www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Ale ja to rozumiem, bezbozni ludzie, ci ktorzy nieakceptuja Boga, zyja bez niego, musza miec inne wyjasnienie zycia aby oszukac swoje sumienia i zwiesc innych.



Dlaczego oszukać sumienia :shock: lub zwieść innych :shock:
Czyli tyko chrzescijanin może być dobraym człowiekiem? Jakoś historia dość często zadawała kłam temu twierdzeniu...
Nie dopuszczasz etyki niereligijnej? Przedziwne to ale mocno zdyskredytowane.

Czyli jak rozumiem od niedawna zacząłem kraść, oszukiwać i zdradzać żonę? Stałem się jakimś strasznym zbereźnikiem?

Jest oczywiście faktem, że statystycznie człowiek religijny może być bardziej powściągliwy i uczciwy ale to się sprowadza do tego, że się boi kary a jego sędzia widzi wszystko 8)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:06 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):

Szesc dni mysle wystarczylo Bogu-architektowi-najwyzszej inteligencji, aby stworzyc bialko i wszystko co jest na tej planecie ...nieprawdopodobne?
A ja mam uwierzyc ze prawdopodbnym jest ze wszystko sie stalo z przypadku, nawet jesli to ubierzesz w mityczne ,miliardy lat'.



Tylko jakoś geologia swiadczy przeciw sześciu dniom a DŁUGOŚĆ ZYCIA ŻIEMI oblicza się z prędkości świata, odległości planet i rozszerzania wszechswiata. Nawt owo datowanie węglem jest jedną z metod.
Wszystko (lub zdecydowaną większość) wyjasniają knkretne teorię nazywane przez ciebie "pseudonaukowymi".
Natomiast Twoja NAUKOWA o sześciu dniach jakoś nie może bidulka przejść żadnego empirycznego testu... :roll: :wink:




No i co?... mamy sobie tak rzucac pileczka,? juz niechce mi sie...
Przeistaczanie gatunkow, to juz wogole empirycznie mozesz mi dostarczyc takich wynikow ze hoho.
Studiujesz ten temat-powstanie swiata?
Czy przy tym temacie przeczytasz tez dziela kreacjonistow, czy one, jak dla wielu nie maja zadnej wartosci naukowej?
(oczywiscie spowodu uprzedzen swiatopogladowych)
Czytales cos kreacjonistow?
czytales ,,Zakazna Archeologia'' , nie napisana przez chrzescijan, co by nie kulo w oczy.

Pseudonaukowcy, mam na mysli tych, ktorzy uzywaja wiary i tylko wiary do swoich teorii, a nie pozwalaja na to innym z innymi teoriami.
Pseudonakowi hipokryci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:11 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
Ale ja to rozumiem, bezbozni ludzie, ci ktorzy nieakceptuja Boga, zyja bez niego, musza miec inne wyjasnienie zycia aby oszukac swoje sumienia i zwiesc innych.



Dlaczego oszukać sumienia :shock: lub zwieść innych :shock:
Czyli tyko chrzescijanin może być dobraym człowiekiem? Jakoś historia dość często zadawała kłam temu twierdzeniu...
Nie dopuszczasz etyki niereligijnej? Przedziwne to ale mocno zdyskredytowane.

Czyli jak rozumiem od niedawna zacząłem kraść, oszukiwać i zdradzać żonę? Stałem się jakimś strasznym zbereźnikiem?

Jest oczywiście faktem, że statystycznie człowiek religijny może być bardziej powściągliwy i uczciwy ale to się sprowadza do tego, że się boi kary a jego sędzia widzi wszystko 8)


znowu dodajesz do moich wypowiedzi, jestes nieuczciwy w rozmowie.
Oczywiscie ze niewierzacy moze byc stokroc lepszy od wierzacego.
Po co wogole te glupoty piszesz, rozmawiaja dzieci czy dorosli?
Ja pisalem ogolnie, o trendach na swiecie, pewne srodowiska promuja pewne sprawy z pewnych powodow...
ale takie rzeczy mam tlumaczyc?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:16 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
Dominik napisał(a):
Nie odpowiedziales mi na pytanie

...wierzysz ze cos takiego moglo powstac na skutek przypadku?


Co to znaczy przypadku? Przecież są pewne prawa w świecie materialnym które człowiek rozpoznaje powolutku. natomist twierdzę, że oczywiście część zmian jest przypadkowa bo sama selekcja już nie - tam jest raczej ekonomicze prawo przystosowania i minimalizowania straty i kosztów.

Prosta sprawa - odkrycie Brazylii było PRZYPADKOWE. I co to znaczy "przypadek" - czy ryby bez oczu to Przypadek według ciebie? Czy tak chciał Bóg?

W ewolucji wiadomo, że lepiej jest mieć oczy niż ich nie mieć. Ślepy teoretycznie nie ma szans... chyba ze jest noc lub wieczna ciemność. Wtedy oczy są niezbyt przydatne, lepiej rozwijać słuch czy inny organ. Tak więc część ryb w głebinach nie ma oczu a nietoperze mają doskonały słuch a raczej mizerny wzrok...

Czy to jest przypadek? Nie, to jest PRZYSTOSOWANIE.

Czy fakt, że eskimosi zyją tam gdzie byś nie chciał żyć to przypadek?

Zmiany ewolucyjne są przypadkowe (jesli chodzi o RÓZNICOWANIE) ale postepują według prawa selekcji. Dlatego człowiek rozwinął dłonie a nie stopy bo to nimi lepiej było trzymać drewnianą pałę.

Natomiast wiele odkryć jest PRZYPADKOWYCH. Pięknie opisuje je etolog Konrad Lorenz - na przykład zaobserwował jak małpy zaczęły MYĆ JEDZENIE lub Odsiewać pozywienie. ALe to wynikało że jakiś osobnik PRZYPADKIEM wpadł na to a reszta stada NASLADOWAŁA.

Pozdrawiam


A kto nadal te prawa? Kto je ustanowil?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):

znowu dodajesz do moich wypowiedzi, jestes nieuczciwy w rozmowie.
Oczywiscie ze niewierzacy moze byc stokroc lepszy od wierzacego.
Po co wogole te glupoty piszesz, rozmawiaja dzieci czy dorosli?
Ja pisalem ogolnie, o trendach na swiecie, pewne srodowiska promuja pewne sprawy z pewnych powodow...
ale takie rzeczy mam tlumaczyc?


Nie jestem nieuczciwy ale czujny - jesli piszesz, że ludzie bez boga są nieuczciwi to piszesz o mnie bo dokonujesz generalizacji.

Praoste wnisokowanie ludzie bez boga sa nieuczciwi, ja jestem bez boga, ja jestem nieuczciwy.. 8) :wink:

Pewne trendy, pewne srodowiska - wśród chrześcijan też nie brak piszacych takie głupoty, że głowa boli :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:26 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
no i co dajej?

Jaka jest twoja recepta na moja ciemnote i klamstwa Jezusa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
A kto nadal te prawa? Kto je ustanowil?


A kto to może wiedzieć :lol: - może były zawsze :lol: Dlaczego nie :?:
materia rządzi się swoimi prawami i tyle... Nauka odnajduje te prawa i tłumaczy.

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:29 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
A kto nadal te prawa? Kto je ustanowil?


A kto to może wiedzieć :lol: - może były zawsze :lol: Dlaczego nie :?:
materia rządzi się swoimi prawami i tyle... Nauka odnajduje te prawa i tłumaczy.

ZDrówko


dziekuje za powazna odpowiedz.
Raz udajesz medrka, innym razem wlaczasz pare usmieszkow, zeby sobie zart zrobic z powaznej sprawy.

Co to sa prawa? w takim razie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
no i co dajej?

Jaka jest twoja recepta na moja ciemnote i klamstwa Jezusa?


Jakie kłamstwa i jaką ciemnotę?

Jezus będąc człowiekiem wierzył w prawdziwość ST a więc nie kłamał. Tak samo ty nie kłamiesz jak wierzysz w 6 dni stworzenia.
Kłamstwo to jest gdy wiem, że jest tak a mówię, że jest siak.

Nie zarzucam Jezusowi kłamstwa ale raczej ogromny TRAGIZM i świadectwo WIELKOŚCI.

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:33 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
no i co dajej?

Jaka jest twoja recepta na moja ciemnote i klamstwa Jezusa?


Jakie kłamstwa i jaką ciemnotę?

Jezus będąc człowiekiem wierzył w prawdziwość ST a więc nie kłamał. Tak samo ty nie kłamiesz jak wierzysz w 6 dni stworzenia.
Kłamstwo to jest gdy wiem, że jest tak a mówię, że jest siak.

Nie zarzucam Jezusowi kłamstwa ale raczej ogromny TRAGIZM i świadectwo WIELKOŚCI.


Znowu mieszasz,

Jezus powiedzial o sobie ze Jest Prawda i Zyciem, czy mowil prawde czy klamal?
Albo to co mowil bylo prawdziwe albo byl nizlym oszustem?

Nie mydlij oczu Hubertok. Najpierw jako rzymskikatolik, teraz jako agnostyk, a tak naprawde to te sam mieszacz.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
dziekuje za powazna odpowiedz.
Raz udajesz medrka, innym razem wlaczasz pare usmieszkow, zeby sobie zart zrobic z powaznej sprawy.

Co to sa prawa? w takim razie


Grawitacja, zasady termodynamiki, prawo entropii i setki jak nie tysiące innych. DLaczego muszą być STWORZONE?
A jesli nawet były to obecnie nie znajdujemy na to DOWODÓW. Może i były (w końcu jestem agnostykiem a nie ateistą 8) :!: )

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Znowu mieszasz,

Jezus powiedzial o sobie ze Jest Prawda i Zyciem, czy mowil prawde czy klamal?
Albo to co mowil bylo prawdziwe albo byl nizlym oszustem?

Nie mydlij oczu Hubertok. Najpierw jako rzymskikatolik, teraz jako agnostyk, a tak naprawde to te sam mieszacz.

Pozdrawiam


A Ty nie umiesz wyciagać wniosków z moich wypowiedzi? wszystko na tacę? Jesli piszę, że według mnie był człowiekiem to gdy mówił, ze jest Bogiem to według mnie mijał się z prawdą...
Dlatego za takie bluźnierstwo zabili go Żydzi co wcale nie jest dziwne. Pewnie krzyczałbym razem z nimi wtedy gdybym był prawowiernym Żydem...

Nie pisałem zaś że kłamał mówiąc o ST bo uważał to za prawdziwe a był człowiekiem więc tak wierzył jak jego ziomkowie. Pewnie także w to że ziemia jest płaska...

Pozdrawiam

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Ostatnio edytowano Cz maja 11, 2006 11:37 am przez Syn Marnotrawny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:36 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
dziekuje za powazna odpowiedz.
Raz udajesz medrka, innym razem wlaczasz pare usmieszkow, zeby sobie zart zrobic z powaznej sprawy.

Co to sa prawa? w takim razie


Grawitacja, zasady termodynamiki, prawo entropii i setki jak nie tysiące innych. DLaczego muszą być STWORZONE?
A jesli nawet były to obecnie nie znajdujemy na to DOWODÓW. Może i były (w końcu jestem agnostykiem a nie ateistą 8) :!: )


Moze byly moze nie, jak nie wiesz to po co autorytatywnie sie wyrazasz na wiele tematow?

Pozatym nie pytalem jakie mamy prawa, ale co ta sa prawa? co to jest prawo?
Pewnie dowodow na przeksztalcanie gatunkow w inne gatunki masz wiele, lub na wielki wybuch?
Pozatym to nie wiesz czy ewolucjonizm czy kreacjonizm, w sumie to ja juz nic nie wiem jesli chodzi o ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Agnostyk napisał(a):
liafail napisał(a):
Znowu mieszasz,

Jezus powiedzial o sobie ze Jest Prawda i Zyciem, czy mowil prawde czy klamal?
Albo to co mowil bylo prawdziwe albo byl nizlym oszustem?

Nie mydlij oczu Hubertok. Najpierw jako rzymskikatolik, teraz jako agnostyk, a tak naprawde to te sam mieszacz.

Pozdrawiam


A Ty nie umiesz wyciagać wniosków z moich wypowiedzi? wszystko na tacę? Jesli piszę, że według mnie był człowiekiem to gdy mówił, ze jest Bogiem to według mnie mijał się z prawdą...
Dlatego za takie bluźnierstwo zabili go Żydzi co wcale nie jest dziwne. Pewnie krzyczałbym razem z nimi wtedy gdybym był prawowiernym Żydem...

Nie pisałem zaś że kłamał mówiąc o ST bo uważał to za prawdziwe a był człowiekiem więc tak wierzył jak jego ziomkowie. Pewnie także w to że ziemia jest płaska...

Pozdrawiam


Przyganial kociol garnkowi II

Jak bardzo sie minal z prawda?
Czyli klamstwo nazywasz mijaniem sie z prawda?

Lub Jezus nie wiedzial ze jest syenem bozym, i nie wiedzial ze jest prawda i zyciem dla wielu, tylko tak sobie palnal.

Czyli nie klamal, ale jedynie byl wariatem?
To masz na mysli?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 11, 2006 11:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Pozatym nie pytalem jakie mamy prawa, ale co ta sa prawa? co to jest prawo?.


Prawo jest to opis dlaczego tak a nie inaczej. Dlaczego jabłko jak dojrzeje spada na ziemię a nie leci do nieba = prawo grawitacji. To oczywiście prawa fizyki.
Prawa ludzi to jeszcze coś innego gdyż w tym przypadku są noramtywne a nie opisowe.

liafail napisał(a):
Pewnie dowodow na przeksztalcanie gatunkow w inne gatunki masz wiele, lub na wielki wybuch?
Pozatym to nie wiesz czy ewolucjonizm czy kreacjonizm, w sumie to ja juz nic nie wiem jesli chodzi o ciebie.


Tak jak i TY na istnienie olbrzymów... choć ja niewątpliwie mam większe...

Ewolucjonizm, ewolucjonizm. Kreackja PRAW jako hipoteza jest do przyjecia od biedy ale jako HIPOTEZA którą należałoby UZASADNIĆ aby weszła w obszar NAUKOWYCH rozważań.

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL