www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 4:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Św. Jan w swej Apokalipsie pisze, że w czasach ostatecznych ujawni się bestia, ale zanim to nastąpi każdy będzie musiał przyjąć jej numer (666) lub jej znak.Bez tego znaku nikt nie będzie mógł ani kupować ani sprzedawać , a nosić go będziemy na ręce albo na czole.Kto odmówi jego przyjęcia będzie prześladowany, ale Jan prosi aby nie poddać się temu ogólnemu nakazowi. Kilka dni temu w programie biznestydzień oglądałam felieton o biochipach.Są to malutkie urządzenia wielkości ziarenka ryżu, które wszczepia się na czoło lub na dłoń, bo w tych dwóch miejscach jest największe pole magnetyczne, które działa jak bateria. Mają one służyć jako nasz identyfikator, oraz aby wyeliminować pieniądz i karty płatnicze z obiegu. Pokazywali pierwszych chętnych, którzy poddali się temu zabiegowi, w USA znane osoby masowo wszczepiają je swoim dzieciom dla leprzej kontroli i identyfikacji .W Polsce narazie wszczepia się je zwierzętom domowym (krowy, owce) a zwłaszcza psom.I co Wy na to??? Zobaczcie szczegóły na tej stronie naprawde warto wiedzieć co nas czeka!! http://www.alberto.pl/bruksela.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 9:16 pm 
NIE DAJMY SIĘ KOLCZYKOWAĆ!!!

Mówię stanowcze nie :wink:

Tuniu ale mnie rozbawiłaś :lol: :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 25, 2006 9:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 24, 2005 8:08 pm
Posty: 705
Strachy na lachy.

Jak przyjdzie co do czego to chrzescijanom Duch sam oświadczy czy mają się na coś godzić czy nie.
A na razie zostawmy bajki pisarzom science-fiction.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 11:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tunia napisał(a):
Św. Jan w swej Apokalipsie pisze, że w czasach ostatecznych ujawni się bestia, ale zanim to nastąpi każdy będzie musiał przyjąć jej numer (666) lub jej znak

Jan pisze, że osobą, która sprawi, że "wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia" [Ap. 13:16-17] będzie "inne zwierzę, [które] wykonuje (...) wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach" [Ap. 13:11-12]. W Obj. 19:20 ta postać jest identyfikowana jako fałszywy prorok.

Z tego wynika, że oznaczanie, o którym pisze Jan (cokolwiek to dokładnie będzie) rozpocznie się po ujawnieniu się bestii.

Cytuj:
Bez tego znaku nikt nie będzie mógł ani kupować ani sprzedawać, a nosić go będziemy na ręce albo na czole

Nosić go będą tylko ci, którzy oddadzą równocześnie pokłon posągowi bestii. Jeśli Pochwycenie Kościoła odbędzie się przed Wielkim Uciskiem (a moim zdaniem tak), to problem znakowania będzie dotyczył świętych nawróconych już w czasie Wielkiego Ucisku. Nie chcę mieszać wątków, bo o Pochwyceniu (Porwaniu) mówimy w innym wątku.

W każdym razie Sceptyk tutaj ma rację - święci będą wiedzieli, co z tym fantem zrobić.

Ale Kościół to ludzie narodzeni na nowo z Ducha. Proszę Cię, zajmij się najpierw tą sprawą, a potem przejdź do Apokalipsy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 1:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Smoku cała biblia i proroctwa są bardzo nieklarowne. Sami się sprzeczacie międz sobą nawet na tym forum ,bo każdy z was inaczej rozumie pewne sprawy. Czytałam że nawet ( 4 pażdziernika o ile dobrze pamiętam) czekaliście na pochwycenie kościoła i znowu ono nie nastąpiło. Nic w biblii nie jest jasno wytłumaczone a wiele rzeczy można interpretować różnie. I dlatego tyle porobiło się odłamów.A słowo Boże miało być spisane dla prostaczków!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 1:54 pm 
Smok czekał na pochwycenie :shock: Nie wierzę... Smoku popraw się :lol: :wink:

Tuniu może chodziło o to, że Smok chciał popaść w zachwycenie a nie w pochwycenie :wink:

No i jakby to powiedział Baltazar Gąbka :lol: - musisz się narodzić z ducha to wszystko ci się wyjasni i wyprostuje... a tak to kombinujesz, mieszasz, mnozysz watpliwości i ogolnie podążasz w złym kierunku :wink: :lol:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 2:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tunia03 napisał(a):
Smoku cała biblia i proroctwa są bardzo nieklarowne.

Problem polega raczej na tym, że ludzie sami "udziwniają" Biblię. Ja staram się do niej podchodzić tak, jakby była napisana po to, żeby można było zrozumieć to, co człowiek jest w stanie zrozumieć. I wiele spraw jest prostszych niż się wydaje.

Cytuj:
Sami się sprzeczacie międz sobą nawet na tym forum, bo każdy z was inaczej rozumie pewne sprawy.

Mamy na szczęście prawo do samodzielnego myślenia i możemy się w pewnych sprawach spierać. Doktryna o Pochwyceniu Kościoła nie stanowi o zbawieniu człowieka, więc możemy bezpiecznie dyskutować.

Cytuj:
Czytałam że nawet ( 4 pażdziernika o ile dobrze pamiętam) czekaliście na pochwycenie kościoła i znowu ono nie nastąpiło. Nic w biblii nie jest jasno wytłumaczone a wiele rzeczy można interpretować różnie. I dlatego tyle porobiło się odłamów. A słowo Boże miało być spisane dla prostaczków!!

My czekaliśmy na konkretną datę? :shock:

Tuniu, po prostu ktos gdzieś na jakimś forum wyliczył datę Pochwycenia (a samo takie wyliczanie jest sprzeczne z nauczaniem Pisma) i odnieśliśmy się do tej sprawy. Jak widać, jego "wyliczanki" na nic się zdały. Nawet on sam został na ziemi. :D

hubertok napisał(a):
No i jakby to powiedział Baltazar Gąbka - musisz się narodzić z ducha to wszystko ci się wyjasni i wyprostuje... a tak to kombinujesz, mieszasz, mnozysz watpliwości i ogolnie podążasz w złym kierunku


Hubertok, ja czytałem o takiej zasadzie w Ewangelii Jana i absolutnie nie są to słowa Baltazara Gąbki:

"(...) Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi" [Jan 16:13]

Bez nowego narodzenia z Ducha ani rusz. Dlatego musisz się na nowo narodzić. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 3:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 1:16 pm
Posty: 112
Witaj Tunia

Ja również zachęcam cię z całego serca do poszuknia odpowiedzi na zasadnicze i najważniejsze pytania w Twoim życiu, a mianowicie to czy jesteś zbawiona? Czy jesteś pewna tego, że zmierzasz do wieczności? Czy jesteś nowonardzonym Dzieckiem Bożym?

Jeśli uda ci się odpowiedzieć na te pytania zrozumienie proroctw i tekstów Biblijnych przyjdzie ci z łatwością.

Ja też kiedyś próbowałam "od końca" czytać Bibliję. Zgłębianie wiedzy o Bogu i szukanie prawdy było moją pasją. Ale w tej wędrówce popełniłam jeden zasadniczy błąd, nie chciałam się poddać Bogu, grzech pychy i wiary we własne poznanie zamykały mnie na objawienie Słowa Bożego przez Ducha Świętego. Im wcześniej uklękniasz przed Bogiem i uznasz swą niedoskonałość i zależność od Niego tym szybciej przyjdzie ci zrozumienie i poznanie Prawdy. Poddaj Mu się i zaufaj. A z czasem rozpoznasz Jego głos i będziesz umiała rozróżnić prawdę od kłamstwa.
Czego ci z całego serca życzę Tonia.

Hubertoku i dla Ciebie są te życzenia :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 26, 2006 10:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Amen Kesja!
Tunia, chciałem zapytać czy narodziłas sie juz na nowo? Czy Jezus stał się Panem twego życia?

Wybacz jeśli gdzieś pisałaś juz o tym ale forum jest tak rozległe, że trudno wszystko śledzić..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: re:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 10:49 am 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 26, 2005 2:31 pm
Posty: 78
Lokalizacja: małopolska
Robsonie oddałam Panu całe swoje życie i swoją rodzinę. Nie byłam jeszcze ochrzczona przez zanurzenie jeśli to masz na myśli. Myślę sobie że taki chrzest nie jest konieczny jeśli Pan zobaczy że mam czyste serce skierowane ku Niemu.Bo dobry łotr będąc na krzyżu wyznał przed śmiercią swoją miłość Jezusowi i bez chrztu znalazł się w raju.Tak myślę! A to czy jestem zbawiona nie mnie osądzać,kiedy stanę przed tronem Bożym to się dowiem. Bo ja mogę być pewna, że to co robię podoba się Bogu a a Bóg może to inaczej ocenić. Jeśteśmy tylko ludżmi podlegającymi działaniu diabła, który może nas utwierdzać w przekonaniu, że to co robimy jest dobre i podoba się Bogu. I nawet nie śmiałabym powiedzieć że jestem zbawiona!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: re:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 11:08 am 
Tunia03 napisał(a):
. I nawet nie śmiałabym powiedzieć że jestem zbawiona!


No to nie jesteś prawdziwą protestantką - onie wiedzą na 100% bo JEST NAPISANE :wink: :lol:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 2:03 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 1:16 pm
Posty: 112
Tunia - co to oznacza, że oddałaś swoje życie Panu?
Czy to oznacza, że zdałaś się zupełnie i do końca na Niego we wszystkim?
Porzuciłaś to co do tego momentu wydawało ci się wiedzą i poznaniem Boga po to by zupełnie zdać się na Jego mądrość poprzez uznanie Jego Słowa za najważniejszy autorytet?

Ja kiedyś wzrastałam w pewenj grupie chrześcijańskiej, można powiedzieć, że byłam osobą, która od kilku już lat oddała swoje życie Bogu, a mimo to wciąż spierałam się z Bożym Słowem w niektórych kwestiach, nawet zasadniczych. Nie chciałam się poddać Bogu. Uczepiałam się ludzkich nauk i ich interpretacji "prawd" biblijnych. Wybierałam to co było dla mnie w danym momencie wygodne. Nie chciałam być uczniem do którego Jezus powie idź i sprzedaj to wszystko, tzn. porzuć wiedzę, którą tak skrzętnie do tej pory zdobywałaś i która dawała ci poczucie bezpieczeństwa... i chodź za mną. Bałam się to usłyszeć, bo od tej pory musiałabym się całkowicie zdać na Niego i słuchać tylko Jego Słowa.
Ale zgiełk i zamieszanie, z którym się stykłam coraz bardziej, nawet w świecie chrześcijan, spowodował, że całym sercem zapragnęłam poznać prawdę o Bogu i zbawieniu.

Kluczem do poznania prawdy jest prawdziwe poddanie się Bogu i uznanie Jego Słowa jako jedynego autorytetu.

Hubertok widzę, że twój głód wiedzy jest wciąż większy od głodu prawdy. Gromadź tę swoje "skarby" w przestrzeniach swojego wszechstronnego umysłu, a wcześniej czy poźniej i tak uznasz je za śmieci wobec potęgi Pana Życia i Śmierci.
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 4:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Keja :D Amen.Usciski :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2006 11:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
1J 5:9-13 Bw „Jeżeli świadectwo ludzkie przyjmujemy, to tym bardziej świadectwo Boże, które jest wiarogodniejsze; a to jest świadectwo Boga, że złożył świadectwo o swoim Synu.(10) Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.(11) A takie jest to świadectwo. że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.(12) Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.(13) To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.”

Jakie świadectwo Bóg złożył o Synu swoim :?:
Co mamy zatem wiedzieć :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL