www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 9:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 1:01 pm
Posty: 86
brat Adam napisał(a):
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak dostać się na konferencję z Dawidem Wilkersonem we Wrocławiu?

Jakiś czas temu przeczytałem, że jest ona tylko dla pastorów i lidrów z żonami. Nie jestem pastorem ani liderem tylko owcą i to dość wygłodzoną.

Chciałbym posłuchać pełnej Ewangelii.

Niedawno usłyszałem, że może tam pojechać każdy kto chce.

Aha, przy okazji kto to jest lider? :?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Lider - słowo oparte na ang. 'lead', prowadzić, kierować. To ktoś kto prowadzi innych w jakims dziele.
Jeśli chodzi o konferencję DW, to po prostu nie wnikaj tylko wejdź na stronę konferencji w necie zapisz się i przyjeżdżaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 10:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2005 1:01 pm
Posty: 86
sylka napisał(a):
sama skonczylam pierwsza taką Szkole Biblijną zalozona na Litwie, w Wilnie. Spędzilam rok czasu tam. . Wlasnie Polacy tam jeździli, aby sie "naładowac"
Spodzieam sie , ze teraz będziesz kwestionowal , ze tam w ogóle jest przebudzenie :D
A jest bracie, jest..... :D



Znam kilku wierzących, którzy jeździli się "ładować" na Litwe. Są już zupełnie rozładowani, w większości rozbitkowie w wierze.
Byłem też kiedyś sam z ciekawości w Lives Ord w Uppsali. Trudno opisać te przeróżne rzeczy na które się napatrzyłem. To darcie się do mikrofonów, tzw. uwielbienie na którym nie słychac było własnych myśli, herezje, z ktorych śmiałoby się dziecko, a tam wszyscy wołali Amen!

Były też akcenty pozytywne. Gościł wtedy tam Lester Samroll i mowił świadectwo swego życia.
Ale generalnie groch z kapustą, jakaś dziwna mieszanka marketingu, psychotechnik, dziwacznej interpretacji Biblii..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 10:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
sylka napisał(a):
Jak chcesz posluchac pelnej ewangelii to wlącz radio biblia, tam czytaja ewangelie!
www.radio.chrzescijanin.pl


Albo otwórz Biblię i czytaj, tam zeż jest "pełna" ewangelia, nawet pełniejsza niz w radio, bo tam nie czytają ST.

A DW wycofał się ze swoich proroctw, uznał je za pomyłkę.

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 10:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Hmm, gdzie to przeczytales że sie wycofal ze swoich proroctw???

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 10:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sylka napisał(a):
A Wilkersona ja sama przylapalam na falszywym proroctwie, wygloszonym 1986 w Polsce. Dotyczacym szczegolnej roli jaka odegra Polska w przebudzeniu w krajach bylego zwiazku radzieckiego. Nic takiego nie mailao miejsc.


Proroctwa DW nie słyszałem ani nie czytałem, więc nie komentuję. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nie jesteś przerażona udokumentowanymi fałszywymi proroctwami Hinna, Hagina, Copelanda czy Joynera? Przecież tych panów o wiele łatwiej przyłapać na herezji czy fałszywych proroctwach...

Cytuj:
W przebudzeniu odegral rolę kosciol Word of life. To oni najwiecej inwestowali w Rosji, najwiecej szkol biblijnych tam zalozyli. sama skonczylam pierwsza taką Szkole Biblijną zalozona na Litwie, w Wilnie. Spędzilam rok czasu tam. Moja przyjaciolka wyszla tam za maż i razem z mężem pastoruja dwom kosciolom na Ukrainie. Troche sie orientuje w sytuacja jaka tam ma miejsce. I to nie polska odegrala w tym znacza role, jak prorokowal Dawid. Wlasnie Polacy tam jeździli, aby sie "naładowac". Spodziewam sie , ze teraz będziesz kwestionowal , ze tam w ogóle jest przebudzenie :D


Od kościoła Word of Life, Rhema i całego Ruchu Wiary oraz ich "szkół biblijnych", a także od głodu, moru i wojny, zachowaj nas Panie! :)

Znam pewną siostrę, która się "ładowała" w jednym z tych kościołów na Litwie. Przyjechała tak naładowana, że miała w moim byłym zborze wizje demonów z rurkami, które otoczyły zgromadzenie. I pokłóciła się z inną prorokinią nad łóżkiem chorego - nie mogły zdaje się uzgodnić "Słowa od Pana". :D

Jej niewierzący mąż był przerażony, gdy widział ją w "proroczych" akcjach, wijącą się na podłodze i walczącą zaciekle z mocami ciemności. Potem świadectwo mówiła, a ludziska słuchali... :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 10:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
No ciekawe, ktora siostr, bo znam wszystkich Polakow ktorzy tam byli.
A jesli ty nazywasz braci Hagina , Copelanda, Hinna - lekceważąco panami, a Word of Life przekreslasz to na razie nie mamy o czym mowic. Masz klapki na oczach i nie znasz polowy z tego co nauczaja.
A tak w ogole, jesli nazywasz Copelanda, Hinna, Hagina falszywymi prorokami czy nauczycielami, bo jakies falszywe proroctwa wyglosili, to jak nazwiesz Wilkersona jesli tez wyglaszal falszywe proroctwa? Wg twojej frazeologii to tez jest falszywy prorok i nalezy sie go strzec.

Ja tam wole przyjmowac kazdego jak brata w Chrystusie i nie oceniac, powtarzam nie oceniac jego poczynan. Sedzia stoi u drzwi. Ale wy tutaj na ulicyprostej oceniac baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo lubicie.
Szczegolnie posiadacie rozenanie kto jest falszywym prorokiem a kto nie - zadziwia mnie to! Ciekawe w jakim autorytecie oglaszacie kto jest falszywym prorokiem? Czy to Duch Swiety wam dal to rozeznanie? Czy robicie to w Jego autorytecie? Czy w swoim? Ciekawa jestem odpowiedzi na to pytanie .

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 11:04 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Smoku,Sylce daleko do złapania mnie na haczyk,bo brat Wilkerson jest przeze mnie nadal (i od zawsze)wysoko ceniony.Dlatego nie zmienią mego stanowiska jakieś pojedyncze błędy w proroctwach.Byłem poprostu ciekawy jakich to ''niezgodności''się dopatrzyła Sylka.Nadal ,pomimo podanych namiarów,nie wiem gdzie na tych stronach szukać konkretów.Nie jestem zbyt lotny w komputerze.Tylko klikać umię.Reszta to chyba jakieś czary.... :(
Gdyby taki Hinn głosił choć 1/4 na temat krzyża i odwrócenia się od swiata,z tego,co głosi Wilkerson,już bym go szanował.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 11:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 10, 2005 9:07 pm
Posty: 11
A to żeby stwierdzić, że ktos zza kazalnicy bajki opowiada, to trzeba w jakimś autorytecie to robić? :?

A w jakim autorytecie stwierdzasz, że papież głosząc kult Marii promuje bałwochwalstwo?
Może to jest autorytet Słowa?

A Ty sylka bronisz tych gości z ruchu wiary, rocka też bronisz, to może i papieża będziesz bronić?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 11:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Kolczasty, nie gosci z ruchu wiary, ale braci i siostry.
A jeśli widzisz cos zlego w rocku to masz chyba ze 100 lat.
Wasze wypowiedzi utwierdzaja mnie w przekonaniu ze jestescie w błędzie jeśli chodzi o rozeznawanie w tym kto jest falszywym prorokiem i nauczycielem. Mam na mysli głównie Smoka, bo on chyba jest tez autorem stronki ulicaprosta.
No ale jeszcze z wami tutaj gadam, ale moze niedlugo sie wykrusze......jak mnie dobijecie swoimi tekstami.....

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 16, 2005 11:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sylka napisał(a):
A jesli ty nazywasz braci Hagina , Copelanda, Hinna - lekceważąco panami, a Word of Life przekreslasz to na razie nie mamy o czym mowic. Masz klapki na oczach i nie znasz polowy z tego co nauczaja.


Mam taką zasadę, że jeśli w litrze wody jest rozpuszczone 0.5 litra cyjanku, to nie piję tej mieszanki w ogóle.

Cytuj:
A tak w ogole, jesli nazywasz Copelanda, Hinna, Hagina falszywymi prorokami czy nauczycielami, bo jakies falszywe proroctwa wyglosili, to jak nazwiesz Wilkersona jesli tez wyglaszal falszywe proroctwa? Wg twojej frazeologii to tez jest falszywy prorok i nalezy sie go strzec.


Hagin, Copeland i Hinn głoszą fałszywą ewangelię i literalne herezje, od których włos się jeży. Fałszywych proroctw wygłosili wiele. Ponadto, fałszywi prorocy zwodzą lud w sposób ciągły i wydają zły owoc, po którym można ich poznać - z ostu nie zbiera się fig [Mat. 7:16]. O fałszywym proroctwie Wilkersona słyszę od Ciebie, a Ty nie jesteś dla mnie miarodajnym źródłem, skoro nie zauważasz rzeczy oczywistych - przecedzasz Wilkersona, a połykasz Copelanda, Hinna i Hagina! :D

Cytuj:
Ja tam wole przyjmowac kazdego jak brata w Chrystusie i nie oceniac, powtarzam nie oceniac jego poczynan.


No to czemu oceniasz poczynania Wilkersona? Twoja logika jest dla mnie nieprzenikniona...

Cytuj:
Szczegolnie posiadacie rozenanie kto jest falszywym prorokiem a kto nie - zadziwia mnie to! Ciekawe w jakim autorytecie oglaszacie kto jest falszywym prorokiem?


Czytamy Biblię i wyciągamy wnioski. To proste. Fałsz jest fałszem dlatego, że nie jest zgodny ze Słowem Bożym, a nie dlatego, że ktoś go "ogłosił w autorytecie".

Cytuj:
Czy to Duch Swiety wam dal to rozeznanie? Czy robicie to w Jego autorytecie? Czy w swoim? Ciekawa jestem odpowiedzi na to pytanie .


Już odpowiadam. W powyższych przypadkach wystarczy zdrowy rozsądek i znajomość Pisma. Jeśli Hinn prorokuje, że Pan Jezus będzie osobiście obecny na jego krucjatach, to opowiada bzdury i nie trzeba specjalnego rozeznania, żeby to stwierdzić. Jeśli prorokuje, że w 1994 roku społeczność gejów w Stanach zostanie spalona ogniem, to wystarczy poczekać i zobaczyć. Przykładów jest całe mnóstwo i tylko bezmyślni chrześcijanie zamiast myśleć i czytać Słowo potrzebują jakiegoś "autorytetu", który powiedziałby im oczywiste rzeczy.

A w czyim autorytecie Hinn opowiada takie koszały-opały? I w czyim autorytecie przeklina wszystkich, którzy go krytykują? Też jestem ciekaw odpowiedzi na to pytanie... :D

Cytuj:
Wasze wypowiedzi utwierdzaja mnie w przekonaniu ze jestescie w błędzie jeśli chodzi o rozeznawanie w tym kto jest falszywym prorokiem i nauczycielem


Rewelka! Rzeczywiście trzeba głębokiego i subtelnego rozeznania, żeby stwierdzić, czy w roku 2005 narody nawrócą się do Boga, a w roku 2006 będzie niebo na Ziemi - proroctwo Hagina: http://www.rhema.org/media/prophecy.cfm

No i pamiętaj, Kolczasty, że tylko zgrzybiali starcy widzą coś złego w rocku - mają widocznie zero rozeznania duchowego, bo są za starzy. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2005 10:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
Ezdrasz napisał(a):
brat Adam napisał(a):
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak dostać się na konferencję z Dawidem Wilkersonem we Wrocławiu?

Jakiś czas temu przeczytałem, że jest ona tylko dla pastorów i lidrów z żonami. Nie jestem pastorem ani liderem tylko owcą i to dość wygłodzoną.

Chciałbym posłuchać pełnej Ewangelii.

Niedawno usłyszałem, że może tam pojechać każdy kto chce.

Aha, przy okazji kto to jest lider? :?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Lider - słowo oparte na ang. 'lead', prowadzić, kierować. To ktoś kto prowadzi innych w jakims dziele.
Jeśli chodzi o konferencję DW, to po prostu nie wnikaj tylko wejdź na stronę konferencji w necie zapisz się i przyjeżdżaj.

Rejstracja na konferencje została zamkinieta 12 maja.
Są dwa spotkania na które można wejść bez niej :
17 czerwca o godz 19 i 18 czerwca o godz 18


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2005 11:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
sylka napisał(a):
Wasze wypowiedzi utwierdzaja mnie w przekonaniu ze jestescie w błędzie jeśli chodzi o rozeznawanie w tym kto jest falszywym prorokiem i nauczycielem. Mam na mysli głównie Smoka,

Ale to nie tylko Smok, ja też stoję na takim stanowisku. A poza tym co to mają do tego nasze wypowiedzi? Proroctwa i nauczania różnych dziwnych zwodzicieli nie porównujemy z naszymi wypowiedziami tylko ze Słowem Bożym. Chyba Sylka coś ci się dzisiaj przypaliło? Zwykle miła pani w Urzędzie komunikacji też dzisiaj wściekła się na mnie, że popełniła błąd. Chyba pogoda...

Cytuj:
No ale jeszcze z wami tutaj gadam, ale moze niedlugo sie wykrusze......jak mnie dobijecie swoimi tekstami.....


Nie bądź śmieszna, bo nie masz 7 lat żeby brać zabawki, albo straszyć Twoim odejściem. postaraj się pogrzebać w Biblii i tak zasunąć Smokowi, żeby go powaliło. Śmiało!

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2005 12:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Hehe, nie jest moja ambicja zasunąć Smokowi.
Pozdrawiam, a wsciekła bylam wczoraj, nie dzis. :D

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2005 12:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
sylka napisał(a):
Pozdrawiam, a wsciekła bylam wczoraj, nie dzis. :D


Dzisiaj tak, jutro siak... No i właśnie dlatego kobiety nie powinny nauczać ani przewodzić w Kościele. :D

Cytuj:
Hehe, nie jest moja ambicja zasunąć Smokowi.


Sylka, nie odpuszczaj tak łatwo! Jeśli tylko zaczniesz dokładnie czytać Biblię w celu zasunięcia Smokowi, to ja się dla Twojego dobra zgadzam. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2005 1:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Smoku, wiedzialam, ze nie odpuscisz tej okazji zeby nie napisac czegos w tym stylu o kobietach. Powinienies pokutowac ze swojego stosunku do kobiet, bo na pewno nie jest biblijny.
A tak poza tym to znam mnostwo facetów, ktorzy maja jeszcze większe chustawki nastrojow niz niejedna kobieta!
Stwierdzam ze faceci z problemami emocjonalnymi równiez nie powinni nauczac. A niestety nauczaja!!!!!!!!!!!!
A co do Hagina Smoku, to nie mow " hop" bo jeszcze2005 sie nie skonczyl, a 2006 sie nie zaczal.
Ja mam po prostu wrazenie, ze za bardzo ze wszystkiego drwisz, sądząc ze masz racje. A niestety mozesz sie grubo mylic. A Bóg nie da sie z siebie nasmiewac.Tak więc zastanów sie dwa razy zanim cos autorytarnie ogłosisz.

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL