www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 4:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 4:33 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Tutaj (i TYLKO tutaj) Robaczek będzie mógł dyskutować do woli pod warunkiem, że będzie się jednak stosował do regulaminu forum, który zaakceptował. Jeśli nie będzie się stosował, to jego konto zostanie zablokowane, a potem usunięte.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 4:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Robaczku2, podczas pisania dla Ciebie odpowiedzi w wątku "Ekumenizm" zauważyłem, że admin już utworzył dla Ciebie osobny wątek. Poniżej moja odpowiedź, którą przed tym napisałem.

-----------------

robaczek2 napisał(a):
ppajda napisał(a):
W porządku. Zatem weźmy pierwszy, lepszy przykład z brzegu:
........................ Czy to zamierzone?

To nie na temat ale zdajesz sobie chyba sprawe z tego, ze nikt nigdy nie twierdzil, ze krk i papieze zawsze mieli racje. Nawet wsrod zalozycieli jeden byl zdrajca, drugi klamca a reszta tchorzami. Stad:
1) inkwizycja i dostep do Biblii to rzeczy zlozone i jezeli chcesz aby Cie brac powaznie staraj sie unikac argumentow z propagandowych ulotek
2) zamierzone poniewaz zarzucanie "biblie tlumacza grzesznicy" jest dla mnie stawianiem sie w roli Boga.
Jezeli Ty lub jakikolwiek inny guru uwaza sie za bezgrzesznego to dla mnie jest to tylko oznaka:
a) glupoty, lub/i
b) pychy

Robaczku2, ponieważ nie rozumiesz, co do Ciebie jest pisane, wychodzą Ci takie bezpodstawne założenia, jak to, że "ja lub jakikolwiek inny guru" uważamy siebie za bezgrzesznych. Jeśli nie rozumiesz tego, co jest pisane, to dopytaj, zamiast tak błędnie wnioskować. We wszystkim, co pisałem, ustosunkowałem się do twoich wypowiedzi zgodnie z regulaminem Forum, który obowiązuje wszystkich tutaj piszących, włącznie z Tobą. Jeśli chcesz, aby Cię brać poważnie, przestań zachowywać się jak osoba niedojrzała, skończ z zarzucaniem bluźnierstw i zacznij w końcu:
- odnosić się do poszczególnych argumentów adwersarzy (tak się w rzeczowej dyskusji powinno robić), zamiast je pomijać
- odnosić się na podstawie Pisma Świętego (w liczbie 66 ksiąg, bez ksiąg deuterokanonicznych!)
- pytać, jeśli czegoś nie rozumiesz i sam odnosić się do zadanych Ci pytań.

Powyższe punkty są słuszne i rozsądne. Na dodatek znajdują się w regulaminie, który w ramach rejestracji na forum zaakceptowałeś. Masz wiele do nadrobienia w tej kwestii, także działaj, póki jeszcze za notoryczne łamanie regulaminu Cię nie wyłączono.

Uprzejmie przypominam, że na odpowiedzi czekają liczne posty z wątku "Ekumenizm".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 5:31 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ppajda napisał(a):
Poniżej moja odpowiedź, którą przed tym napisałem.

Dzieki bardzo. Rowniez dzieki bardzo Admin za utworzenie watku specjalnie dla mnie. Czuje sie zaszczycony.
Niezaleznie od tego, ze ostatnio zabralem glos w watku o ekumenizmie, co jest tym o czym mowil Jezus w Modlitwie Arcykaplanskiej i co calym sercem popieram, szczegolna uwage zwrocilem na Twoje "biblie tlumacza grzesznicy". Oczywiscie to jest prawda ale uwazam, ze Twoja wypowiedz jest nie na miejscu gdyz nie masz zadnego prawa aby oceniac innych. Chyba ze rozmawiam z Bogiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 6:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Wyjaśniłem Ci, dlaczego tak napisałem: Wszyscy zgrzeszyli i są w swojej naturalnej kondycji Grzesznikami. Natomiast od momentu, w którym narodzą się na nowo, są Świętymi Boga żywego. Dlatego Paweł może napisać do żyjących ludzi i nazwać ich Świętymi. Robi tak licznie w swoich listach. Możesz sprawdzić, czy mówię prawdę.

"Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga." (Jana 1:12-13)

Słowo Boże w wielu miejscach podaje wewnętrzne i zewnętrzne oznaki nowych narodzin. M.in. idzie za nimi porzucenie bałwochwalstwa - owocu ciała -, które jest jednym z owoców życia Bożego w dziecku Bożym (Ef. 5:5, Gal. 5:20), czyli w Świętym.

Ponieważ wielu z tłumaczy uczestniczących w tłumaczeniu Biblii Ekumenicznej uprawia czynne bałwochwalstwo - np. modląc się do zmarłych, a nawet adorując ich - stwierdzam, że nie są oni Świętymi, lecz nadal Grzesznikami.

Podsumowując: bywa, że Święci tłumaczą Biblię. Bywa, że Grzesznicy tłumaczą Biblię. Natomiast w przypadku Biblii Ekumenicznej mamy mieszankę: Święci wraz z Grzesznikami tłumaczyli razem.

Czy teraz zrozumiale? Jeśli czegoś nie zrozumiałeś, to dopytaj.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 6:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ppajda napisał(a):
Natomiast w przypadku Biblii Ekumenicznej mamy mieszankę: Święci wraz z Grzesznikami tłumaczyli razem.
To co innego.
Zeby kontunuowac nsza pogawedke zwroce uwage na nieco inne rozumienie slowa - swiety, widoczne u sw. Pawla. Moim zdaniem zwrot ten odnosil sie do wszystkich czlonkow danego zgromadzenia i nie wskazywal na moralna ocene adresatow. W przeciwnym razie po co by im byly te wszystkie wskazowki skoro oni byli tacy Swieci. Pozwole sobie przerobic Twoje: Święci wraz z Grzesznikami byli adresatami listow w Rzymie, Koryncie, Efezie itd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 7:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
robaczek2 napisał(a):
ppajda napisał(a):
Natomiast w przypadku Biblii Ekumenicznej mamy mieszankę: Święci wraz z Grzesznikami tłumaczyli razem.
To co innego.
Zeby kontunuowac nsza pogawedke zwroce uwage na nieco inne rozumienie slowa - swiety, widoczne u sw. Pawla. Moim zdaniem zwrot ten odnosil sie do wszystkich czlonkow danego zgromadzenia i nie wskazywal na moralna ocene adresatow. W przeciwnym razie po co by im byly te wszystkie wskazowki skoro oni byli tacy Swieci. Pozwole sobie przerobic Twoje: Święci wraz z Grzesznikami byli adresatami listow w Rzymie, Koryncie, Efezie itd.

Gdybyś miał rację, Paweł adresował by swoje listy mniej więcej tak: Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, do świętych i grzeszników w Efezie. Ale tak nie robi: "Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, do świętych w Efezie" (Ef. 1:1).

Tak samo jest z adresatami listów do Rzymian, Koryntian itp. Sprawdź w Biblii, czy jest tak, jak piszę.

To nie tylko kwestia "oceny moralnej adresatów", ale stwierdzenie statusu: są już Świętymi - bo stali się dziećmi Bożymi w momencie nowych narodzin z Ducha Świętego. On zamieszkał w nich.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 7:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ppajda napisał(a):
Tak samo jest z adresatami listów do Rzymian, Koryntian itp. Sprawdź w Biblii, czy jest tak, jak piszę.
Napisalem: "Moim zdaniem zwrot ten odnosil sie do wszystkich czlonkow danego zgromadzenia i nie wskazywal na moralna ocene adresatow."
Czy uwazasz to zdanie za falszywe/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 7:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
robaczek2 napisał(a):
ppajda napisał(a):
Tak samo jest z adresatami listów do Rzymian, Koryntian itp. Sprawdź w Biblii, czy jest tak, jak piszę.
Napisalem: "Moim zdaniem zwrot ten odnosil sie do wszystkich czlonkow danego zgromadzenia i nie wskazywal na moralna ocene adresatow."
Czy uwazasz to zdanie za falszywe/

Tak, ponieważ Pismo o tym mówi, że ich życie doznało nawet więcej, niż moralnej zmiany:

"Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą. *A takimi niektórzy z was byli*; aleście obmyci, uświęceni, i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego." (1.Kor. 6:9-11)

Tacy niektórzy z nich BYLI, ale to się zmieniło. Bo są obmyci i UŚWIĘCENI - praktycznie, a nie tylko na papierze. I - jak widać pod koniec wersetu - stało się to "w Duchu Boga naszego", czyli w Duchu Świętym.

I teraz uwaga: powyżej na początku cytowanego fragmentu czytasz o tych, którzy nie odziedziczą Królestwa Bożego. A zobacz, kto tam wejdzie:

"Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego." (Jana 3:5)

Wejdą tylko ci, którzy narodzili się na nowo z Ducha Świętego. I koło się zamyka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 7:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ppajda napisał(a):
Tak

Dzieki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 8:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Zeby bylo biblijnie. Pawel przyznaje: "Jezus przyszedł na świat zbawić grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy"
Przyznam sie, ze ja tez jestem.

Moze jest ktos na tym forum kto nie jest?
Tak pytam z ciekawosci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 8:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
robaczek2 napisał(a):
ppajda napisał(a):
Tak

Dzieki
Zdaje mi się, że nie zrozumiałeś: Paweł pisząc "do Świętych" stwierdził ich status (byli Grzesznikami, ale teraz już nimi nie są; są Świętymi) i ich stan (żyją życiem świętym, dlatego Paweł pisze, że "tacy niektórzy z was BYLI" - czas przeszły).

Proszę odnieś się do fragmentów Pisma, które zacytowałem. Masz jeszcze ponadto zaległości: w dziale "Ekumenizm" zadano Ci przykładowo pytania z podaniem fragmentów Pisma Świętego, na które nie odpowiedziałeś (Po co Maria złożyła ofiarę w świątyni po urodzeniu Jezusa, skoro nie zgrzeszyła? Dlaczego nazywa Boga swoim Zbawicielem, skoro nie zgrzeszyła? Itd.). Uprzejmie przypominam, że te pytania nie wyparowały. One nadal tam są i powinieneś na nie tutaj odpowiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 8:29 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ppajda napisał(a):
Paweł pisząc "do Świętych" stwierdził ich status (byli Grzesznikami, ale teraz już nimi nie są.

Wydaje mi sie, ze zdanie ktore napisalem jest jasne. Twoja odpowiedz rowniez. Zatem nie mamy o czym rozmawiac.
Mam zastrzezenia do Twojego powyzszego stwierdzenia. Uwazam, ze tylko Bog jest w stanie "stwierdził ich status".
Przepraszam ale moze nie rozdrabniajmy sie. Moze na razie bardziej o ekumenizmie. Chociaz zeszlo nam sie na grzeszni - swieci.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 8:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
robaczek2 napisał(a):
ppajda napisał(a):
Paweł pisząc "do Świętych" stwierdził ich status (byli Grzesznikami, ale teraz już nimi nie są.

Wydaje mi sie, ze zdanie ktore napisalem jest jasne. Twoja odpowiedz rowniez. Zatem nie mamy o czym rozmawiac.
Mam zastrzezenia do Twojego powyzszego stwierdzenia. Uwazam, ze tylko Bog jest w stanie "stwierdził ich status".
Przepraszam ale moze nie rozdrabniajmy sie. Moze na razie bardziej o ekumenizmie. Chociaz zeszlo nam sie na grzeszni - swieci.
No to działaj. Masz zaległości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 9:37 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
ppajda napisał(a):
No to działaj. Masz zaległości.

Ja??
Jezu, Ty sie tym zajmij.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 10:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
robaczek2 napisał(a):
Zeby bylo biblijnie. Pawel przyznaje: "Jezus przyszedł na świat zbawić grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy"
Przyznam sie, ze ja tez jestem.

Moze jest ktos na tym forum kto nie jest?
Tak pytam z ciekawosci.

"Dziękuję więc temu, który mnie umocnił, Chrystusowi Jezusowi, naszemu Panu, że uznał mnie za wiernego, przeznaczając mnie do posługi; Mnie, który przedtem byłem bluźniercą, prześladowcą i gnębicielem, ale dostąpiłem miłosierdzia, bo czyniłem to nieświadomie, w niewierze. A łaska naszego Pana stała się bardzo obfita wraz z wiarą i miłością, która jest w Chrystusie Jezusie.Wiarygodne to słowa i godne całkowitego przyjęcia, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy(G4413 - prōtos). Lecz dostąpiłem miłosierdzia po to, aby we mnie pierwszym Jezus Chrystus okazał wszelką cierpliwość jako przykład dla tych, którzy mają w niego uwierzyć ku życiu wiecznemu" 1 Tym 1:12-16

G4413 - prōtos - https://www.blueletterbible.org/lang/le ... 4413&t=KJV

Paweł ewidentnie odnosi się do tego co czynił zanim poznał Pana. Wystarczy przeczytać w kontekście.

Apostoł odnosząc się do starego życia jest jednym z pierwszych (protos) grzeszników prześladujących kościół lecz dzięki Jezusowi Chrystusowi jest świętym, wybranym sługą aby na nim pierwszym Jezus Chrystus okazał wszelką cierpliwość jako przykład dla tych co mają w niego uwierzyć ku życiu wiecznemu.

Paweł gdy uwierzył w Jezusa został całkowicie przemieniony, przestał być bluźniercą, prześladowcą i gnębicielem kościoła. Sami apostołowie zostali przekonani, że Paweł już nie jest tym Saulem co za starego życia.

Robaczku, ty nie prześladowałeś kościoła jako pierwszy więc dlaczego powtarzasz te słowa za Pawłem? Czy jesteś wstanie przypisać sobie również te słowa, które zacytuje poniżej?

"Bądźcie moimi naśladowcami, jak i ja jestem naśladowcą Chrystusa." 1 Kor 11:1

"I trudzimy się, pracując własnymi rękami. Gdy nas znieważają – błogosławimy, gdy nas prześladują – znosimy" 1 Kor 4:12
"Gdy nam złorzeczą – modlimy się za nich. Staliśmy się jak śmiecie tego świata, jak odpadki u wszystkich, aż do tej chwili. 1 Kor 4:13"
"Proszę was więc, bądźcie moimi naśladowcami." 1 Kor 4:16

"Wy i Bóg jesteście świadkami, że zachowywaliśmy się w świętości, w sprawiedliwości i nienagannie pośród was, którzy wierzycie. Wiecie bowiem, że każdego z was, jak ojciec swoje dzieci, zachęcaliśmy i pocieszaliśmy, i zaklinaliśmy; Abyście postępowali w sposób godny Boga, który was powołał do swego królestwa i chwały. 1 Tes 2:10-12

Bądźcie, bracia, wszyscy razem moimi naśladowcami i przypatrujcie się tym, którzy postępują według wzoru, jaki w nas macie. Wielu bowiem, o których wam często mówiłem, postępuje inaczej, a teraz nawet z płaczem mówię, że są wrogami krzyża Chrystusa. Ich końcem jest zatracenie, ich Bogiem jest brzuch, a ich chwała jest w hańbie; myślą oni o tym, co ziemskie. Flp 3:17-19

"Paweł, patrząc uważnie na Radę, powiedział: Mężowie bracia, aż do dziś żyłem przed Bogiem z zupełnie czystym sumieniem." Dz 23:1

Mając nadzieję w Bogu, że będzie zmartwychwstanie, którego i oni oczekują, zarówno sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych.I sam się usilnie staram, aby zawsze mieć sumienie bez skazy wobec Boga i ludzi. Dz Ap 24:15-16


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL