www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 13, 2024 4:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ogródek Miecza
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 11:16 am 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Tutaj MieczDucha może pisać i stąd nie ma prawa wychodzić. Wyjście poza ten wątek będzie skutkowało dezaktywacją konta.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 30, 2016 11:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
ppajda napisał(a):
MieczDucha napisał(a):
skoro szatan chciał zasiać wątpliwość wobec Pana że jest Synem Bożym, to o ile bardziej będzie chciał nam wmówić, że np Bóg nie jest Miłością, albo że nas nie kocha. O ile bardziej będzie nam próbował zasiać wątpliwości że jesteśmy dziećmi Bożymi. O ile bardziej nam będzie chciał wmówić że jesteśmy potępieni i że nie ma dla nad już ratunku, że nie ma dla nas już oczyszczenia we krwi Syna. O ile bardziej diabeł nam będzie starał się zasiać wątpliwości, zachwiać naszą wiarą. Jeśli zaatakował samego Syna i nie raz chciał Panu wmówić, że nie jest Synem to i nam tak bezczelnie będzie próbował zabrać najbardziej fundamentalne prawdy jak Bóg który jest miłością, że nie jesteśmy dziećmi Bożymi, że nie ma dla nas przebaczenia we krwi Syna i wiele innych.

Tym bardziej szatan chce zasiac watpliwosci wmawiajac, ze Jezus to nie Jahwe, który przyszedl w ciele. A tymczasem:

"A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus [JHWH zbawia]; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego." (Mt.1:21)

"Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus [JHWH zbawia] Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie." (1.Jana 4:2-3)

"I Ja - mówi Pan [JHWH] - będę jego murem ognistym wokoło i będę chwałą pośród niego! Biada, biada! Uciekajcie z Kraju Północy - mówi Pan [JHWH], gdyż rozproszyłem was na cztery strony świata - mówi Pan [JHWH]. Biada! Chrońcie się na Syjonie, którzy jeszcze mieszkacie u córki babilońskiej, gdyż tak mówi Pan [JHWH] Zastępów, którego chwała mnie posłała, o narodach, które was złupiły, że kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka. Oto ja podniosę rękę przeciwko nim i staną się łupem własnych niewolników, i poznacie, że posłał mnie Pan [JHWH] Zastępów. Wykrzykuj z radości i wesel się, córko syjońska, bo oto Ja przyjdę i zamieszkam pośród ciebie - mówi Pan [JHWH]. W owym dniu przyłączy się do Pana wiele narodów i będą moim ludem, i zamieszkają wśród ciebie, i poznasz, że Pan [JHWH] Zastępów posłał mnie do ciebie. I weźmie Pan [JHWH] Judę w posiadłość dziedziczną, jako swój dział w ziemi świętej, i znowu obierze Jeruzalem. Niech umilknie przed Panem [JHWH] wszelkie ciało, gdyż Pan [JHWH] już rusza ze swojego miejsca świętego." (Zach.2:9-17)

Mnie te wersety bardzo buduja, bo ukazuja Jezusa tym, kim jest naprawde, a nie obdzieraja go z chwaly, która Mu sie nalezy. A nalezy czcic Jezusa, który przeciez jest Bogiem, tak samo jak Ojca (Jana 5:23), prawda?

A co "MieczDucha" na to? Mieczu, jak uwazasz, dlaczego w powyzszym tekscie z Zachariasza JHWH posyla JHWH? Wyglada na to, ze jest ich w tekscie dwóch, prawda? Kto wedlug Ciebie jest tym JHWH, który wedlug powyzszego tekstu ma przyjsc na ziemie i zamieszkac posród Izraela?


MieczDucha napisał(a):
@ppajda - w tym wątku nie będę odnosił się do tego, bo to nie miejsce. W innym miejscu, odpowiednim do tego mogę się odnieść, więc gdzieś tam porusz temat


Mieczu, rozumiem, ze teraz to jest jedyne miejsce na tym forum "odpowiednie do tego", zebys sie odniósl do tego, co napisalem. Zatem poruszam tutaj temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 04, 2016 8:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 25, 2011 9:51 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Puławy
Czy znacie choć jedną dobrą rzecz na jaką zasługujemy ?? Czy znacie choć jedną dobrą rzecz jaka się nam należy ?? - :arrow: http://mieczducha888.blogspot.com/2016/ ... esc-8.html

" Gdyż wam dla Chrystusa dane (CHARIDZOMAI 5483) jest nie tylko w niego wierzyć, ale też dla niego cierpieć " - Filipian 1:29 UBG

a więc nie tylko w Chrystusa jest darem - charidzomai - łaskawym obdarzeniem, darowaniem jako wyrazem łaski i miłości ale również cierpień dla Chrystusa, cierpienia Chrystusowe są również takim samym darem jak wiara. Wielu osobom to się nie podoba, oni chcą wygodnego, "spokojnego" bytowania w tym świecie, ale wiele wielkich, cennych rzeczy jest zawartych w cierpieniach Chrystusowych.

" gift of suffering philippians 1:29 " - https://www.google.pl/search?q=gift+of+ ... pians+1:29 - warto poczytać, dobrze znać te rzeczy aby się nie zgorszyć, a wielu chrześcijan się zgorszy : " Lecz to wszystko jest początkiem boleści.
9 Wtedy wydadzą was na udrękę, będą was zabijać i będziecie znienawidzeni przez wszystkie narody z powodu mego imienia.
10 A wówczas wielu się zgorszy, będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. " - Mateusz 24:8-10 UBG .......... zgorszą się ci wierzący, których serca odpowiadają miejscom skalistym- Mateusz 13:20-21, ale kto ma, będzie miał szczere i dobre serce nie zgorszy się nawet gdy trafi do więzienia za wierność Chrystusowi. Nie zgorszy się nawet gdy zostanie wyrzucony z pracy, gdy zostanie mu zabrany dom, wszelki majątek, gdyby miał być bezdomny, chory, głodny, spragniony, czy nawet zabity za wierność Chrystusowi - kto będzie miał szczere i dobre serce nie zgorszy się, nie obrazi na Chrystusa, nie znienawidzi innych wierzących, nie będzie ich wydawał.


wielu wierzących chce się "dobrze" ustawić w tym świecie, aby było im wygodnie i są przywiązani sercem do swoich domów, mieszkań, samochodów, wygodnej pracy, pełnej lodówki, wygodnego życia - serce przywiązane do takich rzeczy, postaw nie miałoby podejścia jak ci wierzący : " Cierpieliście bowiem ze mną w moich więzach i przyjęliście z radością grabież waszego mienia, wiedząc, że macie w sobie lepszą i trwałą majętność w niebie " - list apostoła Pawła do Hebrajczyków 10:34 UBG - dobrze prosić o serce wypełnione skarbami z nieba i aby w sercu nie było nic przyziemnego, światowego. Nawet jeśliby mieli zabrać wszystko, tak że chrześcijanin zostałby bezdomny, to nie powinien nawet wtedy się załamywać, rozpaczać, ale pamiętać że ma dom w niebie i z każdym dniem jest bliżej niego.

,
" A nie tylko to, ale chlubimy się też uciskami, wiedząc, że ucisk wyrabia cierpliwość;
4 A cierpliwość – doświadczenie, doświadczenie zaś – nadzieję; " - Rzymian 5:3-4 UBG __________ - coraz lepiej rozumiem to o czym pisze Paweł np " chlubimy się uciskami " , ale rozumieć nawet bardzo dobrze, a potem mieć to coraz obficiej w życiu to druga sprawa.
Jeśli będziemy coraz lepiej, coraz wyraźniej widzieć, coraz lepiej znać Zbawiciela Jezusa Chrystusa, jeśli coraz lepiej i lepiej będziemy znać Jego miłość, i coraz lepiej i lepiej widzieć wspaniałości Królestwa Bożego, Nowego Jeruzalem i tego co Bóg przygotował dla nas to będziemy obfitować w radości, będziemy coraz bardziej zachwyceni Bogiem, Jego miłością, obietnicami bo będziemy je widzieć coraz lepiej, coraz lepiej znać, więc będą dla nas coraz bardziej atrakcyjne, coraz cenniejsze więc nie sprzedamy ich za dom, mieszkanie, samochód, wygodne życie, uniknięcie więzienia, zdrowie, a nawet doczesne życie. Jeśli będziemy coraz lepiej, coraz wyraźniej widzieć Chrystusa, Jego miłość, raj i inne obietnice to będzie wzrastać i wzrastać , będziemy coraz mocniejszy, a trudne czasy i okoliczności nie zgorszą nas, nie powalą, zło nas nie pociągnie, grzech nie przeniknie.
Będziemy mieć coraz większą radość, zachwyt, zapał, zaangażowanie bo Bóg i wszystko co Jego będzie dla nas coraz atrakcyjniejsze, coraz cenniejsze, a świat, jego rzeczy, pożądliwości, grzechy będą coraz mniej pociągające, kuszące, zwodzące.

" Mogli pojąć wraz ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość, długość, głębokość i wysokość;
19 I poznać miłość Chrystusa, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali napełnieni całą pełnią Boga. " - Efezjan 3:18-19 UBG


, " Łaska i pokój niech się wam pomnożą przez poznanie Boga i Jezusa, naszego Pana " - 2 list Piotra 1:2 UBG

,

chrześcijanie dostali nieskończenie większe, wspanialsze rzeczy niż miliard dolarów, niż pałace bogaczy, niż najpiękniejsze miejsca na ziemi, i powinniśmy być tym zachwyceni, rozradowani tym coraz bardziej i bardziej, ale to jest możliwe, tylko gdy coraz lepiej, coraz wyraźniej zna się, widzi Chrystusa, coraz lepiej zna się Jego miłości i coraz lepiej zna, się, widzi wspaniałości których jesteśmy z każdym dniem bliżej. Powinniśmy być najradośniejszymi ludźmi na ziemi, ale jeśli nie widzi się Chrystusa, nie widzi się wielkości, wspaniałości Bożej miłości, nie widzi się coraz lepiej wspaniałości Jego Królestwa, wieczności z Bogiem to nie będzie radości albo nie będzie ona obfitować, nie będzie to wszystko dla nas cenniejsze, atrakcyjniejsze ale może powszednie, jak rzeczy tego świata, a wtedy łątwo będzie się zgorszyć gdy nadejdą bardzo cieżkie czasy na chrześcijan, a nadejdą, nie słuchajcie tych, którzy mówię że bardzo cieżkie czasy i doświadczenia nie nadejdą na chrześcijan : " To wam powiedziałem, abyście się nie gorszyli " - Ewangelia Jana 16:1 UBG - wielu którzy słucha ewangelii sukcesu, albo nauk mówiących, że chrześcijanie w zachodnim świecie nie doświadczą bardzo ciężkich doświadczeń - wielu z nich się zgorszy, ale Pan otwarcie apostołom mówił co ich czeka, aby się nie zgorszyli, więc diabeł będzie robił coś odwrotnego - będzie mówił, że różne prześladowania i przyszłe wielkie doświadczenia nie nadejdą na Kościół - mówi, że chrześcijanie z zachodniego świata, nie doświadczą np więzień, obozów pracy, wyrzucenia na margines społeczny, bycia znienawidzonymi przez wszystkich, często głodu, pragnienia, może bezdomności, rabunku mienia, bezrobocia, chorób, i wielu innych. Nie mówię, że nas musi to spotkać, bo może to kwestia jeszcze wielu, wielu lat, a poza tym my dziś już możemy zakończyć pielgrzymkę, ale warto pamiętać o tym, żeby się nie zgorszyć. Dobrze wołać, prosić o szczere i dobre serce - Łukasz 8:15.

Dobrze prosić, zabiegać, modlić się aby Pan Jezus coraz bardziej objawiał nam swoją wielkość, swoją wspaniałość aby coraz bardziej i bardziej być Nim zachwyconym, coraz bardziej rozradowany Nim, aby był coraz bardziej i bardziej cenny dla nas.
Dobrze prosić, zabiegać, modlić się aby Pan Jezus objawiał nam coraz bardziej, coraz lepiej pokazywał wielkość, wspaniałość Bożej miłości, abyśmy byli nią coraz bardziej zachwyceni, rozradowani, aby była dla nas coraz bardziej atrakcyjna, coraz cenniejsza.
Dobrze prosić, zabiegać, modlić się aby Pan Jezus objawiał nam coraz bardziej, coraz lepiej pokazywał wielkość, wspaniałość raju, Królestwa Bożego, Nowego Jeruzalem i innych Bożych obietnic jak nowych niezniszczalnych, nieśmiertelnych ciał - abyśmy i to wszystko coraz lepiej znali, widzieli i z zapałem, gorliwością, radością szli dalej za Panem w każdych okolicznościach, nawet w piecu cierpienia - Izajasz 48:10.
Dobrze prosić, zabiegać, modlić się aby Pan Jezus objawiał nam coraz bardziej, coraz lepiej pokazywał wielkość, wspaniałość daru wiary, jaki dostaliśmy, oby to nie było dla nas coś powszedniego, zwykłego, ale żebyśmy widzieli, że to rzadkość w tym świecie i abyśmy widzieli coraz lepiej, coraz bardziej doceniali to co dostaliśmy i abyśmy obfitowali w dziękczynieniu, z zapałem dzielili się Ewangelią z innymi, aby coraz cenniejsza dla nas miłość Boża była naszym paliwem, naszą motywacją a nie strach, kara. Na paliwie strachu, kary nie przejedzie się daleko, a na pewno nie przejedzie się przez ciężkie czasy, wielkie doświadczenia, cierpienia jakie nadejdą również na chrześcijan zachodniego świata, w tym na tych w Polsce.

" proście a będzie wam dane "

,
________________________

@ ppajda - odpowiem ci najwyższym wyznaniem wiary : " Bo chociaż są tacy, którzy są nazywani bogami, czy to na niebie, czy na ziemi – bo wielu jest bogów i wielu panów;
6 To dla nas jest jeden Bóg, Ojciec, z którego wszystko, a my w nim, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko, a my przez niego. " - 1 Koryntian 8:5-6 UBG


jesli chcesz wiedzieć więcej to przeczytaj ?: " Binitarianizm w Pismach Jana " - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634

, " Pocieszyciel, trzecia osoba " - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=356

, uważam że niesłusznie zostałem umieszczony tylko w tym miejscu, że nie mogę pisac gdzie indziej, ale jeśli nie da się tego cofnąć, to może w tym dziale " archiwum " zrobić dla mnie jeszcze jeden osobny wątek, abym mógł tam odpowiadać na temat "binitarianizmu" a nie tutaj może, gdzie chciałbym pisać coś co mnie buduje i dzielić się tym z innymi.

, pozdrawiam Dominik


,
,

_________________
WYZNANIE WIARY : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm

https://binitarianizm-biblijny.blogspot.com/ , https://binitarianizm123anihilacjonizm. ... kreca.html

, http://mieczducha888.blogspot.com/2020/ ... ra_27.html ,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 04, 2016 8:53 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Mieczu Ducha- też chciałabym usłyszeć odpowiedź na pytanie zadane Ci wcześniej. Bo nie wiem, kim jesteś.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 04, 2016 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
MieczDucha napisał(a):
@ ppajda - odpowiem ci najwyższym wyznaniem wiary : " Bo chociaż są tacy, którzy są nazywani bogami, czy to na niebie, czy na ziemi – bo wielu jest bogów i wielu panów;
6 To dla nas jest jeden Bóg, Ojciec, z którego wszystko, a my w nim, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko, a my przez niego. " - 1 Koryntian 8:5-6 UBG


jesli chcesz wiedzieć więcej to przeczytaj ?: " Binitarianizm w Pismach Jana " - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634

, " Pocieszyciel, trzecia osoba " - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=356

Przepraszam, ale zamiast skakac po linkach, prosze odnies sie do tego, co Ci napisalem:

MieczDucha napisał(a):
Jak uwazasz, dlaczego w powyzszym tekscie z Zachariasza JHWH posyla JHWH? Wyglada na to, ze jest ich w tekscie dwóch, prawda? Kto wedlug Ciebie jest tym JHWH, który wedlug powyzszego tekstu ma przyjsc na ziemie i zamieszkac posród Izraela?

Prosze ustosunkuj sie do zadanych przeze mnie pytan odnosnie zacytowanych przeze mnie w pierwszym poscie tego watku fragmentów Pisma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 04, 2016 9:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna" - 1 Jana 5:9 BW - widać wyraźnie że wiara w osobę trzeciej osoby jest zbudowana m.in na wyrwanych z kontekstu wersetach i nie zrozumieniu znaczenia słowa duch. Wiara w trzecią osobę jak widać to zapędzenie się za daleko - nie wymienienie tzw trzeciej osoby wyraźnie wskazuje m.in na tą błędną naukę, ,,Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga i Pocieszyciela. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna i Ducha Świętego"


Sorry za wtręt, ale dopiero teraz doczytałam się, co wyznaje Miecz Ducha. No takie coś widzę po raz pierwszy...I zdaje się, że Miecz Ducha ma nas wszystkich za zwiedzionych (za daleko się zapędzamy)... Niewiara w Trzecią Osobę - Ducha Świętego? Bintarianizm..? Jejku....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 04, 2016 11:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Mieczu zasmucasz. Myślisz, ze masz racje i pragniesz ja mieć, ale Słowo Boze to prawda. A Słowo Boze mówi jasno, ze Bog jest jeden, w wielości, w trzech osobach. Istoty Boga nie można zrozumieć człowiek, może człowiek tylko przyjąć z wiara jaki Bog jest. Tak samo nigdy swoim rozumem nie zrozumiem, ze Bog jest np odwieczny, nieograniczony, wszechobecny, wszechmogący. Zrobisz co chcesz, nie mam siły napominac, bo sama potrzebuje napomnien i sama muszę trwać w Bogu i nie spuszczać Go z oczu. Dlatego polecam Ci artykuł. Przeczytaj go uczciwie, bez uprzednich założeń. To artykuł: "Ojciec, Syn i Duch Święty - jeden Bog" http://tiqva.pl/zdrowa-nauka/212-ojciec ... -jeden-bog

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 04, 2016 11:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 27, 2015 10:23 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Gdańsk
Ps. Czytałam rożne wcześniej fora i strony przeciwników, iż Duch Święty jest trzecia Osoba Boska. I masz Mieczu taka podobna i dziwna zaciekłość w bronieniu tej fałszywej tezy.

_________________
On zaś odpowiedział: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go. - Ewangelia Łukasza 11:28


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 06, 2016 7:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
MieczDucha napisał(a):
@ ppajda - odpowiem ci najwyższym wyznaniem wiary : " Bo chociaż są tacy, którzy są nazywani bogami, czy to na niebie, czy na ziemi – bo wielu jest bogów i wielu panów;
6 To dla nas jest jeden Bóg, Ojciec, z którego wszystko, a my w nim, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko, a my przez niego. " - 1 Koryntian 8:5-6 UBG
jesli chcesz wiedzieć więcej to przeczytaj ?: " Binitarianizm w Pismach Jana " - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
, " Pocieszyciel, trzecia osoba " - http://zbawieni.com/showthread.php?tid=356
, uważam że niesłusznie zostałem umieszczony tylko w tym miejscu, że nie mogę pisac gdzie indziej, ale jeśli nie da się tego cofnąć, to może w tym dziale " archiwum " zrobić dla mnie jeszcze jeden osobny wątek, abym mógł tam odpowiadać na temat "binitarianizmu" a nie tutaj może, gdzie chciałbym pisać coś co mnie buduje i dzielić się tym z innymi.
, pozdrawiam Dominik


Dominiku, miałem szczerą nadzieję, że idziesz duchowo ku lepszemu... Jednak ty twardo trwasz przy swoim. Uważam, że jak najbardziej słusznie zostałeś umieszczony w ogródku. Jak rozumiem, jest to środek zapobiegawczy, abyś pod płaszczykiem rozmowy z wierzącymi o tym, co cię buduje itp. nie sprzedawał herezji.
Opamiętaj się zatem z herezji, które wyznajesz i propagujesz. Dostałeś swoją szansę na tym forum, ale jej nie wykorzystałeś. Jest jednak rzecz ważniejsza - twoje zbawienie.
Spełnianie twoich życzeń co do osobnych wątków itp. byłoby błędem, moim zdaniem. Tak samo jak dyskusja z tobą na temat herezji. Zdrową naukę o trójjedyności Boga znasz, masz jej sporo choćby i na tym forum. Poczytaj.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 06, 2016 10:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Bez obaw. Miecz ducha nie będzie dostawał osobnych wątków w ogródku, ponieważ ogródek jest środkiem dyscyplinarnym (i w tym przypadku rzeczywiście "prewencyjnym"), a nie pięciogwiazdkowym hotelem. :)
Miecz napisał(a):
@ ppajda - odpowiem ci najwyższym wyznaniem wiary : " Bo chociaż są tacy, którzy są nazywani bogami, czy to na niebie, czy na ziemi – bo wielu jest bogów i wielu panów;
6 To dla nas jest jeden Bóg, Ojciec, z którego wszystko, a my w nim, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko, a my przez niego. " - 1 Koryntian 8:5-6 UBG
Oczywiście poczekamy na odpowiedź, jaka zostanie udzielona ppajdzie na jego konkretne pytanie. Tymczasem jednak postaram się odpowiedzieć na typowy argument antytrynitarnych heretyków przytoczony przez Miecza.

Otóż wersety I Kor. 8:5-6 nie są żadnym wielkim wyznaniem wiary dotyczącym natury Boga, tylko skontrastowaniem wielości bogów i panów wyznawanych przez pogan z jednym Bogiem i jednym Panem wyznawanym przez chrześcijan. Dlatego mamy kontrast „wielu jest bogów i wielu panów – jeden jest Bóg i jeden jest Pan.

Paweł nazywa tutaj Bogiem Ojca, a Panem Syna – czyżby zapomniał, że nie ma innego Boga niż JHWH, że nie ma Pana oprócz JHWH [Iz. 44:6; 45:5] i że nie można dwom panom służyć [Mat. 6:24]? Nie, nie zapomniał. Przecież w innych miejscach sam nazywa Ojca Panem [I Tym. 6:14-16], a Syna Bogiem [Rzym. 9:1-5]. Gdyby fragment I Kor. 8:5-6 był wielkim wyznaniem wiary, to by znaczyło, że Ojciec jest Bogiem, ale nie jest Panem, a Syn jest Panem, ale nie jest Bogiem. A tymczasem zarówno Ojciec jak i Syn są nazwani Panem Panów i Królem królów.

Tam, gdzie Paweł po prostu polemizuje z wielobóstwem pogan antytrynitarze widzą to, co chcą zobaczyć.

Paweł pisząc o Bogu Ojcu mówi, że z Niego jest wszystko, a my jesteśmy w Nim, a o Jezusie Chrystusie, że przez Niego jest wszystko, a my przez Niego. Ponieważ Ojciec zrodził Syna, a przez Syna zostało stworzone wszystko, co jest widzialne i niewidzialne [Kol. 1:15-17], bo Syn jest Stwórcą wszechrzeczy [Hebr 1:5-10], pośrednio wszystko jest z Ojca – ale Syn nie został stworzony, ponieważ jest jedno z Ojcem i Duchem [Jan 16:12-14].

Właśnie to stwierdzenie o Ojcu i Synu jest doprecyzowaniem pokazującym, że Paweł nie ogłosił tutaj żadnego antytrynitarnego wyznania wiary. Po prostu wszystko jest z i przez trójjedynego Boga JHWH, którego Osoby uczestniczyły w stworzeniu na różne sposoby i grają różne role w planie zbawienia ludzkości.

Co do binitarianizmu, to w Pismach Jana on nie istnieje, ponieważ Ojciec jest jedno z Synem, a Duch miał wziąć z tego, co jest Syna i oznajmić uczniom. Duch jest Pocieszycielem innym ale mającym tę samą naturę (allos parakletos) co Syn [Jan 14:16] i miał zostać posłany od Ojca w imieniu Syna [Jan 14:26] i to Duch rozdziela dary Ducha według swojej własnej woli [I Kor. 12:11], żeby Kościół, którego Głową jest Syn, mógł się budować ku chwale Ojca.

Własną wolę może mieć wyłącznie osoba – nie ma jej żadna siła, moc, ani emanacja. Co więcej, Biblia CYTUJE wypowiedzi Ducha Świętego (w przypadkach metaforycznego przedstawiania mówienia np. sumienie mówi, wiatr szepce, fale wyją) nie cytuje się słów tych podmiotów – tylko antytrynitarze usiłują tak to rozumieć, bo nie wierzą, że Duch jest Osobą Boga JHWH.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 13, 2016 4:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie wiem, na ile to jest sprawdzona informacja, ale dzisiaj ją otrzymałem. Jest to "forward" z bloga, którego nie polecam, ale dotyczy Miecza ducha, który tu jest użytkownikiem:

„Witaj módlcie się za Miecza Ducha miał wypadek tir go potrącił amputowali mu rękę i śledzionę teraz się wybudził ale nie wiadomo czy przeżyje”. Ma na imię Dominik.

http://detektywprawdy.pl/2016/06/12/pro ... odlitwe-2/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 13, 2016 6:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Jeżeli to prawdziwa informacja (czy Smoku masz możliwość jej potwierdzenia?), to Dominik (Miech Ducha) potrzebuje naszej modlitwy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 13, 2016 8:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lis 26, 2014 9:18 am
Posty: 3
Witam, pogrzebałem w necie i znalazłem taka informację :
http://www.lublin112.pl/gora-pulawska-r ... iezarowka/

i niżej w komentarzach taki wpis :

Nuke
12 czerwca 2016 o 22:21

Apostol zdziwilbys sie kim jest ten uczestnik tego wypadku i jak waznym czlowiekiem jest dla wielu ludzi. Gdybys znal jego dzialalnosc nigdy bys nie mual takiej ksywki w internecie. Pros Boga lepiej o rozum dla siebie bo oceniajac miara innych taka sama bedziesz oceniony. Poszukaj sobie mieczducha888 w internecie a zobaczysz kim byl poszkodowany i lepiej sie modl za jego zdrowie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 13, 2016 9:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Na kolejnych blogach informacja się potwierdza
https://poznajprawdeblog.wordpress.com/ ... /#comments

Dominik potrzebuje pomocy, bezwzględu czy jest to ten Dominik z forum czy nie, ja z bratem się modlimy. Z jakiś przyczyn ta informacja dotarłą na to forum.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 13, 2016 10:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
dołączam się do modlitwy...

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL