezy podaje w nawiasie przy Mar. 16:4, że kamień był tak wielki, iż nie mogło go odsunąć 20 ludzi.

Cytuj:
Dlatego do WSZYSTKICH świadectw historycznych nalezy podchodzić OSTROŻNIE. Tak też czynią historycy. Kiedyś przygotowując się do olimpaiady z historii bardzo się zdziwiłem jak przeczytałem, że nie ma zgodności śród historyków KTO DOWODZIŁ w bitwie pod Grunwaldem w 1410. Bardzo prawdopodobne, ze była to grupa moznych skupiona wokół Zyndrama z Myszkowic. Historia ma dla nas wiele niespodzianek... Poza tym, gdzy kiedyś przyjrzałem się "przebudzeniom" tak propagowanym i chwalonym pzrez chrześcijan. Zobaczyłem jak sensacja rozwija się na bazie przekłamań, plotek i niedopowiedzeń to zrozumiałem jak chrześcijaństwo mogło się rozprzestrzeniać wśród niepiśmiennej biedoty, żyjącej nadzieją LEPSZEGO ŚWIATA.

Gdybyś do wszystkich świadectw historycznych podchodził tak samo ostrożnie jak do tekstów biblijnych, to prawdopodobnie nie wierzyłbyś, że Bitwa pod Grunwaldem w ogóle miała miejsce. Natomiast jeśli Łukasz twierdzi, że wszystko dokładnie zbadał [Łuk. 1:1-3], to można mu uwierzyć, albo nie. Według Twojej teorii ludzie, którzy występowali przeciwko grzechowi - w tym przeciwko kłamstwu [Ef. 4:25] musieliby zbudować swoje nauczanie na świadomym kłamstwie, pozostając równocześnie wiarygodni i wydając świadectwo sprawiedliwego życia.

Cytuj:
Smok Wawelski napisał(a):
Jak to się dzieje, że Saul z Tarsu zmienia swoje życie i poglądy nagle o Szaweł nie jechał do Damaszku z poczuciem winy, lecz z poczuciem misji. Natomiast halucynacja nie jest w stanie zmienić życia człowieka w taki sposób, jak to miało miejsce w jego przypadku.

A skąd wiesz, ze nie miał wątpliwości? Poza tym ludzie po "widzeniach" zmieniają się. Nie możesz zaprzeczyć. Jest na to MASA dowodów.

Sorry, ale ja nigdzie o jego wątpliwościach nie czytam. Wnioskowanie z milczenia nie jest uprawnione. Chodzi również o sposób, w jaki zmienił się Saul z Tarsu i o to, jak potoczyło się jego dalsze życie. Ananiasz również miał widzenie, żeby pójść do Pawła. Piotr miał widzenie, żeby pójść do Korneliusza. Jak pokazują następujące po nich wydarzenia, nie były to halucynacje. Wykaż trochę więcej obiektywizmu, a wątpliwości rozstrzygaj na korzyść oskarżonych. Tak się robi w każdym sądzie.

Poza tym, miliony odrodzonych ludzi zmieniły się dzięki takim samym "halucynacjom" nie wiedząc nawet, że Paweł je miał. Zmieniły się tak samo i mają tego samego Pana.

Cytuj:
Zbawienie to PRZEBACZENIE. wewnętrzne przekonanie o przebaczeniu OD ISTOTY NAJWYŻSZEJ nie jest dowodem na ISTNIENIE TEJ ISTOTY. Ludzie chcą PRZEBACZENIA. Gdy ich o nim przekonasz - są Twoi

ODRODZENIE to WEWNĘTRZNA PRZEMIANA, która nie pochodzi z ułudy ani nie jest możliwa siłą woli. Przebaczenie grzechów to jedna sprawa, ale zbawienie polega na odrodzeniu i obleczeniu się w Chrystusa oraz przyjęciu Jego sprawieliwości - to nie jest tylko psychiczna ulga, ale zmiana, której chyba nigdy nie doświadczyłeś, bo nadal mówisz o niej jak wilk o gwiazdach.

"Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga, zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca" [Tyt. 3:4-7]

Cytuj:
Smok Wawelski napisał(a):
Zostawiam Cię z Twoim własnym sumieniem, które - mam nadzieję - nie jest jedynie hipotezą. :)


Chyba nie skoro w przedziwny sposób działa...ale ono jest ukształtowane społecznie a nie WRODZONE.

Widzisz, Bóg jest na tyle łaskawy, że nie patrzy na to, co Ty myślisz o swoim sumieniu i jego pochodzeniu. Po prostu dał Ci je po to, żeby Cię do siebie pociągnąć. A gdy Go już poznasz osobiście, to zmienisz zdanie. Czego Ci gorąco życzę i modlę się o Ciebie. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
["A gdy one szły, oto niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zaś zebrali się wraz ze starszymi i po naradzie dali sporo pieniędzy żołnierzom, mówiąc: Powiedzcie, że uczniowie jego w nocy przyszli i ukradli go, gdy spaliśmy. A jeśliby o tym usłyszał namiestnik, my go przekonamy i wam bezpieczeństwo zapewnimy. Wzięli więc pieniądze i postąpili tak, jak ich pouczono. I rozniosła się ta wieść wśród Żydów aż po dzień dzisiejszy." [Mat. 28:12-15]



Strasznie niekonsekwentni sa ci chrzescijańscy swiadkowie.
Raz piszą, że nawracały się tysiące i miliony OD OPOWIEŚCI. Innym razem jak w tym cytacie, ze ci wstrętni żydzi (kapłani) przekupili żołnierzy i tak ROZESZŁA SIĘ PLOTKA aż po dzień dzisiejszy. No to jak w końcu - nawracali się czy nie?

Ciekawe dlaczego nie ma wzmianek co dalej z tymi rzymianami? Przecież Korneliusz przy nich to powinien być jak niedowiarek. WIDZIELI aniołów, matactwa kapłanów, trzęsienia ziemi. Powinni nawrócić z połowe rzymskiego garnizonu w Judei. No i jak to z tym trzęsieniem ziemi, czy to w trakcie smierci czy zmartwychwstania? ZYdzi jakoś nie wspominają... ale to oczywiście matacze i krętacze... nie to co pierwsi chrzescijanie...

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Przeciez byles katolikiem a juz nie jestes.
Nie mozesz przystepowac do mszy, pozatym jestes ekskomunikowany z kosciola rzymskokatolickiego za twoje herezje.

Nie jestes ucziwy w stosunku do nas i do samego siebie


Ale zdanie co filozoficznych i teologicznych uzasadnień katolicyzmu nie zmieniłem. Ja nie jestem z ludzi którzy po rozwodzie mieliby nienawidzić byłej zony...

O uczciwości ludzi niech może rozstrzygnie ktoś bardziej obiektywny,OK?

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
Przeciez byles katolikiem a juz nie jestes.
Nie mozesz przystepowac do mszy, pozatym jestes ekskomunikowany z kosciola rzymskokatolickiego za twoje herezje.

Nie jestes ucziwy w stosunku do nas i do samego siebie


Ale zdanie co filozoficznych i teologicznych uzasadnień katolicyzmu nie zmieniłem. Ja nie jestem z ludzi którzy po rozwodzie mieliby nienawidzić byłej zony...

O uczciwości ludzi niech może rozstrzygnie ktoś bardziej obiektywny,OK?


Ale dlaczego opusciles zone, jesli slubowales jej milosc i wiernosc , az do smierci ?
I niezalerzy mi abys kogokolwiek nienawidzil.
Odszedles od KK, poniewaz nie zgadzasz sie co do filozoficznych i teologicznych uzasadnien katolicyzmu, (jako agnostyk, a widze ze przemieniajacy sie powoli w ateiste), a jednoczesnie piszesz ze niezmieniles swojego zdania co do filozoficznych i teologidznych uzasadnien katolicyzmu.

Cos w stylu Dr Jekkins i MR Hyde? (zart)

Niezgadzasz i zgadzasz. A chrzesijanom, pisarzom NT zarzucasz jakos niekonsekwencje.

Pozatym co do cytatu ktory powtarzasz w kazdym swoim poscie, ...podazasz w slady autora?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 12:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
["A gdy one szły, oto niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zaś zebrali się wraz ze starszymi i po naradzie dali sporo pieniędzy żołnierzom, mówiąc: Powiedzcie, że uczniowie jego w nocy przyszli i ukradli go, gdy spaliśmy. A jeśliby o tym usłyszał namiestnik, my go przekonamy i wam bezpieczeństwo zapewnimy. Wzięli więc pieniądze i postąpili tak, jak ich pouczono. I rozniosła się ta wieść wśród Żydów aż po dzień dzisiejszy." [Mat. 28:12-15]

Strasznie niekonsekwentni sa ci chrzescijańscy swiadkowie.
Raz piszą, że nawracały się tysiące i miliony OD OPOWIEŚCI. Innym razem jak w tym cytacie, ze ci wstrętni żydzi (kapłani) przekupili żołnierzy i tak ROZESZŁA SIĘ PLOTKA aż po dzień dzisiejszy. No to jak w końcu - nawracali się czy nie?

Dziwne pytanie. Jedni się nawracali, a inni nie. Podobnie jak poganie. Wśród Żydów rozeszła się plotka (w którą uwierzyli również Agnostycy :wink: ). Świadkowie są jak najbardziej konsekwentni:

"A w Ikonium weszli również do synagogi żydowskiej i przemawiali tak, iż uwierzyło wielkie mnóstwo Żydów i Greków. Lecz Żydzi, którzy nie uwierzyli, podjudzili i rozjątrzyli pogan przeciwko braciom" [Dz. Ap. 14:1-2]

Cytuj:
Ciekawe dlaczego nie ma wzmianek co dalej z tymi rzymianami? Przecież Korneliusz przy nich to powinien być jak niedowiarek. WIDZIELI aniołów, matactwa kapłanów, trzęsienia ziemi. Powinni nawrócić z połowe rzymskiego garnizonu w Judei. No i jak to z tym trzęsieniem ziemi, czy to w trakcie smierci czy zmartwychwstania? ZYdzi jakoś nie wspominają... ale to oczywiście matacze i krętacze... nie to co pierwsi chrzescijanie...

Korneliusz szukał Boga. Oni nie szukali. Niektórzy żołnierze uwierzyli:

"A setnik i ci, którzy z nim byli i strzegli Jezusa, ujrzawszy trzęsienie ziemi i to, co się działo, przerazili się bardzo i rzekli: Zaiste, ten był Synem Bożym" [Mat. 27:54]

A tamci przy grobie? Mateusz pisze:

"I oto powstało wielkie trzęsienie ziemi, albowiem anioł Pański zstąpił z nieba i przystąpiwszy odwalił kamień i usiadł na nim. A oblicze jego było jak błyskawica, a jego szata biała jak śnieg. A strażnicy zadrżeli przed nim ze strachu i stali się jak nieżywi." [Mat. 28:2-4]

Najwyraźniej nie mieli świadomości, co się dzieje. A potem poszli do arcykapłanów i powiedzieli im to, co sami zdążyli zarejstrować. Ziemia zadrżała, nastąpił błysk. Gdy odzyskali przytomność, grób był otwarty, a kamień odwalony. To się stało o świcie, więc bajka o kradzieży ciała w nocy [Mat. 28:13] i zaśnięciu na straży była już tylko świadomym przekrętem.

Żydzi nie wspominają? Przecież Ewangelie spisali Żydzi. A patrząc z punktu widzenia niewierzących Żydów wcale się nie dziwię. Przecież dokładny opis tych wydarzeń byłby w istocie... Ewangelią. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 1:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Ale dlaczego opusciles zone, jesli slubowales jej milosc i wiernosc , az do smierci ?


Przykro mi liafail ale strasznie ciężko się z Tobą rozmawia.
Nie łapiesz przenośni, nie rozumiesz porównań, słabo u ciebie z poczuciem humoru. Wszystko trzeba łopatologicznie... Trochę to męczące.

Nic nie poradzę, że nie potrafisz pojąć jak mozna czuć więcej sympatii do jednej a nie drugiej denominacji i bardziej rozumieć ich argumenty.

Jestem sobie na stronie zydów polskich i ciekawe rzeczy tam piszą. Muszę ich zapytać jak podchodzą do zmartwychwstania bo jak na razie dyskusja toczy się wokół nie spełnienia prtzez Jezusa WSZYSTKICH pzesłanek oraz to że Mesjasz to nie znaczy Bóg. Ciekawy, unitariański punkt widzenia. :wink: :lol: :lol:

Papcie ale pozwól już, że nie będę się tłumaczył z katolickich sympatii będąc agnostykiem. Nie rozumiesz, że ateista może powiedzieć - buddyzm wydaje mi się najbardziej OK z wszystkich religii?

Przemyśl to.

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 1:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smoku nie odbieram Ci Twojej nadziei. Trzymaj się jej bo jest Twoja. Ja się b ędę trzymał moich wątpliwości i sobie je badał. Zacznę od rozmów z Żydami.

Co do podburzania przeciw chrześcijanom - bardzo szybko role się odwróciły...

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 1:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
Ale dlaczego opusciles zone, jesli slubowales jej milosc i wiernosc , az do smierci ?


Agnostyk napisał(a):
Przykro mi liafail ale strasznie ciężko się z Tobą rozmawia.
Nie łapiesz przenośni, nie rozumiesz porównań, słabo u ciebie z poczuciem humoru. Wszystko trzeba łopatologicznie... Trochę to męczące.


Nobody is perfect.
Ale to mozna napisac takze do ciebie.

Agnostyk napisał(a):
Nic nie poradzę, że nie potrafisz pojąć jak mozna czuć więcej sympatii do jednej a nie drugiej denominacji i bardziej rozumieć ich argumenty.


Niepotrafie pojac akurat inne rzeczy, ktore glosisz.
Pozatym wczesniej nie pisales o ,sympatiach' lecz o ,,Ale zdanie co filozoficznych i teologicznych uzasadnień katolicyzmu nie zmieniłem. ''

Kameleon?



Agnostyk napisał(a):
Papcie ale pozwól już, że nie będę się tłumaczył z katolickich sympatii będąc agnostykiem.

co papcie?

Agnostyk napisał(a):
Nie rozumiesz, że ateista może powiedzieć - buddyzm wydaje mi się najbardziej OK z wszystkich religii?

Ale ateista nie powie iz zgadza sie z filozoficznymi i teologicznymi uzasadnienieniami katolicyzmu. Przeciez ateista nie wierzy w Boga, na ktorym sie opieraja filozoficzne i teologiczne uzasadnienia katolicyzmu.

Agnostyk napisał(a):
Przemyśl to.

Nie ma co przemyslec. Jak sam juz pewnie zauwazyles.

Hubertok, czy ty juz jestes ateista czy to tylko kochanie?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 1:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
UWAGA SPECJALNIE DLA LIAFAILA WYKŁAD ŁOPATOLOGICZNY INNI NIE MUSZĄ CZYTAĆ


liafail napisał(a):
Nobody is perfect.
Ale to mozna napisac takze do ciebie.


NIE ROZWIODŁEM SIĘ Ż ŻONĄ. POTRAKTUJ TO JAKO METAFORĘ,PRZYKŁAD, PORÓWNANIE, PRZENOŚNIĘ... COKOLWIEK.

liafail napisał(a):
Niepotrafie pojac akurat inne rzeczy, ktore glosisz.
Pozatym wczesniej nie pisales o ,sympatiach' lecz o ,,Ale zdanie co filozoficznych i teologicznych uzasadnień katolicyzmu nie zmieniłem. ''

Kameleon?


SYMPATIA CO DO FILOZOFICZNYCH I TEOLOGICZNYCH UZASADNIEŃ


liafail napisał(a):
co papcie?


PA PA - INACZEJ CZEŚĆ, DO WIDZENIA, POZDRAWIAM, ŻEGNAM I TYM PODOBNE

liafail napisał(a):
Nie ma co przemyslec. Jak sam juz pewnie zauwazyles.

Pozdrawiam


PONAWIAM PROŚBĘ O PRZEMYSLENIE. ZASTANÓW SIĘ CO ROZMÓWCA PRZEKAZUJE W TEKŚCIE A POTEM ODPOWIADAJ. ZAOSZCZĘDZISZ CZAS MÓJ I TWÓJ A TAKŻE PAMIĘĆ SERWERA ULICA PROSTA

ZDRÓWKO

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 1:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):

Przykro mi liafail ale strasznie ciężko się z Tobą rozmawia.
Nie łapiesz przenośni, nie rozumiesz porównań, słabo u ciebie z poczuciem humoru. Wszystko trzeba łopatologicznie... Trochę to męczące.

Nic nie poradzę, że nie potrafisz ...
Papcie...
Przemyśl to.


Nie bede udawadnial, czego nie ma potrzeby.
Wszystkie zarzuty wobec mnie, zadaj sobie i popracuj nad twoimi brakami.
Ja popracuje nad moimi, ale ty je majac nie powinienes mi je wytykac.


W takim razie nierozmawiajmy.
Nie pisz w tematach ktore ja zaloze i odwrotnie.
Ze mna sie pozegnales.
I ja ciebie zegnam.
Zegnam. :)

Liafail


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 1:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Agnostyk:

Cytuj:
Ciekawe masz pojecie wierygodności - trzymać się przekonań nawet niegatywnie sfalsyfikowanych. Bardzo ciekawe.


Wystawiasz się. Jako agnostyk powinieneś wiedzieć, że dogmaty wiary, jak istnienie Boga, nie podlegają falsyfikacji.
A Ty już moje przekonania sfalsyfikowałeś. 'Gieniusz', czy 'liepper'?
Zaiste, bardzo ciekawe.
Jak napisałem, poczekam na Twoją kolejną metamorfozę.
:lol: :lol: :lol:


Ostatnio edytowano Pn maja 15, 2006 2:06 pm przez lis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 15, 2006 1:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
lis napisał(a):
Ale się wystawiasz. Jako agnostyk powinieneś wiedzieć, że dogmaty wiary, jak istnienie Boga, nie podlegają falsyfikacji.
A Ty już moje przekonania sfalsyfikowałeś. 'Gieniusz', czy 'liepper'?
Zaiste, bardzo ciekawe.
Jak napisałem, poczekam na Twoją kolejną metamorfozę.
:lol: :lol: :lol:

Dziwnie się z Wami chłopaki rozmawia. Jakie TWOJE? SWOJE BRACIE (nie w wersji chrzęścijańskiej - raczej agnostyckiej czyli raperskiej :wink: - żeby się nikt nie czepiał bo strasznie łapiecie się słówek :P )SWOJE!!!!!

MNIE zarzuciłeś brak wiarygodności. więc napisałem SWOJĄ OBRONĘ a nie zarzut wobec CIEBIE.

STrasznie przedziwne te wasze ciągi myslowe...

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL