www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dawid Wilkerson
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Ja mam wątpliwosci co do tego brata. Nie umniejszajac jego wkladu w zbawienie wielu tysiecy chrzescijan na calym swiecie. To jednak czytajac jego kazania mam wrazenie, ze gdzies odlecial od Bożej łaski, a popadł w uswięcenie z uczynków. Poza tym natknelam sie na takie jego proroctwa, ktore absolutnie się nie wypelnily.

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:20 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Toś mnie zamurowała!Wilkerson i uczynki????Jak do tej pory nic takiego nawet nie było w jego kazaniach zasugerowane.Zobaczymy.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Jego kazania mozna przesledzic na tej stronce. Ale chyba ja znacie
http://www.tscpulpitseries.org/polish.html

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:29 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Sylka,podaj szczegóły na tych stronach,bo nie wiem gdzie konktretnie tego szukać.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
A'propos brata Wilkersona, to może wybieracie się na jego konferencję we Wrocławiu 16-19 czerwca?

Może byśmy się tam spotkali? Zapraszam wszystkich na kawę na wrocławskiej starówce!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2005 10:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Stronke podalam Adam.

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 8:33 am 
Robson napisał(a):
A'propos brata Wilkersona, to może wybieracie się na jego konferencję we Wrocławiu 16-19 czerwca?

Może byśmy się tam spotkali? Zapraszam wszystkich na kawę na wrocławskiej starówce!


A jestes z Wroclawia? Ja bede tam niemal sluzbowo, bo mamy catering na tym spotkaniu. A wiec do zobaczenia!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 9:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
Nie w temacie, ale zeby nie bylo nieporozumien: od teraz skasowalem sie jako MWN o wystepowac bede jako PROTEKTOR.

Pozdrawiam - byly MWN :wink:

BTW: ten "gosc" powyzej to tez ja.

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 4:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sylka napisał(a):
Ja mam wątpliwosci co do tego brata. Nie umniejszajac jego wkladu w zbawienie wielu tysiecy chrzescijan na calym swiecie. To jednak czytajac jego kazania mam wrazenie, ze gdzies odlecial od Bożej łaski, a popadł w uswięcenie z uczynków. Poza tym natknelam sie na takie jego proroctwa, ktore absolutnie się nie wypelnily.


Hahaha! Kochani, to jest Sylkowa prowokacja. Sylka postanowiła "zwalczać wroga jego własną bronią" czyli zabawić się w "łowcę herezji" i na pierwszy ogień wybrała Wilkersona. Gdy już się ktoś na ten haczyk złapie (Adam był już blisko...), wtedy Sylka zrobi jedną z trzech rzeczy:

1. Albo mu udowodni, że Wilkerson to legalista i fałszywy prorok, a następnie z dumą ogłosi: "No i widzicie, jacy z Was łowcy? A takiego heretyka nie umieliście namierzyć!"

2. Albo (co bardziej prawdopodobne) wciągnie kogoś do poważnej rozmowy, on się z nią zgodzi w jakiejś sprawie, a potem Sylka ogłosi, że na Ulicy Prostej "atakują nawet brata Wilkersona".

3. Albo (jeśli nikt nie będzie chciał potraktować jej poważnie) wykrzyczy nam w twarze: "A więc i Wy macie swoje święte krowy oraz nieomylnych kaznodziejów, których w Waszych kręgach atakować nie wolno!"

Cytuj:
gdzies odlecial od Bożej łaski, a popadł w uswięcenie z uczynków


Hahahahahaha! Bo pęknę jak mój pierwowzór i protoplasta! :D :D :D

Sylka, Twój plan jest bardzo dobry i uważam, że powinnaś go nadal wdrażać w życie. Najpierw jednak musisz sama poczytać kazania Wilkersona - to Ci chyba nawet dobrze zrobi... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 4:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Aha, skoro już krytykujesz Wilkersona, to zacytuję Ci jeszcze słowa pewnej siostry z tego forum, tylko z innego wątku:

Sylka napisał(a):
A mnie brzydzi to ze niektorzy chrzescijanie, mieniący sie bardziej swiętymi od innych, siedzą w swoich fotelach jak sędziowie, nic nie robia dla gloszenia imienia Jezusa, a krytykuja tych, ktorzy Go glosza.


:D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 6:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Hehe widzisz , jednak czegos sie od was ucze i wlasnie dzis sie nad tym zastanowilam, czy to dobrze....
Ale po twojej reakcji Smoku widze, ze Wilkersona chyba tutaj dotknąc nie mozna? Czyzby byl nieomylny?
Ale nie musisz mi na to odpisywac, bo mnie to przestaje obchodzic. Dzis zdalam sobie z tego sprawe, jak łatwo jest wpaśc w takie rozpatrywanie kto jest ok, a kto be.
I mam wstręt do tego :cry: Brzydze się tego i nie mam zamiaru juz w tym brac udzialu.

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 7:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sylka napisał(a):
Ale po twojej reakcji Smoku widze, ze Wilkersona chyba tutaj dotknąc nie mozna? Czyzby byl nieomylny?


Nieomylny jest tylko Duch Święty. :D

Dawid Wilkerson nigdy nie głosił innej ewangelii, nie głosił innego Jezusa i nie robił tego w innym duchu - słowem, zasadniczo odbiega od fałszywych nauczycieli, których herezje są cytowane przy Ulicy Prostej. Sam przed nimi ostrzega i nie jest w tej sprawie hipokrytą - nikt rówież nie udowodnił mu niezgodnego z Ewangelią życia w luksusie ani skandali finansowych czy innych.

Nie mamy tutaj fan klubu DW ani nikogo innego. Gdyby DW głosił herezje, to pewnie Ulica Prosta ostrzegałaby przed nim. Ale po prostu nie ma powodu. A Twoje nagłe zainteresowanie jego niebiblijnymi naukami i fałszywymi proroctwami było tak grubymi nićmi szyte, że nawet gruboskórny Smok się zorientował. :D

Cytuj:
Dzis zdalam sobie z tego sprawe, jak łatwo jest wpaśc w takie rozpatrywanie kto jest ok, a kto be. I mam wstręt do tego :cry: Brzydze się tego i nie mam zamiaru juz w tym brac udzialu.


A jak zamierzasz się strzec wilków w owczym odzieniu, skoro brzydzisz się rozpatrywaniem, kto jest ok, a kto be? To jest pytanie retoryczne, na które nie musisz mi odpowiadać. Z Twojej wypowiedzi wynika, że po prostu nie zamierzasz się ich strzec. Twój problem.

Ludzie, którzy się brzydzą rozeznaniem, ponoszą konsekwencje braku rozeznania. To widać po ostrym obłędzie, który dotyka dzisiaj całe kościoły i denominacje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 8:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Widzisz, to moze jednak wezme z was przyklad i nie bede sie brzydzic? Sama juz nie wiem.
A Wilkersona ja sama przylapalam na falszywym proroctwie,
wygloszonym 1986 w Polsce. Dotyczacym szczegolnej roli jaka odegra Polska w przebudzeniu w krajach bylego zwiazku radzieckiego. Nic takiego nie mailao miejsc. W przebudzeniu odegral rolę kosciol Word of life. To oni najwiecej inwestowali w Rosji, najwiecej szkol biblijnych tam zalozyli. sama skonczylam pierwsza taką Szkole Biblijną zalozona na Litwie, w Wilnie. Spędzilam rok czasu tam. Moja przyjaciolka wyszla tam za maż i razem z mężem pastoruja dwom kosciolom na Ukrainie.Troche sie orientuje w sytuacja jaka tam ma miejsce. I to nie polska odegrala w tym znacza role, jak prorokowal Dawid. Wlasnie Polacy tam jeździli, aby sie "naładowac"
Spodziewam sie , ze teraz będziesz kwestionowal , ze tam w ogóle jest przebudzenie :D
A jest bracie, jest..... :D

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 8:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 6:50 pm
Posty: 17
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak dostać się na konferencję z Dawidem Wilkersonem we Wrocławiu?

Jakiś czas temu przeczytałem, że jest ona tylko dla pastorów i lidrów z żonami. Nie jestem pastorem ani liderem tylko owcą i to dość wygłodzoną.

Chciałbym posłuchać pełnej Ewangelii.

Niedawno usłyszałem, że może tam pojechać każdy kto chce.

Aha, przy okazji kto to jest lider? :?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 8:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Jak chcesz posluchac pelnej ewangelii to wlącz radio biblia, tam czytaja ewangelie!
www.radio.chrzescijanin.pl

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL