www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 10:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
robaczek2 napisał(a):
ppajda napisał(a):
No to działaj. Masz zaległości.

Ja??
Jezu, Ty sie tym zajmij.

Dobra, z mojej strony kończę rozmowę. Myślałem, że tutaj nadrobimy braki z wątku o "Ekumeniźmie" - że odpowiadając tutaj na tam zadane pytania i ustosunkowując się do przedstawionych Tobie fragmentów Pisma przemyślisz swoje błędne pozycje, np. odnośnie tzw. "Niepokalanej".

Najwyraźniej się myliłem, kiedy myślałem, że się zreflektujesz. Dlatego na razie wycofuję się z dalszej rozmowy - do czasu, aż podejmiesz się konfrontacji z "zadaniami domowymi" z działu o "Ekumeniźmie".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 10:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Robaczek2 napisał(a):
Ja??
Jezu, Ty sie tym zajmij.

Imienia Pana Jezusa używasz jak ludzie w świecie. Więcej szacunku masz do królowej niebios za którą stoją demony niż do Zbawiciela.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 1:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pax, obawiam się że Robaczek JEST "w świecie" w rozumieniu Janowym. Inaczej nie powoływałby się na Dunsa Szkota, żeby jakkolwiek uzasadnić swoje tezy sprzeczne ze Słowem Bożym.

Robaczku, nie zrzucaj na Pana Jezusa odpowiedzialności za Twoje własne opowieści o "niepokalanej" i inne. Zadano Ci szereg pytań i oczekujemy odpowiedzi na podstawie Pisma Świętego. Takie są tutaj reguły i zgodziłeś się z nimi, co dla wszystkich jest warunkiem rejestracji na tym forum. Zatem twierdzenie, że "Nie stosowanie sie do bzdurnych wymyslow jest cnota" to jest przejaw obłudy z Twojej strony. Trudno to inaczej nazwać.

Ojciec kłamstw i przekrętów cieszy się z takich współpracowników, którzy już na wejściu na forum zgadzają się na regulamin, do którego nie zamierzają się potem stosować. To mówi samo za siebie.

A teraz Ty się zajmij dowodzeniem swoich twierdzeń na podstawie Pisma Świętego. Pan Jezus nie miał z nimi nic wspólnego, więc się tym raczej nie zajmie za Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 1:37 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
"Dziękuję więc temu, [b]który mnie umocnił,.............

Dzieki Pax vobiscum ale nie widze w Twojej wypowiedzi odpowiedzi na moje: "Moze jest ktos na tym forum kto nie jest?"

Dziekuje za Twoja opinie: "Imienia Pana Jezusa używasz jak ludzie w świecie. Więcej szacunku masz do królowej niebios za którą stoją demony niż do Zbawiciela."

Tyle tylko, ze wszyscy znaja "znam owce moje". I tylko Autor tej wypowiedzi bedzie decydowal, czy zespol Biblii Ekumenicznej, Billy Graham, Robaczek2, i wielu innych w roznych tutaj watkach sa Jego przyjaciolmi. proponowal bym nie wchodzic w jego kompetencje. Jezu, Ty sie tym zajmij.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 1:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Pan Jezus nie miał z nimi nic wspólnego, więc się tym raczej nie zajmie za Ciebie.

"znam owce moje" Nie przjmuje sie Twoja opinia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
"Robaczek2 napisał(a):
Dzieki Pax vobiscum ale nie widze w Twojej wypowiedzi odpowiedzi na moje: "Moze jest ktos na tym forum kto nie jest?"

Udzieliłem Tobie odpowiedzi, tylko, że Ty nie czytasz ze zrozumieniem.

Ja nie znam nikogo na tym forum (włączając siebie), który jako jeden z pierwszych prześladował oraz gnebił kościól Jezusa. Tak wiec w tym sensie ja nie jestem pierwszym grzesznikiem o, którym mówił Paweł. Teraz Ty proszę odpowiedz co masz na myśli, że jesteś pierwszym grzesznikiem?
Rownież proszeę Ciebie o ustosunkowane się do słów Pawła w których mówi dość wyraźnie, że jest wiernym sługą godnym naśladowania, majacym czyste sumienie, żyjacym w świętości, sprawiedliwości i nienaganie.

Czy ty również żyjesz tak jak Paweł jako pierwszy grzesznik?
Robaczek napisał(a):
Tyle tylko, ze wszyscy znaja "znam owce moje". I tylko Autor tej wypowiedzi bedzie decydowal, czy zespol Biblii Ekumenicznej, Billy Graham, Robaczek2, i wielu innych w roznych tutaj watkach sa Jego przyjaciolmi. proponowal bym nie wchodzic w jego kompetencje. Jezu, Ty sie tym zajmij.


Gdybyś prawdziwie chciał pomocy Pana Jezusa to byś się modlił w tej sprawie a nie pisał rzekomo do Pana Jezusa na forum. Nie oszukuj siebie, Boga i nas.
Smok Wawelski napisał(a):
Pax, obawiam się że Robaczek JEST "w świecie" w rozumieniu Janowym. Inaczej nie powoływałby się na Dunsa Szkota, żeby jakkolwiek uzasadnić swoje tezy sprzeczne ze Słowem Bożym.

Bracie, wiem, że Robaczek jest w świecie. Chciałem aby sam zobaczył, że jego wypowiedzi są takie jak u ludzi nieznajacych Pana. Z każdym wpisem widać to wyraźnej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Ojciec kłamstw i przekrętów cieszy się z takich współpracowników, którzy.

napisali: "A jakbyście nie widzieli, to zbawienie w katolicyzmie otrzymuje się "za darmo". Wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi i ewentualnie przejść przez Drzwi Święte w Rzymie'


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
Teraz Ty proszę odpowiedz co masz na myśli, że jesteś pierwszym grzesznikiem......................

żyjacym w świętości, sprawiedliwości i nienaganie.

Jestem grzesznikiem. Niekoniecznie pierwszym bo ten tytul przypisuje sobie Pawel.
Mozesz podac cytat "zyjacym ....." Bo jakos nie zauwazylem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Robaczek2 napisał(a):
Jestem grzesznikiem...

Właśnie z tego powodu w imieniu Pana Jezusa nawołujemy Ciebie do upamiętania.
Gdyż póki co Pan nie wysłuchuje Twoich modlitw. Jan 9:31, Iz 59:2, Jk 4:6, 1 Pt 5:5

Robaczek2 napisał(a):
Mozesz podac cytat "zyjacym ....." Bo jakos nie zauwazylem.

???

Robaczek2 napisał(a):
napisali: "A jakbyście nie widzieli, to zbawienie w katolicyzmie otrzymuje się "za darmo". Wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi i ewentualnie przejść przez Drzwi Święte w Rzymie'

W katolicyźmie nie otrzymuje się zbawienia! Tylko u Pana Jezusa, dlatego musisz zmienić myślenie jeżeli chcesz narodzić się na nowo i byc prawdziwie oczyszczonym z grzechów. Nauka katolicyzmu jest Herezją w kwestii zbawienia. Nie pisz, że zbawienie oferowane przez Katolicyzm jest za darmo gdy w następnym zdaniu piszesz jak sobie na nie zarobić.

„Kościół naucza, że dla wierzących sakramenty Nowego Przymierza są konieczne do zbawienia...” KKK 1129


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
"znam owce moje" Nie przjmuje sie Twoja opinia.
Moją opinią nie musisz się przejmować. Przejmij się opinią Pana Boga:

"Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką" Obj. 21:8]

Kłamałeś już wtedy, gdy potwierdzałeś zgodę na respektowanie regulaminu forum. Do czego sam się przyznajesz. I nawet Ci nie wstyd. Nie będę się wdawał w "pyskówki" z Tobą i przerzucał opiniami. Ojciec kłamstwa jest jeden, również zna swoje "owce" i każe im kłamać, robić uniki, powoływać się na ludzkie filozofie i stosować cały arsenał środków, żeby zwodzić wierzących Słowu Bożemu.

"Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je. Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna. A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota" [Obj. 22:14-17]

A tak poza tym, to każdy, kto jest owcą Pana Jezusa, wie o tym i postępuje w prawdzie, do jest tego dowodem. Więc możesz sobie darować katolickie opowieści o tym, że "tylko Pan wie". Po owocach ich poznacie.

"A teraz, dzieci, trwajcie w nim, abyśmy, gdy się objawi, mogli śmiało stanąć przed nim i nie zostali zawstydzeni przy przyjściu jego. Jeżeli wiecie, że jest sprawiedliwy, wiedzcie też, że każdy, kto postępuje sprawiedliwie, z niego się narodził" [I Jana 2:28-29]

Obyś się upamiętał, narodził na nowo z Ducha i wszedł do Królestwa Bożego. Może po to wszedłeś na to forum, choć najwyraźniej miałeś inne zamiary. Koniec z mojej strony, dopóki nie zaczniesz uczciwie dyskutować zgodnie z zasadami tu panującymi.

Pax napisał(a):
Nie pisz, że zbawienie oferowane przez Katolicyzm jest za darmo gdy w następnym zdaniu piszesz jak sobie na nie zarobić.
Pax, Robaczek prawdopodobnie w swojej przewrotności zacytował moje słowa, gdzie napisałem "za darmo" W CUDZYSŁOWIU, żeby pokazać że "darmowość" w katolicyzmie oznacza sakramenty i odpusty czyli uczynki wymagające pośrednictwa ludzkich "kapłanów".


Ostatnio edytowano Śr mar 21, 2018 2:57 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ale nie dawajmy się wciągać w kolejne dyskusje z Robaczkiem, dopóki nie odpowie na podstawie Pisma Świętego na pytania zadane wcześniej. On stosuje dobrze znaną taktykę udawania, że zapomniał i mnożenia kolejnych wątków, byle tylko uciec od niewygodnych tematów. A potem już wszyscy zapomną o nim jako "rycerzu niepokalanej". I będzie pochłaniał nasz czas i energię na bezproduktywne przepychanki. Przecież diabłu właśnie o to chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Smok Wawelski napisał(a):
Pax, Robaczek prawdopodobnie w swojej przewrotności zacytował moje słowa, gdzie napisałem "za darmo" W CUDZYSŁOWIU, żeby pokazać że "darmowość" w katolicyzmie oznacza sakramenty i odpusty czyli uczynki wymagające pośrednictwa ludzkich "kapłanów".

Smok Wawelki napisał(a):
Ale nie dawajmy się wciągać w kolejne dyskusje z Robaczkiem, dopóki nie odpowie na podstawie Pisma Świętego na pytania zadane wcześniej. On stosuje dobrze znaną taktykę udawania, że zapomniał i mnożenia kolejnych wątków, byle tylko uciec od niewygodnych tematów. A potem już wszyscy zapomną o nim jako "rycerzu niepokalanej". I będzie pochłaniał nasz czas i energię na bezproduktywne przepychanki. Przecież diabłu właśnie o to chodzi.

Dziękuje za sprostowanie i poucznie. Poczekamy na odpowiedzi Robaczka.

Do Robaczka,

Prosze zignoruj moje ostatnie zdanie do Ciebie. Również proszę następnym razem podaj źródło cytatów.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 6:01 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
Robaczek2 napisał(a):
Mozesz podac cytat "zyjacym ....." Bo jakos nie zauwazylem.


???

Jakos nie znam slow Pawla gdy mowi ze ... jest zyjacym w swietosci, sprawiedliwosci i nienagannie'
Wszak napisales:
"Rownież proszeę Ciebie o ustosunkowane się do słów Pawła w których mówi dość wyraźnie, że jest wiernym sługą godnym naśladowania, majacym czyste sumienie, żyjacym w świętości, sprawiedliwości i nienaganie."
Czy moglbys mi podac cytat, prosze?

Rowniez jestem taki tepy, ze nie widze gdzie "Udzieliłem Tobie odpowiedzi, tylko, że Ty nie czytasz ze zrozumieniem"
Pytanie jest proste:
Moze jest ktos na tym forum kto nie jest? (grzesznikiem) bo o tym jest mowa w wypowiedzi Pawla. Pawel jest, ja jestem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 6:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Obyś się upamiętał, narodził na nowo z Ducha i wszedł do Królestwa Bożego.

Alez z przyjemnoscia. Na razie widze ze sklamales o spowiedzi i o drzwiach swietych bo doskonale wiesz ze sa warunki dobrej spowiedzi i wymog bycia w lasce uswiecajacej. Zatem poniewaz wprowadzasz blad swoich wielbicieli slowa Twoje o upamietaniu itd musze traktowac jako oblude.
"biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie."

Widze, ze Duch Swiety dziala bo juz zauwazylem efekt, ze nie grzesznicy opracowywali tlumaczenie ekumeniczne lecz grzesznicy i swieci.

Dzieci w szkolach sie ucza, ze warunkami dobrej spowiedzi sa:
1. Rachunek sumienia
2. Żal za grzechy
3. Mocne postanowienie poprawy
4. Szczera spowiedź
5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu.
A jakby się pytali, które przykazanie jest najważniejsze to 2, ponieważ bez niego spowiedź jest nieważna!

I o tym, czy sie zaluje, postanawia poprawe i szczerze spowiada decyduje Bog a nie ksiadz lub penitent. Jest to zatem wymiar duchowy a nie magia, ktora wmawiasz swoim wielbicielom.
Oczywiscie sakrament spowiedzi jest oparty na "komu odpuscicie ..." co wszyscy znaja.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 6:44 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Pax vobiscum napisał(a):
Prosze zignoruj moje ostatnie zdanie do Ciebie. Również proszę następnym razem podaj źródło cytatów.

Dobra. Mam pytanie:
Czy to sumienie Cie ruszylo, ze prosisz o zignorowanie cytatu, ktory wyrwany z kontekstu oznacza zaprzeczenie tego co dal Kosciolowi Chrystus? Jezeli to sumienie to chwala Panu.


Chociazby poprzednie zdanie: "W chwili, gdy sakrament jest celebrowany zgodnie z intencją Kościoła, moc
Chrystusa i Jego Ducha działa w nim i przez niego, niezależnie od osobistej świętości
szafarza. Skutki sakramentów zależą jednak także od dyspozycji tego, kto je przyjmuje"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL