www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:22 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 27, 2018 3:49 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
Na dzień dzisiejszy Maryja katolicka nie przybliża Ciebie do Boga lecz oddala

Skoro mowimy "Ty wszystko mądrze uczyniłeś: ziemia jest pełna Twych stworzeń. Oto morze wielkie, długie i szerokie, a w nim jest bez liku żyjątek i zwierząt wielkich i małych."
I to wszystko przybliza mnie do Boga, to zupelnie nie rozumiem jak Ta jedyna w ktorej sie Pan Bog zakochal moze mnie oddalac.
Jest dokladnie odwrotnie - nic i nikt nie przybliza nas do Boga bardziej niz jego Wybranka.
Widze, ze "wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej" dziala.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 30, 2018 9:43 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Robaczek2 napisał(a):
zupelnie nie rozumiem jak Ta jedyna w ktorej sie Pan Bog zakochal moze mnie oddalac.

1. Gdzie masz napisane, że Bóg zakochał się w Marii o której mamy napisane w Biblii?

Z drugiej strony do katolickiej Maryi czyt. królowej niebios, która jest przeciwieństwem Marii z Biblii Bóg ma wstręt. Na twoim miejscu nie robiłbym tego o czym czytamy w liście do Rzymian 1:22-25

"Podając się za mądrych, zgłupieli;I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobieństwo obrazu zniszczalnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i gadów. Dlatego też Bóg wydał ich nieczystości przez pożądliwości ich serc, aby hańbili swoje ciała między sobą. Oni to zamienili prawdę Bożą w kłamstwo i czcili stworzenie, i służyli jemu raczej niż Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen." [Rzym 1:22-25]

Jeżeli chodzi o prawdziwą Marię o której czytamy w Słowie Bożym to Bóg miał w niej upodobanie gdyż była Mu posłuszna wierząc Słowu Bożemu. Ona uwierzyła a bez wiary nie można podobać się Bogu [Hbr 11:6]

Bóg miał upodobanie również w wielu innnych, którzy byli mu posłuszni. Przykładowo Bóg posłał anioła ze słowem do Daniela aby mu oznajmić proroctwo gdyż Daniel był bardzo umiłowany w oczach Bozych.

"Na początku twoich błagań wyszło słowo, a ja przybyłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo umiłowany. Tak więc rozważ to słowo i zrozum widzenie." [Dn 9:23]
Pax napisał(a):
Na dzień dzisiejszy Maryja katolicka nie przybliża Ciebie do Boga lecz oddala

Robaczek2 napisał(a):
Jest dokladnie odwrotnie - nic i nikt nie przybliza nas do Boga bardziej niz jego Wybranka.

1 - W tym wątku jest masa dowodów na to,że Maryja katolicka nie jest tą Marią z Biblii a oddawanie jej czci kończy się jeziorem ognistym.
2 - Po raz kolejny przypisałeś rolę Ducha Świętego Maryi katolickiej.
3 - To prawdziwa wiara w Jezusa Chrystusa przybliża nas do Boga a nie palenie kadzideł, klękanie czy modlenie się do figurek, obrazów królowej niebios.

Jeżeli chcesz prawdziwie się przybliżyć do Boga to zrób to o czym pisał Jakub i wejdź przez ciasną bramę na wąską drogę[Mt 7:14] przez jedyne drzwi [Jan 10:7, 14:6]

"Zbliżcie się do Boga, a on zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, ludzie umysłu dwoistego." Jk 4:8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 31, 2018 4:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Żadnemu stworzeniu nie powinniśmy oddawać czci.. (w znaczeniu uwielbienia)

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 9:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Witaj Robaczku,
Czytasz Pismo Święte i dobrze wiesz, że Bóg Biblii jest Bogiem zazdrosnym, który nie toleruje czczenia kogokolwiek, czy czegokolwiek oprócz/obok Niego samego.
Oto taki cytat znalazłam na jednej ze stron katolickich.

Cytuj:
I. Nie będziesz stawiał innych bogów obok Mnie

Marek Labuz

Nie będziesz stawiał innych bogów obok Mnie

Wj 20, 3 i Pwt 5, 7: Nie będziesz miał żadnych innych bogów, oprócz Mnie. [...] Tradycyjne sformułowanie tego przykazania wydaje się niestety staroświeckie i trudne do zrozumienia: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Dlaczego „cudzych”? Brzmi nieco dziwnie, choć jest poprawne, jeśli odnieść to zdanie do bogów czczonych przez ludy inne niż Izrael. „Mieć przed” to również nie jest dzisiejsza polszczyzna. Nie chodzi tu zresztą po hebrajsku o to, żeby inni bogowie byli stawiani ponad Jahwe, lecz raczej o to, by ich w ogóle nie czcić.

Ściślej by było zatem: Nie będziesz stawiał obcych bogów obok Mnie. Albo po prostu „innych bogów”. Ewentualnie: Nie będziesz miał innych bogów poza Mną. Albo: Nie będziesz czcił innych bogów poza Mną. Przykazanie nie zezwala bowiem nawet na kult pomniejszych bożków w cieniu jedynego Boga.


http://www.radgoszcz.diecezja.tarnow.pl ... Itemid=239

Czytam i nie mogę się nadziwić jak można pisać takie rzeczy i nie rozumieć, że uwielbienie oddawane Maryji jest czczeniem innego boga oprócz/obok samego Boga Jedynego i Najwyższego. Czasem wydaje mi się , że katolicy usprawiedliwiają kult Maryji mówiąc,że nie oddają jej tak wielkiej chwały jak Bogu. Ale w tym przykazaniu nie o to chodzi. Nie wolno mieć bogów OBOK/OPRÓCZ samego Boga Jahwe i nie ma znaczenia to, czy im się oddaje większą, czy mniejszą cześć.

Życzę Ci, aby Bóg dał Ci Swoją odwagę i siłę. Ty wiesz już do czego.

Zielona


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 11:25 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
1. Gdzie masz napisane, że Bóg zakochał się w Marii o której mamy napisane w Biblii?

Bóg miał upodobanie również w wielu innnych, którzy byli mu posłuszni. Przykładowo Bóg posłał anioła ze słowem do Daniela aby mu oznajmić proroctwo gdyż Daniel był bardzo umiłowany w oczach Bozych.


Co oznacza powierzenie urodzenia i wychowania Swojego syna jezeli nie najwyzszy objaw zakochania?

To, ze mialem upodobanie w wielu innych nie oznacza, ze wybralem te jedna, jedyna we wszechswiecie. Moja ukochana zone.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 11:44 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Robaczek2 napisał(a):
Co oznacza powierzenie urodzenia i wychowania Swojego syna jezeli nie najwyzszy objaw zakochania?

Nie pytałem o twoją opinię ale tekst z Biblii na który się nie doczekam gdyż ja wiem i ty wiesz, że takiego nie ma.

Maria ze Słowa Bożego została obdarzona łaską [Łk 1:30]

1. Czy zgadzasz się, że Syn Boży stworzył Marię?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 11:59 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ezer_kenegdo napisał(a):
Żadnemu stworzeniu nie powinniśmy oddawać czci.. (w znaczeniu uwielbienia)

Tak samo jak slowo "posrednik" uwazam za prawdziwe stwierdzenie:

Sa rozne rodzaje posrednictwa i czci. Oczywiscie najwyzsza czesc jest nalezna Bogu w Trojcy Swietej Jedynemu. Jednak Cale Pismo Swiete jest o ludziach. Zycie i czyny niektorych z nich powinnismy rozpamietywac i nasladowac co jest jakas forma czci. Zycie i dzialania innych pokazuja ze sa oni pod wplywem szatana.
Jednym z przykladow gdzie sam Bog nawoluje do oddawania czci czlowiekowi jest Jego przykazanie o ojcu i matce.


Masz okazje opowiedziec sie po stronie Prawdy lub falszu. Co sadzisz o powyzszym stwierdeniu? Czy jest prawdziwe? Tak ---- Nie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 12:03 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
zielona napisał(a):
uwielbienie oddawane Maryji jest czczeniem innego boga oprócz/obok samego Boga Jedynego i Najwyższego

Nie jest i nigdy nie bylo. Nikt nigdzi nie twierdzil, Ze Maryja jest Stworca. Nie wmawiaj sobie i innym klamstw


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 12:11 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
Nie pytałem o twoją opinię ale tekst z Biblii na który się nie doczekam gdyż ja wiem i ty wiesz, że takiego nie ma.

Oczywiscie, ze nie ma ale zostalismy obdarzeni laska wyboru pomiedzy prawda a klamstwem, blogoslawienstwem i przeklenstwem.
wg mnie zdanie:
Powierzenie urodzenia i wychowania Swojego syna jest najwyzszym objawem zakochania
jest prawdziwe. A wedlug Ciebie? Prawda ------ falsz

Wedlug apokryfow radzicami Maryi byli sw Anna i sw Joachim.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 12:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Robaczek2 napisał(a):
wg mnie zdanie:
Powierzenie urodzenia i wychowania Swojego syna jest najwyzszym objawem zakochania
jest prawdziwe. A wedlug Ciebie? Prawda ------ falsz

Oczywiście, że twoje zdanie jest fałszywe.

Czy Bóg zakochał się w Józefie gdyż oddał swojego Syna pod jego opiekę?

Maria znalazła łaskę u Boga. Po raz kolejny dodajesz do Słowa, które będzie Cię sądzić.
Robaczek2 napisał(a):
Wedlug apokryfow radzicami Maryi byli sw Anna i sw Joachim.

Odwołuj się do Słowa Bożego to będziemy mieć konstruktywną rozmowę.

1. Czy zgadzasz się, że Syn Boży stworzył Marię?
Odpowiedz tak czy nie.


zielona napisał(a):
uwielbienie oddawane Maryji jest czczeniem innego boga oprócz/obok samego Boga Jedynego i Najwyższego

Robaczek2 napisał(a):
Nie jest i nigdy nie bylo. Nikt nigdzi nie twierdzil, Ze Maryja jest Stworca. Nie wmawiaj sobie i innym klamstw

Nie ściemnaj. Maryi katolickiej oddaje się cześć Boską. Zdjęcia w tym wątku mówią same za siebie. Jeżeli dla Ciebie palenie kadzideł, robienie figurek i obrazów przed którymi również się klęka, przypisywanie tytułów boskich nie jest oddawaniem czci to jesteś przykładem ZWIEDZENIA.

"Ja, PAN, to jest moje imię, a mojej chwały nie oddam innemu ani mojej czcirzeźbionym posągom." [Iz 42:8]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 1:08 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
Oczywiście, że twoje zdanie jest fałszywe.

Dzieki

Cytuj:
1. Czy zgadzasz się, że Syn Boży stworzył Marię?
Odpowiedz tak czy nie.

Manipulacja.

Cytuj:
Maryi katolickiej oddaje się cześć Boską.]

Klamstwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 1:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Maryi katolickiej oddaje się cześć Boską.]

Klamstwo


Nie, wcale nie kłamstwo. Katolicy zakładają, że Maria jest w stanie odpowiadać na wiele modlitw naraz. Zakładają, że może pośredniczyć między Ojcem człowiekiem. Zakładają, że jest bezgrzeszna. I że została wzięta z ciałem do nieba. Katolicka Maryja uzurpuje sobie atrybuty Jezusa- On może odpowiadać na nasze modlitwy, On jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi, On jako jedyny człowiek nie popełnił żadnego grzechu i On wstąpił do nieba. Ergo- traktujecie Marię jak Boga, bo Jezus jest Bogiem. Słyszałam także, że są zakusy, aby ogłosić Maryję "współodkupcielką", a takie modlitwy do niej, jako współodkupicielki już w wydaniu katolickim słyszałam.

U nas w mieście kiedyś księża obchodzili domy z "cudownym obrazem Mary". Ludzie klękali przed tym obrazem i oddawali mu cześć. Jeśli to nie jest bałwochwalstwem, to ciekawe, jak katolicy bałwochwalstwo definiują.

Poza tym- nie rozumiem, czemu Ci tak zależy, aby "głosić Maryję". W końcu wiara w Jezusa zbawia, i tylko ona.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 2:26 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Owieczka napisał(a):
Nie, wcale nie kłamstwo.
......................
ciekawe, jak katolicy bałwochwalstwo definiują.
...................................
Poza tym- nie rozumiem, czemu Ci tak zależy, aby "głosić Maryję". W końcu wiara w Jezusa zbawia, i tylko ona.


Klamstwo. Chocby ze wzgledu na to ze w Litanii zacytowanej przez naszegoprzyjaciela mowimy "modl sie za nami" podczas gdy w Litaniach np do Najswietszego Imienia Jezus mowimy "zmiluj sie nad nami". Blogoslawienstwo lub przeklenstwo czeka jednego z nas - klamstwo lub nie klamstwo.

Przeczytakj KKK aby poznac dokladna wykladnie. Dla mnie balwochwalstwem jest oddawanie boskiej czci falszywym bostwom typu Zeus, Hera, latajacy potwor spaghetti itp. Rowniez pod balwochwalstwo podciagal bym to co stawiamy czesto na pierwszym miejscu np. pieniadze, seks, alkoholizm, pracoholizm lub wiara w swoja nieomylnosc w decydowaniu co jest dobrem i zlem.

Czesc oddawana Maryi lub Swietym nie jest warunkiem koniecznym zbawienia i nigdy krk do tego nie zmuszal. Jednak tak jak podziwianie pracy zespolowej robaczkow w rodzaju mrowek lub kontemplacja kosmosu prowadzi do Boga tak nasladowanie tych, ktorych sam Bog wybral aby byli jego swiadkami prowadzi do Niego


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 4:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Odpisuję ze względu na innych katolików, którzy mogę się pojawić na tym forum. Robaczek usłyszał już wystarczająco aby zrozumieć, że nie ma wymówki przed świętym Bogiem.

Robaczek2 napisał(a):
Klamstwo. Chocby ze wzgledu na to ze w Litanii zacytowanej przez naszegoprzyjaciela mowimy "modl sie za nami" podczas gdy w Litaniach np do Najswietszego Imienia Jezus mowimy "zmiluj sie nad nami". Blogoslawienstwo lub przeklenstwo czeka jednego z nas - klamstwo lub nie klamstwo.


W litaniach masz zaległości lub celowo mydlisz oczy innym. Przykłądowo w Litani dominikańskiej masz jasno napisaną prośbę do Maryi katolickiej o zmiłowanie.

Litania Dominikańska do Matki Bożej

"Panno, usłysz nas.
Panno, wysłuchaj nas.
Ojca z niebios oblubienico uwielbiona.
Syna Bożego Matko błogosławiona.
Ducha Świętego mocą zapłodniona.
Trójcy Świętej siedzibo niesplamiona, ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI..."
http://www.duchprawdy.com/litania_domin ... _bozej.htm

Litania zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej
wg Jana Pawła II Fatima, 13.05.1991 r.
"I. Matko Odkupiciela ...
Gwiazdo morska, do nieba ścieżko najprościejsza,
Tyś jest przechodnią bramą do raju wiecznego ..."
http://www.sekretariatfatimski.pl/6-jan ... fatimskiej

Kto jest prawdziwą bramą do raju wiecznego jest otwartym tekstem napisane w Biblii:

"Ja jestem drzwiami. Jeśli ktoś wejdzie przeze mnie, będzie zbawiony; wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko." [Jan 10:9]
"Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie." [Jan 14:6]
"I odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem życia. Kto przychodzi do mnie, nie będzie głodny, a kto wierzy we mnie, nigdy nie będzie odczuwał pragnienia." [Jan 6:35]
"Wchodźcie przez ciasną bramę. Szeroka bowiem jest brama i przestronna droga, która prowadzi na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Ciasna bowiem jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują." [Mt 7:13-14]
Robaczek2 napisał(a):
Przeczytakj KKK aby poznac dokladna wykladnie. Dla mnie balwochwalstwem jest oddawanie boskiej czci falszywym bostwom typu Zeus, Hera, latajacy potwor spaghetti itp. Rowniez pod balwochwalstwo podciagal bym to co stawiamy czesto na pierwszym miejscu np. pieniadze, seks, alkoholizm, pracoholizm lub wiara w swoja nieomylnosc w decydowaniu co jest dobrem i zlem.

To robaczek powinien douczyć się KKK oraz Litani.

"Podając się za mądrych, zgłupieli;I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobieństwo obrazu zniszczalnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i gadów. Dlatego też Bóg wydał ich nieczystości przez pożądliwości ich serc, aby hańbili swoje ciała między sobą. Oni to zamienili prawdę Bożą w kłamstwo i czcili stworzenie, i służyli jemu raczej niż Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen." [Rzym 1:22-25]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 02, 2018 7:07 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
służyli jemu raczej niż Stwórcy

Bardzo dziekuje, Pax vobiscum, za fragment litanii, ktory zacytowales. Nie znalem tego. Musze przyznac, ze wybranie jednego fragmentu z dziesiatek istniejacych litanii do roznych Swietych Panskich wskazuje na Twoj wybitny talent. Tylko do czego? Mozna sie spierac jaka byla intencja tego, ktory to opublikowal poniewaz fragment jest stadartowo w czesci w ktorej wspomina sie Ojca, Syna, Ducha i Trojce ale oczywiscie masz racje.
Dziekuje za odnosnik do innej modlitwy. Oczywiscie nigdy nie dosc slow aby chwalic Te, ktora Bog wybral podobnie jak nigdy nie znajde wystarczajacej ilosci slow aby okreslic te ktora kocham.
Nie za bardzo widze sens Twoich cytatow, ktore doskonale znam gdyz wsrod wszystkich wierzacych jakich znam nie spotkalem sie z takimi do ktorych mozna odniesc slowo "raczej" Ale ja nie znam az tylu ludzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL