www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 18, 2005 9:34 pm 
Ups..


Ostatnio edytowano So lip 23, 2005 7:32 am przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 6:58 am 
Marck5 napisał(a):
ups ?
Miki to typowe dla duchowości katolickiej. kłamliwe, egocentryczne spojrzenie, niezgodne z Biblią ale podoba się . :D



Czy mógłbyś z łaski swojej rozwinąć swoją myśl.
Co rozumiesz pod pojęciem "kłamliwe i egocentryczne spojrzenie" :?:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 7:05 am 
Marck5 napisał(a):
Czy po to się czyta Słowo Boże aby nie wiedzieć ? Pwene fragmenty są zapieczentowane do czasów ostatecznych a czy nie żyjemy w takich ?


Zabawne, ze w każdym wieku znajdują się ludzie, którzy twierdzą, ze zyjemy w czasach ostatecznych. Osobiscie nie sądzę aby upadek moralny społeczeństw był większy niż np 40 lat temu albo w czasie "wielkiej zarazy" dziesiątkującej Europę.
Cóż każdy niech sobie czyta jak chce. jezus powiedział - Królestwo przyjdzie jak złodziej w nocy, czuwajcie.
Mnie to wystarcza - jesli jak złodziej to ja na pewno nie bedę wiedział.

Zauważ też, że biblijne znaki końca można dopasować do każdej epoki. Jehowcy robią tak już od 100 lat :lol:
Poza tym, czy to naprawde ważne abysmy się tym interesowali, jak się skończy to się skończy 8)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 10:10 am 
Hubertok masz racje, niestety nieznajomosc historii szkodzi. Chrzescijanie w historii wielokrotnie wierzyli iz koniec jest tuz tuz i nastanie za ich pokolenia. W pierwszym tysiacleciu powszechna byla wiara ze Chrystus przyjdzie napewno ok. 1000 roku i tak historia powtarzala sie co 100 lat. Koniec XIX wieku rowniez cechowal sie eschatologiczna retoryka. W moim odczuciu obecne czasy w kategoriach moralnych nie sa gorsze, niz byly w innych okresach historii z przesileniami i powrotami do wartosci. Obecnie mamy po prostu globalne spojrzenie i dostep do informacji w skali jakiej ludzkosc nigdy nie miala. I ten caly obrazek moze powodowac, ze wydaje nam sie, ze zla i grzechu jest wiecej niz kiedykolwiek.
p.s.
Pomimo tego co napisalem powyzej jestem premilenarysta. Wierze w rychly powrot Chrsytusa, ale nie ulegam eschatologicznej histerii i nie doszukuje sie znakow tam gdzie ich nie ma.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 10:47 am 
Marck5 napisał(a):
ups ?

Cytuj:
Niestety dzisiaj nie sposob uprawiać biblistyki i teologii bez metod historyczno-krytycznych. ....itd. ?


Miki masz jeszcze wiarę ? A Biblia jest dla ciebie Słowem Boga czy wszystko podważasz? Do czego ci ten pseudonaukowy często bełkot ?


Marck5 sadze ze wiele naszych uprzeden wynika z nieznajomosci rzeczy. Kazdy kto zajmuje sie czyms "zawodowo" musi zglebic materie glebiej, a nie tylko poruszac sie na powierzchni naskorka. Psycholog, prawnik, filozof, teolog, socjolog, pedagog itd zajmuje sie teoriami i metodologiami, ktore zwyklemu smiertelnikowi nie sa potrzebne, ale niezbedne jemu, nawet jesli z niektorych nie korzysta, albo nie zgadza sie z nimi.
p.s.
Dla mnie Biblia jest Slowem Bozym, mam wiare i wrecz przeciwnie ten "belkot" nie tylko nie powoduje niewiary, ale sprawia ze jest ona bardziej swiadoma.
Jedno z moich ulubionych mott brzmi: Wiara pozbawiona intelektualnej refleksji, z czasem staje sie zabobonem.


Ostatnio edytowano Wt lip 19, 2005 7:21 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 2:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Miki miałem na myśli postawę wielu naukowców, (np, takich jak ewolucjoniści), którzy na siłę udowadniają swoje teorie wiedząc że nie trzymają się kupy bo gdyby przyjęli to co mówi Biblia to ich praca straciłaby sens a oni by ją stracili.
http://potop-exodus.w.interia.pl/potop/index.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 2:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
hubertok napisał(a):
Marck5 napisał(a):
ups ?
Miki to typowe dla duchowości katolickiej. kłamliwe, egocentryczne spojrzenie, niezgodne z Biblią ale podoba się . :D



Czy mógłbyś z łaski swojej rozwinąć swoją myśl.
Co rozumiesz pod pojęciem "kłamliwe i egocentryczne spojrzenie" :?:


Powiedziałeś że :
Cytuj:
Bardzo podobał mi się(podoba ) wiersz Miłosza "innego końca świata nie będzie" Nasz koniec jest końcem tego świata
Oczywiście miłosz rozminął się tu teologicznie z chrześcijaństwem ale pewna refleksja nad naszym zyciem pozostała


Uważam to stwierdzenie Miłosza za kłamliwe bo nie zgadza się ze Słowem Boga. Natomiast takie spojrzenie jest egocentryczne bo jak mnie nie ma to tak jakby już świata nie było. Więc jak się coś wokół mnie nie kręci i dla mnie to .....
Już z tego pierwszego powodu prawdziwi chrześcijanie, miłujący prawdę nie mogą powiedzieć że im się to podoba i to bardzo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
hubertok napisał(a):
Marck5 napisał(a):
Czy po to się czyta Słowo Boże aby nie wiedzieć ? Pwene fragmenty są zapieczentowane do czasów ostatecznych a czy nie żyjemy w takich ?


Zabawne, ze w każdym wieku znajdują się ludzie, którzy twierdzą, ze zyjemy w czasach ostatecznych. Osobiscie nie sądzę aby upadek moralny społeczeństw był większy niż np 40 lat temu albo w czasie "wielkiej zarazy" dziesiątkującej Europę.
Cóż każdy niech sobie czyta jak chce. jezus powiedział - Królestwo przyjdzie jak złodziej w nocy, czuwajcie.
Mnie to wystarcza - jesli jak złodziej to ja na pewno nie bedę wiedział.


Aby odpowiedzieć ci na to pytanie, trzebaby założyć nowy temat pt: Czy żyjemy w czsach ostatecznych". Założyć można tylko nie chce mi się udowadniać rzeczy oczywistych. A tu chyba nie ten temat. I tak za bardzo odeszliśmy od tematu Wilkersona, który w zeszłym roku twierdził że żyjemy już w czasie "zasypiania panien mądrych i głupich" a w Polsce dalej głosi przebudzenie na którym wyraźnie się przejechał 20 lat temu.
Cytuj:
Poza tym, czy to naprawde ważne abysmy się tym interesowali, jak się skończy to się skończy 8)

Czy na darmo Pan nasz omawiał te rzeczy i mówił :"czuwajcie". A może nie bardzo was po prostu interesuje co robi nasz Bóg obecnie i jakie są jego plany. Ja uważam że "muszę być w sprawach Ojca mojego" , jak mówił Pan Jezus.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 3:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
ups


Ostatnio edytowano So lip 23, 2005 9:35 pm przez Marck5, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 6:07 pm 
Ups...


Ostatnio edytowano So lip 23, 2005 7:33 am przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 6:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Też bym prosił o więcej kultury, Marck5 - nasze forum już z tego słynie. Nie obniżaj poziomu, please.

Kubol napisał(a):
Świerzbi mnie język aby odpowiedziec głupiemu według jego głupoty PRZ.26.5


Kubol, proponowałbym raczej "łagodna odpowiedź uśmierza gniew", ponieważ "przykre słowo wywołuje złość" [Prz. 15:1] :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 6:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Pomimo tego co napisalem powyzej jestem premilenarysta. Wierze w rychly powrot Chrsytusa, ale nie ulegam eschatologicznej histerii i nie doszukuje sie znakow tam gdzie ich nie ma.


Popieram. Nie wszyscy, którzy czuwają, ulegają przy tym histerii. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 6:48 pm 
Kubol, proponowałbym raczej "łagodna odpowiedź uśmierza gniew", ponieważ "przykre słowo wywołuje złość" [Prz. 15:1] :D[/quote]

W całej rozciągłości zgoda .
Zrezygnujmy z napominania w całości :lol:
Jednak : Wiemy też , że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum ....1J.5.20
Używania życze nam wszystkim .


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 7:36 pm 
Kubol napisał(a):
Marck 5 przyjacielu ....prosze .
.... Pewnie jesteś bardzo młody , masz czas ( jak zechcesz ) uczyć sie i używać rozumu , czego Ci życzę .Nie jesteśmy w tej samej lidze .
Nie bądz nieuprzejmy na tym forum ..... :D


Kubol zdziwilbys sie...

Marck5 napisał(a):
Witajcie kochani !
Jestem mężem Tęczy. Mamy trójkę dzieci 15,17,18. 0d 20-stu lat w Panu.
....


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 19, 2005 7:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Cytuj:
Powiedziałeś że :
Cytuj:
Bardzo podobał mi się(podoba ) wiersz Miłosza "innego końca świata nie będzie" Nasz koniec jest końcem tego świata
Oczywiście miłosz rozminął się tu teologicznie z chrześcijaństwem ale pewna refleksja nad naszym zyciem pozostała


Uważam to stwierdzenie Miłosza za kłamliwe bo nie zgadza się ze Słowem Boga. Natomiast takie spojrzenie jest egocentryczne bo jak mnie nie ma to tak jakby już świata nie było. Więc jak się coś wokół mnie nie kręci i dla mnie to .....
Już z tego pierwszego powodu prawdziwi chrześcijanie, miłujący prawdę nie mogą powiedzieć że im się to podoba i to bardzo.


Ludzie przecież Miłosz wielkim poetą był :D Nie roztrząsajcie jego wypowiedzi od strony teologii.. :shock:


Ostatnio edytowano Wt lip 19, 2005 10:34 pm przez Szukający Sceptyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL