www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 15, 2014 12:44 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Owieczka napisał(a):
Więc odpowiedz mi na pytanie- czy człowiek całe życie z powodu biedy odżywiający się nieokologicznie będzie zbawiony, czy nie?

Złe odżywianie się (zły nawyk żywieniowy i długotrwałe spożywanie żywności konwencjonalnej i przetworzonej) jest wyrazem nieprzestrzegania zasad zdrowia.

Owieczko, czemu polegasz na tanim przemyśle? Skąd wiesz, że przyroda jest droga i tylko dla bogatych? Tu masz silną wolę prosić Boga, a otrzymasz od Niego obfite dary natury. Nie chcesz? Albo wątpisz, że Bóg pomoże ci?

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Herkules po prostu przyszedł pochwalic się na forum majątkiem i ze go stac na drogie jedzenie ekologiczne. Albo przyszedl zareklamowac firme szwagra.... ciotki.... własną.... Mysli, ze powiekszy majątek....
Ja chętnie skorzystam z zywnosci ekologicznej, pod warunkiem, ze pomidorki beda kosztowac 4 zl za kilogram. Czekam Herkules na dostawe, jak takie masz to odezwij sie na priva. Na głowe nie upadlam, żeby kupowac po 20 zł za kilogram....

A w ogóle chyba doprasza sie o ogródek.... oczywiscie ekologiczny, a jakiż by inaczej.... :mrgreen:

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 1:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Sprawdziłam Herkulesie ceny żywoności ekologicznej. Pomijając już fakt, że te artykuły są trudno dostępne, to ceny za taką żywność przekraczają ceny żywności ogólnie dostępnej nawet kilkakrotnie. Dzisiaj większość z nas nie hoduje własnych warzyw, nie zasiewa pola ani nie ma własnych świnek. Zatem MUSIMY kupować zywność gotową.

Biorąc to pod uwagę, ponawiam moje pytanie( a wystarczy na nie odpowiedzieć TAK lub NIE)- czy człowiek, którego NIE STAĆ na żywność ekologiczną, zatem żywi się w "niezdrowy"(wg Ciebie) sposób NIE BĘDZIE ZBAWIONY( skoro trwa w grzechu)?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 3:38 pm 
Herkules napisał(a):
Owieczko, czemu polegasz na tanim przemyśle? Skąd wiesz, że przyroda jest droga i tylko dla bogatych? Tu masz silną wolę prosić Boga, a otrzymasz od Niego obfite dary natury. Nie chcesz? Albo wątpisz, że Bóg pomoże ci?

To wszystko, co Herkules pisze o jedzeniu tyczy się także innych produktów "taniego przemysłu". Co prócz jedzenia bliskie ciału? Koszula. Jeśli Herkules jest tak konsekwentny mam nadzieję, że nie nosi ubrań ze sztucznie farbowanych materiałów (szczególnie czarna farba może być rakotwórcza) i w szafie ma tylko odzienie wykonane z tkanin z ekologicznych upraw. Na pewno zwraca też baczną uwagę na to, z czego wyprodukowane są jego buty i nie nosi byle czego. Do pracy nie chodzi na pewno w łapciach z łyka, lecz musi się dopasować do dress code, więc wydaje spore sumy na odpowiednie obuwie.
Na pewno też wie wszystko o oddziaływaniu różnych fal produkowanych przez urządzenia taniego przemysłu na organizm człowieka. Komórki, komputery, mikrofalówki - żeby daleko nie szukać.
Konsekwencja wymagałaby też niekorzystanie z wyrobów, które zanieczyszczają planetę, bo się nie rozkładają. Dlaczego dbać tylko o siebie - człowiek powinien być odpowiedzialny za swoje środowisko.
A energia? Tylko pochodzenia naturalnego, prawda?
A transport? Czy spaliny nie są trujące? Czym Herkules jeździ do pracy, na urlop, do znajomych?
Edit: Zapomniałam o kosmetykach! Jak mogłam... Dezodoranty (uwaga na aluminium), kremy (uwaga na całą listę Mendelejewa), pasta do zębów (uwaga na fluor), mydło (tylko szare, ekologiczne)...

Może Herkules dyktuje swoje posty osobistemu sekretarzowi, który przybywa do jego szałasu pośrodku dziewiczej puszczy.

Czemu ograniczać wszystko tylko do jedzenia?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 4:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Hanneli napisał(a):
Może Herkules dyktuje swoje posty osobistemu sekretarzowi, który przybywa do jego szałasu pośrodku dziewiczej puszczy.


No na pewno, bo sam przeciez nie siada przed monitorem, zeby nie psuc wzroku :D W ogole sie dziwie, ze w taki sposob kontaktuje sie ze swiatem, a nie w sposob "naturalny" - przez chodzenie wlasnymi nogami i rozmowy buzią... No ale poza szałasem powietrze może być skażone, lepiej nie wychodzic...

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 5:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Wyłączam się.Herkulesie - jakiekolwiek są Twoje motywy nie życzę Ci aby w Twojej pustelni dopadł Cię ból zęba.
Branie czy nie branie tabletek nic nie znaczy.To Twój wybór.Nie wolno osądzać nikogo z powodu jedzenia czy leczenia się.
To sprawa między Tobą a Bogiem.
A Ty stworzyłeś religie.Sam się więzisz.Po co?
Aaaa jakiś rok temu kilka osób umarło po zjedzeniu kiełków z upraw ekologicznych.To było w Niemczech.Myśle,że można jeszcze znaleźć gdzieś w sieci.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 7:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Owieczka napisał(a):
Sprawdziłam Herkulesie ceny żywoności ekologicznej. Pomijając już fakt, że te artykuły są trudno dostępne, to ceny za taką żywność przekraczają ceny żywności ogólnie dostępnej nawet kilkakrotnie. Dzisiaj większość z nas nie hoduje własnych warzyw, nie zasiewa pola ani nie ma własnych świnek. Zatem MUSIMY kupować zywność gotową.

Bóg zabrał nam i naszym przodkom dostęp do żywności ekologicznej, czystej wody czy naturalnego odzienia. Używa wszelkiego taniego przemysłu do cichego ludobójstwa dokonanego na narodach Europy i Ameryki. Za co? Za nieposłuszeństwo i niewiarę naszych przodków. Popatrzmy na śmiertelne żniwo chorób cywilizacyjnych w obu kontynentach. Międzynarodowym korporacjom żywnościowym (np. Monsanto) udało się przejąć kontrolę nad naszym życiem, czyli polskich konsumentów, którzy w większości zostali pozbawieni niezależności żywnościowej i dostępu do żywności ekologicznej, a zmuszeni do zakupywania żywności konwencjonalnej i genetycznie modyfikowanej. To jest smutna wiadomość.

Jak mamy uniknąć kary Bożej? To zróbmy - nie zaniedbujmy naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Kołatajmy, a Bóg otworzy nam dostęp do darów natury (np. żywności ekologicznej czy czystej wody). Nie pomyślałaś?

Cytuj:
Biorąc to pod uwagę, ponawiam moje pytanie( a wystarczy na nie odpowiedzieć TAK lub NIE)- czy człowiek, którego NIE STAĆ na żywność ekologiczną, zatem żywi się w "niezdrowy"(wg Ciebie) sposób NIE BĘDZIE ZBAWIONY( skoro trwa w grzechu)?

Owieczko, ja nie lubię Twojego pytania, bo pytanie o zbawieniu jest nachalną cechą chrześcijan ewangelicznych. Czy sabat ma związek z zbawieniem? Czy zdrowie ma związek z zbawieniem? Czy wiedza o kosmosie ma związek z zbawieniem?

Odmowa lub niechęć przestrzegania zasad zdrowia nie jest wolą Boga! Jeśli działamy wbrew woli Boga, to idziemy na nasze własne zniszczenie, czyli samookaleczenie! Bo żywa istota ludzka jest cudowną inteligentną maszyną biologiczną Stwórcy, Niebieskiego Projektanta, której nie należy zniszczyć, lecz chronić i szanować. Chwalmy Boga za to, że stworzył nas do życia w harmonii z przyrodą.

Serdecznie pozdrawiam :-)
Herkules


Ostatnio edytowano So mar 15, 2014 7:40 pm przez Herkules, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 7:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Herkules napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Tak było kiedyś, kiedy Bóg dał starożytnemu Izraelowi Prawo Mojżeszowe, które posiada około 613 przykazań i przepisów. Ich przestrzeganie było warunkiem utrzymywania starożytnego Izraela pod Starym Przymierzem w dobrej kondycji zdrowotnej:

"Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz" [II Mojż. 15:26]

Mam do Ciebie 4 pytania:

1. Czy jesteś Izraelitą według ciała?
2. Czy jesteś pod Starym Przymierzem?
3. Czy przestrzegasz wszystkich 613 przykazań i przepisów Prawa?
4. Który mamy dzisiaj rok i dlaczego?
Nie odpowiem na Twoje pytania.
Herkulesie, notoryczne unikanie odpowiedzi na pytania adwersarzy jest niezgodne z regulaminem tutejszego forum. Jesteś coraz bliżej swojego ekologicznego ogródka. Uprzedzam Cię lojalnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 7:53 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Smoku, jak wyżej napisałem, że nie odpowiem na Twoje pytania. Znam odpowiedź (częściową), ale stanowczo nie odpowiem. Gdybym odpowiedział, to byście wciągnęli mnie w wieczną dysputę i zabrali mi dużo czasu. Dlatego moja dyskusja z wami na dużym forum nie jest moim interesem i priorytetem w codziennym porządku.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 8:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Herkulesie- unikasz odpowiedzi na moje pytanie.
Stwierdziłeś parę postów wyżej, ze niezdrowe odżywianie się to GRZECH. A przecież trwanie w grzechu powoduje utratę Bożej łaski, czyli utratę ZBAWIENIA.
To samo dotyczyłybo i przestrzegania sabatu( jeśli byłoby to łamaniem Bożego przykazania, to jest to ewidentnie grzech i osoby nie świętujące "soboty" oczywiście też traciłyby swoje zbawienie!).
Cytuj:
Jeśli działamy wbrew woli Boga, to idziemy na nasze własne zniszczenie, czyli samookaleczenie!

A ja czytam w Biblii, że zapłatą za grzech jest śmierć. I że ludzie, którzy grzeszą i nie chcą się upamiętać, kończą w piekle. A Ty twierdzisz, że narażają się jedynie na samookaleczenie. To jak?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 8:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Herkules napisał(a):
Gdybym odpowiedział, to byście wciągnęli mnie w wieczną dysputę i zabrali mi dużo czasu.


I vice versa. Probujesz wciagac nas.

Ze zwykłej ekologii zrobiles ideologiczne monstrum, którym straszysz, odbierajac niemal zbawienie tym, ktorzy nie wyznaja tej religii.

Cytuj:
Dlatego moja dyskusja z wami na dużym forum nie jest moim interesem i priorytetem w codziennym porządku.


I tego sie trzymaj :-)

_________________
Poznanie nadyma.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:00 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Owieczko! Czy to, że poddajemy nasz organizm działaniom chorobotwórczym i że oddajemy nasze zdrowie na zniszczenie, podoba się Bogu? Nie.

Niechęć przestrzegania zasad zdrowia (celowe zaniedbanie zdrowia) jest oczywistym grzechem. Samookaleczenie (cielesne i psychiczne) jest przyrównane do własnego biczowania jak w średniowieczu.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:06 pm 
Offline

Dołączył(a): N mar 19, 2006 2:31 pm
Posty: 245
Lokalizacja: Gubin
Cytuj:
Herkules napisał(a):
Gdybym odpowiedział, to byście wciągnęli mnie w wieczną dysputę i zabrali mi dużo czasu.

Ze zwykłej ekologii zrobiles ideologiczne monstrum, którym straszysz, odbierajac niemal zbawienie tym, ktorzy nie wyznaja tej religii.

Co do mojej dysputy, to nie na temat żywności ekologicznej, lecz tego, o co pytał mnie Smok.

Pozdrawiam :-)
Herkules


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 15, 2014 9:11 pm 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): Cz mar 24, 2005 10:56 pm
Posty: 212
Herkulesie, utworzyłem specjalnie dla Ciebie ekologiczny "ogródek" w Archiwum. Od tej pory możesz się wypowiadać wyłącznie tam. Każde wyjście poza "ogródek" będzie skutkować blokadą Twojego konta.

Edit:

Ogródek został połączony z wątkiem "Czy warto współpracować z firmą", żeby Herkules mógł się wypowiadać w jednym wątku i na ten sam temat żywności ekologicznej.

Admin


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL