www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 10, 2006 10:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 02, 2005 7:44 pm
Posty: 269
Cytuj:
Jestem dawnym hubertokiem ale postanowiłem dopasować nicka do pewnej postawy która się we mnie przewartościowuje od dłuższego czasu.
Po pewnych przemysleniach doszedłem do wniosku, że agnostycyzm najbardziej odpowiada moim przekonaniom i nie ma co się oszukiwać.


Choroba, sądziłem że już nic mnie w życiu nie zaskoczy... :?

_________________
None but Jesus...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 6:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Nie slyszales o czlowieku, w XX wieku, ktory przezyl polkniecie przez rekina, zlapano rekina na drugi bodajze dzien, rozcieli go a czlowiek wciaz w nim zyl, tylko popazony jakimis kwasami, i przezyl jeszcze wiele, wiele lat po tym incydencie.


Na poczatku pprzechodzenia z PRL do Trzeciej Rzeczpospolitej wychodziło pismo "Skandale" - Pamiętasz może? Mnie utkiwło w pamieci zdjęcie dorosłego człowieka w słoiku... ale i więcej "ciekawostek" mozna było tam znaleźć.


liafail napisał(a):
Oczywiscie w tzw,opracowaniach naukowych '' tego nie przeczytasz, gdyz juz samo to brzmi nienaukowo...


Gwarantuje Ci, że gdyby znaleziono takiego "newsa" CNN i inne stacje rozszarpywałyby się o wywiady z nim. No a rekin zostałby zapewne bohaterem. Tak więc z łaski swojej wrzuć jakiś namiar.

liafail napisał(a):
Jak wszystko co Boze brzmi nienaukowo dla tego podlego, zlego swiata.
Bo przeciez ateistyczni uczeni z gory zakladaja ze Boga nie ma, i cokolwiek co by potwierdzalo biblie, potop itp nie jest wstanie wg nich byc prawda...bo Boga przeciez nie ma


Świat nie jest zły, Ty kryptomanichejczyku :wink: :P - w końcu JHWH go uczynił a także stwierdził że to co uczynił BYŁO DOBRE. Ateistyczni uczeni zakładają, że nie ma Boga bo Go jeszcze nie znaleźli a ON jako hipoteza wyjaśniająca jest coraz mniej uzyteczna. Kiedyś trzeba było jakoś wyjaśnić piorun, słońce, narodziny, choroby - dziś to wszystko wyjasnia (oczywiście powoli i stopniowo ) nauka.

liafail napisał(a):
Tez nierozumiem twoich watpliwosci co do symulacji arki, bo takie symulacje daja pozytywne dla biblii wyniki.
(Pozatym nie wszystkie zwierzeta, lecz po parze itp)


Ja nawet nie kazałem brać WSZYSTKICH zwierzat po PARZE - weź WSZYSTKIE ZWIERZETA ŚWIATA TYLKO PO JEDNEJ SZTUCE + zywność - wątpię czy ci się zmieszczą. (wątpię to oczywiście taka hiperbola :wink: ) Pomijając tak prosty fakt jak brak możliwości "zaarkowania" polarnych niedźwiedzi czy pingwinów przez Noego....

liafail napisał(a):
LUDZIE poprostu sa nieuczciwi, ze zlymi motywacjami, chcacy jedynie wcisnac innym swoja pustke i niepokoj.


Ja tam nikomu nie chcę zasiewać pustki i niepokoju. Nieuczciwość, złe motywacje - a któż to tutaj jest emocjonalny :lol: :wink:


liafail napisał(a):
Na studiach mialem do czynienia z wieloma ,filozofami' , ,agnostykami', , ateistami' wiekszosc cechowala pycha i cynizm...no i oczywiscie pogarda dla prostych chrzescijan....


Absolutnie nie mam pogardy dla prostych chrześcijan - co więcej zawsze broniłem "proste babcie" z kościoła przed przeintelektualizowanymi chrześcijanami.

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 7:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Nikt Cię do niczego zmuszać nie zamierza. Natomiast pozostaje pytanie następujące: Co zrobisz z Jezusem?

"Albowiem jak Jonasz był w brzuchu [wielkiej ryby] trzy dni i trzy noce[/b], tak i Syn Człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce" [Mat. 12:40]

Jak widać, sam Jezus traktował historię Jonasza dosłownie. Jeśli był niedoinformowany, to nie był Bogiem. Jeśli wprowadzał kogokolwiek w błąd, to nie był bezgrzeszny. Wiele innych rzeczy (np. stworzenie świata) Jezus traktował dosłownie tak, jak zostały opisane w ST. Kwestionowanie ich dosłowności jest równoznaczne z kwestionowaniem autorytetu Jezusa, Jego Boskości, prawdziwości Jego nauk. Jedno z drugim stoi, jedno z drugim upada.



Dokładnie tak jak piszesz Smoku - dlatego to doprowadziło mnie na koniec ścieżki - JEZUS NIE JEST BOGIEM. Był wyjąztkowym człowiekiem dzięki również wyjątkowości swoich uczniów, których widocznie umiał dobrze dobierać. ALe to moje takie wynurzenia i nie chcę się zbytnio rozwodzić. Faktem niezaprzeczalnym jest jednak, że "mesjaszów" w owym czasie w Judei pojawiały się setki. Fenomen "sekty Jezusa" jest taki, że przetrwały dłużej niż ich Mistrz. ALe oczywiście nie jest to fenomen wyjatkowy. Wynika z predyzpozycji ludzkich umysłów - przekonywania do swoich racji. A gotowość oddania zycia? Umierano za "Ojczyzne", umierano za króla, umierano za Allaha - można umierać także za Mesjasza.


Smok Wawelski napisał(a):
Nic nie wskazuje w tekście na taką opcję. Sen dany Józefowi był niezależny od jej ewentualnych zabiegów i wybiegów. Wcześniejsze wydarzenia sprzed narodzenia Jana Chrzciciela również. Ponadto poczęcie z dziewicy [almah, LXX: parthenos] zostało zapowiedziane przez Izajasza wiele wieków przed tym faktem jako znak dla Izraela:


Co do zapowiedzi mesjańskich i proroctw to nie są one tak jednoznaczne skoro umiłowany naród JHWH - Żydzi, nie odnieśli (jako całość, ani nawet nie jako zdecydowana większość) tych proroctw do Jezusa. Jesli zaś chodzi o sen - zauważ, że pojawił się on PO TYM jak Maria była już brzemienna i zapewne opowiedziała mu swoją "historię". Sny mamy różne, wielu ludzi uważa, że ma także "sny prorocze" - wielu z nich bynajmniej nie jest chrzescijanami...

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 7:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
itur napisał(a):
, udaje, ze prawie sie nawrocil,


Nie udawałem, ale ile można się modlić i rozmawiać ze ścianą? Czy lepiej dalej się łudzić że jest coś za ścianą lub w niebie czy dać sobie spokój?

Niektórzy po 10 latach (wpis na tym forum) piszą, że są chrześcijanami i pytają jak się modlić (Ja rozumiem to że nie mają RELACJI z Bogiem)

Bo takiej RELACJI po prostu nie ma... Czyżby Bóg zmienił metody? Kiedyś pojawiał się ludziom, mówił do nich (nie poprzez teksty i ich zrozumienie) a teraz jakoś nie. Przynajmniej dla mnie był zawsze milczkiem - czy to w trakcie wieczernikowego młodzeżowego rozfanatyzowania (nikt mi nie wmówi, że nie byłem wtedy zarliwym chrześcijaninem) czy niedawno podczas katolickiego come backu...

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 9:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 8:08 am
Posty: 105
Ja Hubertok dwa razy slyszalem ten glos (nie mowie o myslach w glowie) i wielokrotnie doswiadczalem Jego obecnosci w modlitwie (nazwiesz to uczuciami), ale tez bardzo czesto tez jest to modlitwa jak to okresliles do sciany. Mimo wszystko wierze ze byloby wielkim bledem odwrocic sie od tego w co uwierzyle, i polegac na mojej madrosci i moim braku odczuwania. Pozatym skoro nie mozesz uznac Go za Wszechmogacego, to czemu wymagasz ze da Ci sie poznac?

1 Piotra 1:8

Tego milujcie, chociaz go nie widzieliscie, wierzcie w niego, choc go teraz nie widzicie...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 9:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Dominik napisał(a):
Pozatym skoro nie mozesz uznac Go za Wszechmogacego, to czemu wymagasz ze da Ci sie poznac?

1 Piotra 1:8

Tego milujcie, chociaz go nie widzieliscie, wierzcie w niego, choc go teraz nie widzicie...


Jesli mam wierzyć w to co nie widzę i nigdy nie zobaczę - równie dobrze mogę wierzyć w reinkarnację...
Szaweł też niezbyt był przkonany do chrzescijaństwa i jednak Bóg go przekonał :wink: Jak i Tomasza. Ja mówię - jesli nie widzę to nie wierzę.

Moze i błogosławieni są tacy co nie widzieli a uwierzyli - ale wtedy taka wiara to w końcu dar od Boga - czyz nie? 8) Czyli błedne koło :wink:

Jesl mam stwierdzić czy moja wiara jest mocna i ugruntowana to chyba powinna przejść test "ateizmu", watpliwości i zaprzeczeń gdyż "szukajcie a znajdziecie" - jak mozna szukać bez stawiania pytań dochodzacych aż do negacji prawdziwości biblijnego przekazu?

Pozdrawiam serdecznie

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:09 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 8:08 am
Posty: 105
Jak widzisz przyrode wokol siebie, te wszystkie skomplikowane mechanizmy i czlowieka, to wierzysz ze cos takiego moglo powstac na skutek przypadku?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
A czy ty myslisz, że wszystko powstało w sześć dni :lol: :?:
Pare miliardów lat myślę, ze wystarczyło aby z białka powstał najbardziej skomplikowany zbiór białek - człowiek, posiadający podobno zapis DNA prawie w dziewiędziesięciu kilku procentach podobny do muszki owocówki.

Nie jestem specem od ewolucji biologicznej bo nie jestem biologiem. Mogę z większym przekonaniem porozmawiać o ewolucji na poziomie społecznym. Prawo, pieniądz, przekonania moralne - NIKT tego nie wymyslił siedzac przy kominku... "Samo się zrobiło" :wink:
Jak mawiał Fergusson, jest to "owoc działalności ludzi ale nie ludzkiego projektu".


ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:25 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Swiat jest zly, a ty znajac NT, okazujesz zla wole w czytaniu moich slow.


Jakkolwiek, szkoda ze wybierasz taka droge-agnostycyzm, czy jak to zwal.

Nie wiem dlaczego jedni wierza, inni nie, a jeszcze inni nie chca wierzyc.

Tylko o czym w takim razie mamy rozmawiac tu na forum?
Jaki bedzie twoj cel?
Przekonac mnie do tego ze Jezus klamal na swoj temat i ze biblia, oprocz moralizatorskich bajek, nie przedstawia wiekszej wartosci?
My chrzescijanie jestesmy twardoglowi,
,,Tylko Jezus''.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
A czy ty myslisz, że wszystko powstało w sześć dni :lol: :?:
Pare miliardów lat myślę, ze wystarczyło aby z białka powstał najbardziej skomplikowany zbiór białek - człowiek, posiadający podobno zapis DNA prawie w dziewiędziesięciu kilku procentach podobny do muszki owocówki.

Nie jestem specem od ewolucji biologicznej bo nie jestem biologiem. Mogę z większym przekonaniem porozmawiać o ewolucji na poziomie społecznym. Prawo, pieniądz, przekonania moralne - NIKT tego nie wymyslił siedzac przy kominku... "Samo się zrobiło" :wink:
Jak mawiał Fergusson, jest to "owoc działalności ludzi ale nie ludzkiego projektu".


ZDrówko



Szesc dni mysle wystarczylo Bogu-architektowi-najwyzszej inteligencji, aby stworzyc bialko i wszystko co jest na tej planecie ...nieprawdopodobne?
A ja mam uwierzyc ze prawdopodbnym jest ze wszystko sie stalo z przypadku, nawet jesli to ubierzesz w mityczne ,miliardy lat'.


ech
Ty zarzucasz ,,biale sciany'',

a sam przed takowymi kleczysz kazdego dnia-,,miliardy lat''. Tylko twoje sciany nigdy sien nie odezwa.

Ludzie stworzyli sobie miliardy lat ewolucji, i w taka liczbe mozemy wszystko wpakowac, to uspokaja umysl. Miliardy lat do przemyslenia...cale nasze zycie nie wystarczy, a co dopiero myslec co byloby przed tymi miliardami.

Ci pseudonaukowcy zarzucaja wiare chrzescijanom, a sami jej potrzebuja jeszcze wiecej aby wierzy w te bzdury, ze wszystko powstalo z przypadku, chociaz zdrowy rozsadek i prawa fizyki mowia co innego.

Ale ja to rozumiem, bezbozni ludzie, ci ktorzy nieakceptuja Boga, zyja bez niego, musza miec inne wyjasnienie zycia aby oszukac swoje sumienia i zwiesc innych.

Hubertok, zachecam do przeczytania ksiazki ,,Sad nad Darwinem'', mniej tam jest dyskusji o samej istocie ewolucjonizmu, lecz bardziej jak ewolucjonizm wkradl sie do naszych umyslow, szkol itp, autor, pokazuje jak ewolucjonizm jest bardziej religia niz nauka, i jak kaplani tej nowej religi byli nieuczciwi w jej promowaniu.

Jeszcze raz powtorze, ateista nie moze, nie jest wstanie wziasc pod uwage Boga, dlaetego musi sie trzymac jak brzytwy innej koncepcji, a ze ewolucjonizm jest pozbawiony jakiegokolwiek rozsadku to inna rzecz.

Zamiast Boga Stworcy, mamy wszystko powstalo ot tak sobie, jest bo jest, wielki wybuch zamiast wsystko rozwalic to wlasciwie ulozyl, zamiast stworzyc wiekszy haos stworzyl cudowna niebieska planete, ale skad ten wielki wybuch...no i ludzie pisza ksiazki jak to ,,naprawde'' bylo, bo niby wiedza.


Ostatnio edytowano Cz maja 11, 2006 10:48 am przez liafail, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:43 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 22, 2005 8:08 am
Posty: 105
Nie odpowiedziales mi na pytanie

...wierzysz ze cos takiego moglo powstac na skutek przypadku?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):

Ci pseudonaukowcy zarzucaja wiare chrzescijanom, a sami jej potrzebuja jeszcze wiecej aby wierzy w te bzdury, ze wszystko powstalo z przypadku, chociaz zdrowy rozsadek i prawa fizyki mowia co innego.



Ciekawe jaką masz definicję nauki skoro wszyscy ewolucjoniści to "pseudonaukowcy". I ciekawy jestem jakie to prawa fizyki ZAPRZECZAJĄ ewolucji? Jesli chodzi o zdrowy rozsadek to jest to pojęcie BARDZO wzgledne i śmiem twierdzić, że nie wystepujące jednak w nadmiarze u większości ludzi...

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:54 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):

Ci pseudonaukowcy zarzucaja wiare chrzescijanom, a sami jej potrzebuja jeszcze wiecej aby wierzy w te bzdury, ze wszystko powstalo z przypadku, chociaz zdrowy rozsadek i prawa fizyki mowia co innego.



Ciekawe jaką masz definicję nauki skoro wszyscy ewolucjoniści to "pseudonaukowcy". I ciekawy jestem jakie to prawa fizyki ZAPRZECZAJĄ ewolucji? Jesli chodzi o zdrowy rozsadek to jest to pojęcie BARDZO wzgledne i śmiem twierdzić, że nie wystepujące jednak w nadmiarze u większości ludzi...


czyli oprocz tego zdania reszta mojej wypowiedzi jest ok dla ciebie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Dominik napisał(a):
Nie odpowiedziales mi na pytanie

...wierzysz ze cos takiego moglo powstac na skutek przypadku?


Co to znaczy przypadku? Przecież są pewne prawa w świecie materialnym które człowiek rozpoznaje powolutku. natomist twierdzę, że oczywiście część zmian jest przypadkowa bo sama selekcja już nie - tam jest raczej ekonomicze prawo przystosowania i minimalizowania straty i kosztów.

Prosta sprawa - odkrycie Brazylii było PRZYPADKOWE. I co to znaczy "przypadek" - czy ryby bez oczu to Przypadek według ciebie? Czy tak chciał Bóg?

W ewolucji wiadomo, że lepiej jest mieć oczy niż ich nie mieć. Ślepy teoretycznie nie ma szans... chyba ze jest noc lub wieczna ciemność. Wtedy oczy są niezbyt przydatne, lepiej rozwijać słuch czy inny organ. Tak więc część ryb w głebinach nie ma oczu a nietoperze mają doskonały słuch a raczej mizerny wzrok...

Czy to jest przypadek? Nie, to jest PRZYSTOSOWANIE.

Czy fakt, że eskimosi zyją tam gdzie byś nie chciał żyć to przypadek?

Zmiany ewolucyjne są przypadkowe (jesli chodzi o RÓZNICOWANIE) ale postepują według prawa selekcji. Dlatego człowiek rozwinął dłonie a nie stopy bo to nimi lepiej było trzymać drewnianą pałę.

Natomiast wiele odkryć jest PRZYPADKOWYCH. Pięknie opisuje je etolog Konrad Lorenz - na przykład zaobserwował jak małpy zaczęły MYĆ JEDZENIE lub Odsiewać pozywienie. ALe to wynikało że jakiś osobnik PRZYPADKIEM wpadł na to a reszta stada NASLADOWAŁA.

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 10:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):

Szesc dni mysle wystarczylo Bogu-architektowi-najwyzszej inteligencji, aby stworzyc bialko i wszystko co jest na tej planecie ...nieprawdopodobne?
A ja mam uwierzyc ze prawdopodbnym jest ze wszystko sie stalo z przypadku, nawet jesli to ubierzesz w mityczne ,miliardy lat'.



Tylko jakoś geologia swiadczy przeciw sześciu dniom a DŁUGOŚĆ ZYCIA ŻIEMI oblicza się z prędkości świata, odległości planet i rozszerzania wszechswiata. Nawt owo datowanie węglem jest jedną z metod.
Wszystko (lub zdecydowaną większość) wyjasniają knkretne teorię nazywane przez ciebie "pseudonaukowymi".
Natomiast Twoja NAUKOWA o sześciu dniach jakoś nie może bidulka przejść żadnego empirycznego testu... :roll: :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL