www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 3:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Smok Wawelski napisał(a):
Bardzo ładnie, ale zwróć uwagę na to, że mowa Piotra była skierowana do określonych słuchaczy w określonym momencie. Innym razem "ewangelizacja" została oparta na świedectwie:


Po czym przytaczasz fragment mówiący o publicznym cudzie apostoła Piotra i jego świadectwo zmartwychwstania Jezusa. Genialne.

Cytuj:
Apostoł Paweł broniąc się przed radą składa świadectwo swojej wewnętrznej przemiany w wyniku spotkania z Jezusem [Dz. Ap. 22:1-21]. To samo robi prze królem Agryppą [Dz. Ap. 26:1-28]. Swoje świadectwo popiera Słowem Bożym. Inny moment, inni słuchacze, inny sposób głoszenia Ewangelii.


Paweł odwoływał się do własnego "widzenia", zaś przed Agryppą powołał się wiedzę powszechną o Jezusie. Nie wiem za bardzo co niby chciałeś powiedzieć pisząć inny moment, inni słuchacze, inny sposób ewangelizacji , ja widzę ten sam sposób.

Cytuj:
Czasem śmiejemy się ze swoich własnych wyobrażeń o pewnych rzeczach, tylko po prostu o tym nie wiemy. :)


Wyjąłeś mi to z ust.

Cytuj:
Tak czy inaczej, historyczność Jana Chrzciciela i Jezusa, a także Jego ukrzyżowania i dowody na istnienie ludzi świadczących o zmartwychwstaniu, są potwierdzone pozabiblijnie. Samego zmartwychwstania niestety nikt nie sfilmował, choć nawet gdyby tak było, zawsze znaleźliby się ludzie twierdzący, że to fotomontaż.


Banał. Kto poważny dziś zaprzecza że nie było historycznej osoby proroka Jezusa albo że istniało chrześcijaństwo. Pytanie tylko czy Jezus był Synem Bożym , chodził po wodzie , uratował się przed rzezią Heroda, wchodził tryumfalnie do Jerozolimy i milon innych elementów które znamy tylko z Ewangelii. Tylko to trapi racjonalistów.
Odkrycie zgliszcz Troi nie świadczy o tym że Iliada jest prawdziwą opowieścią. Nikt nie sfilmował Achillesa który upada od strzały przekłówającej piętę, choć nawet gdyby tak było, zawsze znaleźliby się ludzie twierdzący, że to fotomontaż.

Cytuj:
Mnie zawsze śmieszy to, jak ktoś próbuje mi wmówić, że Osoba, którą osobiście znam, tak naprawdę w ogóle nie istnieje. A nie istnieje tylko dlatego, że nie objawiła się temu komuś na jego warunkach. :D


Mnie zawsze śmieszy to jak ktoś próbuje mi wmówić że UFO tak naprawdę istnieje , mimo iż nie ma na to żadnego dowodu , a mam to przyjąc tylko dlatego że komuś tam gdzieś się coś ubzdurało. :wink:

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 3:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
Cytuj:
Mnie zawsze śmieszy to, jak ktoś próbuje mi wmówić, że Osoba, którą osobiście znam, tak naprawdę w ogóle nie istnieje. A nie istnieje tylko dlatego, że nie objawiła się temu komuś na jego warunkach. :D


Mnie zawsze śmieszy to jak ktoś próbuje mi wmówić że UFO tak naprawdę istnieje , mimo iż nie ma na to żadnego dowodu , a mam to przyjąc tylko dlatego że komuś tam gdzieś się coś ubzdurało. :wink:

Więc powiedz to tym, którzy Ci wmawiają istnienie UFO. On pewnie też mają jakieś forum. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 4:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
Banał. Kto poważny dziś zaprzecza że nie było historycznej osoby proroka Jezusa albo że istniało chrześcijaństwo. Pytanie tylko czy Jezus był Synem Bożym, chodził po wodzie, uratował się przed rzezią Heroda, wchodził tryumfalnie do Jerozolimy i milon innych elementów które znamy tylko z Ewangelii. Tylko to trapi racjonalistów.

Cały czas wracamy do tego samego. Chodzi o przesłanki do tego, żeby uwierzyć. Nie o dowody ponad wszelką wątpliwość. Zbawienie jest z wiary, a nie z wiedzy czy pewności.

Cytuj:
Odkrycie zgliszcz Troi nie świadczy o tym że Iliada jest prawdziwą opowieścią. Nikt nie sfilmował Achillesa który upada od strzały przekłówającej piętę, choć nawet gdyby tak było, zawsze znaleźliby się ludzie twierdzący, że to fotomontaż.

Nie było świadkowie tego wydarzenia i nikt nie twierdził, że ono wydarzyło się naprawdę. Nie ma ono żadnego związki z zapowiedziami w Pismach jakiegokolwiek narodu. Nikt nie twierdzi, że czyjekolwiek zbawienie (przez wiarę) jest związane ze zranieniem Achillesa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 6:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Smok Wawelski napisał(a):
Nikt nie twierdzi, że czyjekolwiek zbawienie (przez wiarę) jest związane ze zranieniem Achillesa.

Co Ty mówisz, w Grecji odrodziła się religia w której odrzucenie bogów wiąże się z pójściem do hadesu..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 8:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Szukający Sceptyk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Nikt nie twierdzi, że czyjekolwiek zbawienie (przez wiarę) jest związane ze zranieniem Achillesa.

Co Ty mówisz, w Grecji odrodziła się religia w której odrzucenie bogów wiąże się z pójściem do hadesu..

Nie słyszałem, żeby wiara w zranienie Achillesa miała kogoś chronić przed pójściem do hadesu. To chyba jakaś nowa religia, nie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 6:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Szukający Sceptyk napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Nikt nie twierdzi, że czyjekolwiek zbawienie (przez wiarę) jest związane ze zranieniem Achillesa.

Co Ty mówisz, w Grecji odrodziła się religia w której odrzucenie bogów wiąże się z pójściem do hadesu..

Nie słyszałem, żeby wiara w zranienie Achillesa miała kogoś chronić przed pójściem do hadesu. To chyba jakaś nowa religia, nie?


Nie tyle w zranienie co w fakt, że to zranienie było przecież pśrednio dziełem BOGÓW.
Na marginesie - jednym z oskarżeń przeciw Sokratesowi było oskarzenie o ateizm i psucie młodzieży - poczciwina nie mógł jakoś zaakceptować w umyśle tak prostacką antropomorfizację jaką serwowali sobie Grecy.
Tak więc byćie niereligijnym nawet w Grecji nie było zbyt bezpieczne...
Coś jak "Nie ma zbawianie poza Zeusem i Hefajstosem" :wink: :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 8:14 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
SzS napisał:
Cytuj:
Co do "waszego" obrazu chodziło o protestanckie chrześcijaństwo.
Chodziło o to że zarówno Hub jak i Agnostyk to osoby nieodrodzone dla protestanckiego obrazowania.


A więc nie jestem z tego co czytam protestantem, sam z resztą tez o sobie tak nie myślałem. Wydaje mi się że dla ciebie protestanci to poprostu niekatolicy i nieprawosławni. Żeby dyskusje były merytoryczne SzS trzeba używać dobrze zrozumianych i uznanych przez dyskutantów definicji. Odnoszę wrażenie że nie rozumiesz problemu jaki się pojawił na UP odnośnie "NAS". Hub z moich postów nigdy nie wyczytał słów krytyki z powodu swoich poglądów czy tez zdeklarowanej katolickiej naturze. Z prostego powodu , ja nie dzielę ludzi w sposób jaki dokonujesz tego Ty czy Smok. Dla mnie istnieją tylko dwa rodzaje ludzi, poganie i wierzący. Ci drudzy dzielą się z kolei na zdeklarowanych i prawdziwych chrześcijan. Ci oztatni zaś wg moich obserwacji znajdują się w każdej denominacji kościelnej. Poznaje się ich po owocach. (W tym po wypowiedziach.). Dlatego nie ma "NAS". I zakończmy ten temat bo dalsze jego rozważanie z Toba prowadzi do nikąd.

A to mnie trochę rozbawiło:
Cytuj:
Powyżej wytłumaczyłem jak uzasadniał wiarę apostoł Piotr

Cytuj:
W tym drugim wersecie z Hebr nie jest to definicja wiary.

Cytuj:
Róznica jest mniej więcej taka:
Def -> Tolerancja to szacunek dla odmiennych pogladów.
Opis -> Tolerancja to przyznanie osobie o innym światopoglądzie tej samej dozy inteligencji i dobrej woli.

Cytuj:
Hebr nie pisze o tym czym jest wiara ale co daje wiara.
Zatem wiara daje nam pewnośc a nie że wiara jest ta pewnoscią.

Cytuj:
Błąd zawiera ostatnie zdanie. Wiara to nie jest postępowanie wbrew wiedzy ani wbrew faktom. To raczej postępowanie dzięki wczesniejszemu poznaniu.

Cytuj:
Juz tłumaczę. Wiara Abraham zaczęła sie od objawienia Boga bezpośrednio:


Jak Ty będąc niewierzącym chcesz mnie uświadamiać czym jest wiara i jaka powinna być jej biblijna wykładnia?Nie sądzisz że brak Ci nieco kompetencji w tej mierze? To o czym piszesz to nie fakty ani tez poznanie , tylko obietnice, którym Abraham uwierzył i dlatego został usprawiedliwiony. Fakty sa takie że wraz ze swoim ojcem służył innym bogom, lecz gdy usłyszał głos tego jedynego brawdziwego i żyjącego, zostawił wszystko co miał, zaufał mu i uwierzył że to co usłyszał jest prawdą, wbrew faktom. Bo fakty były takie, on ma 100 lat , u jego żony juz dawno ustało to co zwykle bywa u kobiet. A Bóg mówi, wzbudze Ci potomka. Abrahamowi to wystarcza, dlatego napisano wbrew nadziei żywił nadzieję. Takiej wiary nie da się podstawić do wzorów matematycznych w jakie chcesz ująć wiarę na styl SzS + UP = WNM

Cytuj:
Spójrz jak odmienne opinie mozna doczytać w tym samym tekście Very Happy W momencie kiedy sam Bóg daje mu proroctwo ty twierdzisz że jego nadzieja była słabo udowadnialna.

Masz więc swoje zdanie i nic nie wskazuje na to abyś chciał je zmienić. Pozostań więc przy nim jesli Ci z tym wygodnie.
Cytuj:
Własnie większość zwodzicieli i oszustów bazuje na ślepej wierze. Izrael slepo zaufał kłamiliwym prorokom. Wiesz chyba czym to sie skończyło.
Zupełnie nie wiem teraz o czym mówisz. I nawet chyba nie chcę wiedzieć.
Cytuj:
Agnostyk wierzy e ewolucje, w ewolucję ludzkiej umysłowości, zatem ma dobry powód do zwątpienia w sens wiary.

A więc wiarę w Boga żywego zamienił na wiarę w ewolucję ludzkiego umysłu. Wiarę w żyjącą i życiodajną istotę zamienił na wiarę w niematerialne i nieuchwytne pojęcia i hipotezy naukowe wymyślone przez człowieka i to wszytsko w imię poznania. Nie oddaje więc czci stwórcy lecz stworzeniu - samemu sobie.
Życie bez wiary jest dla mnie niewyobrażalne, czasami przyjmuje ona tylko różną formę bo kierowana jest na wszelkiego rodzaju obiekty. Szczęście polega na tym aby swoja wiarę właściwie ukierunkować.

Z mojego punktu widzenia, Hub poszedł w złym kierunku. Ale może będzie szczęsliwszy gdy już znajdzie cel swojej wiary.

Niech tym spostrzeżeniem zakończy się mój udział w tej dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 9:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
hepta napisał(a):
A więc wiarę w Boga żywego zamienił na wiarę w ewolucję ludzkiego umysłu. .


Bóg też ewoluuje - najpierw jest krwawą bestią a potem miłującym aniołem :wink: A jeśli on nie jest zmienny to na pewno jego wyznawcy co go interpretują. Dzisiaj zaden protestant by raczej nie wyrznął palestyńczyków gdyby usłyszał nakaz od Boga (choć co do niektórych biblijnych mam wątpliwości :? )

hepta napisał(a):
Wiarę w żyjącą i życiodajną istotę zamienił na wiarę w niematerialne i nieuchwytne pojęcia i hipotezy naukowe wymyślone przez człowieka i to wszytsko w imię poznania. Nie oddaje więc czci stwórcy lecz stworzeniu - samemu sobie. .


Skąd niby wiesz co jest ŻYCIODAJNE. W róznych księgach podają różne recepty, ale oczywiście Twoja jest beż skutków ubocznych...
Nie oddaję czci człowiekowi raczej pochylam się nad jego małością i kruchością. Człowiek przecenia swoje zdolności i to jest jedna z podstawowych przyczyn większości ludzkich tragedii.
Ja nie twierdzę że znam PRAWDĘ, to własnie TY tak twierdzisz...

hepta napisał(a):
Życie bez wiary jest dla mnie niewyobrażalne, czasami przyjmuje ona tylko różną formę bo kierowana jest na wszelkiego rodzaju obiekty. Szczęście polega na tym aby swoja wiarę właściwie ukierunkować. .


CO to znaczy "właściwie" ukierunkować? Po chrzescijańsku?

hepta napisał(a):
Z mojego punktu widzenia, Hub poszedł w złym kierunku. Ale może będzie szczęsliwszy gdy już znajdzie cel swojej wiary. .


może będzie szczęsliwszy a może nie. Najwazniejsze to zyć w zgodzie z WŁASNYMI przekonaniami i iść za głosem SUMIENIA (cokolwiek to ma oznaczać). Strach przed potępieniem za krytykę własnych dogmatów nie jest zbyt dobrym doradcą...

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 11:03 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
hepta napisał(a):
Wydaje mi się że dla ciebie protestanci to poprostu niekatolicy i nieprawosławni.


O rany Julek. A mi się wydaje że socjaliści to po prostu nieliberałowie.

Cytuj:
Żeby dyskusje były merytoryczne SzS trzeba używać dobrze zrozumianych i uznanych przez dyskutantów definicji.


Znaczy sie masz problem ze zrozumieniem słowa 'odrodzenie' ?

Cytuj:
ja nie dzielę ludzi w sposób jaki dokonujesz tego Ty czy Smok.

A w jaki to sposób ja dziele ludzi hepta? jestem ciekawy... :D

Cytuj:
Dla mnie istnieją tylko dwa rodzaje ludzi, poganie i wierzący.
Ci drudzy dzielą się z kolei na zdeklarowanych i prawdziwych chrześcijan.


O czym ja pisałem kilka postów wczesniej , protestanci dzielą ludzi na lini podziału odrodzeni-nieodrodzeni. Zmaiana opisu na prawdziwi chrzescijanie nie zmienia nic.

Cytuj:
Jak Ty będąc niewierzącym chcesz mnie uświadamiać czym jest wiara i jaka powinna być jej biblijna wykładnia?Nie sądzisz że brak Ci nieco kompetencji w tej mierze?


Zdziwisz sie ale nie Ty pierwszy podajesz taki zarzut. Poprzednio odpowiedziałem że tak jak nie trzeba być muzułmaninem by komentować Koran tak do komentowania Biblii nie potzreba niczego poza umiejetnością czytania tekstu ze zrozumieniem.

Cytuj:
To o czym piszesz to nie fakty ani tez poznanie , tylko obietnice, którym Abraham uwierzył i dlatego został usprawiedliwiony. Fakty sa takie że wraz ze swoim ojcem służył innym bogom, lecz gdy usłyszał głos tego jedynego brawdziwego i żyjącego, zostawił wszystko co miał, zaufał mu i uwierzył że to co usłyszał jest prawdą, wbrew faktom.


Przeciw którym to faktom niby wystąpił Abraham. Dostał bezpośrednie objawienie od Boga co biorąc pod uwagę że starzy bogowie potrafili tylko milczeć nie zostawia zadnego innego rozsądnego wyboru.
Oczywiście że musiał uwierzyc ale nie była to ślepa wiara ani tym bardziej "wbrew faktom".

Cytuj:
Bo fakty były takie, on ma 100 lat , u jego żony juz dawno ustało to co zwykle bywa u kobiet. A Bóg mówi, wzbudze Ci potomka. Abrahamowi to wystarcza, dlatego napisano wbrew nadziei żywił nadzieję.

Wbrew nadziei ale nie slepo.
Przeczytaj historie Gedeona jak wystawił najpierw Boga "na próbe" by przekonac sie że jest z nim, a potem dzieki wierze opartej na swiadectwie Boga dokonał kolejnych czynów wbrew nadziei. Taki cykl się powtarza na łamach całego Pisma.

hepta napisał(a):
SzS napisał(a):
Spójrz jak odmienne opinie mozna doczytać w tym samym tekście :D W momencie kiedy sam Bóg daje mu proroctwo ty twierdzisz że jego nadzieja była słabo udowadnialna.

Masz więc swoje zdanie i nic nie wskazuje na to abyś chciał je zmienić. Pozostań więc przy nim jesli Ci z tym wygodnie.

To raczej Ty nie chcesz zmieniać swoich pogladów. Nie wiem po co ta zasłona dymna. Przeciez nikt nie kaze Ci zmieniać ich na siłę. Po co przypisujesz komuś konformizm.

hepta napisał(a):
[quote="SzS']Własnie większość zwodzicieli i oszustów bazuje na ślepej wierze. Izrael slepo zaufał kłamiliwym prorokom. Wiesz chyba czym to sie skończyło. [/quote] Zupełnie nie wiem teraz o czym mówisz. I nawet chyba nie chcę wiedzieć. [/quote]


To trzeba było nie komentować. A tak odpowiedź należy sie innym czytającym.
Przy podejściu 'slepej wiary' kazda religia na swiecie jest równoważna , panuje wtedy totalny relatywizm. Muzułmanie przykładowo silnie wierzą w Koran i nie przekonasz ich do chrześcijaństwa jesli nie podważysz ich postawy trzeba 'ślepo wierzyc'.

_________________
Dlaczego zbiorowisko atomów miałoby mieć zdolność myślenia? Nikt zdaje się nie mieć na to żadnej odpowiedzi. Sedno w tym, że nie ma naukowej odpowiedzi. Michael Ruse
Dałem się zwieść każdej fałszywej odpowiedzi, każdą z nich gruntownie zbadałem, by odkryć zawarty w niej fałsz. C.S.Lewis


Ostatnio edytowano Pn mar 04, 2013 10:55 pm przez Szukający Sceptyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 19, 2006 11:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Szukający Sceptyk napisał(a):
O rany Julek. A mi się wydaje że socjaliści to po prostu nieliberałowie.



To nie słyszałeś chyba o socjal-liberałach :wink: i "trzeciej drodze"... ku przepasci :wink:

SOcjaliści to sprytne bestyje i aby ich znaleźć na przykład pod maską "zieloni", "stowarzyszenie gejów i lesbijek" i tym podobne - trzeba coraz bardziej wysilać wzrok. Szybko się uczą a przemalowują lepiej niż kameleony :wink:
Nawet anarchista jak dobrze się przypatrzysz okazuje się być starym i poczciwym socjalistą...

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 20, 2006 12:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Agnostyk napisał(a):
To nie słyszałeś chyba o socjal-liberałach :wink: i "trzeciej drodze"... ku przepasci :wink:


He he słyszałem. Najlepiej hybrydę "trzeciej drogi" oddaje słowo Socjaldemokracja.

Jest to utopia która chciałaby by w sklepach panował kapitalizm ale w zakładach socjalizm. W Polsce mamy socjaldemokracje przez kilkanascie lat - marne tego efekty widać.

Liberalizm ma tę przewagę nad każdą socjal-bzdurą że najwyzszą wartością człowieka jest wolność, nawet Pan Bóg był chyba tego zdania bo w raju umieścił drzewo wolnego wyboru.
Natomiast socjalizm zawsze do czegoś zmusza jak choćby obowiązkowe ubezpieczenie w urzędniczym marnotrawczym kolosie potocznie nazywanym ZUS.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL